dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. sebo FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sebo Zarejestrowany: 15.03.2002 Posty: 222
    Może ktoś z Was wie gdzie można dostać bakterie do oczyszczalnie przydomowej "Bio 7" ?. Jest jeden sklep w Oliwie ale nie mają ich teraz.
  2. Gabi FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gabi Zarejestrowany: 30.04.2002 Posty: 181
    Sebo a co stare się wyprowadziły? A firma która ci zakładała? Jakby co to mogę popytać w tej która ma nam robić.

    Pozdrówka dla rodzinki a czy przyjmujecie gości?
  3. Docent - Gdańsk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Docent - Gdańsk Zarejestrowany: 30.06.2002 Posty: 565
    Witam wszystkich w Nowym Roku - właśnie złożyłem w gminie Żukowo papiery potrzebne do uzyskania warunków zabudowy ( niestety zdziwiłem się, gdyż dodatkowo musiałwm jechać do Kartuz po mapkiz aktualnymi mediami narysowanymi na niej - nigdzie w literaturze nie pisono o tym stąd moje zdziwienie - miałem oczywiście ze sobą mapki z zaznaczoną moją działką, które także były potrzebne - tak więc należy mieć 4 mapki do uzyskania WZ)Ale nie o tym chciałem pisać. Proszę za Waszym pośrednictwem o poradę - gdzie i za ile geodeta wykona mi mapkę do celów projektowych, oraz architekta, który wykona mi dalszą robotę aż do uzyskania pozwolenia na budowę i ile te formalności zajmują czasu najlepiej na przykładzie gminy Żukowo. Z tego co ja się dowiedziałem to wstępnie geodeta za mapę chce 500 a architekt 1200 - jeśli macie jakieś doświadczenia i lepsze oferty to byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam wszystkich zbierających dalsze siły do budowy!
    ADAMSKI - z tego co wiem to ogrzewania kominkowego nie należy doprowadzać do pomieszczeń wilgotnych, czyli m. in. łazienki i kuchni. Przemyśl to - czytałem o tym w Muratorze.
  4. sebo FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sebo Zarejestrowany: 15.03.2002 Posty: 222
    Do oczyszczalni trzeba raz w miesiącu wrzucić zawartość jednej saszetki z bakteriami. Właśnie mi się skończył zapas i okazało się, że nie tak łatwo je kupić.
    Gabi, jak tylko będziesz miała ochotę nas odwiedzić to zapraszamy.
  5. ewusia Lider FORUM (min. 2800)
    ewusia Zarejestrowany: 16.10.2002 Posty: 3613
    Witam GRUPĘ TRÓJMIASTO, jestem na etapie szukania architekta, który za nieduże pieniądze zrobi mi projekt małego domku (letniskowy). Gotowce odpadają - WZ troche mi sprawę skomplikowały. Może macie namiary na kogoś takiego? Będę budować w okolicach Gołubia Kaszubskiego a mieszkam w Gdańsku Wrzeszczu.
    Pozdrawiam
  6. ewusia Lider FORUM (min. 2800)
    ewusia Zarejestrowany: 16.10.2002 Posty: 3613
    Witam GRUPĘ TRÓJMIASTO, jestem na etapie szukania architekta, który za nieduże pieniądze zrobi mi projekt małego domku (letniskowy). Gotowce odpadają - WZ troche mi sprawę skomplikowały. Może macie namiary na kogoś takiego? Będę budować w okolicach Gołubia Kaszubskiego a mieszkam w Gdańsku Wrzeszczu.
    Pozdrawiam
  7. flate SYMPATYK FORUM (min. 10)
    flate Zarejestrowany: 21.11.2002 Posty: 25
    Cześć, dopiero teraz zajarzyłem, że tutaj jest ta Grupa Trójmiasto, o której pisał kodi

    Witam wszystkich i od razu informuję, że kupiłem działkę koło Łostowic w Gdańsku, ale do budowania jeszcze daleko, i to bardziej w wymiarze finansowym niż czasowym...

    Mam pytanie: czy moglibyście polecić mi jakąś ekipę do prostych prac na działce typu ogrodzenie, brama, dojazdy, etc. Jestem też ciekawy ile to kosztuje, bo chciałbym skalkulować, czy nie będzie dużo drożej niż w moim czysto amatorskim wykonaniu

    PS 1 Czy ktoś z Was buduje w okolicach Gdańska-Południe?
    PS 2 Kodi: Czytałem Twój dziennik -- przy opisie zmagań z dachem przyszło mi do głowy porównanie do samotnych regat transatlantyckich ... Jestem też pod wielkim wrażeniem mistrzowskiego cięcia kosztów

    Pozdrawiam, flate
  8. flate SYMPATYK FORUM (min. 10)
    flate Zarejestrowany: 21.11.2002 Posty: 25
    Aha, jeszcze jedno: Dlaczego właściwie (jak np. napisał wyżej Docent) łazienki nie mogą być ogrzewane ciepłym powietrzem z kominka? Z czego to wynika?

    flate
  9. sebo FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sebo Zarejestrowany: 15.03.2002 Posty: 222
    Flate, ja mam ogrzewanie powietrzne, które jest doprowadzone do każdego pomieszczenia. Oprócz pieca źródłem ciepła będzie też kominek. Mieszkam już około 2 miesięcy i nie zauważyłem żadnych złych stron ogrzewania powietrzem mokrych pomieszczeń. Wręcz przeciwnie.
  10. flate SYMPATYK FORUM (min. 10)
    flate Zarejestrowany: 21.11.2002 Posty: 25
    Uważasz więc, że bez problemów można ogrzewać (grawitacyjnie) łazienkę powietrzem z wkładu kominkowego? To o co chodziło w Muratorze? Co z tym cofaniem zapachów i wysysaniem powietrza z wentylacji?
  11. adamski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    adamski Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 744
    Czesc wszystkim
    Sprawdze dzisiaj to o ogrzewaniu lazienek. W tym momencie mam tylko chwilke na czytanie Forum, ale pare zdan rzuce:
    - to info o ogrzewaniu lazienki (ta na poddaszu jest dokladnie nad kotlownia i bradzo blisko komina) rzucil mi spec z Jotula, nie sadze zeby wyssal to z palca. Ja wstepnie chcialem na pietrze ogrzewac tylko pokoje.
    - co do projketowania kominka na etapie budowy to mysle ze warto jednak nad tym sie szybciej zastanowic. Jedna sprawa to koszty (majac wczesniej kosztorys postawienia kominka lacznie z wyprowadzeniami i obudowa nie bedzie takiego szoku), no a druga to ewentualne plany rozprowadzenia wszystkiego i podlaczenia kominka. Spec z Jotula co do mojego domku stwierdzil tylko zebym pamietal ze podlaczenie kominka do komina musi byc na pewnej okreslonej wysokosci. W przypadku Jotula z tego co pamietam chyba 1,8m.
    Na dzisiaj tyle jutro wiecej posiedze na forum
    Pozdrawiam
    Adamski
  12. Ivo STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ivo Zarejestrowany: 03.12.2002 Posty: 452
    Docent - ja znalazłam architekta w Przodkowie (sasiednia gmina).

    Bierze 800 zł za adaptacje projektu, plan zagospodarowania działki itd. Jeżeli chcesz projekt przyłącza (woda, kanaliza) to dodatkowo bierze 300 zł za sztukę i 200 zł za formalności i m.in. opłaty w ZUD.

    Sam tez załatwiał wszelkie uzgodnienia, "biegał" do Kartuz (ZUD), do gminy - a my w tym tygodniu powinniśmy juz otrzymać pozwolenie na budowę.

    Jego robota to tylko niecały tydzień czasu. Potem gmina ma 3 tygodnie na wydanie pozwolenia na budowę, a tu tylko trzeba się uzbroić w cierpliwość i przeczekać...

    Geodeta - najlepiej spytaj się w gminie - polecą Ci jakiegoś. Albo wystarczy, że pojedziesz do Kartuz (Starostwo - ZUD) i tam Ci też polecą. W gmnie Przodkowo raz w tygodniu przyjeżdża geodeta własnie z Kartuz i wykonuje te mapki - czekalismy chyba tydzien czasu i kosztowało 535 zł (4 szt).
  13. szekle SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szekle Zarejestrowany: 27.06.2002 Posty: 47
    Po dlugiej (4 miesiace) przerwie witam sie z szanownym gronem forumowiczow. Musze sie pochwalic ze maja kolezanka malzonka wykorzystala nalezycie ten czas ,bo zostawilem ja z fundamntami a on dalej pociagnela budowe tz, mury strop schody i scianki kolankowe a nastepnie zabezpieczyla budowe na zime . Tak ze wiadomo nastepny etap prawdopodobnie puzna wiosna dach,raczej na pewno dachowka tylko ciagle jeszcze otwarta spraw jaki typ.Oczywiscie nie omieszkam poradzic sie .was kochani
  14. lola FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lola Zarejestrowany: 01.10.2002 Posty: 225
    hej trójmiastowicze. Mam prosbę. Czy nie wiecie jaki konkretnie artyk. z lipca mówi o zmianach w prawie energetycznym o tym, ze ZE robi przyłącze na swój koszt?
    Dali mi takie warunki, ze mozna sie tylko powiesić, Sama opłata z przyłacze nie jest duza, ale musze chyba doprowadzić na swój koszt.
  15. Zachar STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Zachar Zarejestrowany: 23.01.2002 Posty: 363
    Witam po dłuższej przerwie
    Witam też wszystkich świeżo ujawnionych i nowych uczestników forum.
    Sebo Kodi sorry, że się nie odezwałem, ale nie miałem jak i kiedy. Myślę, że nadrobimy to może w ten weekend? Najwyżej zjawię się sam na chwilkę...
    Co do architekta -polecam swojego ale to Pruszcz GD więc nie wiem czy się opłaca go a właściwie Ją ściągać. Kompetentna i słowna osoba -Jej mąż robi projekty wod-co i gaz więc 2 w 1.
    Co do hurtowni -Jaz-bud w Pruszczu, Broker w Starogardzie lub Tczewie. Stal -Centrostal Gdańsk. Rury PCV itp -Bat Gdańsk.
    Co do kominków -oglądałem Dovre dosyć ładne chociaż co do jakości mam pewne zastrzeżenia.
  16. adamski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    adamski Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 744
    Zachar: czy mógłbyś podeslac ni mailem namiary na Twoja ekipe budowlana?
    Pozdrawiam
    Adamski
  17. Jaca_V40 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jaca_V40 Zarejestrowany: 10.06.2002 Posty: 155
    Czesc wszystkim

    KODI - mam nadzieje ze wybierzesz najlepiej. Kazdy ma swoje priorytety i zasady i to jest piekne.
    ADAMSKI - z Toba w pelni sie zgadzam. Widzialem niestety francuzy w akcji. Byl ktos kto sie 'polakomil'. Okazalo sie ze kominek rozszczelnil sie po nieco ponad roku uzytkowania. Wtedy okazalo sie ze tak na prawde trzeba go uszczelniac co jakis krotki czas - szczegolow juz nie pamietam, ale to nawet gdzies w instrukcji czy gwarancji bylo. Ogolnie wiec nie eksperymentuje.
    IVO - zycze powodzenia z budowa. Mam nadzieje ze bedzie motywem laczacym a nie dzielacym. Przy skomplikowanych i kosztownych budowach czeka zawsze wiele przeciwnosci. Zycze wytrwalosci.
    DOCENT - najszybciej to geodeta Lech Jaworski(+48 601 628468 ). Ma uklady w starostwie i gminie wiec jak Ci zalezy to zrobi szybko. Ja stargowalem sporo, wiec da sie.
    ADAMSKI - a na jakiego speca od kominkow z Jotula sie powolujesz? I czy jest fachowy w swych osadach
    SZEKLE - polecam Wiekor L15. Dobra jakosc! Jesli chodzi o dostawce to Seeger Dach z Gdanska. Ich dewiza to przebic najmocniejsza oferte na rynku. Nie wiem jak im sie udalo ale w moim prrzypadku ceny Ambitu byly juz tak wysrubowane, a i tak wygrali. Mlodzi ludzie, wiedac ze im sie chce.

    Ufff - przebilem sie przez posty....
    Szkoda, ze forum nie jest w postaci mailowej. To jednak ulatwia i przyspiesza dostep.

    Pozdrawiam budujacych i chcacych budowac
    JAca

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Jaca_V40 dnia 2003-01-15 09:32 ]</font>
  18. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    Nie było mnie 2 dni na forum a tu takie zmiany i poruszenie. Docent - mapa do celów projektówych - robił mi kolega za 500zł. jeśli chcesz mogę popytać, co do projektanta to robiła mi to babeczka z Żukowa, zna klimaty a co ważniejsze znają ją w gminie. Nie ma żadnego problemu. Za propjekt szamba, wszystkie uzgodnienia i zrobienie zagospodarowania projektu typowego na działce zapłaciłem 1000zł. Czekałem ok. 3-4 tygodni. Po tym czasie zaniosła to do gminy i w moim imieniu wystąpiła o pozwolenie na budowę.

    flate - dzięki za miłe słowa. Wsparcia duchowego nigdy nie za mało.

    Jaca - wybory sa trudne i tak też jest w przypadku kominków. Może szkoda że nie ma jednej firmy na rynku.

    Zachar - czekam na wieści. Niedziela słabo, ale sobota owszem tylko z rana bo Małysz skacze.

    Resztę forumowiczów pozdrawiam
  19. Docent - Gdańsk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Docent - Gdańsk Zarejestrowany: 30.06.2002 Posty: 565
    Witam forumowiczów - Dziękuję za pomocną dłoń, aby zanadto nie przepłacać.
    IVO - dzięki za podpowiedź i zainteresowanie - z tego co podałeś to ten Twój architekt za kompleksową usługę wziąłby ok. 1300 - 1600 w zależności od ilości projektów przyłączy - myślę, że nie jest on chyba najtańszym - chba , że się mylę i coś źle skalkulowałem - jeśli tak to proszę sprostuj mnie. Jeśli chodzi o geodetę, to wszyscy jak jeden za mapkę do celów projektowych ( nie wiem ile jest to sztuk ) wołają 500 zł bez VAT.Z jednym podczas załatwiania w Kartuzach mapek do WZ rozmawiałem - także powiedział, że 500 - dałem mu nr tel i po tygodniu zmiękł na 400 więc można jednak zjechać niżej - jeśli nie znajdę tańszego to napewno do niego uderzę.
    JACA - witam po sąsiedzku i także dzięki za zainteresowanie. P. Jaworskiego znam telefonicznie i wiem ,że dzielił akurat to pole na którym kupiłem działkę - za mapkę proponuje 500 jak wszyscy. Podpowiedz ile z nim stargowałeś na mapkach i ile wziął za wytyczenie budynku.Czekam na odpowiedź!
    KODI - witam Konrad w Nowym Roku - jeśli się nic nie zmieniło to chtba byłbym zainteresowany tym architektem, jeśli za 1000 zł zrobi wszystko kompleksowo ( może to jest p. Stark z Żukowa - 2 lata temu taki miała cennik teraz nie wiem) tzn. z uzgodnieniami, projektem zagospodarowania działki i projekty przyłączy ( woda, prąd, gaz ) oraz projekt szamba. Proszę o jakiś nr kontaktowy z Twoim architektem. Trzymaj się i zbieraj gotówę bo niedługo już wiosna.

    Jeśli ktoś ma może jakieś inne doświadczenia i przykładowe cenniki to także proszę o podzielenie się nimi na forum.
  20. bogus SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bogus Zarejestrowany: 14.06.2002 Posty: 11
    Kochani
    gdzie w Gdyni lub okolicach mozna zobaczyc kominek firmy Hajduk o ktorym tak "cieplo" sie wyrazacie. Z ich strony www
    nie moge wyczytac adresow dystrybutorow.
    Pozdrawiam Bogus
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 21872