dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. kolia ELITA FORUM (min. 1000)
    kolia Zarejestrowany: 31.01.2005 Posty: 1293
    Cytat Napisał Pagin
    Cytat Napisał Zochna
    prostokat 12 x 8 + garaz - stan surowy otwarty : okolo 60 tys robocizna + material.
    Moim skromnym zdaniem koszt robocizny za stan surowy otwarty to duzo za duzo
    Też mi się wydaje dużo.
  2. kolia ELITA FORUM (min. 1000)
    kolia Zarejestrowany: 31.01.2005 Posty: 1293
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał kolia
    Cytat Napisał gosia@
    joolakiedy jedziemy po krzaczory do Koscierzyny?Ja juz na miejscu.Dzisiaj walcze z kominiarzem, gazem, dekarzem, pradziarzem itdUfff
    I kogo wybrałaś do gazu?
    Gaspol, podpisalam umowe jeszcze przed podwyzka
    Myślałam o wykonawcy ogrzewania a nie dostawcy
  3. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Rafalagpisałam na szybko, bo az mnie ciarki przeszły jak usłyszałam o Hintzu od kominków.Moja architekt 'robiła" pole golfowe i wzieła go do 5 kominków.Nie dosc ze jej spieprzył wszystkie 5, to jeszcze nabrudził i jego pracownik ukradł komórke z placu budowy( Policja potwierdziła) zla opinie słyszałam od 2 osób na jego temat.Kolezanka jest z Sopotu, jak chcesz to Cie z nia skontaktuje, tylko do 9, bo jedzie na urlop
  4. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał kolia
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał kolia
    Cytat Napisał gosia@
    joolakiedy jedziemy po krzaczory do Koscierzyny?Ja juz na miejscu.Dzisiaj walcze z kominiarzem, gazem, dekarzem, pradziarzem itdUfff
    I kogo wybrałaś do gazu?
    Gaspol, podpisalam umowe jeszcze przed podwyzka
    Myślałam o wykonawcy ogrzewania a nie dostawcy
    A,aaa ja jeszcze zaspana jestem, bo w nocy wróciłam Mysle o Dietrichu, Junkersie czekam dzisiaj na oferte
  5. kolia ELITA FORUM (min. 1000)
    kolia Zarejestrowany: 31.01.2005 Posty: 1293
    Byłam niedawno w Bojanie, chciałam pooglądać dachy i zlokalizować domki forumowiczów, ale coś mi słabo wyszło. Najpierw skręciłam w taką polną dróżkę przed kościołem a potem za kościołem. To tam macie swoje domki czy gdzieś indziej? Do Koleczkow nie dojechałam, bo oglądanie czegokolwiek z moim mężem uznałam za porażkę, nawet nie wysiadłam z samochodu, bo przecież dachy widać i bez tego
  6. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Zochna
    Gosia@ . jestem pod wrazeniem Twojego tempa
    Dzialki kupowalysmy mniej wiecej w tym samym czasie - a Ty to juz chyba mieszkasz ?? Ja dopiero w dziurze siedze
    Na jakie ogrzewanie sie zdecydowalas? kominek + elektryczne?
    A ten gont osikowy to juz mozna u Ciebie ogladac ?
    pozdrawiam
    Zoska
    Nie, jeszcze nie ale chyba niedługo zamieszkam, bo znowu miałam włamanie do kanciapy ekipy.Nic nie ukradli, ale gnoje pewie tylko czekaja.Zdecydowalam sie na gaz+ kominek z rozprowadzeniem.Ja mam obsesje, ze mi ciepłej wody przy elektrycznym do kapania zabraknie, ale to taki moj prywatny 'chopel"no czesto prad wyłaczaja Wpadnij do mnie 0608 508450
  7. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał kolia
    Byłam niedawno w Bojanie, chciałam pooglądać dachy i zlokalizować domki forumowiczów, ale coś mi słabo wyszło. Najpierw skręciłam w taką polną dróżkę przed kościołem a potem za kościołem. To tam macie swoje domki czy gdzieś indziej? Do Koleczkow nie dojechałam, bo oglądanie czegokolwiek z moim mężem uznałam za porażkę, nawet nie wysiadłam z samochodu, bo przecież dachy widać i bez tego
    No to do mojego dachu bys musiala wysiasc do mnie jedziesz do Koleczkowa, a potem jedziesz droga jak na Pustki Cisowskie, na koncu jest Stacja Wulkanizacyjna 24H przed stacja w prawo, polna droga 300 m, po prawej jest moj dom
  8. rafalg DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rafalg Zarejestrowany: 04.10.2003 Posty: 905
    Cytat Napisał gosia@
    Rafalagpisałam na szybko, bo az mnie ciarki przeszły jak usłyszałam o Hintzu od kominków.Moja architekt 'robiła" pole golfowe i wzieła go do 5 kominków.Nie dosc ze jej spieprzył wszystkie 5, to jeszcze nabrudził i jego pracownik ukradł komórke z placu budowy( Policja potwierdziła) zla opinie słyszałam od 2 osób na jego temat.Kolezanka jest z Sopotu, jak chcesz to Cie z nia skontaktuje, tylko do 9, bo jedzie na urlop
    No to mnie wystraszyłaś . Wiem, że ktoś na naszym forum polecał Haginza, był z niego zadowolony, stąd i mój wybór. Niestety dałem zaliczkę na kominek.
  9. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał rafalg
    Cytat Napisał gosia@
    Rafalagpisałam na szybko, bo az mnie ciarki przeszły jak usłyszałam o Hintzu od kominków.Moja architekt 'robiła" pole golfowe i wzieła go do 5 kominków.Nie dosc ze jej spieprzył wszystkie 5, to jeszcze nabrudził i jego pracownik ukradł komórke z placu budowy( Policja potwierdziła) zla opinie słyszałam od 2 osób na jego temat.Kolezanka jest z Sopotu, jak chcesz to Cie z nia skontaktuje, tylko do 9, bo jedzie na urlop
    No to mnie wystraszyłaś . Wiem, że ktoś na naszym forum polecał Haginza, był z niego zadowolony, stąd i mój wybór. Niestety dałem zaliczkę na kominek.
    Polecali ale nie tego jest taki facet od wykonczeniówki od jooli o podobnym nazwisku
  10. kolia ELITA FORUM (min. 1000)
    kolia Zarejestrowany: 31.01.2005 Posty: 1293
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał rafalg
    Cytat Napisał gosia@
    Rafalagpisałam na szybko, bo az mnie ciarki przeszły jak usłyszałam o Hintzu od kominków.Moja architekt 'robiła" pole golfowe i wzieła go do 5 kominków.Nie dosc ze jej spieprzył wszystkie 5, to jeszcze nabrudził i jego pracownik ukradł komórke z placu budowy( Policja potwierdziła) zla opinie słyszałam od 2 osób na jego temat.Kolezanka jest z Sopotu, jak chcesz to Cie z nia skontaktuje, tylko do 9, bo jedzie na urlop
    No to mnie wystraszyłaś . Wiem, że ktoś na naszym forum polecał Haginza, był z niego zadowolony, stąd i mój wybór. Niestety dałem zaliczkę na kominek.
    Polecali ale nie tego jest taki facet od wykonczeniówki od jooli o podobnym nazwisku

    Zdaje się że tego od kominków to Docent dawno temu polecał. On akurat był zadowolony.
  11. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    GOSI@, JOOLA - nagana !!!!!!!!!!

    Jakie krzaczory w Kościerzynie ??? Dlaczego nic nie donosicie że po jakąś zieleninę się wybieracie ??? Szczegóły poproszę.
  12. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał markus_gdynia
    GOSI@, JOOLA - nagana !!!!!!!!!!

    Jakie krzaczory w Kościerzynie ??? Dlaczego nic nie donosicie że po jakąś zieleninę się wybieracie ??? Szczegóły poproszę.
    Mam namiary i znam super babeczke z ogromnym ogrodem i niskimi cenami.Odezwes ie na priv
  13. kolia ELITA FORUM (min. 1000)
    kolia Zarejestrowany: 31.01.2005 Posty: 1293
    Joola czy Hinc robił Ci tez ocieplenie domu? I jeśli tak to ile za to bierze
  14. MarcinU ELITA FORUM (min. 1000)
    MarcinU Zarejestrowany: 07.01.2004 Posty: 1230
    Cytat Napisał markus_gdynia
    Brałem bloczki betonowe z Kombudu. Jeden z nich wziął ode mnie MarcinU i pojechał z nim do konkurencji (bodajże B-Complex) i poprosił o sprawdzenie. Bloczek wytrzymał więcej niz miał zapisane w papierach.
    Hmmm ... zawsze myślałem, że miałeś bloczki z Ol-Transu Przynajmniej ja po wykonaniu tego testu podjąłem decyzję o zakupie ich dokładnie tam. No to żeśmy się dogadali ...
  15. Zochna OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Zochna Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 5879
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał Pagin
    Cytat Napisał Zochna
    prostokat 12 x 8 + garaz - stan surowy otwarty : okolo 60 tys robocizna + material.
    Moim skromnym zdaniem koszt robocizny za stan surowy otwarty to duzo za duzo
    tez mam takie wrazenie ja za całosc robocizny zapłaciłam 26000
    Bo ja to sie niescisle wyrazam - Pan obejrzal projekt i powiedzial ze
    ROBOCIZNA I MATERIAL ( razem) - powinno sie zmiescic w 60 tys.

    Czy teraz brzmi rozsadnie ? dzieks.

    Gosia - a Ty juz masz osike na dachu ? Mozna ogladac ? To ja moze dzisiaj pod wieczor bym podjechala.. Albo jutro..
  16. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    Cytat Napisał MarcinU
    Cytat Napisał markus_gdynia
    Brałem bloczki betonowe z Kombudu. Jeden z nich wziął ode mnie MarcinU i pojechał z nim do konkurencji (bodajże B-Complex) i poprosił o sprawdzenie. Bloczek wytrzymał więcej niz miał zapisane w papierach.
    Hmmm ... zawsze myślałem, że miałeś bloczki z Ol-Transu Przynajmniej ja po wykonaniu tego testu podjąłem decyzję o zakupie ich dokładnie tam. No to żeśmy się dogadali ...
    I dobrze myślałeś. Pomyliłem się w tej wypowiedzi i kilka postów dalej jest sprostowanie
  17. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    Do budujących w Gminie Szemud !
    Na stronie internetowej naszej Gminy powstało forum dyskusyjne, które dopiero raczkuje.

    http://www.szemud.pl/forum/

    Ja już się zarejstrowałem i Was zachęcam do tego samego.
  18. grody FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grody Zarejestrowany: 25.06.2003 Posty: 164
    Cytat Napisał rafalg
    Cytat Napisał gosia@
    Rafalagpisałam na szybko, bo az mnie ciarki przeszły jak usłyszałam o Hintzu od kominków.Moja architekt 'robiła" pole golfowe i wzieła go do 5 kominków.Nie dosc ze jej spieprzył wszystkie 5, to jeszcze nabrudził i jego pracownik ukradł komórke z placu budowy( Policja potwierdziła) zla opinie słyszałam od 2 osób na jego temat.Kolezanka jest z Sopotu, jak chcesz to Cie z nia skontaktuje, tylko do 9, bo jedzie na urlop
    No to mnie wystraszyłaś . Wiem, że ktoś na naszym forum polecał Haginza, był z niego zadowolony, stąd i mój wybór. Niestety dałem zaliczkę na kominek.
    Rafalg, myślę, że nie potrzebnie się denerwujesz. U mnie robił kominek i jest wszystko w porządku. Zresztą jeśli się obawiasz to spróbuj od niego kupić tylko wkład i rozprowadzenie, a obudowę zleć innym. Tak ja zrobiłem i jestem zadowolony. Mogę ci polecić bardzo dobrych fachowców od obudowy - zrobią według twego życzenia lub według ich planów.
    I wyszło ciut taniej.
    Grody
  19. Franciszek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Franciszek Zarejestrowany: 04.05.2005 Posty: 304
    Cytat Napisał Ania i Piotr
    Franciszek
    Czy w temacie atestow do bloczkow betonowych powinienem naciskac faceta na atest czy zdac sie na stary atest badz opinie wykonacy?? Ciagle jeszcze sie z nim nie widzialem i nie iwdzialem produktu, bo cos nie moge dotrzec do domu, powinienem byc w poniedzialek wieczorem juz mam zabukowany bilecik i bede biegal.
    Co macie na myśli pisząc "stary atest"? Czy chodzi o aprobatę techniczną na którą wygasła ważność?

    Odpowiedż brzmi: sprzedawca MUSI dostarczyć aprobate i certyfikatr zgodności, materiał musi posiadać oznakowanie znakiem B lub CE.

    w praktyce mało kto zwraca na to uwage (mam na myśli budownictwo indywidualne) więc sprzedawcy w ogóle się tym nie przejmują.
  20. Franciszek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Franciszek Zarejestrowany: 04.05.2005 Posty: 304
    Cytat Napisał Zochna
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał Pagin
    Cytat Napisał Zochna
    prostokat 12 x 8 + garaz - stan surowy otwarty : okolo 60 tys robocizna + material.
    Moim skromnym zdaniem koszt robocizny za stan surowy otwarty to duzo za duzo
    tez mam takie wrazenie ja za całosc robocizny zapłaciłam 26000
    Bo ja to sie niescisle wyrazam - Pan obejrzal projekt i powiedzial ze
    ROBOCIZNA I MATERIAL ( razem) - powinno sie zmiescic w 60 tys.

    Czy teraz brzmi rozsadnie ? dzieks.

    Gosia - a Ty juz masz osike na dachu ? Mozna ogladac ? To ja moze dzisiaj pod wieczor bym podjechala.. Albo jutro..
    Czy Twój dom jest parterowy czy piętrowy, jaką ma powierzchnie użutkową.
    Ja za 130m2, dom parterowy, stan surowy otwarty (mury bez dachu) zapłaciłem ok. 70 tys. zł z czego 20 tys. wynosiła robocizna a materiały były z 7% VAT-em.
Pokaż wyniki od 9701 do 9720 z 21872