dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. Gosia i Krzyś FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gosia i Krzyś Zarejestrowany: 10.03.2005 Posty: 108
    Czy ktoś z Was słyszał o jakimś dobrym prywatnym przedszkolu lub żłobku? Szukam dobrej przechowalni dla moich dwóch bąbelków a państwowe placówki nawet te najlepsze nie zdają egzaminu.
  2. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Gosia i Krzyś
    Czy ktoś z Was słyszał o jakimś dobrym prywatnym przedszkolu lub żłobku? Szukam dobrej przechowalni dla moich dwóch bąbelków a państwowe placówki nawet te najlepsze nie zdają egzaminu.
    Moje dzieice chodziło do rewelacyjneo pzredszkolaprywatnego ale w Sopocie, moze byc?to pzredzszkole na ul Ksiezycowej, p Agnieszki Antkowiak
  3. Alunek Lider FORUM (min. 2800)
    Alunek Zarejestrowany: 17.03.2005 Posty: 4411
    Cytat Napisał Renka
    Witam budowniczych z 3miasta i okolic!
    Jestem świeżynką na forum i jeszcze nie buduję, ale planujemy ją z mężem od dawna. Bardzo podoba się nam (pod wieloma względami) Banino. Upatrzyliśmy już działkę na ul. Wesołej, ale ... gmina nie jest w stanie wydać nam warunków zabudowy, bo trwa uchwalanie planu dla Banina i potrwa to pewnie jeszcze cały rok. Zależy nam na szybkiej budowie, więc mamy problem... Wobec tego szukam działki budowlanej w tej okolicy, w miarę możliwości uzbrojoną, może być też z rozpoczętą budową. Za wszelkie informacje będę wdzięczna ............
    Witaj!
    życzę poszukiwań zakończonych sukcesem.
    Trzymam kciuki!
  4. anSi OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    anSi Zarejestrowany: 09.02.2005 Posty: 7745
    Cytat Napisał MarcinU
    Cytat Napisał anSi
    Witam, ja też dołączam do tych, co z silki budują. Jesteśmy po rozmowach z p. Sikorą. Zaczynamy na wiosnę. I tu pojawia się pytanie. Otóż p. Sikora powiedział nam, że może jednocześnie trzy budowy prowadzić, bo ma trzy ekipy. Czy ktoś może powiedzieć mi, czy wszystkie są jednakowo dobre, a może na którąś powinnam szczególną uwagę zwrócić? Podzielcie się swoimi doświadczeniami, please
    Pierwsze słyszę Sikora buduje sam więc nie ma ekip. Chyba coś się źle zrozumieliście - on prowadzi jednocześnie 3 budowy w tym sensie, że robi na jednej ławy, jedzie na drugą w czasie gdy ławy schną. Wykorzystuje przerwy technologiczne do wykonywania prac na innej budowie. Efekt jest taki, że czasowo to trochę trwa, ale za to nie ma stresu, że na drugi dzien po wylaniu ław muruje ściany w górę.
    Masz rację, MarcinU wczoraj rozmawialśmy z p. Sikorą i rzeczywiście, jest tak jak mówisz, po prostu nie zrozumieliśmy się
  5. Alunek Lider FORUM (min. 2800)
    Alunek Zarejestrowany: 17.03.2005 Posty: 4411
    Czy może ktoś mi podpowiedzieć, kiedy najlepiej wstawić okna, osadzić drzwi i bramę garażową?
    Gdzieś czytałam, że po zrobieniu dachu. A może można równolegle do prac na dachu
    Będę wdzięczna za pomoc
  6. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    Cytat Napisał Alunek
    Czy może ktoś mi podpowiedzieć, kiedy najlepiej wstawić okna, osadzić drzwi i bramę garażową?
    Gdzieś czytałam, że po zrobieniu dachu. A może można równolegle do prac na dachu
    Będę wdzięczna za pomoc
    ja mam obecnie ten dylemat, generalnie mi mówią że przed tynkami ale wczoraj żona wyczytała w książce muratora "szkoła budowania" że drewniane okna po tynkach i wylewkach ... i co ja mam teraz zrobić
  7. kolia ELITA FORUM (min. 1000)
    kolia Zarejestrowany: 31.01.2005 Posty: 1293
    Cytat Napisał Ados
    Cytat Napisał Alunek
    Czy może ktoś mi podpowiedzieć, kiedy najlepiej wstawić okna, osadzić drzwi i bramę garażową?
    Gdzieś czytałam, że po zrobieniu dachu. A może można równolegle do prac na dachu
    Będę wdzięczna za pomoc
    ja mam obecnie ten dylemat, generalnie mi mówią że przed tynkami ale wczoraj żona wyczytała w książce muratora "szkoła budowania" że drewniane okna po tynkach i wylewkach ... i co ja mam teraz zrobić
    Ja tez czytałam, że drewniane to po tynkach, bo chłoną wilgoć i moga się wypaczyć. To tyle w teorii, praktyki w tym względzie nie mam
  8. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    Cytat Napisał kolia
    Cytat Napisał Ados
    Cytat Napisał Alunek
    Czy może ktoś mi podpowiedzieć, kiedy najlepiej wstawić okna, osadzić drzwi i bramę garażową?
    Gdzieś czytałam, że po zrobieniu dachu. A może można równolegle do prac na dachu
    Będę wdzięczna za pomoc
    ja mam obecnie ten dylemat, generalnie mi mówią że przed tynkami ale wczoraj żona wyczytała w książce muratora "szkoła budowania" że drewniane okna po tynkach i wylewkach ... i co ja mam teraz zrobić
    Ja tez czytałam, że drewniane to po tynkach, bo chłoną wilgoć i moga się wypaczyć. To tyle w teorii, praktyki w tym względzie nie mam
    facet z firmy gdzie zamowilem okna mowil ze się nie wypaczą, w sumie to przecież będzie wietrzone nie? nie wiem nie wiem
  9. kolia ELITA FORUM (min. 1000)
    kolia Zarejestrowany: 31.01.2005 Posty: 1293
    Cytat Napisał Renka
    Witam budowniczych z 3miasta i okolic!
    Jestem świeżynką na forum i jeszcze nie buduję, ale planujemy ją z mężem od dawna. Bardzo podoba się nam (pod wieloma względami) Banino. Upatrzyliśmy już działkę na ul. Wesołej, ale ... gmina nie jest w stanie wydać nam warunków zabudowy, bo trwa uchwalanie planu dla Banina i potrwa to pewnie jeszcze cały rok. Zależy nam na szybkiej budowie, więc mamy problem... Wobec tego szukam działki budowlanej w tej okolicy, w miarę możliwości uzbrojoną, może być też z rozpoczętą budową. Za wszelkie informacje będę wdzięczna ............
    Witaj, życzę powodzenia w poszukiwaniach
  10. kolia ELITA FORUM (min. 1000)
    kolia Zarejestrowany: 31.01.2005 Posty: 1293
    Może niech się wypowiedzą ci co mają drewniane okna
  11. OLA.J. STAŁY BYWALEC (min. 300)
    OLA.J. Zarejestrowany: 05.11.2004 Posty: 423
    Ja mam drewniane okna, ale niestety dom budowany w systemie szieletu drewnainego, więc tynków wewnętrznych nie ma tylko karton-gips, a wylewki tylko na parterze i zrobione po oknach, ale producent powiedział nie wiedzac ze mam szkielet że nic się nie ma prawa wypaczyć, ale czy to prawda tego nie wiem
  12. Alunek Lider FORUM (min. 2800)
    Alunek Zarejestrowany: 17.03.2005 Posty: 4411
    A jeśli zamiast drewnianych okien będą okna plastikowe, czy wtedy kolejność (wylewki, okna / okna, wylewki) ma znaczenie?
  13. Alunek Lider FORUM (min. 2800)
    Alunek Zarejestrowany: 17.03.2005 Posty: 4411
    Jak już jesteśmy w temacie okien, to jaka jest różnica w cenie między oknami drewnianymi a plastikami?
  14. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    Cytat Napisał Alunek
    Jak już jesteśmy w temacie okien, to jaka jest różnica w cenie między oknami drewnianymi a plastikami?
    jak się okazuje to chyba nie aż taka duża, ale konkretnie to nie wiem
  15. Renka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Renka Zarejestrowany: 25.10.2005 Posty: 14
    Cytat Napisał Alunek
    Cytat Napisał Renka
    Witam budowniczych z 3miasta i okolic!
    Jestem świeżynką na forum i jeszcze nie buduję, ale planujemy ją z mężem od dawna. Bardzo podoba się nam (pod wieloma względami) Banino. Upatrzyliśmy już działkę na ul. Wesołej, ale ... gmina nie jest w stanie wydać nam warunków zabudowy, bo trwa uchwalanie planu dla Banina i potrwa to pewnie jeszcze cały rok. Zależy nam na szybkiej budowie, więc mamy problem... Wobec tego szukam działki budowlanej w tej okolicy, w miarę możliwości uzbrojoną, może być też z rozpoczętą budową. Za wszelkie informacje będę wdzięczna ............
    Witaj!
    życzę poszukiwań zakończonych sukcesem.
    Trzymam kciuki!
    Uderza mnie wielka życzliwość na tym forum ..... Jestem bardzo podbudowana i wiem, że budowa musi sie udać ! Pozdrawiam wszystkich i dziękuję !
  16. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Ados
    Cytat Napisał Alunek
    Czy może ktoś mi podpowiedzieć, kiedy najlepiej wstawić okna, osadzić drzwi i bramę garażową?
    Gdzieś czytałam, że po zrobieniu dachu. A może można równolegle do prac na dachu
    Będę wdzięczna za pomoc
    ja mam obecnie ten dylemat, generalnie mi mówią że przed tynkami ale wczoraj żona wyczytała w książce muratora "szkoła budowania" że drewniane okna po tynkach i wylewkach ... i co ja mam teraz zrobić
    Okna TYLKO tynkach, to znaczy jezeli chodzi o okna drewnianie.Plastiki mozna przed tynkami i wtedy nie ma problemu z ich obrobieniem.Ja bede miała okna firmy Gebaer i oni nawet zaznaczaja, ze jezeli wstatwisz przed tynkami, to tracisz gwarancje.Po zrobieniu tynków ma hektolitry wody w domu.
  17. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Ados
    Cytat Napisał kolia
    Cytat Napisał Ados
    Cytat Napisał Alunek
    Czy może ktoś mi podpowiedzieć, kiedy najlepiej wstawić okna, osadzić drzwi i bramę garażową?
    Gdzieś czytałam, że po zrobieniu dachu. A może można równolegle do prac na dachu
    Będę wdzięczna za pomoc
    ja mam obecnie ten dylemat, generalnie mi mówią że przed tynkami ale wczoraj żona wyczytała w książce muratora "szkoła budowania" że drewniane okna po tynkach i wylewkach ... i co ja mam teraz zrobić
    Ja tez czytałam, że drewniane to po tynkach, bo chłoną wilgoć i moga się wypaczyć. To tyle w teorii, praktyki w tym względzie nie mam
    facet z firmy gdzie zamowilem okna mowil ze się nie wypaczą, w sumie to przecież będzie wietrzone nie? nie wiem nie wiem
    Kazdy facet montujacy okna tak mowi, bo mu wygodnie.Widziałam sie z jarekojak dla mnie niekwestionowanym autorytetem w sprawie okien i On tez potwierdza absolutnie nie montowac drewnianych okien przed tynkami i wylewkamiSzkoda po prostu kasy
  18. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Ados
    Cytat Napisał Alunek
    Jak już jesteśmy w temacie okien, to jaka jest różnica w cenie między oknami drewnianymi a plastikami?
    jak się okazuje to chyba nie aż taka duża, ale konkretnie to nie wiem
    Temat wałkowany miliony razy Róznica jest jezeli chodzi o dobre okna drewniane, jezeli okna słabej firmy, to lepsze sa plastiki.Wazne sa profile i okucia.Duzo info jest w watku 'szukam dobrych okien"Chociaz jareko uwaza ze dobre sa tylko plastiki
  19. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Alunek
    Jak już jesteśmy w temacie okien, to jaka jest różnica w cenie między oknami drewnianymi a plastikami?
    Nie tak duza, jak by sie mogło wydawac.Zrób wycene w paru miejscach.Miedzy dobrymi plastikami a drewnem nie bedzie juz tak duzej róznicy.
  20. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Alunek
    A jeśli zamiast drewnianych okien będą okna plastikowe, czy wtedy kolejność (wylewki, okna / okna, wylewki) ma znaczenie?
    Nie, wtedy nie ma znaczenia, nawet lepiej przed tynkami je wstawic, bo chodzi o obróbke.Dodatkowo masz zamkniety dom, co tez jest wazne, jezeli chodzi o oochrone przed złodziejami.Ja własnie czekam na swoje okna bede je miała 14.11 juz nie moge sie doczekac
Pokaż wyniki od 10641 do 10660 z 21872