dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał joola
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał joola
    No... ja Franciszka nie wydam, jak będzie chciał, to się przyzna Powiem tylko, że Franciszek jest młodym mężczyzną chociaż jego imię może skutecznie wprowadzać w błąd
    widze, ze coraz lepiej Ci ten net działa
    No, no, no koleżanko Małogorzatko Ty lepiej przyjechałabyś do mnie na kawkę i opowiedziała dokładniej jak to było z tym brakiem czasu na opalanie się
    Własnie ociupine opisałam, bo obiecałam ale z reszta musze sie pilnowac, wróg czuwa, a i maz jakis nerwowy po moim wyjezdzie Mam DVD z safari, moze kiedys przy kawce obejrzymy, fajne....
  2. ulcia FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ulcia Zarejestrowany: 08.05.2005 Posty: 157
    Część
    Co powiecie na taką wycenę:
    Firma - stan surowy - robocizna, materiały, sprzęt, organizacja zaplecza budowy, kierownik
    dom 127m, bloczki gazobetonowe 24cm, dach 172m dwuspadowy, dwa daszki, 4 okna połaciowe, na planie prostokąta, pokrycie dachu dachówką Brass + odwodnienie z blachy powlekanej.
    Zakres robót: roboty ziemne, ławy i ściany fund., izolacje pionowe ścian fund., podkłady betonowe na gruncie, ściany parteru, strop parteru, ściany poddasza, zbrojenia, konstrukcja dachu i pokrycie.
    Razem - 99 797,44zł netto. ????
  3. Zochna OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Zochna Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 5879
    Cytat Napisał ulcia
    Część
    Co powiecie na taką wycenę:
    Firma - stan surowy - robocizna, materiały, sprzęt, organizacja zaplecza budowy, kierownik
    dom 127m, bloczki gazobetonowe 24cm, dach 172m dwuspadowy, dwa daszki, 4 okna połaciowe, na planie prostokąta, pokrycie dachu dachówką Brass + odwodnienie z blachy powlekanej.
    Zakres robót: roboty ziemne, ławy i ściany fund., izolacje pionowe ścian fund., podkłady betonowe na gruncie, ściany parteru, strop parteru, ściany poddasza, zbrojenia, konstrukcja dachu i pokrycie.
    Razem - 99 797,44zł netto. ????
    czesc - trudno mi sie odniesc do takiej kompleksowej wyceny - ale podaje wynik naszych negocjacji w wezszych zakresach robot:
    dom 140 m kw + garaz, parter + poddasze, dach dwuspadowy - prosty
    I ekipa :
    lawy plus wymurowanie bloczkow do poziomu zero - rob + mat 15 tys.
    murowanie scian zew, scianki dzialowe , kominy - rob + mat 25 tys
    szczyt komina nad dachem - mat + rob 5 tys.
    Calosc (bez stropu (drewniany), wiezby, pokrycia dachu , ocieplenia itd - mat + rob 45 tys
    II ekpia : zakres robot j.w. - sama robocizna : 25 tys
    III ekpia : zakres robot j.w. + wiezba z belkami stropowymi : 17 tys. sama robocizna

    pzdr
  4. Danuta Dąbrowska WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Danuta Dąbrowska Zarejestrowany: 03.10.2005 Posty: 5
    Witam .
    Od wiosny 2006 roku zaczynam w Redzie budowe domu w szafirkach z katalogu archonu.Bede wdzieczna za wszelkie uwagi odnosnie tego projektu a moze ktos buduje ten własnie dom, chetnie bym go obejrzała.Pozdrawiam
  5. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    Cytat Napisał ulcia
    Część
    Co powiecie na taką wycenę:
    Firma - stan surowy - robocizna, materiały, sprzęt, organizacja zaplecza budowy, kierownik
    dom 127m, bloczki gazobetonowe 24cm, dach 172m dwuspadowy, dwa daszki, 4 okna połaciowe, na planie prostokąta, pokrycie dachu dachówką Brass + odwodnienie z blachy powlekanej.
    Zakres robót: roboty ziemne, ławy i ściany fund., izolacje pionowe ścian fund., podkłady betonowe na gruncie, ściany parteru, strop parteru, ściany poddasza, zbrojenia, konstrukcja dachu i pokrycie.
    Razem - 99 797,44zł netto. ????
    trudno określić szczegółowo, bo ja sam zamawiam materiał, ale powiem, że kończę własnie ten etap robót i wydałem ok. 100 tys. ale mam większy dom i bardziej skomplikowany dach, powiem szczerze że jeśli miałbym doradzić to nie szedłbym na układ wykonawstwa z materiałem, przynajmniej na etapie stanu surowego, samemu załatwiasz materiał to zadbasz o jego stosowną cenę
  6. Arco SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arco Zarejestrowany: 17.01.2005 Posty: 88
    Skoro pytamy się tak o ceny to ja tez mam pytanie. Dostałem propozycję cenową od wykonawcy na dalsze roboty - macie moze jakies sugestie?

    - tynki wewnętrzne (cementowo-wapienne) - robocizna 13 PLN/m2
    - gładź gipsowa na tynki - robocizna 9 PLN/m2
    - pokrycie dachu zadeskowanego i zapapowanego dachówką ceramiczną, orynnowanie, wyłaz dachowy i 10 okien połaciowych - dach 285 m2 - robocizna 11.400 PLN
    - ułożenie wełny mineralnej na poddaszu - robocizna 7 PLN/ m2
    - płyty G-K z wyszpachlowaniem i zagruntowaniem - robocizna 25 PLN/m2
    - elewacja zewnętrzna (styropina, siatki klej, tynk akrylowy) - 80 PLN za m2 - materiał i robocizna
  7. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    Arco co do tynków i gładzi to bardziej opłaci się położyć od razu gipsowe, zapłacisz 20zł za metr z materiałem a już szpachlować nie trzeba
  8. kolia ELITA FORUM (min. 1000)
    kolia Zarejestrowany: 31.01.2005 Posty: 1293
    Cytat Napisał Ados
    Arco co do tynków i gładzi to bardziej opłaci się położyć od razu gipsowe, zapłacisz 20zł za metr z materiałem a już szpachlować nie trzeba
    Gipsowe na pewno są tańsze, ale za to mniej trwałe. To już zależy od tego co kto lubi, no i ile chce wydać.
  9. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    Cytat Napisał kolia
    Cytat Napisał Ados
    Arco co do tynków i gładzi to bardziej opłaci się położyć od razu gipsowe, zapłacisz 20zł za metr z materiałem a już szpachlować nie trzeba
    Gipsowe na pewno są tańsze, ale za to mniej trwałe. To już zależy od tego co kto lubi, no i ile chce wydać.
    podobno też szybciej schną
  10. anekri DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    anekri Zarejestrowany: 14.07.2003 Posty: 933
    Jak patrzę na ceny robocizny to mam ochotę ucałować mojego męża i tatę, że sami ocieplili poddasze i kładą płyty K-G, gipsują, szpachlują i malują
    a w środę zaczynam robić łazienki- płytki od góry do dołu - dwa kolory żółty i czekoladowy z Cersanitu - z niecierpliwością czekam efektu

    Kuchni nie udało mi się nadal załatwić bo nie mogę wypośrodkować jakości i ceny- a fachowcy są tak zawaleni, że normalne wariactwo raczej o świętach nie mam co marzyć
    I mam pytanko, czy ktoś decydował się na kuchnię z IKEA??
  11. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    Cytat Napisał anekri
    I mam pytanko, czy ktoś decydował się na kuchnię z IKEA??
    znajomi mają, nie narzekają na wykonanie, ale z obsługi byli średnio zadowoleni, nie mogli się doprosić o jakieś uzupełnienie czegoś tam , poza tym IKEA ma niestandardowe wymiary szafek, itd
  12. Mały OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Mały Zarejestrowany: 20.05.2003 Posty: 7643
    Cytat Napisał kolia
    Cytat Napisał Ados
    Arco co do tynków i gładzi to bardziej opłaci się położyć od razu gipsowe, zapłacisz 20zł za metr z materiałem a już szpachlować nie trzeba
    Gipsowe na pewno są tańsze, ale za to mniej trwałe. To już zależy od tego co kto lubi, no i ile chce wydać.
    Zdecydowanie mniej trwałe.Wystarczy przycisnąć paznoikciem i jest ślad.Jeśli ktos ma ruchliwe dzieciaki to jeszcze gorzej.
    A co do ceny to zrobią i za 18 zł/m2.
    Ja mam na dole regips a u góry gipsowe.Drugi raz kładłbym wyłącznie cem-wap z gładzią.
  13. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    a teraz pytanko z trochę innej beczki, czy komin powinien wystawać ponad kalenicę?
  14. anekri DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    anekri Zarejestrowany: 14.07.2003 Posty: 933
    Cytat Napisał Ados
    Cytat Napisał anekri
    I mam pytanko, czy ktoś decydował się na kuchnię z IKEA??
    znajomi mają, nie narzekają na wykonanie, ale z obsługi byli średnio zadowoleni, nie mogli się doprosić o jakieś uzupełnienie czegoś tam , poza tym IKEA ma niestandardowe wymiary szafek, itd
    Wyglądają super i ta funkcjonalność
    ale samemu trzeba wszystko policzyć (po dodatniu: frontów, boków, szuflad, cokołów, uchwytów, blatów... tak się zamieszałam, że nie wiem ile ona już kosztuje )
  15. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    Cytat Napisał anekri
    Cytat Napisał Ados
    Cytat Napisał anekri
    I mam pytanko, czy ktoś decydował się na kuchnię z IKEA??
    znajomi mają, nie narzekają na wykonanie, ale z obsługi byli średnio zadowoleni, nie mogli się doprosić o jakieś uzupełnienie czegoś tam , poza tym IKEA ma niestandardowe wymiary szafek, itd
    Wyglądają super i ta funkcjonalność
    ale samemu trzeba wszystko policzyć (po dodatniu: frontów, boków, szuflad, cokołów, uchwytów, blatów... tak się zamieszałam, że nie wiem ile ona już kosztuje )
    jak chcesz to zadzwnoń do stolarza pod numer: 0502270438, on nam kiedyś robił kuchnię i byliśmy wówczas bardzo zadowoleni, potem robił u mojego brata i on też był zadowolony; zarówno z wykonania jak i z ceny
  16. anekri DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    anekri Zarejestrowany: 14.07.2003 Posty: 933
    zadzwoniłam - akurat złapałam go za granicą
    a mozesz coś więcej na temat wykonywanej przez niego kuchni rzucić??
  17. Mały OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Mały Zarejestrowany: 20.05.2003 Posty: 7643
    Cytat Napisał Ados
    a teraz pytanko z trochę innej beczki, czy komin powinien wystawać ponad kalenicę?
    Zdecydowanie tak.Ale Wy macie komin mniej więcej w szczycie (z tego co pamiętam z budowy) tak,że nie powinno być kłopotu.
    Jeśli byłby on niżej w przypadku niesprzyjającego wiatru mogłoby wpychac spaliny do kotła wyłączając go awaryjnie.I to pomimo daszku na końcu.
  18. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    Cytat Napisał anekri
    zadzwoniłam - akurat złapałam go za granicą
    a mozesz coś więcej na temat wykonywanej przez niego kuchni rzucić??
    jak chcesz to moge parę fotek zapodać
  19. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    Cytat Napisał Mały
    Cytat Napisał Ados
    a teraz pytanko z trochę innej beczki, czy komin powinien wystawać ponad kalenicę?
    Zdecydowanie tak.Ale Wy macie komin mniej więcej w szczycie (z tego co pamiętam z budowy) tak,że nie powinno być kłopotu.
    Jeśli byłby on niżej w przypadku niesprzyjającego wiatru mogłoby wpychac spaliny do kotła wyłączając go awaryjnie.I to pomimo daszku na końcu.
    dwa (oba spalinowe) są skrajnie usytuowane, jakby obok linii kalenicy, ale jeden wentylacyjny jest po środku
  20. MarcinU ELITA FORUM (min. 1000)
    MarcinU Zarejestrowany: 07.01.2004 Posty: 1230
    Cytat Napisał gosia@
    PILNE MARCINU'oddaje' Ci pana Andrzeja, bo ja niestety mam opóznienie.Prosil bys zadzwonil do niego.Po Tobie by wrócil do mnie
    OK. Przechwyciłem gościa.
Pokaż wyniki od 10421 do 10440 z 21872