dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. benik FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    benik Zarejestrowany: 01.11.2007 Posty: 168
    Cytat Napisał otho
    Dzięki za odpowiedzi.
    W kwestii betonu B20:
    Firma pod Żukowem chce 280pln netto za 1m3 betonu B20, w Gdyni w firmie TOMI chcą już 290pln netto, natomiast znalazłem firmę z Gdańska (niestety przedstawiciel tej firmy nie podał nazwy a mi umknęło zapytać, natomiast produkują*beton w nowoczesny sposób ) za to chcą 256pln netto za 1m3 betonu B20. Wszystkie ceny zawierają w cenie beton, dojazd oraz pompę z ramieniem 18m.

    Ceny na dzień 15.10.2008.
    WItam dzisiaj dzwonil do mnie przedstawiciel firmy WAKOZ chce 285 netto z pompa i dojazdem wiec ceny w miare normalne ale miesiac temu placilem 300 wiec chyba troche stanialo , pamietaj ze lepiej brac od sprawdzonej firmy bo mozna sie przejechac - bedzie pekac albo bedzie B15
  2. benik FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    benik Zarejestrowany: 01.11.2007 Posty: 168
    witam ja mam inne pytanie ile placiliscie ostatnio za punk przylaczenia np wody , jak krztaltuja sie ceny u nas w trojmiescie , generalnie chodzi mi o punk elektryczny , ewnetulanie takze hydraulika woda i grzejniki itd , mam takze prosbe o wylewki cene z metr , najlepiej w miare mozliwosci podajcie mi ceny firm i odob (tzw znajomych) pozdrawiam Tomek
  3. malysmon FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    malysmon Zarejestrowany: 15.06.2008 Posty: 213
    Cytat Napisał mooon123
    Cytat Napisał malysmon
    Ogród - kochani, co polecacie do ogrodu? Czy mogę sobie już coś zasadzić? Na obrzeżu działki, żeby mi nie zniszczyli? Dodam, że interesuje mnie coś absolutnie łatwego w utrzymaniu, bez wysadzania itp na zimę. Mam rododendrona, 2 hiacyntki i mini wierzbę. Słyszałam, że dobrze jest mieć orzech, zw na ochronę przed komarami.... Jakie macie opinie na ten temat?
    A masz już ogrodzenie? Wydaje mi się, że dopóki nie ma ogrodzenia to chyba lepiej poczekać....Sama też mam ochotę coś posadzić ale właśnie ten brak ogrodzenia mnie stopuje.....
    Właśnie z jednej strony sąsiad sobie ogrodził działkę płotem z siatki i tu myślałam jakieś krzaczorki. Z kolejnej mam las - którego nie ma na mapie, bo to wyrośnięta dość szkółka leśna. I tu tez bym coś chciała, bo jak za parę lat mi szkółkę wytną, to będzie łyso jak na stole Ten właśnie bok budowniczowie upatrzyli sobie na składanie piachu - widać w moim dzienniku mniej więcej, więc nie bardzo, ale od strony południowej czyli tej siatki sąsiada mam luzik! Tylko mam mało czasu, dlatego nie wiem co najłatwiej, najszybciej a efektownie...
  4. rybkin FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rybkin Zarejestrowany: 05.09.2007 Posty: 211
    Witam!
    Szkukam namiaru na...
    DACHÓKA SKRAJNA PRAWA Roben miedziana średzka falista plus, na rysunku nr.6 http://www.roben.pl/25473.xml
    Robili u mnie odgromowke i wlasnie potukli 2 sztuki.
    Moze u kogosz sa pozostalosci tego po budowie,a moze namiar na sklep gdzie moga byc wlasnie pojedyncze dachowki.To byla seria jesien 2007,alie moze byc inna tez....
    Pozdrawiam wszystkich
  5. anSi OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    anSi Zarejestrowany: 09.02.2005 Posty: 7745
    Malysmon - ta szkolka to juz tak przerosnieta, ze chyba chcac wycinac o zgode pytac trzeba. Ja tam jestem za tym, zeby zostala. Ze wzgledu na te piekne wyrosniete swierkowe szkolko-laski dzialke w Kielpinie wybralam. Sarny, lisy, zajace i inna ptaszyna i zwierzyna - cudowne to byly widoki. Szkoda by bylo, gdyby zamiast tego betonowa pustynia powstala. Szkoda mi tez ze w starej, wiejskiej czesci Kielpina zaczynaja powstawac prawdziwe gargamele architektoniczne. No szkoda mi tej wsiowej atmosfery i juz. Dobrze ze chociaz w moim fyrtlu wszyscy staralismy sie zachowac spojnosc. No to se pogadalam Milego budowania
  6. malysmon FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    malysmon Zarejestrowany: 15.06.2008 Posty: 213
    Cytat Napisał anSi
    Malysmon - ta szkolka to juz tak przerosnieta, ze chyba chcac wycinac o zgode pytac trzeba. Ja tam jestem za tym, zeby zostala. Ze wzgledu na te piekne wyrosniete swierkowe szkolko-laski dzialke w Kielpinie wybralam. Sarny, lisy, zajace i inna ptaszyna i zwierzyna - cudowne to byly widoki. Szkoda by bylo, gdyby zamiast tego betonowa pustynia powstala. Szkoda mi tez ze w starej, wiejskiej czesci Kielpina zaczynaja powstawac prawdziwe gargamele architektoniczne. No szkoda mi tej wsiowej atmosfery i juz. Dobrze ze chociaz w moim fyrtlu wszyscy staralismy sie zachowac spojnosc. No to se pogadalam Milego budowania
    Fakt, ten lasekpięnie się komponuje, dlatego wybraliśmy właśnie przyległą działkę. Mankamentem może jest brak światła, ale nie mieliśmy pojęcia, że gdyby istniał na mapie jako las nie zmieścilibyśmy na nim naszego domu... A tak spokojnie się budujemy, bo LAS to nie las na mapie! Taki numer.
    No i na razie tylko przeszkadza... Kan ciągnie miasto, kopią patrzą a tu las... No to stop, zwrócili się z vetem do inwestora i znowu maja poślizg. A my (i okoliczni sąsiedzi) na własny r-nek wodę ciągniemy, to już poszła część drzew... Rdzenny mieszkaniec wycinał, na szczęście tylko drugą linię zarośnięcia, że się tak wyrażę.
    A co do domków - fakt, tą okolicę znam mniej więcej od 8u m-cy i w tym czasie wyrosło tu i rośnie sporo chałupek. Ale wszystkie mi się podobają. Najfajniej wyglądają te drewniane Łączą się z naturą.
  7. Iwona&Jacek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Iwona&Jacek Zarejestrowany: 22.08.2007 Posty: 26
    Cytat Napisał rybkin
    Witam!
    Szkukam namiaru na...
    DACHÓKA SKRAJNA PRAWA Roben miedziana średzka falista plus, na rysunku nr.6 http://www.roben.pl/25473.xml
    Robili u mnie odgromowke i wlasnie potukli 2 sztuki.
    Moze u kogosz sa pozostalosci tego po budowie,a moze namiar na sklep gdzie moga byc wlasnie pojedyncze dachowki.To byla seria jesien 2007,alie moze byc inna tez....
    Pozdrawiam wszystkich

    W poniedziałek przywiozą mi taką na budowę więc powinni mieć trochę więcej na składzie. www.ambit.gda.pl Moieszczą się w Kokoszkach.
  8. mooon123 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mooon123 Zarejestrowany: 31.03.2007 Posty: 515
    Cytat Napisał malysmon
    Cytat Napisał mooon123
    Cytat Napisał malysmon
    Ogród - kochani, co polecacie do ogrodu? Czy mogę sobie już coś zasadzić? Na obrzeżu działki, żeby mi nie zniszczyli? Dodam, że interesuje mnie coś absolutnie łatwego w utrzymaniu, bez wysadzania itp na zimę. Mam rododendrona, 2 hiacyntki i mini wierzbę. Słyszałam, że dobrze jest mieć orzech, zw na ochronę przed komarami.... Jakie macie opinie na ten temat?
    A masz już ogrodzenie? Wydaje mi się, że dopóki nie ma ogrodzenia to chyba lepiej poczekać....Sama też mam ochotę coś posadzić ale właśnie ten brak ogrodzenia mnie stopuje.....
    Właśnie z jednej strony sąsiad sobie ogrodził działkę płotem z siatki i tu myślałam jakieś krzaczorki. Z kolejnej mam las - którego nie ma na mapie, bo to wyrośnięta dość szkółka leśna. I tu tez bym coś chciała, bo jak za parę lat mi szkółkę wytną, to będzie łyso jak na stole Ten właśnie bok budowniczowie upatrzyli sobie na składanie piachu - widać w moim dzienniku mniej więcej, więc nie bardzo, ale od strony południowej czyli tej siatki sąsiada mam luzik! Tylko mam mało czasu, dlatego nie wiem co najłatwiej, najszybciej a efektownie...
    A myślałaś o żywopłocie z żywotnków? To będzie chyba pierwsza rzecz jaką posadzę
  9. frador WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    frador Zarejestrowany: 16.10.2008 Posty: 2
    Witam
    Niedawno kupiliśmy działkę budowlaną. Na razie myślimy tylko o posadzeniu żywopłotu i kilku innych krzewów na obrzeżach. Ze względu na dzikie zwierzęta chcielibyśmy postawić jakieś tymczasowe ogrodzenie. Myślimy o siatce leśnej. Czy opłaca się kupować osobno siatkę i pale drewniane czy metalowe słupki? Gdzie taką siatkę można kupić tanio?
    Pozdrawiam
  10. malysmon FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    malysmon Zarejestrowany: 15.06.2008 Posty: 213
    Cytat Napisał mooon123
    Cytat Napisał malysmon
    Cytat Napisał mooon123
    Cytat Napisał malysmon
    Ogród - kochani, co polecacie do ogrodu? Czy mogę sobie już coś zasadzić? Na obrzeżu działki, żeby mi nie zniszczyli? Dodam, że interesuje mnie coś absolutnie łatwego w utrzymaniu, bez wysadzania itp na zimę. Mam rododendrona, 2 hiacyntki i mini wierzbę. Słyszałam, że dobrze jest mieć orzech, zw na ochronę przed komarami.... Jakie macie opinie na ten temat?
    A masz już ogrodzenie? Wydaje mi się, że dopóki nie ma ogrodzenia to chyba lepiej poczekać....Sama też mam ochotę coś posadzić ale właśnie ten brak ogrodzenia mnie stopuje.....
    Właśnie z jednej strony sąsiad sobie ogrodził działkę płotem z siatki i tu myślałam jakieś krzaczorki. Z kolejnej mam las - którego nie ma na mapie, bo to wyrośnięta dość szkółka leśna. I tu tez bym coś chciała, bo jak za parę lat mi szkółkę wytną, to będzie łyso jak na stole Ten właśnie bok budowniczowie upatrzyli sobie na składanie piachu - widać w moim dzienniku mniej więcej, więc nie bardzo, ale od strony południowej czyli tej siatki sąsiada mam luzik! Tylko mam mało czasu, dlatego nie wiem co najłatwiej, najszybciej a efektownie...
    A myślałaś o żywopłocie z żywotnków? To będzie chyba pierwsza rzecz jaką posadzę
    Żywopłot byłby idealny - muszę zobaczyć cóż to za cudo
  11. daro31ie STAŁY BYWALEC (min. 300)
    daro31ie Zarejestrowany: 24.05.2008 Posty: 487
    Cytat Napisał frador
    Witam
    Niedawno kupiliśmy działkę budowlaną. Na razie myślimy tylko o posadzeniu żywopłotu i kilku innych krzewów na obrzeżach. Ze względu na dzikie zwierzęta chcielibyśmy postawić jakieś tymczasowe ogrodzenie. Myślimy o siatce leśnej. Czy opłaca się kupować osobno siatkę i pale drewniane czy metalowe słupki? Gdzie taką siatkę można kupić tanio?
    Pozdrawiam
    castorama albo zobacz na allegro
    pozdrawiam daro
  12. rybkin FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rybkin Zarejestrowany: 05.09.2007 Posty: 211
    Iwona&Jacek
    dzieki
    ,alie moze wciaz sa te pozostalosci?
    Da rady zamowic,alie czekac trzeba z paru tygodni...
  13. kilof WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kilof Zarejestrowany: 01.10.2007 Posty: 9
    Właśnie kończę budowę w Gdyni Redłowie, oddam za niewielkie pieniądze deski szalunkowe, pozostałą stal zbrojeniową, kilka paczek styropianu różnej grubości, prowizorkę elektryczną, papę termozgrzewalną, papę podkładową itp. 601664020

    Cytat Napisał otho
    Cześć.
    Mam pytanie do bardziej zorientowanych ode mnie.
    Nie znam okolic trójmiasta, ale chcę się tu wybudować, konkretnie w Dębogórzu (okolica Kosakowa) mam już kupioną działkę, lada moment będę miał pozwolenie na budowę, ekipę też już mam zamówioną.

    Niestety nie znam okolicy trójmiasta i nie wiem gdzie mogę znaleźć dobre hurtownie/sklepy aby zaopatrywać się w materiały budowlane, najlepiej takie, które duże gabarytowo materiały mogą dowieźć na plac budowy.

    Obecnie jestem na etapie wykopów pod fundamenty i szukania materiałów na ich wylanie (pręty zbrojeniowe, deski, beton z gruszki itepe).

    Poradźcie proszę gdzie zacząć tę przygodę, znacie może słownych dostawców, którzy oferują dobrej jakości towar? Aktualnie mam problem z deskami i betonem z gruszki (B20).

    Dzięki za przyszłe podpowiedzi.
    Robert
  14. Iwona&Jacek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Iwona&Jacek Zarejestrowany: 22.08.2007 Posty: 26
    Cytat Napisał rybkin
    Iwona&Jacek
    dzieki
    ,alie moze wciaz sa te pozostalosci?
    Da rady zamowic,alie czekac trzeba z paru tygodni...
    Dachówki robena widziałem jeszcze w hurtowni w Małkowie u Nakielskiego. Mówił, że w ub. roku kładł taki dach w okolicy i trochę dachówek mu zostało. Nie jestem pewien ale chyba to były właśnie miedziane. Czy ma skrajne, tego nie wiem. Tel. 502685717
  15. kamerki SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamerki Zarejestrowany: 27.03.2008 Posty: 22
    Cytat Napisał rybkin
    Witam!
    Szkukam namiaru na...
    DACHÓKA SKRAJNA PRAWA Roben miedziana średzka falista plus, na rysunku nr.6 http://www.roben.pl/25473.xml
    Robili u mnie odgromowke i wlasnie potukli 2 sztuki.
    Moze u kogosz sa pozostalosci tego po budowie,a moze namiar na sklep gdzie moga byc wlasnie pojedyncze dachowki.To byla seria jesien 2007,alie moze byc inna tez....
    Pozdrawiam wszystkich
    Brałam dachówke Robena, kasztan z firmy PRYM w Wejherowie. Sprowadza każdą, może coś mu zalega w magazynie Tel.503 560 348
  16. hub75 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hub75 Zarejestrowany: 22.03.2007 Posty: 338
    Gdzie w Trójmieście lub okolicach kupujecie brykiet z drewna liściastego do kominka ? W Leroy Merlin 10 kg kosztuje 8,80 ale to chyba drogo...
  17. rybkin FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rybkin Zarejestrowany: 05.09.2007 Posty: 211
    Dziekuje wszystkim!
    Zamowilem dachoweczki i teraz bede czekac na dostawe
    Pozdrawiam
  18. kolohaus WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kolohaus Zarejestrowany: 17.10.2008 Posty: 9
    pytaliscie o fachowcow od kostki tu macie numer 792 58 98 44 sa z rumi warci polecenia
  19. kolohaus WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kolohaus Zarejestrowany: 17.10.2008 Posty: 9
    Cytat Napisał otho
    Cześć.
    Mam pytanie do bardziej zorientowanych ode mnie.
    Nie znam okolic trójmiasta, ale chcę się tu wybudować, konkretnie w Dębogórzu (okolica Kosakowa) mam już kupioną działkę, lada moment będę miał pozwolenie na budowę, ekipę też już mam zamówioną.

    Niestety nie znam okolicy trójmiasta i nie wiem gdzie mogę znaleźć dobre hurtownie/sklepy aby zaopatrywać się w materiały budowlane, najlepiej takie, które duże gabarytowo materiały mogą dowieźć na plac budowy.

    Obecnie jestem na etapie wykopów pod fundamenty i szukania materiałów na ich wylanie (pręty zbrojeniowe, deski, beton z gruszki itepe).

    Poradźcie proszę gdzie zacząć tę przygodę, znacie może słownych dostawców, którzy oferują dobrej jakości towar? Aktualnie mam problem z deskami i betonem z gruszki (B20).

    Dzięki za przyszłe podpowiedzi.
    Robert
    witam powiem ci tak ze najlepiej podpowie ci twoj wykonawca on powinien miec wypracowane rabaty na stal beto itp beton to polecam oltrans z pucka albo wakos z luzina mozna powalczyc o rabat jakbys miał miala pytania to masz e-mail [email protected]
  20. OlafŁukasz SYMPATYK FORUM (min. 10)
    OlafŁukasz Zarejestrowany: 05.07.2008 Posty: 76
    Cytat Napisał malysmon
    Cześć.
    POL - BET pod Żukowem, nie mają wsyztskiego, ale to co najwięcej kasy ciągnie...
    bloczki do 3,10 nam spuścili
    jedyny minus - nigdy nie przyjeżdżają punktualnie, zawsze z 2h opóźnieniem
    A mi w Prestolu mówią, że oni maja jakosc, moga zejsc max do 3.74, a "takie za 3.10" to oni tez moga sprowadzic ale zwrotow nie przyjmuja bo potem klienci co tak chcieli to chcieli oddawac...
Pokaż wyniki od 18621 do 18640 z 21872