dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. Vondraczek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Vondraczek Zarejestrowany: 20.05.2005 Posty: 245
    Też Banino ale tak zwane "lewe" jadąc z Gdańska po lewej stronie jest sklep meblowy tam drogą w lewo troche wybojów i jestem. Albo przy stacji paliw prościutko na moją działke. Ulica nazwy jeszcze nie ma.
    Trzeba być dobrej myśli! Buduje wam ekipa czy sami podejmujecie się tego wyzwania?. Jak by co mam namiary na "Pana koparke z Banina" i Kierownika Budowy z Żukowa.
    Pozdrawiam!
  2. Vondraczek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Vondraczek Zarejestrowany: 20.05.2005 Posty: 245
    Cytat Napisał CMYK
    Zaczynam budowe za 2 tygodnie wiec prosze o namiary na tanie drewno szalunkowe, beton, oraz bloczki betonowe fundamentowe i wszystko co tanie na stan zero.
    Pozdrawiam
    CMyK
    Witam - mam pytanko znalazłeś gdzieś tanio bloczki betonowe fundamentowe "14" szykuje sie do kupna 2000sztuk także nawet 10 groszy różnicy to będzie pare złotych. Dzięki
    A może ktoś inny ma sprawdzone namiary na bloczki
  3. majcia DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majcia Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 586
    Witam,
    Mam jeszcze jedno pytanko Jestem po wstępnych ustaleniach z kierownikiem budowy Panem Kordkiem. Narazie o stawkach nie rozmawialam szczegolowo, mówił tylko ze ma stawke od kazdej wizyty na budowie. I teraz moje pytanie brzmi ile bral od Was? Bardzo prosze odpowiedz!! DZIEKUJE
  4. MarcinU ELITA FORUM (min. 1000)
    MarcinU Zarejestrowany: 07.01.2004 Posty: 1230
    Cytat Napisał valdizet
    No to i ja poprosze taki wykaz
    Wszelkie informacje w sprawie zwrotu VAT (również wykaz) znajdują się na stronie Ministerstwa Finansów pod adresem http://www.mf.gov.pl/index.php?wysw=4&sgl=2&dzial=106
  5. MarcinU ELITA FORUM (min. 1000)
    MarcinU Zarejestrowany: 07.01.2004 Posty: 1230
    Cytat Napisał majcia
    Witam,
    Mam jeszcze jedno pytanko Jestem po wstępnych ustaleniach z kierownikiem budowy Panem Kordkiem. Narazie o stawkach nie rozmawialam szczegolowo, mówił tylko ze ma stawke od kazdej wizyty na budowie. I teraz moje pytanie brzmi ile bral od Was? Bardzo prosze odpowiedz!! DZIEKUJE
    Ja miałem umowę na całą budowę bez względu na ilość wizyt. Płaciłem 2000 zł netto z góry.
  6. groszek 3 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    groszek 3 Zarejestrowany: 24.09.2003 Posty: 741
    Cytat Napisał KrzysztofJ_76
    Cytat Napisał groszek 3
    KrzysztofJ_76

    a nie wiesz przypadkiem kiedy u nas mają zamiar robić kanalizę?
    Masz pozwolenie na szambo?
    Cześć,

    pozwolenie na szambo i jakieś oferty mam. W piątek 27.01. odbyło się posiedzenie Rady Gimny Żukowo. Kilka informacji na ten temat znajdziesz na stronie www.chwaszczyno.com. Według planów inwestycyjnych zostanie dokończony etap IB rozbudowy kanalizacji. Co to oznacza? Jeszcze nie wiem, ale zamierzam odwiedzić UG Żukowo za tydzień.

    Z drugiej strony w ZUK w Glinczu uznali, że na dzień dzisiejszy koszt budowy przepompowni na obszarze "Nowego Chwaszczyna" (osiedle wokół ulicy Żeromskiego w kierunku do Osowej) nie jest wielkim wysiłkiem dla gminy (fundusze unijne).

    Można to zrealizować tak:
    1. komitet organizacyjny + podpisy zainteresowanych
    2. opracowanie projektu instalacji kanalizacyjnej
    3. przekazanie obu dokumentów do UG w Żukowie
    4. zlecenie wykonania z UG do ZUK + realizacja
    5. mamy kanalizację

    Pozdrawiam,
    Krzysztof
    Hej

    Jakbyś znał jakieś szczegóły konretniejsze z wizyty w gminie to daj znać, bo jakoś już mam dosyć wąchania szamb

    A nie wiesz przypadkiem jak z utwardzaniem ulic w CH....jakieś plotki słyszałeś?
  7. Vondraczek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Vondraczek Zarejestrowany: 20.05.2005 Posty: 245
    Dostałem informacje od pana któru wyrabia bloczki fundamentowe że cena cementu ma skoczyć mocno w góre!!
    Czy ktoś jeszcze słyszał o takiej pogłosce?
    Tak dla informacji:
    Bloczki fundamentowe:
    KOST-BET w Miszewku 2,68 z Vatem + 80zł transport za 1 samochód
    WROŃSKI w Baninie 2,70 z Vatem transport darmowy w okolicach
    Może ma ktos gdzieś taniej?
  8. Bruce Lee SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bruce Lee Zarejestrowany: 06.02.2006 Posty: 35
    Vondraczek mysle ze metoda gospodarcza wyjdzie taniej .....fakt moze i trzeba duzo biegac kolo domu bo wszystkie brygady beda od czego innego ....no ale kto powiedzial ze bedzie lekko
    hmm. .."pan koparka" robil cos u Ciebie ??? i co dokladnie i jakie ceny ??? co do kierownika budowy to tez masz z nim umowe ??? i jakie koszty tego pana ??? a co do bloczkow dzwoniles moze to BATY ??? tam sa podobno dobre ceny tak slyszalem ....
  9. majcia DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    majcia Zarejestrowany: 27.09.2004 Posty: 586
    Cytat Napisał MarcinU
    Cytat Napisał majcia
    Witam,
    Mam jeszcze jedno pytanko Jestem po wstępnych ustaleniach z kierownikiem budowy Panem Kordkiem. Narazie o stawkach nie rozmawialam szczegolowo, mówił tylko ze ma stawke od kazdej wizyty na budowie. I teraz moje pytanie brzmi ile bral od Was? Bardzo prosze odpowiedz!! DZIEKUJE
    Ja miałem umowę na całą budowę bez względu na ilość wizyt. Płaciłem 2000 zł netto z góry.
    MarcinU-bardzo dziekuje za odpowiedz.
    A jak bylo z innymi kierownikami budowy?? Dajcie znac. Dziekuje.
  10. la_mancha FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    la_mancha Zarejestrowany: 21.07.2004 Posty: 104
    Alunek, Valdizet - poszło na wasze emaile.
    Pozdrawiam
  11. inzynier.mamon SYMPATYK FORUM (min. 10)
    inzynier.mamon Zarejestrowany: 15.08.2004 Posty: 62
    W planie zagospodarowania przestrzennego dla terenu, na ktorym jest moja dzialka, jest wpisane podłaczenie do instalacji sanitarnej. Kanalizy oczywiscie tam nie ma i nie wiadomo, kiedy będzie. Mam pytanie: czy może się zdarzyć, że nie dostanę zgody na szambo w takich warunkach i bede musiał czekać na kanalizę? Jaka jest praktyka (Gdańsk) - czy ktos miał taki problem? Dmucham na zimne, ale wolę być przygotowany na wszelkie komplikacje.
  12. Maciej67 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maciej67 Zarejestrowany: 14.01.2006 Posty: 15
    Cytat Napisał inzynier.mamon
    W planie zagospodarowania przestrzennego dla terenu, na ktorym jest moja dzialka, jest wpisane podłaczenie do instalacji sanitarnej. Kanalizy oczywiscie tam nie ma i nie wiadomo, kiedy będzie. Mam pytanie: czy może się zdarzyć, że nie dostanę zgody na szambo w takich warunkach i bede musiał czekać na kanalizę? Jaka jest praktyka (Gdańsk) - czy ktos miał taki problem? Dmucham na zimne, ale wolę być przygotowany na wszelkie komplikacje.
    Mam podobną sytuację nie ma jeszcze kanalizacji, ma być na wiosnę. W warunkach technicznych otrzymanych ze spółki wodnej mam budowę szamba. Przy adaptacji projektu przed wystąpieniem o pozwolenie zostało wrysowane szambo i tyle. Jeśli zdążą z budową kanalizacji przede mną to nie będe go budował jeśli nie w przyszłości zrobię z niego zbiornik na deszczówkę.
  13. Gaba73 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gaba73 Zarejestrowany: 17.10.2004 Posty: 119
    kolia, dzieki za komentarz w sprawie bloczków z Redy - pewnie w ostateczności zapytam też o opinię konkretnego wykonawce, który będzie mi dom stawiał. Póki co, kwestia otwarta. A Patokę z pewnością odwiedzimy, to całkiem niedaleko od Kowal.

    Gaba
  14. Franciszek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Franciszek Zarejestrowany: 04.05.2005 Posty: 304
    Cytat Napisał Metro
    A ja ponawiam pytanie. Czy ktoś zamierza budować może z Porotherm 44? I czy macie może wiedzę gdzie go można tanio nabyć?
    Pozdrawiam
    Nie polecam tej technologii. Musisz zatrudnić naprawdę dobrego fachowca, który wymuruje Ci idealnie ściany bez żadnych szpar, mostków termicznych itp.itd. Czy w projekcie masz ten materiał, a jezeli tak to czy dom został zaprojektowany na module 12,5cm? tzn. czy sumaryczne wymiary są wielokrotnością 12,5 cm(długość, szerokość)? Jeżeli nie to w murze będzie wiele docięć pustaka a to gwarantuje mostki termiczne!
    Polecam tanią ściane dwuwarstwową - jakiś konstrukcyjny bloczek+styropian, lub drogą ściane trójwarstwową.
    Pozdrawiam
  15. Franciszek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Franciszek Zarejestrowany: 04.05.2005 Posty: 304
    Cytat Napisał Maciej67
    Cytat Napisał inzynier.mamon
    W planie zagospodarowania przestrzennego dla terenu, na ktorym jest moja dzialka, jest wpisane podłaczenie do instalacji sanitarnej. Kanalizy oczywiscie tam nie ma i nie wiadomo, kiedy będzie. Mam pytanie: czy może się zdarzyć, że nie dostanę zgody na szambo w takich warunkach i bede musiał czekać na kanalizę? Jaka jest praktyka (Gdańsk) - czy ktos miał taki problem? Dmucham na zimne, ale wolę być przygotowany na wszelkie komplikacje.
    Mam podobną sytuację nie ma jeszcze kanalizacji, ma być na wiosnę. W warunkach technicznych otrzymanych ze spółki wodnej mam budowę szamba. Przy adaptacji projektu przed wystąpieniem o pozwolenie zostało wrysowane szambo i tyle. Jeśli zdążą z budową kanalizacji przede mną to nie będe go budował jeśli nie w przyszłości zrobię z niego zbiornik na deszczówkę.
    Zalecam ostrożność: jeżeli w AKTUALNYM planie jest wpisane, że odprowadzenie nieczystości ma się odbyć do kanalizacji sanitarnej to uzyskanie pozwolenia na szambo będzie kłopotliwe. Najlepiej odrazu przedyskutować to z urzędnikiem w wydziale architektury. Gestor sieci, czyli wodociągi Saur Neptun Gdańsk w ogóle nie wypowie się na temat szamba bo szambo ich nie interesuje.
  16. Franciszek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Franciszek Zarejestrowany: 04.05.2005 Posty: 304
    Cytat Napisał Bruce Lee
    Witam wszystkich .....

    Pomocy pocieszcie nas .......jeszcze nie zaczelismy budowy a na starcie jestesmy juz w plecy kolo 15-20 tys.

    Pojechalem dzis do firmy ktora prowadzi wszystkie sprawy zwiazane z przyszla budowa , po mapke sytuacyjno-wysokosciowa i kupno projektu adriany.

    Fakt mapke dostalem i projekt zamowilem .....mialem przez chwile usmiech od ucha do ucha ale szybko mnie humor opuscil......okazalo sie ze bede na wlasny koszt kladl , wode , kanalize ponad 60m (wykopy) jak sie dowiedzialem to koszty od 15 do 20 tys. a i jeszcze chyba gaz dojdzie to kolejna kasa.

    wiec od godziny 14 w domu jest zaloba zwiazana z kosztami na starcie.

    tak mnie nerwy dzis nosza ze zastanawialem sie czy nie taniej wyjdzie sprzedac dzialke i kupic nowa ...ale moja 2-polowa raczej obstaje aby dzalke zostawic..... pech jest taki ze mam ciagnac wszystko dla innych jest 5 dzialek lecz nikt sie nie chce budowac wiec koszty spadaja tylko na mnie ....a jesli wszystko bedzie w drodze to moi przyszli sasiedzi bez duzych kosztow beda sie mogli przylaczyc....i co gorsza nie bede mial opcji pobrania kasy lub zakazania przylaczy .....mam dola tak duzego jak wykopy pod adrane z podpiwniczeniem
    Mimo, że zaczeło się niefortunnie to życze sił i powodzenia.
    W negocjacjach z właścicielami sieci pamietajcie, że rozbudowa sieci jest w ich interesie bo oznacza nowych klientów, którzy będa im płacić, dlatego prawo nakazuje im pokrywania kosztów sieci
  17. Franciszek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Franciszek Zarejestrowany: 04.05.2005 Posty: 304
    Cytat Napisał maxiquill
    Cytat Napisał beti555
    Podpowiedzcie nam z czego wybudować dom. Dzisiaj rozmawialiśmy z kierownikiem budowy i On mówi, że jesli chcemy taniej a równiez dobrze wybudowac, to powinnismy zdecydowac sie na budowe z gazobetonu. W necie sprawdzilismy, ze gazobeton kosztuje 4,98 szt. Porównalismy to do Porothermu i róznica jest ok. 0,80 na sztuce na korzysc Porothermu. I jak rozumieć to "taniej"?

    Jak śledziliśmy wcześniejsze posty, głównie pojawia się Porotherm...

    Z czego Wy zbudowaliście lub budujecie?

    Beata i Mirek
    Gazobeton w porównaniu do porothermu ma jedna niezaprzeczalną zaletę- bardzo łatwo można go ciąć i dowolnie kształtować. Gdy zdecudujesz się na budowę z porothermu musisz się liczyć z "wywrotką" gruzu na budowie. Nie spotkałem się jeszcze z ekipą budowlaną, która używałaby innego narzędzia niż młotek do dzielenia porothermu. Ponadto jeżeli póżniej bedziesz się decydować na wewnętrzne tynki gipsowe to bardzo łatwo jest zrobić elektrykę w ścianach z gazobetonu. Jest bardzo miękkim materiałem i łatwo dłutuje się go. Dodatkowo jeżeli Twój dom ma wiele okien, wykusz, skomplikowany kształt to straty na porothermie będą jeszcze większe, chyba, że będzie budowała super ekipa. Jeśli zdecudujesz się na gazobeton odradzam chęci zaoszczędzenia i kupienia gazobetonu nie paletowanego, pozrna oszczędność.
    Dodam jeszcze, że są dwa produkty, które sa do siebie podobne:

    silka - czyli bloczek cementowo wapienny
    ytong - bloczek gazobetonowy

    Podobieństwo polega na tym , że są w tym samym kolorze - są białe. Poza tym wszystko je różni.
    Porotherm, silka, ytong i ich tanie odpowiedniki mają swoje plusy i minusy, ale najważniejsze jest aby wasz wykonawca znał ten materiał i potrafił z niego murować, no i oczywiście dobra cena.
    Pozdrawiam
  18. wlowikowa FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wlowikowa Zarejestrowany: 18.12.2003 Posty: 144
    [quote="primiJak tam u Was z ciągłością dostaw prądu? Czy tylko w na Letniskowej są przerwy? Np. sobota od 21.00 (6 godzin), w niedzielę w nocy itd. [/quote]

    Nie, nie zdarzają się takie braki, maksymalnie po kilkanaście minut, czasem kilka godzin, ale jak jakieś huragany czy coś, w normalnych warunkach to częściej teściowa w Gdyni na Karwinach nie ma prądu niż my. A jak prądu nie ma to ja właśnie nawet w kominku palić nie mogę, bo by mi się woda zagotowała
  19. Mały OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Mały Zarejestrowany: 20.05.2003 Posty: 7643
    [quote=wlowikowa]
    Cytat Napisał "primiJak tam u Was z ciągłością dostaw prądu? Czy tylko w na Letniskowej są przerwy? Np. sobota od 21.00 (6 godzin), w niedzielę w nocy itd. [/quote

    Nie, nie zdarzają się takie braki, maksymalnie po kilkanaście minut, czasem kilka godzin, ale jak jakieś huragany czy coś, w normalnych warunkach to częściej teściowa w Gdyni na Karwinach nie ma prądu niż my. A jak prądu nie ma to ja właśnie nawet w kominku palić nie mogę, bo by mi się woda zagotowała
    I tu właśnie się kłania "przestarzały" układ grawitacyjny...
  20. anSi OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    anSi Zarejestrowany: 09.02.2005 Posty: 7745
    Cytat Napisał inzynier.mamon
    W planie zagospodarowania przestrzennego dla terenu, na ktorym jest moja dzialka, jest wpisane podłaczenie do instalacji sanitarnej. Kanalizy oczywiscie tam nie ma i nie wiadomo, kiedy będzie. Mam pytanie: czy może się zdarzyć, że nie dostanę zgody na szambo w takich warunkach i bede musiał czekać na kanalizę? Jaka jest praktyka (Gdańsk) - czy ktos miał taki problem? Dmucham na zimne, ale wolę być przygotowany na wszelkie komplikacje.
    mam taką samą sytuację, a w opinii z SNG napisali mi:
    "Do czasu skanalizowania Kiełpina Górnego" odprowadzanie ścieków można rozwiązać lokalnie, zgodnie z przepisami prawa budowlanego".

    Czy można ten zapis wykorzystać, aby otrzymać pozwolenie na jakiekolwiek rozwiązanie tymczasowe (ja walczę o oczyszczalnię, już dostałam sprzeciw, napisałam odwołanie, czekam na decyzję) W planie jest ewidentna wada, kanalizy nie ma i nie wiadomo kiedy będzie, a plan dopuszcza tylko podłączenie do kanalizy.
Pokaż wyniki od 11841 do 11860 z 21872