dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. ulcia FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ulcia Zarejestrowany: 08.05.2005 Posty: 157
    Cytat Napisał matys
    ulcia!
    mój kolega budował w Gdyni mieszkanie z Margo, to jest duża firma, która zatrudnia podwykonawców... różnych tak więc na kogo wypadnie na tego bęc. Chłopak ma głowę na karku i negocjował każdy szczegół umowę gruntownie przeczytał i zmienił połowę punktów, na początku nie chcieli się zgodzić ale łaski nie robią, no i dobrze zrobił. Potem jeszcze przez pół roku przychodzili robić poprawki. Niestety taki "dom pod klucz" nie daje szansy od ucieczki przed stresem związanym z prowadzeniem inwestycji, którą jes budowa własnego kąta.
    Matys
    Stres jest zawsze taki sam, ale czas na pewno mniej trawiony przez zgrywanie terminów, dostawców, materiałów, organizowanie całego tego zamętu. I to mnie motywuje do takiego, choć ryzykownego rozwiązania.
    Dziękuję za ostrzeżenia. To są wszysto bardzo ważne dla mnie uwagi.
  2. joola OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    joola Zarejestrowany: 18.03.2004 Posty: 5169
    Cytat Napisał martag
    joola - czy u Ciebie już skończyli?
    Marta-prawie skończyli. Zostało im już naprawdę niewiele-pomalowanie jednej ściany i pokoju, w którym chwilowo "mieszkają" meble kuchenne Położą jeszcze gdzie niegdzie podłogi i już. Potem będą jeszcze robili płot, ale najpierw muszę kupić jakieś dechy na niego a ponieważ chwilowo jestem słomiana wdowa , to nie zanosi się żeby to było szybko Także będą mogli spokojnie robić u Ciebie i nie zamorduję ich za to
  3. joola OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    joola Zarejestrowany: 18.03.2004 Posty: 5169
    Gosia@ nic do mnie nie doszło na priv. Prześlij mi jeszce raz plizzz
  4. rafalg DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rafalg Zarejestrowany: 04.10.2003 Posty: 905
    Cytat Napisał martag
    rafalg - mogę polecić brukarza - wczoraj u mnie skończyli i jestem zadowolona. To wspominany na forum pan Krauze 607 68 97 99- bierze 20 zł za m2 plus dolicza sobie za taras, osadzenie rynny itp
    Co do kominka to Art-kom Artur Chrzanowski w Gdańsku na Trakcie Św. Wojciecha - dobrze ale drogo
    Byłem dzisiaj w salonie w Redzie - Interior. To pierwszy salon który odwiedziłem, więc trudno mi oceniać, ale:
    1. Mała elastyczność cenowa - max upust - 5%
    2. Moim zdaniem wysokie ceny wkładów kominkowych.
    3. Podobają mi się kominki rustykalne, chciałbym mieć taki z rozszerzenymi bokami. Z miejsca Pan przeliczył i powiedział: ok 10tyś - +/- 15%
    Podsumowując: nie wiem, ale czy tak kaształtują się ceny kominków? Ja nie biorę żadnych marmurów!
    Acha, najbliśzy termin montażu - połowa listopada
    Niestety nie zrobili na mnie najlepszego wrażenia. Jezeli oni sa super, to boję się dzwonić do innych.
  5. joola OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    joola Zarejestrowany: 18.03.2004 Posty: 5169
    Rafalg, czy ta cena obejmuje wkład z obudową i rozprowadzeniem?
  6. rafalg DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rafalg Zarejestrowany: 04.10.2003 Posty: 905
    Cytat Napisał joola
    Rafalg, czy ta cena obejmuje wkład z obudową i rozprowadzeniem?
    Nie, co ty. Ponieważ ma w domu CO - ogrzewanie powietrzem nie mam potrzeby montazu rozporwadzenia ciepłego powietrza. Jest to kominek z miejscową dystrybucją ciepłego powietrza, obudowa, montaż.
  7. joola OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    joola Zarejestrowany: 18.03.2004 Posty: 5169
    Czyli cena obejmuje wkład, obudowę i montaż? Mi się wydaję, że cena nie jest najgorsza ale można znaleść taniej (tylko co z jakością)
  8. rafalg DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rafalg Zarejestrowany: 04.10.2003 Posty: 905
    Może i tak. Moje zaskoczenie wynika stąd, iż byłem przekonany, że takie zestawienie będę mógł zrealizować na poziomie 8tys. Ale jeżeli tak jest, to cóż...
  9. Alunek Lider FORUM (min. 2800)
    Alunek Zarejestrowany: 17.03.2005 Posty: 4411
    "KOMBUD jest w Gdyni przy ulicy Opata Hackiego. Drobne sprostowanie - bloczki betonowe kupowałem w OLTRANSIE Mrzezino. W Kombudzie rzucili mi cenę katalogową i chcieli jeszcze za transport. Te same bloczki w hurtowni budowlanej A&Z w Koleczkowie zaoferowano mi 10% taniej plus transport na budowę w cenie. Jednak gdy pojechałem do Oltransu zamówić beton na ławy, sprzedawca zapytał czy przypadkiem nie potrzebuje bloczków betonowych na ściany fundamentowe. Powiedziałem że i owszem. A potrzebowałem 1500 sztuk bo musiałem kłaść bloczki w poprzek. Facet podał cenę, ja stwierdziłem że w Koleczkowie mam raptem 5 groszy drożej to za kilka złoty nie opłaca mi się "przechodzić do konkurencji", gość złozył kontr-ofertę i tak dobiliśmy targu. Wówczas była to cena 3,15.[/quote]"

    Markus,
    dzięki za info . Podzwoniłam dzisiaj w kilka miejsc i wiem, że w Małkowie za cenę 2.30 dają bloczki i ładne oczy zamiast atestu. Znalazłam innego producenta, który daje wstępnie (przed rabatem) -2.95 i do tego atest ,transport wg potrzeb. A na dodatek mieści się prawie "za płotem". Spróbujemy jeszcze ponegocjować jutro z głównym naszym dostawcą firmą "Broker.

    A tak zmieniając temat, (PYTANIE DO WSZYSTKICH!!!) jak najlepiej i z czego wykonać izolację i ocieplenie ław i ścian fundamentowych?

    Markus,
    widziałam na fotkach, że masz pompę ciepła z kolektorem gruntowym. Po pierwsze , czy jest ona połączona z kominkiem , czyteż innym źródłem ogrzewania? Po drugie z jakiej firmy jest ta pompa, co z montażem (we własnym zakresie)? Planujemy u nas pompę ciepla plus kominek z płaszczem wodnym do ogrzewania domu i wody.Szukam firmy , która przygotuje projekt tej instalacji , a następnie ją wykona.Jeśli możesz coś podpowiedzieć to będę wdzięczna.
  10. rafalg DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rafalg Zarejestrowany: 04.10.2003 Posty: 905
    Cytat Napisał joola
    Czyli cena obejmuje wkład, obudowę i montaż? Mi się wydaję, że cena nie jest najgorsza ale można znaleść taniej (tylko co z jakością)
    Joola - Masz piękne drzwi. Gdzie kupowałaś ?
  11. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał rafalg
    Może i tak. Moje zaskoczenie wynika stąd, iż byłem przekonany, że takie zestawienie będę mógł zrealizować na poziomie 8tys. Ale jeżeli tak jest, to cóż...
    Idz do Krysika,naprawde.Ja z rozprowazdzeniem i kominkiem za 10.000 płace 16.000
  12. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał joola
    Czyli cena obejmuje wkład, obudowę i montaż? Mi się wydaję, że cena nie jest najgorsza ale można znaleść taniej (tylko co z jakością)
    Podaje jeszcze raz 05017861101 p.Gussmann i p.Nalewajko 0601 590 731
  13. rafalg DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rafalg Zarejestrowany: 04.10.2003 Posty: 905
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał rafalg
    Może i tak. Moje zaskoczenie wynika stąd, iż byłem przekonany, że takie zestawienie będę mógł zrealizować na poziomie 8tys. Ale jeżeli tak jest, to cóż...
    Idz do Krysika,naprawde.Ja z rozprowazdzeniem i kominkiem za 10.000 płace 16.000
    gosia@ - To jeszcze większa kwota
  14. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał rafalg
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał rafalg
    Może i tak. Moje zaskoczenie wynika stąd, iż byłem przekonany, że takie zestawienie będę mógł zrealizować na poziomie 8tys. Ale jeżeli tak jest, to cóż...
    Idz do Krysika,naprawde.Ja z rozprowazdzeniem i kominkiem za 10.000 płace 16.000
    gosia@ - To jeszcze większa kwota
    ale ja mam sam kominek za 10.000 tzn sam wkład tyle kosztuje, no ja mam podobno mercedesa i mam rozprowadzenie z 2 silnikami i całe mnóstwo innych rzeczy.Bez tego wkładu i rozprowadzenia na bank by było mniej niz 10.000.
  15. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał rafalg
    Cytat Napisał joola
    Czyli cena obejmuje wkład, obudowę i montaż? Mi się wydaję, że cena nie jest najgorsza ale można znaleść taniej (tylko co z jakością)
    Joola - Masz piękne drzwi. Gdzie kupowałaś ?
    U Urzedowskiego
  16. rafalg DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rafalg Zarejestrowany: 04.10.2003 Posty: 905
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał joola
    Czyli cena obejmuje wkład, obudowę i montaż? Mi się wydaję, że cena nie jest najgorsza ale można znaleść taniej (tylko co z jakością)
    Podaje jeszcze raz 05017861101 p.Gussmann i p.Nalewajko 0601 590 731
    Są to namiary na kominkowców -może tańszych ?
  17. rafalg DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rafalg Zarejestrowany: 04.10.2003 Posty: 905
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał rafalg
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał rafalg
    Może i tak. Moje zaskoczenie wynika stąd, iż byłem przekonany, że takie zestawienie będę mógł zrealizować na poziomie 8tys. Ale jeżeli tak jest, to cóż...
    Idz do Krysika,naprawde.Ja z rozprowazdzeniem i kominkiem za 10.000 płace 16.000
    gosia@ - To jeszcze większa kwota
    ale ja mam sam kominek za 10.000 tzn sam wkład tyle kosztuje, no ja mam podobno mercedesa i mam rozprowadzenie z 2 silnikami i całe mnóstwo innych rzeczy.Bez tego wkładu i rozprowadzenia na bank by było mniej niz 10.000.
    Czyżby Jotul ?
  18. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał rafalg
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał joola
    Czyli cena obejmuje wkład, obudowę i montaż? Mi się wydaję, że cena nie jest najgorsza ale można znaleść taniej (tylko co z jakością)
    Podaje jeszcze raz 05017861101 p.Gussmann i p.Nalewajko 0601 590 731
    Są to namiary na kominkowców -może tańszych ?
    Nie, niestety na facetów od schodów
  19. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał rafalg
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał rafalg
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał rafalg
    Może i tak. Moje zaskoczenie wynika stąd, iż byłem przekonany, że takie zestawienie będę mógł zrealizować na poziomie 8tys. Ale jeżeli tak jest, to cóż...
    Idz do Krysika,naprawde.Ja z rozprowazdzeniem i kominkiem za 10.000 płace 16.000
    gosia@ - To jeszcze większa kwota
    ale ja mam sam kominek za 10.000 tzn sam wkład tyle kosztuje, no ja mam podobno mercedesa i mam rozprowadzenie z 2 silnikami i całe mnóstwo innych rzeczy.Bez tego wkładu i rozprowadzenia na bank by było mniej niz 10.000.
    Czyżby Jotul ?
    Nie, jakis na F, chyba Fondis.Ma doskonałe parametry, jest lany z jednego kawałka, ma samoszyszczaca w całosci szybe i w srodku z szamotu
  20. OLA.J. STAŁY BYWALEC (min. 300)
    OLA.J. Zarejestrowany: 05.11.2004 Posty: 423
    Dzięki joola, naprawde ładnie to wyglada, u mnie wszyscy z budowy zwiali, klinkierarz (czy ja on sie zwie) nawet telefonu nie odbiera, koparka wykopala poł dołu po wymiennik się zepsuła, szambo lezy nie zakopane w dole, no dosłownie klapa, teraz szukam kogoś kto dokończy mi zaczętą podmurówke i parapety zewnetrzne, może znaczie kogos kto by zrobil taka malą i szybką pracę bo ja tarfiam na samych "fachowców", którzy w dodadku zwiewają po ppewnym czasie
Pokaż wyniki od 9621 do 9640 z 21872