dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. Słomka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Słomka Zarejestrowany: 29.11.2007 Posty: 70
    Cytat Napisał TomiVW
    ma ktoś dobrą ekipę no i oczywiście tanią do wykonania sso w Redzie? i ile musimy liczyć za taki mały, prosty segment szeregowca? http://www.centrumprojektow.eu/projekty-domy/4296/
    Wejdź na Białą Listę Wykonawców i poszukaj
    Ja skorzystałam z polecanego tam Jacka Szymichowskiego i jego ekipy - co prawda dopiero zasypali fundamenty, ale mój kierbud wysoko ocenia ich robotę. Oko się raduje widząc 9 osób uwijających się jak w ukropie. Sąsiedzi podziwiają, a na działce nie latają śmieci.
    Jak na razie nie żałuję, choć... nie chwal dnia przed zachodem
    A.
  2. andrzej100 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    andrzej100 Zarejestrowany: 06.01.2004 Posty: 643
    Cytat Napisał L_Zappa
    Cytat Napisał andrzej100
    Ma ktoś pojecie, gdzie można na wolnym rynku kupić propan do dużych butli, a także butle 2700l, nowa lub używaną??
    butle z propanem 11kg (jak dla mnie standardowe) można kupić niemal u wszystkich dystrybutorów gazu którzy go rozwożą
    np. http://gazrom.pl/

    butla 2700 l, to już chyba właściwie zbiornik
    o ile dobrze się orientuje że takie zbiorniki są wykorzystywane do paliwa (mieszanka propan-butan) do celów grzewczych
    Moze niezrozumiale napisalem: poszukuje zbiornika na wlasnosc 2700l i niezaleznego dostawcy propanu.

    Pilne
    [/u]
  3. arekk FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arekk Zarejestrowany: 01.12.2006 Posty: 223
    Witam,
    Mnóstwo czasu mnie tutaj nie było.
    Widzę, że zaglądają tutaj osoby szukające działki a więc

    SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ w Koleczkowie. Uzbrojona, obok lasu, piękna okolica.Okolice ulicy Bitwy nad Ślężą.
    1120m2 z wydanymi wszelkimi papierami itp. itd.

    Więcej szczegółów na priv lub mail: [email protected]
  4. evie_ei FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    evie_ei Zarejestrowany: 26.11.2008 Posty: 164
    Cytat Napisał evie_ei
    [Pozostało nam ok 30m rury drenażowej w kokosie, do odstąpienia, tanio. Pozdrawiamy.
    Nadal nam zalega w garażu i trochę przeszkadza.
  5. DJ Rydzyk FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DJ Rydzyk Zarejestrowany: 27.09.2006 Posty: 129
    Witam, szukam solidnego wykonawcy studni wierconej, w pobliżu Żukowa. Ma ktos sprawdzony namiar ?
  6. coci FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coci Zarejestrowany: 12.12.2007 Posty: 143
    Witam
    Czy ktoś jest w stanie polecić wykonawcę do wykonania ogrodzenia(około 140 m/b,podmurówka,słupki,siatka)dookoła domu jednorodzinnego w okolicach Wejherowa.
    Z góry dziękuję.
  7. majkel28 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    majkel28 Zarejestrowany: 25.03.2007 Posty: 29
    Cytat Napisał coci
    Witam
    Czy ktoś jest w stanie polecić wykonawcę do wykonania ogrodzenia(około 140 m/b,podmurówka,słupki,siatka)dookoła domu jednorodzinnego w okolicach Wejherowa.
    Z góry dziękuję.
    moge polecic firme, ktora wykonała mi ogrodzenie w zeszlym miesiacu i efekt wyszedł bardzo ladnie jestem zadowolony z wykonanej roboty.

    Marcin - firma Martinez - tel. 602-240-647
    polecam

    /zeby ktos nie pomyslał, ze byc moze firma reklamuje sama siebie to na dowód tego moge podesłac fotki mojego ogrodzenia, w razie zainteresowania oczywiscie... /
  8. Kamilxus SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamilxus Zarejestrowany: 20.05.2009 Posty: 30
    Poszukuję wykonawcy do wentylacji mechanicznej. Czy ktoś może polecić jakąś ekipę?

    Do tego jestem ciekaw co myślicie nt. kominka z płaszczem wodnym kontra zwykły kominek, przy założeniu, że będzie rekuperator i głównym źródłem ogrzewania będzie jednak piec gazowy (brak miejsca na przechowanie >10m3 drewna kominkowego). Wtedy powinien być chyba kominek, który zasysa powietrze z zewnątrz ?
  9. bart087 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bart087 Zarejestrowany: 16.07.2008 Posty: 12
    Cytat Napisał bart087
    Cytat Napisał Kamilxus
    Szukam specjalisty od systemu wentylacji mechanicznej. Znacie jakiegoś z okolicy Gdyni?

    Pozdrawiam, Kamil
    W Gdyni na Chwaszczyńskiej masz polecaną już na forum wiele razy firmę Aircomfort.

    bart
    U mnie robili Panowie z AIR COMFORT z Gdyni, jestem bardzo zadowolony. Oprócz faktury otrzymałem starannie wykonaną instalację (wszystko na kanałach sztywnych), poprzedzone wcześniejszymi wyczerpującymi konultacjami inżynierów - widać, że znają się na tym.
    Co do kominka z płaszczem się nie wypowiadam, ale przy okazji, uwazam ze przy rekuperacji, nie ma co sie bawic jeszcze w dgp. Wentylacja bedzie dysrybuowac w to cieplo z kominka i co najwazniejsze nie bedzie spalnony kurz rozrzucany po calym domu.

    bart
  10. coci FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coci Zarejestrowany: 12.12.2007 Posty: 143
    Dzięki majkel28!
    Jeśli to nie problem to bardzo bym Cię prosił o jakies fotki.Z góry dziękuję.
    [email protected]
    Pozdrawiam
  11. Kamilxus SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamilxus Zarejestrowany: 20.05.2009 Posty: 30
    Cytat Napisał bart087
    Cytat Napisał bart087
    Cytat Napisał Kamilxus
    Szukam specjalisty od systemu wentylacji mechanicznej. Znacie jakiegoś z okolicy Gdyni?

    Pozdrawiam, Kamil
    W Gdyni na Chwaszczyńskiej masz polecaną już na forum wiele razy firmę Aircomfort.

    bart
    U mnie robili Panowie z AIR COMFORT z Gdyni, jestem bardzo zadowolony. Oprócz faktury otrzymałem starannie wykonaną instalację (wszystko na kanałach sztywnych), poprzedzone wcześniejszymi wyczerpującymi konultacjami inżynierów - widać, że znają się na tym.
    Co do kominka z płaszczem się nie wypowiadam, ale przy okazji, uwazam ze przy rekuperacji, nie ma co sie bawic jeszcze w dgp. Wentylacja bedzie dysrybuowac w to cieplo z kominka i co najwazniejsze nie bedzie spalony kurz rozrzucany po calym domu. bart
    Dzięki za rady! Na pewno będę się z nimi kontaktował. Pozdrawiam, Kamil
  12. Izulek ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek Zarejestrowany: 04.07.2007 Posty: 1291
    Cytat Napisał Kamilxus
    Cytat Napisał bart087
    Cytat Napisał bart087
    Cytat Napisał Kamilxus
    Szukam specjalisty od systemu wentylacji mechanicznej. Znacie jakiegoś z okolicy Gdyni?

    Pozdrawiam, Kamil
    W Gdyni na Chwaszczyńskiej masz polecaną już na forum wiele razy firmę Aircomfort.

    bart
    U mnie robili Panowie z AIR COMFORT z Gdyni, jestem bardzo zadowolony. Oprócz faktury otrzymałem starannie wykonaną instalację (wszystko na kanałach sztywnych), poprzedzone wcześniejszymi wyczerpującymi konultacjami inżynierów - widać, że znają się na tym.
    Co do kominka z płaszczem się nie wypowiadam, ale przy okazji, uwazam ze przy rekuperacji, nie ma co sie bawic jeszcze w dgp. Wentylacja bedzie dysrybuowac w to cieplo z kominka i co najwazniejsze nie bedzie spalony kurz rozrzucany po calym domu. bart
    Dzięki za rady! Na pewno będę się z nimi kontaktował. Pozdrawiam, Kamil
    co to są te kanały sztywne? to są jakieś inne niz te srebrne giętkie rury?
  13. jarwy WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jarwy Zarejestrowany: 12.05.2009 Posty: 4
    Witam,

    Jeśli zamierzasz z rzadka popalać w kominku (piszesz, ze masz mało miejsca na opał, więc tak zakładam) to nie ma sensu brać kominka z płaszczem wodnym. Osobiście polecam (jesli masz taką możliwość) poprowadzić rozprowadzenie ciepłego powietrza grawitacyjnie na poddasze (jesli masz) i na poieszczenia w pobliżu kominka.
    Co do wentylacji mechanicznej (sam taka posiadam z rekuperacją) mogę polecić firmę Scrol z Gdyni z ul Łuzyckiej. Namiary na nich znajdziesz w internecie. Oni bazuja na centralach firmy Salda z rekuperacją na wymienniku krzyżowym i obrotowym. Firma ta kompleksowo zajmuje się instalacjami wentylacyjno-klimatyzacyjnymi oraz z tego co wiem, również mogą polecić za dobre (niskie) pieniądze wykonanie instalacji CO i CWU na bazie kotłów kilku firm.

    Mieszkaniec Chwaszczyna
  14. inez5 ELITA FORUM (min. 1000)
    inez5 Zarejestrowany: 18.09.2007 Posty: 1131
    Cytat Napisał Izulek
    Cytat Napisał Kamilxus
    Cytat Napisał bart087
    Cytat Napisał bart087
    Cytat Napisał Kamilxus
    Szukam specjalisty od systemu wentylacji mechanicznej. Znacie jakiegoś z okolicy Gdyni?

    Pozdrawiam, Kamil
    W Gdyni na Chwaszczyńskiej masz polecaną już na forum wiele razy firmę Aircomfort.

    bart
    U mnie robili Panowie z AIR COMFORT z Gdyni, jestem bardzo zadowolony. Oprócz faktury otrzymałem starannie wykonaną instalację (wszystko na kanałach sztywnych), poprzedzone wcześniejszymi wyczerpującymi konultacjami inżynierów - widać, że znają się na tym.
    Co do kominka z płaszczem się nie wypowiadam, ale przy okazji, uwazam ze przy rekuperacji, nie ma co sie bawic jeszcze w dgp. Wentylacja bedzie dysrybuowac w to cieplo z kominka i co najwazniejsze nie bedzie spalony kurz rozrzucany po calym domu. bart
    Dzięki za rady! Na pewno będę się z nimi kontaktował. Pozdrawiam, Kamil
    co to są te kanały sztywne? to są jakieś inne niz te srebrne giętkie rury?
    U mnie też bedzie robil aircomfort z Chwaszczyńskiej. Umówieni jesteśmy z nimi od pół roku, a wchodzą za tydzien Bardzo profesjonalne podejscie, świetna współpraca. A jak wykonanie- póki co nie wiem, ale mam do nich zaufanie i wierze, ze wszystko bedzie O.K.
  15. MaWi FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MaWi Zarejestrowany: 10.08.2007 Posty: 119
    DJ Rydzyk-spróbuj u p.Jarzembskiego 665-624-075 lub 0-58-687-63-28 .
    Bił studnię u mnie ,najtaniej z tych co robią głębokie,kupę lat to robi i wydaje się być solidny(bo bez większych zastrzeżeń).Jak na razie wszystko działa.
  16. Kamilxus SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamilxus Zarejestrowany: 20.05.2009 Posty: 30
    Cytat Napisał jarwy
    Witam,

    Jeśli zamierzasz z rzadka popalać w kominku (piszesz, ze masz mało miejsca na opał, więc tak zakładam) to nie ma sensu brać kominka z płaszczem wodnym. Osobiście polecam (jesli masz taką możliwość) poprowadzić rozprowadzenie ciepłego powietrza grawitacyjnie na poddasze (jesli masz) i na poieszczenia w pobliżu kominka.
    Co do wentylacji mechanicznej (sam taka posiadam z rekuperacją) mogę polecić firmę Scrol z Gdyni z ul Łuzyckiej. Namiary na nich znajdziesz w internecie. Oni bazuja na centralach firmy Salda z rekuperacją na wymienniku krzyżowym i obrotowym. Firma ta kompleksowo zajmuje się instalacjami wentylacyjno-klimatyzacyjnymi oraz z tego co wiem, również mogą polecić za dobre (niskie) pieniądze wykonanie instalacji CO i CWU na bazie kotłów kilku firm.

    Mieszkaniec Chwaszczyna
    Nie mam miejsca na 10m3 drewna czy więcej ale mniejsze ilości powinienem "upchnąć". Kominek ma być służyć jako przyjemny dodatek, a nie główne źródło ogrzewania. Do tego nie mam piwnicy, nad salonem jest sypialnia i byłby problem ze zmieszczeniem całego osprzętu potrzebnego przy płaszczu wodnym.
    Poddasza jako takiego nie mam, za to pierwsze piętro jest (dom jednopiętrowy - stropodach płaski).
    W moim przypadku najlepszy będzie chyba kompromis pomiędzy tym co mówił bart087 a Ty.
    Kominek będzie prawie w centralnym miejscu domu gdzie jest największa przestrzeń i ciepło z kominka powinno się całkiem nieźle rozchodzić (do tego blisko schody, czyli komunikacja góra też dogrzana). Przy wymuszonej wentylacji powinno dać to całkiem niezły efekt szczególnie, że łazienki na dole i górze będą w najbardziej oddalonym miejscu od kominka, kuchnia też w odległym miejscu. Do tego ewentualnie dwie rury doprowadzające ciepło z kominka na górę, do dwóch najbliżej położonych sypialni (ale z założeniem, że dgp można zamknąć). Zobaczymy co podpowiedzą panowie od rekuperacji.

    Jaki kominek (w nowoczesnym stylu) do rekuperacji polecacie? Zakładam, że musi być z zamkniętą komorą spalania.

    Dzięki za wszelkie podpowiedzi
  17. partys SYMPATYK FORUM (min. 10)
    partys Zarejestrowany: 27.03.2007 Posty: 22
    Może się nie znam ale wydawało mi sie, że kominki z płaszczem wodnym służą do ogrzewnaia wody, a ta kaloryferów (ewentualnie podłogówki), a nie bezpośrednio powietrza. Choć faktycznie konstrukcji dgp szczegółowo nie znam.
    Ja dopiero zaczynam funkcjonowac w domu z rekuperatorem i kominkiem z płaszczem wodnym (takim który grzeje wodę do kaloryferów). Czy się sprawdzi - mam nadzieję
  18. jarwy WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jarwy Zarejestrowany: 12.05.2009 Posty: 4
    Ja osobiście polecam Tarnavę - dobra polska firma - wkłady kominkowe żeliwne (waga ok. 300 kg) długo trzymaja żar (ok. 10 - 12 godzin w zaleznosci od mocy i ilosci załadunku). Przez to że to jest to żeliwny odlew, akumuluje duże ilości ciepła aby je następnie w długim okresie oddawać.

    polecam, tylko należy nie pomylić z firmą o podbnej nazwie pisanej przez "w". To odłam ww. firmy i ich kominki podobno nie są już tak niezawodne jak Tarnavy.
  19. bart087 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bart087 Zarejestrowany: 16.07.2008 Posty: 12
    Cytat Napisał Izulek
    Cytat Napisał Kamilxus
    Cytat Napisał bart087
    Cytat Napisał bart087
    Cytat Napisał Kamilxus
    Szukam specjalisty od systemu wentylacji mechanicznej. Znacie jakiegoś z okolicy Gdyni?

    Pozdrawiam, Kamil
    W Gdyni na Chwaszczyńskiej masz polecaną już na forum wiele razy firmę Aircomfort.

    bart
    U mnie robili Panowie z AIR COMFORT z Gdyni, jestem bardzo zadowolony. Oprócz faktury otrzymałem starannie wykonaną instalację (wszystko na kanałach sztywnych), poprzedzone wcześniejszymi wyczerpującymi konultacjami inżynierów - widać, że znają się na tym.
    Co do kominka z płaszczem się nie wypowiadam, ale przy okazji, uwazam ze przy rekuperacji, nie ma co sie bawic jeszcze w dgp. Wentylacja bedzie dysrybuowac w to cieplo z kominka i co najwazniejsze nie bedzie spalony kurz rozrzucany po calym domu. bart
    Dzięki za rady! Na pewno będę się z nimi kontaktował. Pozdrawiam, Kamil
    co to są te kanały sztywne? to są jakieś inne niz te srebrne giętkie rury?
    Wentylacja może i chyba powinna być wykonana na kanałach sztywnych (najczęściej rury spiro ocynkowane ocieplone). Jest oczywiście droższa od instalacji z "tych srebrnych giętkich rur" ale mnie przekonało to, że można ją czyścić w przyszłości w przeciwieństwie do instalacji giętkich, która nadaje się tylko do wymiany. Jako, że większość instalacji mam zabudowanej to zdecydowałem się właśnie na kanały sztywne. Jak się dowiedziałem jeszcze w air comfort, instalacja sztywna ma mniejsze opory i centrala może pracować na niższych parametrach wentylatorów, a zatem zużywać mniej prądu. Poza tym instalacje z przewodów giętkich są oczywiście bardziej podatne na uszkodzenia.


    bart
  20. malysmon FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    malysmon Zarejestrowany: 15.06.2008 Posty: 213
    Witam, niniejszym postem chcielibyśmy polecić fachowców od zabudowy k-g.
    Pan Zbyszek wraz z kolegami to naprawdę porządna ekipa. Jak sie umawiają to są. Jak ma być dostawa towaru to jest. Nie sprawiają kłopotu podczas pracy, nie ma dla nich tematów "tego panie to sie nie da". Ponoć oprócz zwykłych zabudów k-g robią jeszcze inne rzeczy jak płytki, cekole, malowania i ogólnie szeroko pojęte wykańczanie wnętrz. Niestety nie dane nam było tego doświadczyć gdyż mieliśmy poumawiane również inne ekipy od tego ale sadząc po metodach pracy przy zabudowie poddasza (225m2) może to być również strzał w dziesiatke jeśli chodzi o wybór ekipy "do wszystkiego". Ale jak już wspomnielismy tego nie sprawdzaliśmy. Czysciutko i posprzątane na końcu jak i w trakcie. Ceny umiarkowane ale jak za tą jakość to raczej niższe. No i kultura osobista i w ogóle. Standardy już zachodnio a może i północno europejskie. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy i polecamy szczerze, gdyż sufity wyglądają elegancko i równiutko. Telefon do pana Zbyszka jakby ktoś chciał : 601-461-951.
Pokaż wyniki od 19621 do 19640 z 21872