dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    Cytat Napisał CMYK
    12 tys to za calosc lacznie z ulozeniem dachowki chociaz dach wolalbym zostawic jednak polecanym ekipom np Gralak. No nie wiem moze do nich dzisiaj podejde i popytam dokladniej robia 4 minuty od mojego miejsca zamieszkania.
    Jezeli zrezygnuje z dachu to moga mi zrobic fundamenty+sciany za 8-9 tys.
    CMyK
    to to bardzo tanio, aż podejrzanie
  2. CMYK ELITA FORUM (min. 1000)
    CMYK Zarejestrowany: 06.05.2005 Posty: 1008
    to kwestia przyzwyczajenia do ceny mialem zamowiona ekipe tez z polecenia nawet bylem na ich budowie kilka razy na glowne odbiory, rozmawialem z inspektorem nadzoru na tej budowie. Byli tani wiec zabralem ich do remontu starego domu tesciowej taki tescik. To byla masakra brak szcunku dla cudzego mienia, jedno zrobili drugie zniszczyli koszmar. Moja zona slodko sobie z nimi porozmawiala to sie obrazili i powiedzieli ze nie beda nam budowac i dobrze.
    Oni chcieli za calosc lacznie z dachem 15 tys. ale zeszliby do 14 tys. Moze inaczej wygladalaby ich praca od stanu zero ale mniej zaplacilbym za robocizne a wiecej za material ktory zniszczyli. Wiec 8-9 tys to dla mnie tanio a 15 tys to odpowiednia cena. Wiec jak inna ekipa chce 21 tys za same mury to lekkie przegiecie jakby spuscili do powiedzmy 18 tys to bym pewnie ich wzial do roboty. Zastanowie sie jeszcze.
    CMyK
  3. Alunek Lider FORUM (min. 2800)
    Alunek Zarejestrowany: 17.03.2005 Posty: 4411
    Cytat Napisał rafalg
    Wczoraj zakonczone u mnie zewnętrzne prace stolarskie i ... powiem, jestem bardzo zadowlony. Miałem niesolidnie wykonany taras (drewniany) oraz słupy drewniane na balkonie. Znalazłem stolarza. Powyrównywał wszystkie elementy, częśc wymienił, przeszlifował, zabepieczył przed ogniem, owadami, słotą i pomalował. Do tego wykonał balustrady, schody drewniane na taras. Mówię Wam - mistrostwo świata. JUż sam dom niesamowicie wygląda.
    Acha, i jeszcze obrobił drewniane słupy wewnątrz domu. Będą pięknie zdobiły wnętrze.
    Jeśli możesz , to poproszę namiary. Wprawdzie będę potrzebować stolarza dopiero na wiosnę, ale wolę już wcześniej zacząć poszukiwania.
  4. Alunek Lider FORUM (min. 2800)
    Alunek Zarejestrowany: 17.03.2005 Posty: 4411
    Cytat Napisał CMYK
    to kwestia przyzwyczajenia do ceny mialem zamowiona ekipe tez z polecenia nawet bylem na ich budowie kilka razy na glowne odbiory, rozmawialem z inspektorem nadzoru na tej budowie. Byli tani wiec zabralem ich do remontu starego domu tesciowej taki tescik. To byla masakra brak szcunku dla cudzego mienia, jedno zrobili drugie zniszczyli koszmar. Moja zona slodko sobie z nimi porozmawiala to sie obrazili i powiedzieli ze nie beda nam budowac i dobrze.
    Oni chcieli za calosc lacznie z dachem 15 tys. ale zeszliby do 14 tys. Moze inaczej wygladalaby ich praca od stanu zero ale mniej zaplacilbym za robocizne a wiecej za material ktory zniszczyli. Wiec 8-9 tys to dla mnie tanio a 15 tys to odpowiednia cena. Wiec jak inna ekipa chce 21 tys za same mury to lekkie przegiecie jakby spuscili do powiedzmy 18 tys to bym pewnie ich wzial do roboty. Zastanowie sie jeszcze.
    CMyK
    Wg mnie cena podana przez ekipę z Kaszub jest co najmniej podejrzana. Jak już wcześniej Ci podawałam średnia w naszym regionie to 15 -20 tys (bez dachu ). Takie przynajmniej ceny mnie podawały ekipy z kórymi rozmawiałam. Ja spróbowałabym ponegocjować jeszczez ekipą od Gosi@. Dobra ekipa plus czujny inwestor to połowa sukcesu budowy.
    Pozdrawiam
  5. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Ados
    Cytat Napisał CMYK
    12 tys to za calosc lacznie z ulozeniem dachowki chociaz dach wolalbym zostawic jednak polecanym ekipom np Gralak. No nie wiem moze do nich dzisiaj podejde i popytam dokladniej robia 4 minuty od mojego miejsca zamieszkania.
    Jezeli zrezygnuje z dachu to moga mi zrobic fundamenty+sciany za 8-9 tys.
    CMyK
    to to bardzo tanio, aż podejrzanie
    uwazam identyczin e
  6. Ados STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ados Zarejestrowany: 13.09.2004 Posty: 403
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał Ados
    Cytat Napisał CMYK
    12 tys to za calosc lacznie z ulozeniem dachowki chociaz dach wolalbym zostawic jednak polecanym ekipom np Gralak. No nie wiem moze do nich dzisiaj podejde i popytam dokladniej robia 4 minuty od mojego miejsca zamieszkania.
    Jezeli zrezygnuje z dachu to moga mi zrobic fundamenty+sciany za 8-9 tys.
    CMyK
    to to bardzo tanio, aż podejrzanie
    uwazam identyczin e
    Ukraincy są drożsi
  7. Mały OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Mały Zarejestrowany: 20.05.2003 Posty: 7643
    Ados ,ale mówiłem Ci że Twój domek mógłby być wzorcowy...może dlatego taka cena?
  8. Arco SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arco Zarejestrowany: 17.01.2005 Posty: 88
    No to mam okna (mam nadzieje ze jeszcze sa ) mała niedoróbka bo brak jednej klamki (dobrze ze policzylem) ale poza tym ok. Klamke odbiore sobie w tym tygodniu.

    Co do ceny 12 tys za stan surowy i w tym jeszcze połozenie dachowki - ciekawe - chyba ze to beda 2 osoby i beda robic pół roku ... - u mnie za stan surowy ceny wachały sie od 20-48 tys PLN - dom 200m z uzytkowym poddaszem niepodpiwniczony.

    Maly a ty mi lepiej powiedz czy przyslesz do mnie ekipę 14 listopada czy wczesniej?
  9. Mały OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Mały Zarejestrowany: 20.05.2003 Posty: 7643
    Cytat Napisał Arco
    No to mam okna (mam nadzieje ze jeszcze sa ) mała niedoróbka bo brak jednej klamki (dobrze ze policzylem) ale poza tym ok. Klamke odbiore sobie w tym tygodniu.

    Co do ceny 12 tys za stan surowy i w tym jeszcze połozenie dachowki - ciekawe - chyba ze to beda 2 osoby i beda robic pół roku ... - u mnie za stan surowy ceny wachały sie od 20-48 tys PLN - dom 200m z uzytkowym poddaszem niepodpiwniczony.

    Maly a ty mi lepiej powiedz czy przyslesz do mnie ekipę 14 listopada czy wczesniej?
    Myślę ,że uda się wcześniej. Ale wolę nie zapeszać.
  10. Gosia i Krzyś FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gosia i Krzyś Zarejestrowany: 10.03.2005 Posty: 108
    U nas budowali kaszubi (z polecenia zresztą), pili tak, ze ich się upilnować nie dało, a na koniec budowy same fuchy odwalali bo dostawali tygodniówki więc jak zostało 1.700 do zapłacenia to mieli w du... . Niedobudowali ścianek działowych, schody krzywo zaszalunkowane, marnotrawstwo, dużo drogiego matriału naniszczonego. Z wstępnie ustalonej kwoty 15.000 zrobiło się 18.000 bo doszła piwnica więc dużo drożej niż miała wziąć firma a to na zasadzie, że przecież mówiłem żonie że będzie drożej. Owszem mówił o dopłacie 500 zł dlatego się zgodziliśmy na tą piwnicę a na koniec zawołał 2500 zł. Generalnie moje doświadczenia z kaszubami są takie, że robią szybko, byle jak a w efekcie ich robota jest najdroższa. Możesz owszem nie zapłacić ale podejrzewam, że sami by sobie zabrali "w materiale" bo są bezszczelni. Kaszub poprostu musi swoje dostać i tyle, a ma na to swoje sposoby. Zwabi niby wstępnie niską ceną, a umowę do podpisania sprytnie ominie. Mieliśmy takie 3 ekipy kaszubskie i wszyskie były takie same.
  11. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Gosia i Krzyś
    U nas budowali kaszubi (z polecenia zresztą), pili tak, ze ich się upilnować nie dało, a na koniec budowy same fuchy odwalali bo dostawali tygodniówki więc jak zostało 1.700 do zapłacenia to mieli w du... . Niedobudowali ścianek działowych, schody krzywo zaszalunkowane, marnotrawstwo, dużo drogiego matriału naniszczonego. Z wstępnie ustalonej kwoty 15.000 zrobiło się 18.000 bo doszła piwnica więc dużo drożej niż miała wziąć firma a to na zasadzie, że przecież mówiłem żonie że będzie drożej. Owszem mówił o dopłacie 500 zł dlatego się zgodziliśmy na tą piwnicę a na koniec zawołał 2500 zł. Generalnie moje doświadczenia z kaszubami są takie, że robią szybko, byle jak a w efekcie ich robota jest najdroższa. Możesz owszem nie zapłacić ale podejrzewam, że sami by sobie zabrali "w materiale" bo są bezszczelni. Kaszub poprostu musi swoje dostać i tyle, a ma na to swoje sposoby. Zwabi niby wstępnie niską ceną, a umowę do podpisania sprytnie ominie. Mieliśmy takie 3 ekipy kaszubskie i wszyskie były takie same.
    Nie, nie nie>Moja ekipa kaszubów, nigdy nic nie wypiła na budowie, nigdy nie przyszla pijana do pracy, nie brali zaliczek, byli słowni terminowi, sprzatali po sobie i mieli naprawde duza wiedze odnosnie budowlanki.No, ale nie pracowali za "grosze'cenili prace i siebie.Ja zreszta nie wierze, ze cos moze byc zrobione bardzo tanio.....i dobrze.Na zdrowy roazum skoro ktos robi dobrze i ma klientów, to dlaczego ma schodzic z ceny???
  12. greganna SYMPATYK FORUM (min. 10)
    greganna Zarejestrowany: 04.06.2005 Posty: 40
    Cytat Napisał Ados
    Cytat Napisał greganna
    Witam
    Ale ston musialem nadrobic !!!
    Mam pytanko ,a wlasciwie prosbe :czy moze ktos dobra Brygade Dekarzy polecic . Mam deski i pape na dachu ,chcialbym polozyc dachówke ceramiczna ,ile kosztowalo by TO wszystko (roboc.+mat.).

    Co do Okien, Rolad ,Drzwi itp polecam Pana Tadka Tel. 0604289904 .

    greganna
    moj dekarz bierze 28zł za metr kwadratowy, ale nie wiem czy można go polecić bo jeszcze nie skończył, a co do materiału to zależy od powierzchni oczywiście i konstrukcji dachu, bo podstawowa dachówka to pikuś, cene mocno podbijają dodatki (gąsiory, dachówki skrajne, etc), u mnie przy dachu 225m2 dach kopertowy - materiał wyniosł w komplecie 24 tys. - dachówka cementowa Euronit + 5 okien połaciowych Velux

    no w tym oczywiście wszelkie akcesoria, rynny, folia, łaty, kontrłaty, spinki, blachy do opierzeń itd itd
    Witam
    Dzeki za odpowiedz ,dach mam ca 130m2 prosty dwuspadowy z jednym oknem.
    Jedno pytanko ,czy mozna dostac jeszcze dzialke (OK.1000m2) w okolicach Rębiechowa z warunkami zabudowy ?i jak wygladaja ceny ,dzieki !!!
    greganna
  13. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał greganna
    Jedno pytanko ,czy mozna dostac jeszcze dzialke (OK.1000m2) w okolicach Rębiechowa z warunkami zabudowy ?i jak wygladaja ceny ,dzieki !!!
    greganna
    Nie pomoge, wiem ze w Koleczkowie sa, ceny ok 60 złm2
  14. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Arco
    No to mam okna (mam nadzieje ze jeszcze sa ) mała niedoróbka bo brak jednej klamki (dobrze ze policzylem) ale poza tym ok. Klamke odbiore sobie w tym tygodniu.

    Co do ceny 12 tys za stan surowy i w tym jeszcze połozenie dachowki - ciekawe - chyba ze to beda 2 osoby i beda robic pół roku ... - u mnie za stan surowy ceny wachały sie od 20-48 tys PLN - dom 200m z uzytkowym poddaszem niepodpiwniczony.

    Maly a ty mi lepiej powiedz czy przyslesz do mnie ekipę 14 listopada czy wczesniej?
    Gratuluje okien, ja na swoje czekam, prawie jak na pierwsza randke
  15. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Wakmen
    Co do okien PVC to przestrzegam przed firmą BOSCHOR - Gdyńka Fabryka Okien z Gdyni Dąbrówka.
    Miałem (jeszcze mam) z nimi przeboje. Dla niewtajemniczonych proponuję zajrzeć ze 3/4 strony wcześniej.
    14.11 maja mi montowac brame garazowa, juz sie boje A jak sie z oknami skonczyło?
  16. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Alunek
    Cytat Napisał rafalg
    Wczoraj zakonczone u mnie zewnętrzne prace stolarskie i ... powiem, jestem bardzo zadowlony. Miałem niesolidnie wykonany taras (drewniany) oraz słupy drewniane na balkonie. Znalazłem stolarza. Powyrównywał wszystkie elementy, częśc wymienił, przeszlifował, zabepieczył przed ogniem, owadami, słotą i pomalował. Do tego wykonał balustrady, schody drewniane na taras. Mówię Wam - mistrostwo świata. JUż sam dom niesamowicie wygląda.
    Acha, i jeszcze obrobił drewniane słupy wewnątrz domu. Będą pięknie zdobiły wnętrze.
    Jeśli możesz , to poproszę namiary. Wprawdzie będę potrzebować stolarza dopiero na wiosnę, ale wolę już wcześniej zacząć poszukiwania.
    Ja, ja tez poprosze!
  17. greganna SYMPATYK FORUM (min. 10)
    greganna Zarejestrowany: 04.06.2005 Posty: 40
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał Gosia i Krzyś
    U nas budowali kaszubi (z polecenia zresztą), pili tak, ze ich się upilnować nie dało, a na koniec budowy same fuchy odwalali bo dostawali tygodniówki więc jak zostało 1.700 do zapłacenia to mieli w du... . Niedobudowali ścianek działowych, schody krzywo zaszalunkowane, marnotrawstwo, dużo drogiego matriału naniszczonego. Z wstępnie ustalonej kwoty 15.000 zrobiło się 18.000 bo doszła piwnica więc dużo drożej niż miała wziąć firma a to na zasadzie, że przecież mówiłem żonie że będzie drożej. Owszem mówił o dopłacie 500 zł dlatego się zgodziliśmy na tą piwnicę a na koniec zawołał 2500 zł. Generalnie moje doświadczenia z kaszubami są takie, że robią szybko, byle jak a w efekcie ich robota jest najdroższa. Możesz owszem nie zapłacić ale podejrzewam, że sami by sobie zabrali "w materiale" bo są bezszczelni. Kaszub poprostu musi swoje dostać i tyle, a ma na to swoje sposoby. Zwabi niby wstępnie niską ceną, a umowę do podpisania sprytnie ominie. Mieliśmy takie 3 ekipy kaszubskie i wszyskie były takie same.
    Nie, nie nie>Moja ekipa kaszubów, nigdy nic nie wypiła na budowie, nigdy nie przyszla pijana do pracy, nie brali zaliczek, byli słowni terminowi, sprzatali po sobie i mieli naprawde duza wiedze odnosnie budowlanki.No, ale nie pracowali za "grosze'cenili prace i siebie.Ja zreszta nie wierze, ze cos moze byc zrobione bardzo tanio.....i dobrze.Na zdrowy roazum skoro ktos robi dobrze i ma klientów, to dlaczego ma schodzic z ceny???
    Witam
    Moje osobiste zdanie z doswiadczenia :dogladac budowe CODZIENIE i opierd. brygade nawet ta naj naj .Oczywiscie nie jest to zawsze mozliwe ale budowa to nie impreza 1-2roczna a inwes. na cale zycie.
    Co do brygad , to u moich braci (2 domy PRUS.GD) budowaly dwi inne brygady(przed 3latami) ,obie mucha nie siada (i nie Tanie)a itak jak mogli robili przekrety i male fuchy (poprawili).
    Po przemysleniu CO DLA MNIE BEDZIE NAJ ,wziolem ludzi z Kszub
    dlaczego?
    -buduje dom.mieszkalno-letniskowy w okolicach Suleczyna
    -przez 7 Tygodni albo Zonka albo ja mieszkalismy na budowie
    -kierownik budowy jest SUPER i jeszcz wiecej opier. niz ja
    -troszke sam pomurowalem
    -jezeli chcieli pienadze a robota nie byla skonczona nie bylo many -ipracowali przy lampach az skonczyli
    widzalem ich 4 skonczone domy!!!
    NO I OCZYWISCIE CENA:
    Dom bez piwnicy 7m*9,6m Porothem PW 30,Kubatura 380m3 Powie.calkowita 110,8m2 +15m2tarasu na slupach,fudamenty ,podloga na part.bez wylewki(estrich),sciany dzialowe,schody wylewane,komin z cegly 4komorowy ca 8m wys.murowany,strop zelbe.-dach +deski +papa,Dom budowal go moj "majster"z 1 -2pomocnikami w 12 Tygodni z przerwa na zniwa ok 2,5Tyg. 9000 zl. I JESTEM ZADOWOLONY Z MOJEJ BRYGADY
    Mysle ze kezdy osobiscie MUSI WIEDZIEC CZEG OCZEKUJE.
    mam nadzieje ze moze troche pomoglem
    jak znajde czas to beda i fotki z budowy.
    greganna
  18. greganna SYMPATYK FORUM (min. 10)
    greganna Zarejestrowany: 04.06.2005 Posty: 40
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał greganna
    Jedno pytanko ,czy mozna dostac jeszcze dzialke (OK.1000m2) w okolicach Rębiechowa z warunkami zabudowy ?i jak wygladaja ceny ,dzieki !!!
    greganna
    Nie pomoge, wiem ze w Koleczkowie sa, ceny ok 60 złm2
    Witam
    Z warunkami zabudowy ?
    Dzieki
    greganna
  19. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał greganna
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał greganna
    Jedno pytanko ,czy mozna dostac jeszcze dzialke (OK.1000m2) w okolicach Rębiechowa z warunkami zabudowy ?i jak wygladaja ceny ,dzieki !!!
    greganna
    Nie pomoge, wiem ze w Koleczkowie sa, ceny ok 60 złm2
    Witam
    Z warunkami zabudowy ?
    Dzieki
    greganna
    Noooo
  20. greganna SYMPATYK FORUM (min. 10)
    greganna Zarejestrowany: 04.06.2005 Posty: 40
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał greganna
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał greganna
    Jedno pytanko ,czy mozna dostac jeszcze dzialke (OK.1000m2) w okolicach Rębiechowa z warunkami zabudowy ?i jak wygladaja ceny ,dzieki !!!
    greganna
    Nie pomoge, wiem ze w Koleczkowie sa, ceny ok 60 złm2
    Witam
    Z warunkami zabudowy ?
    Dzieki
    greganna
    Noooo
    Mam nadzieje ze nie naginam moge prosic o jakies namiary na priv?
    Dzieki
Pokaż wyniki od 10701 do 10720 z 21872