dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. maciunio FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciunio Zarejestrowany: 30.11.2003 Posty: 182
    siatka 2zl/metr, listwa startowa 2,5m pod styropian =5 - 12zl, pod styropian =8 - 14zl, narozniki 2,5m - 4,20zl, kolki 0,8zl, klej IZOLBET 15zl/25kg wydajnosc 3-4kg.
    wiecej nie mam. to ceny z hurtowni najblizszej mojej budowy ktora jest raczej droga.
  2. CMYK ELITA FORUM (min. 1000)
    CMYK Zarejestrowany: 06.05.2005 Posty: 1008
    Cytat Napisał Śliwka
    Cytat Napisał CMYK
    Cytat Napisał CMYK
    ja na razie tak dokladnie nie rozmawialem z dekarzem na razie szukam dachowki musze ja znalezs w ciagu 1,5 tygodnia bo szybko musze umowic ciesle i dekarza bo powoli terminy sie kurcza. Jak znajde dachowke to dam znac wy tez piszcie.
    CMyK
    jak na razie
    moj dach CMyK 220 m2
    moj sasiad 220 m2
    Ania i Piotr 250 m2
    Gaba 310 m2

    Jutro lece z samego rana to zobacze o ile ceny zejda dla takiej powierzchni popytam sie o kilka rodzai dachowek mam rozumiec ze ma byc ceramika w razie czego prosze wyslac kontakt na maila + plany dachu
    Jak bedziecie cos mieli dajcie tez znac!!!
    Jak bedziecie mieli fajnego dekarza ktory wezmie vat na siebie to tez prosze o namiary i oczywiecie drewno tez trzeba szukac na konstrukcje.
    CMyK
    Możesz doliczyć moje 220 m2. Planuję BRAAS-a betonową
    Pozdrawiam
    ale chyba zaczynasz we wrzesniu tyle to ci nie przytrzymaja dachowki
    CMyK
  3. CMYK ELITA FORUM (min. 1000)
    CMYK Zarejestrowany: 06.05.2005 Posty: 1008
    Cytat Napisał Ania i Piotr
    CMYK

    Skad brales beton, bo mi wychodzi lanie pojutrze i zaczynam szukac.

    A co do dachowki to chyba zdecyduje sie na cementowa, bo taniej, ale trudno mi teraz powiedziec bo jeszcze nic nie ogladalem, gdzie polecasz szukac i ogladac.

    Pozdrawiam
    beton bralem z beton Thomas 0508 018 133 za 25 m3 placilem 6033 zl razem z pompa, bardzo dobra betoniarnia ale trzeba zamawiac minimum 2 dni wczesniej bo maja duzy zbyt znajduja sie na Marynarki Polskiej w Gdansku.
    Bylem dzisiaj w Dach deku chyba zaraz po was po ogladalem wasze plany dachu -pani mi uzyczyla. Jak na razie najlepsze ceny i chyba tam wezme dachowka z asortymentem L15 koramic o 4 tys tansza niz u konkurencji oczywiscie z Vatem sie dogadalem. Musze sie tylko zdecydowac do czwartku bo zmniejszaja upusty o 5%. Co do upustow w zwiazku z wieksza iloscia to jacys niechetni moze jakbysmy w kupie poszli to cos bysmy utargowali ale jak mowie mam jeszcze jeden dzien i musze sie zdecydowac. Dachowki na maj beda drozsze. Ja pracuje jutro od 15 wiec jeszcze bede mogl polatac. Dzis zona jeszcze tam skoczy to moze cos wytarguje.
    CMyK
  4. e.kala ELITA FORUM (min. 1000)
    e.kala Zarejestrowany: 31.10.2005 Posty: 1440
    Cytat Napisał fikol
    Cytat Napisał e.kala
    Widzę, że jesteście na podobnym etapie jak my. Ja jeszcze zastanawiam się, czy nie zrobić studni kopanej. Ale tego jeszcze nie wiem. I też trzeba zrobić przyłącze wodne (ciekawe ile to kosztuje). ...
    Ja tez interesowalem sie zrobieniem studni kopanej (budowa w Borkowie). Niestety jeden geolog powiedzial mi, ze tam jest bardzo duzo gliny (chyba paredziesiat metrow) i szanse na dokopanie sie do wody sa male. On mowil generalnie o calym Borkowie, ale wiadomo, ze sytuacja moze byc rozna w roznych miejscach. Dla mnie studnia byla by o tyle dobra, ze na razie nie mam skad wziac wody do budowania.
    Czy widzialas gdzies studnie u sasiadow? Jezeli tak to moze jednak da sie to zrobic.
    To mnie zmartwiłeś. Co prawda ja mam dociągniętą wodę z wodociągów ale chciałam zrobić studnię. Z przykrością stwierdzam, że nie widziałam w okolicy studni Widziałam jak robili nam kanalizację, że faktycznie gliny to tam jest dużo.
  5. Mały OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Mały Zarejestrowany: 20.05.2003 Posty: 7643
    Cytat Napisał wlowik
    Cytat Napisał Mały
    GRILL W SOBOTę AKTUALNY ! serdecznie zapraszamy, robota nie zając, nie ucieknie !

    A cóż to za gigant zamontował al-prx do solarów? Przecież tam temperatura może dojść do ponad 200 st C. A pexy mają z reguły wytrzymałość do 95.
    ... a taka niedoświadczona Młoda firma... Ale w założeniu, to tam nie miało być cieplej niż te 95*. Sprawa wyszła awaryjnie, jak nie było zasilania w prąd a tylko w słońce.

    GRILLL jak najbardziej aktualny!
    To o której będziesz ?
    Dzięki serdecznie za zaproszenie, ale w sobotę wieczorkiem mam zamiar dojeżdżać już do fiordów w Norwegii, a od niedzieli rano do środy po południu będzie dłuuuugi spacerorajd i kuuupa zdjęć.
    Pozdrawiam
  6. Ania i Piotr FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ania i Piotr Zarejestrowany: 26.04.2004 Posty: 245
    Cytat Napisał CMYK
    Cytat Napisał Ania i Piotr
    CMYK

    Skad brales beton, bo mi wychodzi lanie pojutrze i zaczynam szukac.

    A co do dachowki to chyba zdecyduje sie na cementowa, bo taniej, ale trudno mi teraz powiedziec bo jeszcze nic nie ogladalem, gdzie polecasz szukac i ogladac.

    Pozdrawiam
    beton bralem z beton Thomas 0508 018 133 za 25 m3 placilem 6033 zl razem z pompa, bardzo dobra betoniarnia ale trzeba zamawiac minimum 2 dni wczesniej bo maja duzy zbyt znajduja sie na Marynarki Polskiej w Gdansku.
    Bylem dzisiaj w Dach deku chyba zaraz po was po ogladalem wasze plany dachu -pani mi uzyczyla. Jak na razie najlepsze ceny i chyba tam wezme dachowka z asortymentem L15 koramic o 4 tys tansza niz u konkurencji oczywiscie z Vatem sie dogadalem. Musze sie tylko zdecydowac do czwartku bo zmniejszaja upusty o 5%. Co do upustow w zwiazku z wieksza iloscia to jacys niechetni moze jakbysmy w kupie poszli to cos bysmy utargowali ale jak mowie mam jeszcze jeden dzien i musze sie zdecydowac. Dachowki na maj beda drozsze. Ja pracuje jutro od 15 wiec jeszcze bede mogl polatac. Dzis zona jeszcze tam skoczy to moze cos wytarguje.
    CMyK
    No ladnie - depczemy sobie po pietach. Jak pisalem wczoraj bylem zdecydowany na betonowa, ale po dzisiejszych odwiedzinach, chyba zdecyduje sie na ceramike. Dalem w kilku miejscach do wyceny, wtedy mi sie cos rozjasni, ale cienko widze moje plany co do betonowej i ograniczenia kosztow.

    Jeszcze musze zadzwonic, albop podjechac do tego kolesia co mi dekarz polecal. Moze tam bedzie lepiej.

    Pozdrawiam
    Piotr
  7. CMYK ELITA FORUM (min. 1000)
    CMYK Zarejestrowany: 06.05.2005 Posty: 1008
    no to zalatwiaj i dzwon potem daj znac co wyszlo byle szybko bo ja chyba do czwartku sie zdecyduje na dachdek kilka tysiecy piechota nie chodzi
    jutro zalatwie sobie dekarza ciesle juz mam
    CMyK
  8. wlowikowa FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wlowikowa Zarejestrowany: 18.12.2003 Posty: 144
    no to ja proszę o zgłaszanie się osób, które planują na grilla dojechać, bo jakoś widzę nie widać wielu chętnych, a musimy wiedzieć ile żarełka ma być
  9. Śliwka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Śliwka Zarejestrowany: 25.08.2005 Posty: 257
    Cytat Napisał CMYK
    Cytat Napisał Śliwka
    Cytat Napisał CMYK
    Cytat Napisał CMYK
    ja na razie tak dokladnie nie rozmawialem z dekarzem na razie szukam dachowki musze ja znalezs w ciagu 1,5 tygodnia bo szybko musze umowic ciesle i dekarza bo powoli terminy sie kurcza. Jak znajde dachowke to dam znac wy tez piszcie.
    CMyK
    jak na razie
    moj dach CMyK 220 m2
    moj sasiad 220 m2
    Ania i Piotr 250 m2
    Gaba 310 m2

    Jutro lece z samego rana to zobacze o ile ceny zejda dla takiej powierzchni popytam sie o kilka rodzai dachowek mam rozumiec ze ma byc ceramika w razie czego prosze wyslac kontakt na maila + plany dachu
    Jak bedziecie cos mieli dajcie tez znac!!!
    Jak bedziecie mieli fajnego dekarza ktory wezmie vat na siebie to tez prosze o namiary i oczywiecie drewno tez trzeba szukac na konstrukcje.
    CMyK
    Możesz doliczyć moje 220 m2. Planuję BRAAS-a betonową
    Pozdrawiam
    ale chyba zaczynasz we wrzesniu tyle to ci nie przytrzymaja dachowki
    CMyK
    Dziś pytałam, blisko Ciebie na rogu i powiedzieli, że w razie czego przytrzymają
  10. anSi OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    anSi Zarejestrowany: 09.02.2005 Posty: 7745
    Cytat Napisał Śliwka
    ...
    Dziś pytałam, blisko Ciebie na rogu i powiedzieli, że w razie czego przytrzymają
    Jak tak długo przetrzymają, to i ja byłabym chętna
  11. wlowik DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wlowik Zarejestrowany: 29.09.2003 Posty: 502
    GRILL !

    Coo jeeeest ?! Wszyscy się fiordują, betonują albo kafelkują !?
    Myślicie,że u nas nie ma nic do zrobienia ? Świat na prowizorkach stoi, jak u nas, a robota nie zając, nie ucieknie! Szkoda życia!
    Mam indywidualne zaproszenia wysyłać z groźbą użycia przemocy ?! Albo pod karą grzywny ?
    "Toć nawet nie trzeba się spikać, wystarczy wziąć i być."
    Piwo stygnie, życie ucieka! (albo jakoś tak )
  12. Ziemba SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ziemba Zarejestrowany: 05.04.2006 Posty: 47
    Witam, bedziemy budowac Oriona I w Gdansku, szukamy ekpiy godnej polecenia . Chcemy stan zero postawic jesienia, a dalej na wiosne. Moze ktoras z waszych ekip mialaby czas jesienia, to pewnie zbyt duzo czasu nie zajmie, i moze akurat ktos ma wolne. Najlepiej pasowaloby nam we wrzesniu/padzierniku. Czekam z niecirpliwoscia na jakies namiary. Pozdrawiam Magda
  13. wlowik DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wlowik Zarejestrowany: 29.09.2003 Posty: 502
    Cytat Napisał Ania i Piotr

    Zapraszamy tak czy siak !
    W sumie chetnie rowniez bym sie dolaczyl, ale moja druga polowka mowi ze z dziecmi nie ma co zrobic i ze nikogo nie znamy. Nie bardzo wiem jak ja przekonac, bo jakby nie bylo ma troche racji.

    Piotr[/quote]

    Z dziećmi trzeba przyjechać, a nie z nimi coś robić !
    Tu będzie całe przedszkole ! A piesa będzie robiła za opiekunkę, o.
    A, to, że się nie znamy, to żaden argument. Zechcemy, to się poznamy, nie zechcemy, to nie. Myślicie, że my znamy tych co przyjadą ? Tak samo jak Wy.

    To niezobowiązujące spotkanie przy piwie i kiełbasie ludzi, którzy mają ochotę ... na piwo i kiełbasę, ...albo na coś innego jak se przywiozą. Szkoda życia, przyjeżdżajcie.
  14. anekri DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    anekri Zarejestrowany: 14.07.2003 Posty: 933
    Cytat Napisał maciunio
    siatka 2zl/metr, listwa startowa 2,5m pod styropian =5 - 12zl, pod styropian =8 - 14zl, narozniki 2,5m - 4,20zl, kolki 0,8zl, klej IZOLBET 15zl/25kg wydajnosc 3-4kg.
    wiecej nie mam. to ceny z hurtowni najblizszej mojej budowy ktora jest raczej droga.
    Ceny brutto:
    siatka włókno szklane 145g -1,28 zł /m2,
    klej do styropianu BCX 39- 12,93zł/ 25kg,
    klej do siatki BCX40 - 17,57 zł/ 25kg,
    narożnik z siatką 3mb- 2,99 zł
    kołki rozporowe (trzpień metalowy)- od 0,27zł/szt
    tynk akrylowy KREISEL od 5,00/kg
    tynk silikatowy KREISEL od 5,40/kg

    Tych co już mają za sobą walkę z ociepleniem bardzo proszę o opinię na temat tych cen
  15. Ania i Piotr FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ania i Piotr Zarejestrowany: 26.04.2004 Posty: 245
    Cytat Napisał wlowik
    Cytat Napisał Ania i Piotr

    Zapraszamy tak czy siak !
    W sumie chetnie rowniez bym sie dolaczyl, ale moja druga polowka mowi ze z dziecmi nie ma co zrobic i ze nikogo nie znamy. Nie bardzo wiem jak ja przekonac, bo jakby nie bylo ma troche racji.

    Piotr
    Z dziećmi trzeba przyjechać, a nie z nimi coś robić !
    Tu będzie całe przedszkole ! A piesa będzie robiła za opiekunkę, o.
    A, to, że się nie znamy, to żaden argument. Zechcemy, to się poznamy, nie zechcemy, to nie. Myślicie, że my znamy tych co przyjadą ? Tak samo jak Wy.

    To niezobowiązujące spotkanie przy piwie i kiełbasie ludzi, którzy mają ochotę ... na piwo i kiełbasę, ...albo na coś innego jak se przywiozą. Szkoda życia, przyjeżdżajcie.[/quote]

    Jeszcze moja druga polowka nie wie, ale ja na dobra sprawe najlepiej stawiac przed faktami. JESTESMY
    2+2

    Pozdrawiam
    Piotr
  16. wlowikowa FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wlowikowa Zarejestrowany: 18.12.2003 Posty: 144
    Cytat Napisał Ania i Piotr
    Jeszcze moja druga polowka nie wie, ale ja na dobra sprawe najlepiej stawiac przed faktami. JESTESMY
    2+2
    Pozdrawiam
    Piotr
    No i dobrze. Byle jeszcze inni sie wypowiedzieli.
  17. CMYK ELITA FORUM (min. 1000)
    CMYK Zarejestrowany: 06.05.2005 Posty: 1008
    zdecydowalismy sie na dachowke marsylke w Dachdeku w Pruszczu. Mozemy ja zamowic tydzien przed montazem ceny sie nie zmienia.
    Widzielimy ja na 2 budynkach.
    Z cen oczywiscie jestesmy zadowoleni ale bedziemy szukac dalej.

    Mam male pytanko do zorientowanych
    Co jest korzystniejsze komin gotowy np Leier czy zbudowany z cegiel tradycyjny tylko prosze bez podpowiedzi typu a jak mam w planach?

    I drugie pytanko co lepsze schody lane czy drewniane oczywiscie tez cenowo z tym ze lane tez beda oblozone dechami.
    CMyK
  18. Wwiola ELITA FORUM (min. 1000)
    Wwiola Zarejestrowany: 30.03.2004 Posty: 1123
    Ja co prawda nie jestem z okolic trójmiasta a z okolic Elbląga, ale to w końcu też niedaleko więc od czasu do czasu Was podczytuję

    Co jest korzystniejsze komin gotowy np Leier czy zbudowany z cegiel tradycyjny tylko prosze bez podpowiedzi typu a jak mam w planach?

    I drugie pytanko co lepsze schody lane czy drewniane oczywiscie tez cenowo z tym ze lane tez beda oblozone dechami.
    CMyK
    Jesli chodzi o komin to jest tego mnóstwo tutaj na forum. Dobrze wykonany komin z cegły jest tańszy od systemowych, ale sporo kłopotów może sprawić część klinkierowa ponad dachem to raz a dwa do gazu bezwzględnie potzrebny jest wkład ze stali żaro i kwasoodornej a to też wcale niemały koszt. Ja zdecydowałam się na leiera zarówno do kominka jak i do kotłowni.

    Schody dla mnie tylko betonowe. Po pierwsze są one tańsze (jeśli płaci się za robocizne razem z całym stanem surowym to w ogóle nie drogo a betonu potrzeba raptem 2m3 i trochę stali), po drugie dostępne i wygodne do użytkowania juz na etapie budowy. Nie ma problemu z wchodzeniem na poddasze.

    Ania i Piotr napisał:

    Jeszcze moja druga polowka nie wie, ale ja na dobra sprawe najlepiej stawiac przed faktami. JESTESMY
    2+2
    Pozdrawiam
    Piotr


    No i dobrze. Byle jeszcze inni sie wypowiedzieli.
    Bardzo bysmy chcieli dojechać, ale nie wiem czy sie uda. W piątek są urodziny (4) naszej córci i nie wiem do kiedy będziemy mieli gości (teściowie ). Poproszę jednak o namiary jak i kiedy dojechać na priv. O ile są jeszcze wolne miejsca oczywiście . 2 + 1 jakby co
  19. renkolak WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    renkolak Zarejestrowany: 07.10.2005 Posty: 5
    Witam po dłuuuuuuuuuugim okresie ciszy i bezczynności budowlanej. Stan ten próbujemy teraz zmienić.
    Chcemy zamontować szambo mamy jak się zdaje bardzo dobrą ofertę tylko gdyby był jeszcze ktoś chętny (transport może wziąć max 3szt.) gdyby ktoś był zainteresowany proszę o kontakt.
    Grill, dzieci, budujący z okolicy to też brzmi zachęcająco, musze namówić drugą połówkę bo nasi 3 malcy pewnie byliby za...
  20. Gaba73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gaba73 Zarejestrowany: 17.10.2004 Posty: 119
    Cytat Napisał CMYK
    zdecydowalismy sie na dachowke marsylke w Dachdeku w Pruszczu.
    CMyK
    Gdzie ten Dachdek? O namiar proszę, coby się tam rozejrzeć przy okazji.
Pokaż wyniki od 12701 do 12720 z 21872