dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. OlafŁukasz SYMPATYK FORUM (min. 10)
    OlafŁukasz Zarejestrowany: 05.07.2008 Posty: 76
    Potrzebuje ok. 17 (moze nawet 20) ciezarowek piasku do zasypania fundamentow. Wykonawca proponuje pobliska firme za 250zl netto per ciezarowka. Czy to dobra cena czy jednak mozecie polecic cos tanszego (dowoz do Dobrzewina)?
  2. Prezo FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Prezo Zarejestrowany: 09.10.2006 Posty: 235
    Cytat Napisał Mariola11
    Mam do odstąpienia stemple budowlane 260 sztuk, wys. 310cm. Budowa w Baninie. Poszukuję sprawdzonych ekip: tynki tradycyjne cementowo-wapienne, wylewki, istalacje elektryczne z alarmem, hydro- z gazem. Oczywiście w "ludzkich" cenach
    Wylewki:
    691-369-091
    lub
    607-577-104

    Elektryk:
    504-033-101

    Alarmy: (www.protector.net.pl)
    0-58 672-18-63

    Hydraulik:
    511-404-404

    Te ekipy są sprawdzone także polecam
  3. Mariola11 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mariola11 Zarejestrowany: 01.07.2008 Posty: 142
    Dzięki Prezo za info. Już się niestety przewiozłam na niesprawdzonej ekipie, więc ...nigdy więcej. Aktualnie mam na dachu polecaną, z białej listy i jestem pod wrażeniem. Jeśli nic się nie zmieni to też ich wpiszę. Naprawdę możemy sobie wzajemnie sporo pomóc
    Olaf Łukasz ta cena wydaje mi się rozsądna. My też tyle płaciliśmy, a naszukaliśmy się sporo. Inne oferty były droższe. Ten etap u nas był na początku września. [/b]
  4. Majonez SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Majonez Zarejestrowany: 07.11.2008 Posty: 56
    Oczywiście muszę zacząć od stwierdzenia, że jestem zielony... Pewnie na to pytanie znajdę odpowiedź gdzieś na forum – ale jest ono na tyle przepastne, że powinno być już drugie forum, które instruuje jak znaleźć odpowiedź w pierwszym... ))))))

    Ale na serio i do rzeczy... Kupiłem działkę (śliczną oczywiście) w Gdańsku Klukowie. Chcę wybudować dom o powierzchni użytkowej +/- 135-150m plus garaż . Planuję prosty dom o klasycznej bryle – raczej z dachem dwuspadowym. Chcę wybudować wersję energooszczędną – dobrze zaizolowane fundamenty, ściany 20cm izolacji, dach 25-30cm, okna drewniane, rekuperator... Bardzo podobają mi się (konstrukcyjnie i funkcjonalnie) domy Lipińskich (lipinscy.pl)
    Idealne to p160 lub p180...
    http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=67318
    http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=61650
    Materiałowo – ceramika poryzowana, dachówka (beton lub ceramika – jeszcze nie wiem), ideał to styropian Organiki (ten w kropki -BASF'a), instalacje – standard – gaz (kocioł kondensacyjny + podłogówka) i kominek (nie koniecznie z płaszczem)

    Problem polega oczywiście na założeniach budżetowych... Już raczej zdaję sobie sprawę, że mnie nie stać na jedną firmę... Tj takich co zrobią wszystko do stanu deweloperskiego. Wedle pobieżnie zebranych kalkulacji chcą 450.00-500.000 netto... To poza możliwości i nie ma marginesu na „wpadki”. Sam nie mam na tyle umiejętności i czasu żeby robić cokolwiek więcej niż kosmetyka. Wniosek – jestem skazany na metodę gospodarczą – kilka ekip na każdy etap... I tu mam prośbę i pytanie...
    Czy 450.000 brutto to realna kwota żeby osiągnąć stan prawie pod klucz bez podłóg i białego montażu?
    Czy ktoś mi może podesłać namiary na sensowne namiary na pierwszą ekipę do stanu surowego...

    Jeżeli proszę o oczywiste sprawy poruszone gdzieś wcześniej... to sorry, proszę o odsyłacza...
    Jakby ktoś chciał napisać na priva to się strasznie ucieszę... lub na maila [email protected]

    Pozdrawiam
    Majonez
  5. greg29 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    greg29 Zarejestrowany: 23.06.2006 Posty: 264
    Cytat Napisał Prezo
    Wiedziałem, że nikt tego od ręki nie zrobi
    a mylisz sie Kolego...mam juz racjonalna ekipe i na poniedzialek od reki
  6. Prezo FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Prezo Zarejestrowany: 09.10.2006 Posty: 235
    Cytat Napisał greg29
    Cytat Napisał Prezo
    Wiedziałem, że nikt tego od ręki nie zrobi
    a mylisz sie Kolego...mam juz racjonalna ekipe i na poniedzialek od reki
    Widocznie kolego miałeś szczęście
    Z doświadczenia wiem, że się zawsze teraz czeka...
    Pozdr.
  7. hub75 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hub75 Zarejestrowany: 22.03.2007 Posty: 338
    Cytat Napisał greg29
    Cytat Napisał Prezo
    Wiedziałem, że nikt tego od ręki nie zrobi
    a mylisz sie Kolego...mam juz racjonalna ekipe i na poniedzialek od reki
    Sprawdź czy ekipa od wody ma "pozwolenie" od Saura na podpinanie się do ich sieci. W Gdańsku nie każdy może robić przyłącza wodn e, stąd kosmiczne stawki.
  8. senor_crisi SYMPATYK FORUM (min. 10)
    senor_crisi Zarejestrowany: 14.01.2008 Posty: 16
    Witam,

    czy ma ktos z Was moze doswiadczenia z kolektorami slonecznymi / ogniwami fotowoltanicznymi.

    Czy w okolicach trojmiasta jest wogole sens cos takiego instalowac ?

    Bylo nie bylo za słońce nic sie nie placi

    pozdrawiam

    c
  9. Prezo FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Prezo Zarejestrowany: 09.10.2006 Posty: 235
    Cytat Napisał senor_crisi
    Witam,

    czy ma ktos z Was moze doswiadczenia z kolektorami slonecznymi / ogniwami fotowoltanicznymi.

    Czy w okolicach trojmiasta jest wogole sens cos takiego instalowac ?

    Bylo nie bylo za słońce nic sie nie placi

    pozdrawiam

    c
    Weź sobie poczytaj na forum o kolektorach
    Jest duuuuużo wątków na ten temat W większości z nich wynika, że nie opłaca się inwestować w kolektory - oczywiście jeżeli chodzi o mały domek jednorodzinny...
    No chyba, że jesteś tak baaaardzo "ekologiczny" to wtedy czemu nie
    U mnie w Wejherowie jest firma co montuje kolektory... www.wigor.com.pl Jak chcesz to sobie przejrzyj co nieco
  10. greg29 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    greg29 Zarejestrowany: 23.06.2006 Posty: 264
    Cytat Napisał hub75
    W Gdańsku nie każdy może robić przyłącza wodne, stąd kosmiczne stawki.
    No wlasnie "w Gdansku".......te ceny sa kosmiczne.
  11. Prezo FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Prezo Zarejestrowany: 09.10.2006 Posty: 235
    Jak ktoś Ci zrobi za darmo takie przyłącze to daj znać Dobrze znać takich ludzi
  12. hub75 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hub75 Zarejestrowany: 22.03.2007 Posty: 338
    Cytat Napisał greg29
    Cytat Napisał hub75
    W Gdańsku nie każdy może robić przyłącza wodne, stąd kosmiczne stawki.
    No wlasnie "w Gdansku".......te ceny sa kosmiczne.
    Sprawdź więc wykonawcę czy ma pozwolenie, bo Saur nie założy licznika i nie odbierze przyłącza.
  13. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    Cytat Napisał majcia
    Czy mial ktos moze do czynienia ze studiem kuchennym SILVAN z Koleczkowa Bede wdzieczna za wszelkie info
    SILVAN nie jest z Koleczkowa. Mają swoją firme w Łężycach, a salon firmowy w Gdyni przy Morskiej. Na etapie gdy ja robiłem swoja kuchnie to oni byli absurdalnie drodzy, nie wiem jak to wygląda dzisiaj.
  14. arti c/e SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arti c/e Zarejestrowany: 09.01.2008 Posty: 20
    Silvan dalej ma kosmiczne ceny.Mi kuchnie wycenili na 23 tys gdzie indziej taka sama zabudowa zostala wyceniona na 15tys.material ten sam.
  15. greg29 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    greg29 Zarejestrowany: 23.06.2006 Posty: 264
    Cytat Napisał Prezo
    Jak ktoś Ci zrobi za darmo takie przyłącze to daj znać Dobrze znać takich ludzi
    nie chodzi o "zadarmala" tylko w normalnej cenie....skad sie biora roznice przeszlo 2.000 pln pomiedzy jednym a drugim wykonawca? Chyba stad ze konkurencja sie skoczyla w Polsce po wyjezdzie fachowcow do Irlandii i Londka.
    To chora sytuacja, ale juz sie powoli konczy. Bo fachowcy zaczynaja wracac do Polski i zaczyna sie zdrowa konkurencja w ktorej liczy sie jakosc i klient. To sa wlasnie zdrowe prawa rynku a nie rozbojnicza polityka co niektorych.
  16. tazz SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tazz Zarejestrowany: 01.06.2007 Posty: 54
    Witam,

    mam 200 stempli luzem lezacych dlugosc 300cm, moze komus jeszcze przydadza sie, dodam ze leza w gdansku osowie jakby co to polecam sie
  17. Wakmen Lider FORUM (min. 2800)
    Wakmen Zarejestrowany: 26.08.2003 Posty: 3329
    Cytat Napisał Prezo
    Cytat Napisał senor_crisi
    Witam,

    czy ma ktos z Was moze doswiadczenia z kolektorami slonecznymi / ogniwami fotowoltanicznymi.

    Czy w okolicach trojmiasta jest wogole sens cos takiego instalowac ?

    Bylo nie bylo za słońce nic sie nie placi

    pozdrawiam

    c
    Weź sobie poczytaj na forum o kolektorach
    Jest duuuuużo wątków na ten temat W większości z nich wynika, że nie opłaca się inwestować w kolektory - oczywiście jeżeli chodzi o mały domek jednorodzinny...
    ...
    Ooooo!!!
    Co za stwierdzenie. Ciekawie na jakiej podstawie może to powiedzieć ktoś, kto nie ma kolektorów słonecznych? Ja takowe posiadam. Mam tylko 2 panele, 2 zasobniki po 250l z jedną wężownicą. Do tego kominek z płaszczem wodnym. Rodzinka 2 dorosłych i 2 brzdąców. Dla nas te 2 panele wystarczają od początku maja do końca września. W tym okresie nie ma potrzeby uruchomiania kominka za wyjątkiem sytuacji kiedy przyjeżdżają do nas goście i będą nocować ale to są wyjątkowe sytuacje. Nadmieniam, że kolektory mamy juz ponad 2,5 roku ale w przyszłym roku prawdopodobnie zamontujemy kolejne 2 gdyż sami stwierdziliśmy, że warto iśc w tym kierunku.
  18. greg29 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    greg29 Zarejestrowany: 23.06.2006 Posty: 264
    Hmmm...osobiscie nie jestem jakos przekoannay do farby i wymalowania nai posadzki....Zastanawiam sie nad zastapieniem gresu w kotlowni, garazu i wiatrolapach. Nie wspomne juz o lazienkach i kuchni.
    Posadzka zywiczna i wariactwa na temat jej kolorwo w pomieszczeniach ktore biore pod uwage.
    W wiatrolapach i lazienkach i kuchni mam ogrzewanie podlogowe i teraz sobie mysle.......moze zaryzykowac te posadzke zywiczna.....
    Czy ktos ma jakies doswiadczenia w tym temacie? Moze jakies fotki?
    Chetnie rowniez wykorzystam namiary na wykonawcow takich posadzek w obrebie Trojmiasta.....
    Czekam na jakiekolwiek opinie, sugestie i namiary.
  19. Prezo FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Prezo Zarejestrowany: 09.10.2006 Posty: 235
    Cytat Napisał Wakmen
    Cytat Napisał Prezo
    Cytat Napisał senor_crisi
    Witam,

    czy ma ktos z Was moze doswiadczenia z kolektorami slonecznymi / ogniwami fotowoltanicznymi.

    Czy w okolicach trojmiasta jest wogole sens cos takiego instalowac ?

    Bylo nie bylo za słońce nic sie nie placi

    pozdrawiam

    c
    Weź sobie poczytaj na forum o kolektorach
    Jest duuuuużo wątków na ten temat W większości z nich wynika, że nie opłaca się inwestować w kolektory - oczywiście jeżeli chodzi o mały domek jednorodzinny...
    ...
    Ooooo!!!
    Co za stwierdzenie. Ciekawie na jakiej podstawie może to powiedzieć ktoś, kto nie ma kolektorów słonecznych? Ja takowe posiadam. Mam tylko 2 panele, 2 zasobniki po 250l z jedną wężownicą. Do tego kominek z płaszczem wodnym. Rodzinka 2 dorosłych i 2 brzdąców. Dla nas te 2 panele wystarczają od początku maja do końca września. W tym okresie nie ma potrzeby uruchomiania kominka za wyjątkiem sytuacji kiedy przyjeżdżają do nas goście i będą nocować ale to są wyjątkowe sytuacje. Nadmieniam, że kolektory mamy juz ponad 2,5 roku ale w przyszłym roku prawdopodobnie zamontujemy kolejne 2 gdyż sami stwierdziliśmy, że warto iśc w tym kierunku.
    A to, że nie mam kolektorów to nie znaczy wcale, że się nie znam Mam kilku znajomych co "zainwestowali" w kolektory... I co... Wiem tyle, że będzie się cholernie dłuuuuugo zwracało.... O ile w ogóle się zwróci kiedyś
    Kolektory są fajne pod względem ekologii ale nic poza tym...
    Pozdr.
  20. goru WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    goru Zarejestrowany: 11.11.2008 Posty: 1
    Witam szanownych Forumowiczów,
    Poszukuję namiarów na osobę z uprawnieniami, która dokona odbioru instalacji c.o. i wypisze stosowny protokół . Dokumentu tego zażądał ode mnie powiatowy inspektorat nadzowu budowlanego.
    Dziękuję za pomoc,
Pokaż wyniki od 18701 do 18720 z 21872