dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. Gdynia WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gdynia Zarejestrowany: 31.07.2010 Posty: 2
    Witam serdecznie koleżanki i kolegów z Trójmiasta!!
    Może ktoś poradzi mi w sprawie posadowienia domu w granicy działki. Jestem właścicielem dwóch sąsiadujących działek budowlanych dla których niestety MPZP przewiduje zabudowę jednorodzinną wolno stojącą. Wymyśliłem żeby postawić dwa domy na granicy działek i w efekcie uzyskać bliźniak (byłoby taniej i oszczędność terenu) ale nie wiem czy uzyskam pozwolenie na budowę.
    Serdeczne pozdrowienia
  2. jimmy123 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jimmy123 Zarejestrowany: 28.09.2005 Posty: 136
    Jeżeli MPZP nie przewiduje zabudowy bliżniaczej to niestety tego nie przeskoczysz.
    Pozostaje scalić dwie dzialki w jedną wybudować dom a natępnie podzielić na dwie częśći ponownie.Jednak to dodatkowy koszt ale to chy6ba jedyne wyjście z tej sytuacji.
  3. trojmiasto SYMPATYK FORUM (min. 10)
    trojmiasto Zarejestrowany: 06.03.2010 Posty: 18
    Witam,

    Jestem na etapie poszukiwania wykonawcy do stanu surowego na bialej liscie znalazlem pozytywne opinie o p. Szymichowskim - czy ktos na forum aktualnie korzysta z jego uslug badz ostatnio zakonczyl z nim budowe? Interesuja mnie mozliwe najswiezsze opinie o jego pracy i stawkach bo z tego co sie zorientowalem to po okresie "popularnosci" czesto wykonawcy spuszczaja z tonu, bede wdzieczny za wszelkie informacje. pozdrawiam
  4. Malgorzatka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Malgorzatka Zarejestrowany: 07.08.2009 Posty: 20
    Czy możecie polecić wykonawcę kuchni z okolic Trójmiasta? Może być stolarz lub salon, byle przyzwoity cenowo i jakościowo...
  5. Magdalena P FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Magdalena P Zarejestrowany: 07.06.2009 Posty: 122
    Cytat Napisał trojmiasto Zobacz post
    Witam,

    Jestem na etapie poszukiwania wykonawcy do stanu surowego na bialej liscie znalazlem pozytywne opinie o p. Szymichowskim - czy ktos na forum aktualnie korzysta z jego uslug badz ostatnio zakonczyl z nim budowe? Interesuja mnie mozliwe najswiezsze opinie o jego pracy i stawkach bo z tego co sie zorientowalem to po okresie "popularnosci" czesto wykonawcy spuszczaja z tonu, bede wdzieczny za wszelkie informacje. pozdrawiam
    My w końcu zrezygnowaliśmy z pana Jacka - nie odbieral telefonów, ciągle był zajęty a ceny najwyższe. Niby się umówiliśmy, ale odstraszyła mnie niesłowność. Co mi się jeszcze nie podobało to oddzielne liczenie za taras, schody, ścianki działowe - to bardzo zawyża cenę. My zdecydowaliśmy się na Marcina Rzeppę i jak narazie (zaczynają deskowanie dachu) nie mogę złego słowa powiedzieć - fachowcy w każdym calu, nie ma problemów, zawsze odebrane telefony, świetny kontakt i terminowość.
  6. trojmiasto SYMPATYK FORUM (min. 10)
    trojmiasto Zarejestrowany: 06.03.2010 Posty: 18
    Dziekuje za informacje. Ja dopiero czekam na wycene od niego, z p. Rzeppa sie kontaktowalem ale mowil ze z czasem bedzie ciezko, ja chcialbym w polowie wrzesnia zaczynac, kiedy konczy u Ciebie?
  7. edmaan SYMPATYK FORUM (min. 10)
    edmaan Zarejestrowany: 04.11.2009 Posty: 65
    Cytat Napisał jimmy123 Zobacz post
    edmaan


    Razem wszystko kosztowało mnie 23.000zł a była to cena "okazyjna".Normalnie kosztowałby to więcej.Trzeba liczyć od 120-200zł za metr kanalizy i od 60-100zł za metr wody.Do tego mapka,projekt,studzienka(i),hydrant lub hydranty.Koszty cholernie wysokie.
    Dzięki za odpowiedź
    Teraz wystarczy to wszystko przeliczyć. Za wiercenie studni chcą 200 zł /m, + pompa i budowa szamba . Jeżeli koszty byłyby porównywalne , to chyba lepiej samemu wykonać to przyłącze ??? Powiedzieli mi w wodociągach, że po wybudowaniu przyłącze trzeba przekazać na ich własność, a czy orientujesz się może, czy można starać się aby zwrócili choć część kosztów?
  8. jimmy123 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jimmy123 Zarejestrowany: 28.09.2005 Posty: 136
    Co do zwrotu kosztów to słyszałem że w jakiejs gminie po wybudowaniu i przekazania wodociągu i kanalizacji zrobili zniżke przez rok na rachunku za wodę.Podobno gminy z abudowane wodociągi maja jakieś zwroty z UE jednak jak powiedziałem o tym w mojej gminie zrobili wielkie tylko wielkie oczy :/ Także ewentualny "podział kosztów" raczej pozostaje w kwestii marzeń.
  9. edmaan SYMPATYK FORUM (min. 10)
    edmaan Zarejestrowany: 04.11.2009 Posty: 65
    Co więc w sytuacji, gdy wybudowałeś na własny koszt na podstawie stosownego zezwolenia przyłącze do sieci kanalizacyjnej przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjnego, które wymagało wykonania fragmentu przewodu przyłączeniowego leżącego poza granicą Twojej nieruchomości?

    Czy w tej sytuacji przysługuje Ci roszczenie o zwrot kosztów jego budowy, czy nie?

    Ostatecznie wątpliwości w tej sprawie wyjaśnia uchwała SN z 13 września 2007 r. (III CZP 79/07), która stanowi, że jednak odcinek od punktu granicznego - studzienki lub granicy Twojej posesji - do samej sieci jest odcinkiem podlegającym zarządzaniu i docelowo powinien być własnością przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjnego. Dlatego też jeśli wykonałeś go na własny koszt, przysługuje Ci zwrot poniesionych nakładów i finansowych.

    Wg tej uchwały to powinni zwrócić, pytanie tylko, czy będą chcieli dobrowolnie ??? Nie mam czasu ani ochoty na włóczenie się po sądach.
    I jeszcze jedno , jeżeli koszty budowy przyłączy i budowy studni + szamba będą w podobnej kwocie, to co by Pan wybrał ?
  10. jimmy123 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jimmy123 Zarejestrowany: 28.09.2005 Posty: 136
    Zdecydowanie miejski/wiejski wodociag i kanalizacje!
    Co do uchwały to na dobrą sprawę gmina nie musi wcale od ciebie przejmować tego wodociągu.Jednak wtedy nic nie zyskamy bo odpowiadasz za ta nitke wodociagu a po co to komu potrzebne.
    Sprawa druga że byłem troszke w innej sytuacji i po prostu nie dostałbym warunków na wod-kan gdybym nie podpisal najpierw z gminą umowy.
  11. Szapika SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Szapika Zarejestrowany: 01.08.2010 Posty: 16
    Witajcie
    - ja jestem bardziej zdecydowana niż Metin75 - dom, dom i jeszcze raz dom
    I chociaż też pewnie szybciej stuknie mi 35l niż skończę choćby sso to właśnie się zdecydowałam - czas ruszać !

    Co mam? Chyba już dużo jak na start: działkę budowalną ponad 1800m w Tuchomiu, uzbrojoną w energię i wodę, gaz (podobno) w drodze dojazdowej...

    I tu miałabym pytanko do Was - bardziej doświadczonych:
    od czego z praktycznego punktu widzenia powinnam zacząć?

    Nasza działka jest ostatnia w szeregu jeszcze pustych, drogi praktycznie nie ma (to teren orny, który od dobrych 5 lat nie jest użytkowany, trochę ujeżdżony przy okazji instalacji mediów) - trochę nas to przeraża(jakie są koszta utwardzenia ok.200m?), ale czy słusznie?
    Czy powinniśmy zacząć od choćby prowizorczynego ogrodzenia? Chciałabym mieć studnię, kiedy ją kopać?
    Tyle pytań, wszystko czarna magia

    Patrząc na posty z gminy to chyba zdecydujemy się na KL-Projekt (projekt indywidualny, b.prosty i chyba dlatego nie spotkałam takiego gotowego )) Czy ktoś z klientów mógłby podzielić się szczegółami współpracy z nimi na prv?

    A może znajdzie się tu jeszcze jakiś sąsiad, który zabiera się za budowę? Chodzi o działki o nr 68/xx
  12. dach.com.pl WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dach.com.pl Zarejestrowany: 02.08.2010 Posty: 0
    dach.com.pl z Gdyni wita grupę pomorską
    jesteśmy do dyspozycji i zaczynamy aktywnie działać na forum

    zespół dach.com.pl
  13. daszaA FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daszaA Zarejestrowany: 06.08.2009 Posty: 124
    mam do sprzedania wibrator do betonu z buławą, po jednej budowie
  14. atija ELITA FORUM (min. 1000)
    atija Zarejestrowany: 22.03.2008 Posty: 2711
    Jak przeczytałam o wibratorze, to się uśmiechnęłam
    ale doczytałam , że do betonu......tylko
  15. Magdalena P FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Magdalena P Zarejestrowany: 07.06.2009 Posty: 122
    Cytat Napisał trojmiasto Zobacz post
    Dziekuje za informacje. Ja dopiero czekam na wycene od niego, z p. Rzeppa sie kontaktowalem ale mowil ze z czasem bedzie ciezko, ja chcialbym w polowie wrzesnia zaczynac, kiedy konczy u Ciebie?
    pod koniec sierpnia
  16. Biaraf WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Biaraf Zarejestrowany: 05.08.2010 Posty: 2
    Witam!
    Jestem tu nowy i proszę o dużą wyrozumiałość, jeśli popełnię gafę.
    Niedługo rozpocznę budowę wymarzonego domku w systemie Thermomur. Czy ktoś z forumowiczów z okolic mógłby się podzielić wrażeniami o mieszkaniu w tak zbudowanym domu? Na 99% jestem przekonany ale ten jeden ... Czy są może godne polecenia ekipy z doświadczeniem?
    Rafał
  17. boratom ELITA FORUM (min. 1000)
    boratom Zarejestrowany: 08.08.2009 Posty: 1501
    Cytat Napisał Biaraf Zobacz post
    Witam!
    Jestem tu nowy i proszę o dużą wyrozumiałość, jeśli popełnię gafę.
    Rafał
    Witaj Biaraf!!!
  18. dach.com.pl WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dach.com.pl Zarejestrowany: 02.08.2010 Posty: 0
    Cytat Napisał atija Zobacz post
    Jak przeczytałam o wibratorze, to się uśmiechnęłam
    ale doczytałam , że do betonu......tylko
    a z buławy to nie łaska się pośmiać
  19. benik FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    benik Zarejestrowany: 01.11.2007 Posty: 168
    Cytat Napisał Malgorzatka Zobacz post
    Czy możecie polecić wykonawcę kuchni z okolic Trójmiasta? Może być stolarz lub salon, byle przyzwoity cenowo i jakościowo...
    WItam polecam stolarza firma JArex - 508-212-469 z Kamienia po kilkunastu wycenach zdecydowaliśmy sie na niego i tak naprawde nie żałujemy chlopak zdecydowany wiec i doradzi naprawde warto ale kazdy dziasiaj szuka jak najtaniej ceny ma umiarkowane nie nalezy do super drogich pozdrawiam PS moge podeslac na priv jakies zdjecia ale kazdy lubi cos innego wiec decyzja nalezy do WAS
  20. duś Lider FORUM (min. 2800)
    duś Zarejestrowany: 29.11.2009 Posty: 4341
    ode mnie namiar na stolarza poszedł privem ;]
Pokaż wyniki od 20741 do 20760 z 21872