dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. Gosia i Krzyś FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gosia i Krzyś Zarejestrowany: 10.03.2005 Posty: 108
    Przestrzegam przed ekipą tynkarską Wickiego. Jego spier... tynki można zobaczyć u nas. Miało być bez cekolowania, trochę drożej. Teraz musimy wszystko cekolować i wyjdzie nam bardzo drogo porównywalnie do gipsowych czy nawet suchych.
    Są reklamowani przez hurtownię w Pępowie, którą również odradzam na dłuższą metę. Trzeba wszysko sprawdzać, bo wcześniej ustalone ceny okazują się dużo wyższe, a jak pytam o co chodzi to właścicielka robi głupią minę. Kilka razy nam się tak zdarzyło, a teraz już tam nie kupujemy. Jak o f-rę poprosiłam to usłyszałam, że nasze ceny są bez vatu tylko dlaczego w tych samych cenach z vatem sprzedają w innych hurtowniach?
    Polecili nam tam też ekipę z Lęborka do ocieplenia. Białym klejem alpolu do zatapiania siatki (dwa razy droższym) przyklejali styropian. Nie wiem czy faktycznie tak było i już nie sprawdzę chyba że oderwę styropian. Bardziej jednak prawdopodobne jest to, że była to zmowa z Hurtownią, no chyba że są tak niedoświadczeni, ale to się ich tak nie chwali.
  2. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    Cytat Napisał Renka
    Witam budowniczych z 3miasta i okolic!
    Jestem świeżynką na forum i jeszcze nie buduję, ale planujemy ją z mężem od dawna. Bardzo podoba się nam (pod wieloma względami) Banino. Upatrzyliśmy już działkę na ul. Wesołej, ale ... gmina nie jest w stanie wydać nam warunków zabudowy, bo trwa uchwalanie planu dla Banina i potrwa to pewnie jeszcze cały rok. Zależy nam na szybkiej budowie, więc mamy problem... Wobec tego szukam działki budowlanej w tej okolicy, w miarę możliwości uzbrojoną, może być też z rozpoczętą budową. Za wszelkie informacje będę wdzięczna ............
    to może Rębiechowo Ci odpowiada? ja wiem że niby blisko lotnisko ale to szczegół
  3. Renka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Renka Zarejestrowany: 25.10.2005 Posty: 14
    Cytat Napisał Ados
    Cytat Napisał Renka
    Witam budowniczych z 3miasta i okolic!
    Jestem świeżynką na forum i jeszcze nie buduję, ale planujemy ją z mężem od dawna. Bardzo podoba się nam (pod wieloma względami) Banino. Upatrzyliśmy już działkę na ul. Wesołej, ale ... gmina nie jest w stanie wydać nam warunków zabudowy, bo trwa uchwalanie planu dla Banina i potrwa to pewnie jeszcze cały rok. Zależy nam na szybkiej budowie, więc mamy problem... Wobec tego szukam działki budowlanej w tej okolicy, w miarę możliwości uzbrojoną, może być też z rozpoczętą budową. Za wszelkie informacje będę wdzięczna ............
    to może Rębiechowo Ci odpowiada? ja wiem że niby blisko lotnisko ale to szczegół
    Jeżeli Tobie nie przeszkadzają samoloty, to moze być również Rębiechowo
  4. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    Cytat Napisał Renka
    Cytat Napisał Ados
    Cytat Napisał Renka
    Witam budowniczych z 3miasta i okolic!
    Jestem świeżynką na forum i jeszcze nie buduję, ale planujemy ją z mężem od dawna. Bardzo podoba się nam (pod wieloma względami) Banino. Upatrzyliśmy już działkę na ul. Wesołej, ale ... gmina nie jest w stanie wydać nam warunków zabudowy, bo trwa uchwalanie planu dla Banina i potrwa to pewnie jeszcze cały rok. Zależy nam na szybkiej budowie, więc mamy problem... Wobec tego szukam działki budowlanej w tej okolicy, w miarę możliwości uzbrojoną, może być też z rozpoczętą budową. Za wszelkie informacje będę wdzięczna ............
    to może Rębiechowo Ci odpowiada? ja wiem że niby blisko lotnisko ale to szczegół
    Jeżeli Tobie nie przeszkadzają samoloty, to moze być również Rębiechowo
    no mi nie przeszkadzają, całe życie mieszkałem na Morenie nad którą latały samoloty, a to przecież atrakcja dla dzieciaków a serio to już jakiś czas tam przebywam i nie są jakieś uciążliwe no i wbrew pozorom bardziej je słychać właśnie w Baninie
  5. rispetto DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rispetto Zarejestrowany: 11.02.2003 Posty: 614
    Cytat Napisał Gosia i Krzyś
    Przestrzegam przed ekipą tynkarską Wickiego. Jego spier... tynki można zobaczyć u nas. Miało być bez cekolowania, trochę drożej. Teraz musimy wszystko cekolować i wyjdzie nam bardzo drogo porównywalnie do gipsowych czy nawet suchych.
    Są reklamowani przez hurtownię w Pępowie, którą również odradzam na dłuższą metę. Trzeba wszysko sprawdzać, bo wcześniej ustalone ceny okazują się dużo wyższe, a jak pytam o co chodzi to właścicielka robi głupią minę. Kilka razy nam się tak zdarzyło, a teraz już tam nie kupujemy. Jak o f-rę poprosiłam to usłyszałam, że nasze ceny są bez vatu tylko dlaczego w tych samych cenach z vatem sprzedają w innych hurtowniach?
    Polecili nam tam też ekipę z Lęborka do ocieplenia. Białym klejem alpolu do zatapiania siatki (dwa razy droższym) przyklejali styropian. Nie wiem czy faktycznie tak było i już nie sprawdzę chyba że oderwę styropian. Bardziej jednak prawdopodobne jest to, że była to zmowa z Hurtownią, no chyba że są tak niedoświadczeni, ale to się ich tak nie chwali.
    No niestety nie jesteś pierwszą osobą, która nacięła się u Bladowskiego. Mnie też korciło, żeby z nich skorzystać, bo blisko, ale odradzono mi i brałem materiały z Ajlanta w Żukowie. Jeśli ktoś buduje się w pobliżu Banina to polecam. Nawet z jednym workiem cementu przyjadą na telefon. Atrakcyjni cenowo i bardzo elastyczni jeśli chodzi o regulowanie płatności.
  6. rispetto DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rispetto Zarejestrowany: 11.02.2003 Posty: 614
    Cytat Napisał Renka
    Witam budowniczych z 3miasta i okolic!
    Jestem świeżynką na forum i jeszcze nie buduję, ale planujemy ją z mężem od dawna. Bardzo podoba się nam (pod wieloma względami) Banino. Upatrzyliśmy już działkę na ul. Wesołej, ale ... gmina nie jest w stanie wydać nam warunków zabudowy, bo trwa uchwalanie planu dla Banina i potrwa to pewnie jeszcze cały rok. Zależy nam na szybkiej budowie, więc mamy problem... Wobec tego szukam działki budowlanej w tej okolicy, w miarę możliwości uzbrojoną, może być też z rozpoczętą budową. Za wszelkie informacje będę wdzięczna ............
    Podjedź w Żukowie do p.Lihsa (ma biuro projektowe przy ul. Gdańskiej) i on może coś zaradzi. My mieliśmy podobny problem i bardzo nam pomógł.
  7. anekri DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    anekri Zarejestrowany: 14.07.2003 Posty: 933
    właśnie tak bywa z tymi wykonawcami ...
    ja dostałam na niego namiar i sama polecałam go nawet a tu niespodzianka p.Wicki zachowywał się jak "hrabia"
    Przyjechał - namieszał, kazał styropian kłaść, geberity przerabiać, potem jego ludzie przyjeżdzają każą styropian wyjmować ...
    Robota zrobiona (wylewki parter+poddasze) -pieniadze zapłacone, potem tynki w piwnicy i następnie wylewki za 2 dni - chciałam zapłacić razem za piwnicę (tynki + wylewki) to p.Wicki powiedział, że jak nie bedzie pieniędzy za tynki to nie przyjedzie wylewek robić bo on to wogóle czasu nie ma i roboty po uszy
    i jeszcze kilka spięć - po prostu ostatnio tak duzo roboty mają fachowcy, że w d... -tzn w głowach im się poprzewracało.
    Jak już jakiegoś fachowca dorwę to jest tak zawalony zleceniami, że łaskę mi robi wogóle coś wykonując dla mnie - o negocjacji cen wogóle nie wspomnę ...
  8. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    Cytat Napisał anekri
    ...
    Jak już jakiegoś fachowca dorwę to jest tak zawalony zleceniami, że łaskę mi robi wogóle coś wykonując dla mnie - o negocjacji cen wogóle nie wspomnę ...
    ja widze te ekipy niektóre to stwierdzam że w Polsce jest za małe bezrobocie chyba
  9. rispetto DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rispetto Zarejestrowany: 11.02.2003 Posty: 614
    Cytat Napisał Ados
    Cytat Napisał anekri
    ...
    Jak już jakiegoś fachowca dorwę to jest tak zawalony zleceniami, że łaskę mi robi wogóle coś wykonując dla mnie - o negocjacji cen wogóle nie wspomnę ...
    ja widze te ekipy niektóre to stwierdzam że w Polsce jest za małe bezrobocie chyba
    Sugeruję korzystanie z usług tych trochę "dalszych" fachowców, a nie z gmin leżących przy obwodnicy. Ci faktycznie obłożeni są robotą i w głowach im się przewróciło. Jak wzięliśmy ekipę ze Stężycy to nie wydziwiali i robili tak, jak im kazaliśmy. I nie dość, że nie było szemrania, to jeszcze pracowali bez kija nad głową i bardzo dokładnie. No i cenowo byli dużo korzystniejsi.
  10. Arco SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arco Zarejestrowany: 17.01.2005 Posty: 88
    Przestrzegam przed ekipą tynkarską Wickiego. Jego spier... tynki można zobaczyć u nas. Miało być bez cekolowania, trochę drożej. Teraz musimy wszystko cekolować i wyjdzie nam bardzo drogo porównywalnie do gipsowych czy nawet suchych.
    Na jutro jestem umówiony z p. Wickim na budowie na ustalenie zakresu robót i czasu ich trwania - dziwi mnie twoja wypowiedź - widziałem tynki położone w jakimś bliźniaku na osowej i sa na prawde bardzo równe - nie miałbym żadnych zastrzeżeń.
  11. anekri DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    anekri Zarejestrowany: 14.07.2003 Posty: 933
    Cytat Napisał rispetto
    Cytat Napisał Ados
    Cytat Napisał anekri
    ...
    Jak już jakiegoś fachowca dorwę to jest tak zawalony zleceniami, że łaskę mi robi wogóle coś wykonując dla mnie - o negocjacji cen wogóle nie wspomnę ...
    ja widze te ekipy niektóre to stwierdzam że w Polsce jest za małe bezrobocie chyba
    Sugeruję korzystanie z usług tych trochę "dalszych" fachowców, a nie z gmin leżących przy obwodnicy. Ci faktycznie obłożeni są robotą i w głowach im się przewróciło. Jak wzięliśmy ekipę ze Stężycy to nie wydziwiali i robili tak, jak im kazaliśmy. I nie dość, że nie było szemrania, to jeszcze pracowali bez kija nad głową i bardzo dokładnie. No i cenowo byli dużo korzystniejsi.
    a z jakich usług w ich przypadku korzystałeś? może i mi by się przydali bo trudno kogoś z daleka sprowadzać bez polecenia
  12. rispetto DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rispetto Zarejestrowany: 11.02.2003 Posty: 614
    Cytat Napisał anekri
    Cytat Napisał rispetto
    Cytat Napisał Ados
    Cytat Napisał anekri
    ...
    Jak już jakiegoś fachowca dorwę to jest tak zawalony zleceniami, że łaskę mi robi wogóle coś wykonując dla mnie - o negocjacji cen wogóle nie wspomnę ...
    ja widze te ekipy niektóre to stwierdzam że w Polsce jest za małe bezrobocie chyba
    Sugeruję korzystanie z usług tych trochę "dalszych" fachowców, a nie z gmin leżących przy obwodnicy. Ci faktycznie obłożeni są robotą i w głowach im się przewróciło. Jak wzięliśmy ekipę ze Stężycy to nie wydziwiali i robili tak, jak im kazaliśmy. I nie dość, że nie było szemrania, to jeszcze pracowali bez kija nad głową i bardzo dokładnie. No i cenowo byli dużo korzystniejsi.

    a z jakich usług w ich przypadku korzystałeś? może i mi by się przydali bo trudno kogoś z daleka sprowadzać bez polecenia
    U mnie robili odwodnienie, murowali płot i kładli kostkę. Z wszystkiego jestem bardzo zadowolony. Na jedno narzekali - że właściwie to oni zajmują się budową domów, a ja tu im daje takie drobne prace Ktoś z forum miał ich wziąść do budowy domu (w Bojanie?) i nawet był u mnie o nich rozmawiać, ale nie pamiętam kto Nawet moja bardzo wymagająca małżonka była z nich zadowolona.
  13. anekri DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    anekri Zarejestrowany: 14.07.2003 Posty: 933
    właściwie to zabraliby robotę moim chłopakom i nie mieliby satysfakcji własnoręcznej roboty
    ale jakby co to zgłoszę się po namiary
  14. Gosia i Krzyś FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gosia i Krzyś Zarejestrowany: 10.03.2005 Posty: 108
    Cytat Napisał Arco
    Przestrzegam przed ekipą tynkarską Wickiego. Jego spier... tynki można zobaczyć u nas. Miało być bez cekolowania, trochę drożej. Teraz musimy wszystko cekolować i wyjdzie nam bardzo drogo porównywalnie do gipsowych czy nawet suchych.
    Na jutro jestem umówiony z p. Wickim na budowie na ustalenie zakresu robót i czasu ich trwania - dziwi mnie twoja wypowiedź - widziałem tynki położone w jakimś bliźniaku na osowej i sa na prawde bardzo równe - nie miałbym żadnych zastrzeżeń.
    Dziwi Cie? Chcesz przyjedź pokażę Ci ich robotę. Tak spier... klatkę schodową do piwnicy, że muszę ściankę działową z GK robić. Za licznikiem wody wogóle nie zatynkowali, bo powiedzieli, że się nie da, a w suficie przy pionie z c.o. zostawili wielką dziurę nie mam pojęcia na co. Na domiar wszystkiego zatynkowali jeden komin wentylacyjny. Niezatarty tynk zostawili licząc chyba że tego nie zauważę. Owszem byli mili i nawet bym się tego niespodziewałam po nich.
    Poprawki to z taką łachom robili (i tak wszyskiego nie poprawili), że na nich patrzeć nie mogłam bo byli tak bezszczelni. Odjeżdżając jeden z nich zapytał kumpla tak żabym słyszała "a dała przynajmniej na piwo".
    Tynki kosztowały mnie 6.000 więc jak za taką kasę to się jedynie mogli wstydzić swojej spartolonej roboty a nie łudzić się że na piwo dostaną. Na koniec mogli jedynie dostać ode mnie wielkiego kopa w du...

    ps. jak się oglada u kogoś to nie zwraca sie uwagi na szczegóły, u mnie też ściany w pokojach są proste ale to nie jest wymiarne co do jakości całej wykonanej roboty
  15. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    Cytat Napisał Gosia i Krzyś

    ...

    Na koniec mogli jedynie dostać ode mnie kopa w du...

    w dupe ... nie bójmy się tego słowa
  16. Gosia i Krzyś FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gosia i Krzyś Zarejestrowany: 10.03.2005 Posty: 108
    nie wiem czy można bo jakaś cenzura jest czy coś takiego
  17. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    to jeszcze nie takie straszne słowo chyba
  18. Vondraczek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Vondraczek Zarejestrowany: 20.05.2005 Posty: 245
    Cytat Napisał Renka
    Cytat Napisał Ados
    Cytat Napisał Renka
    Witam budowniczych z 3miasta i okolic!
    Jestem świeżynką na forum i jeszcze nie buduję, ale planujemy ją z mężem od dawna. Bardzo podoba się nam (pod wieloma względami) Banino. Upatrzyliśmy już działkę na ul. Wesołej, ale ... gmina nie jest w stanie wydać nam warunków zabudowy, bo trwa uchwalanie planu dla Banina i potrwa to pewnie jeszcze cały rok. Zależy nam na szybkiej budowie, więc mamy problem... Wobec tego szukam działki budowlanej w tej okolicy, w miarę możliwości uzbrojoną, może być też z rozpoczętą budową. Za wszelkie informacje będę wdzięczna ............
    to może Rębiechowo Ci odpowiada? ja wiem że niby blisko lotnisko ale to szczegół
    Jeżeli Tobie nie przeszkadzają samoloty, to moze być również Rębiechowo
    Namiary na skrzyneczkę wysyłam!!
  19. Renka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Renka Zarejestrowany: 25.10.2005 Posty: 14
    Cytat Napisał Ados
    Cytat Napisał Renka

    Jeżeli Tobie nie przeszkadzają samoloty, to moze być również Rębiechowo
    no mi nie przeszkadzają, całe życie mieszkałem na Morenie nad którą latały samoloty, a to przecież atrakcja dla dzieciaków a serio to już jakiś czas tam przebywam i nie są jakieś uciążliwe no i wbrew pozorom bardziej je słychać właśnie w Baninie
    To jeśli masz jakieś namiary - to poproszę
  20. MarcinU ELITA FORUM (min. 1000)
    MarcinU Zarejestrowany: 07.01.2004 Posty: 1230
    Cytat Napisał anSi
    Witam, ja też dołączam do tych, co z silki budują. Jesteśmy po rozmowach z p. Sikorą. Zaczynamy na wiosnę. I tu pojawia się pytanie. Otóż p. Sikora powiedział nam, że może jednocześnie trzy budowy prowadzić, bo ma trzy ekipy. Czy ktoś może powiedzieć mi, czy wszystkie są jednakowo dobre, a może na którąś powinnam szczególną uwagę zwrócić? Podzielcie się swoimi doświadczeniami, please
    Pierwsze słyszę Sikora buduje sam więc nie ma ekip. Chyba coś się źle zrozumieliście - on prowadzi jednocześnie 3 budowy w tym sensie, że robi na jednej ławy, jedzie na drugą w czasie gdy ławy schną. Wykorzystuje przerwy technologiczne do wykonywania prac na innej budowie. Efekt jest taki, że czasowo to trochę trwa, ale za to nie ma stresu, że na drugi dzien po wylaniu ław muruje ściany w górę.
Pokaż wyniki od 10621 do 10640 z 21872