dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. daszaA FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daszaA Zarejestrowany: 06.08.2009 Posty: 124
    Cytat Napisał piegoosek Zobacz post
    moze to najwazniesze negocjowaliscie cene? czy ktos jeszcze robil Wam moze wycene tej instalacji?
    Co do negocjajci, nie wiem. Mąż ustalał cenę.
    Robili nam jeszcze rekuperację.
  2. piegoosek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piegoosek Zarejestrowany: 17.07.2003 Posty: 78
    Cytat Napisał daszaA Zobacz post
    Co do negocjajci, nie wiem. Mąż ustalał cenę.
    Robili nam jeszcze rekuperację.
    dziekuje za informacje!
  3. metin75 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    metin75 Zarejestrowany: 22.07.2010 Posty: 2
    witam mam dylemat,, moge kupić działke budowlaną za około 70tys 17 km od gdyni dąbrowy, chciałbym postawic mały dom 125m2,, na jaką kwote sie nastawić bo byłem na portalu szukaj fachowca, to jakiś absurd na ten sam zakres prac różnice 50%,
    ostatecznie sie wq,..... i kupie za 250tys 3 pokojowe 60m2 od developara bo mam taką okazje?

    co tu robić co radzicie
    pozdrawiam
    kris
  4. atija ELITA FORUM (min. 1000)
    atija Zarejestrowany: 22.03.2008 Posty: 2711
    Jeśli o mnie chodzi to zawsze wybrałabym dom. Działka uzbrojona? jeśli nie to jak daleko media? jaki dojazd? droga utwardzona?
    Tysiące pytań na które musisz sobie odpowiedzieć sam. mieszkanie możesz kupić, owszem ale co z tą kawką na własnym tarasie?
    Policz sobie metraż domu pomnóż m2 razy około 3 000pln. to taki bardzo ogólny koszt budowy bez szaleństw. Systemem gospodarczym.
    My budujemy mały domek 117 m2 p użytkowej. Dachówka ceramiczna, pełne deskowanie, okna jednostronny kolor. mamy zrobioną elektrykę , hudraulikę bez pieca . Wylewki.
    Koszt na dzień dzisiejszy około 180 000 pln. Bez działki i papierologii
    Nie wiem dużo to czy mało. mamy różne ekipy. Nie robimy na razie sami nic z braku czasu. Potem będziemy sami kłaść kafle, podłogi sami.

    Pomimo wielu porad sam musisz podjąć decyzję

    fachowców szukaj na Białej liście wykonawców.
    Pozdrawiam i życzę trafnej decyzji
  5. atija ELITA FORUM (min. 1000)
    atija Zarejestrowany: 22.03.2008 Posty: 2711
  6. Spartankaa DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Spartankaa Zarejestrowany: 28.07.2008 Posty: 684
    metin75 - dom bez dwoch zdan!!! Wg mnie oczywiscie. A co do wykonawcow....rozumie Twoj bol....my szukamy caly czas kogos ale na razie tragedia....Juz sama nie wiem czy my jestesmy dziwni czy budowlancy z innej planety. Nie moge pojac dlaczego nie potrafia wycenic porzadnie domu. A to zapomnieli o tym a to o innym a czas leci.
  7. daro31ie STAŁY BYWALEC (min. 300)
    daro31ie Zarejestrowany: 24.05.2008 Posty: 487
    Cytat Napisał jimmy123 Zobacz post
    Wybudowałem około 120 metrów kanalizacji i około110 metrów lini wodociągowej do tego hydrant,wszystko na własny koszt.Czy słyszeliście coś może o jakiejś rekompensacie ze strony gminy za taką inwestycje?Obiło mi sie o uszy że gmina za to bierze pieniądze z uni ,nie dość że ja wybudowałem im to za darmo i przekazałem to jeszcze oni za to dostana dotacje z uni :/ Słyszałem że gmina w takich przypadkach potrafi dać jakiś upust na przyszłe rachunki płacone za wode....
    Słyszeliście cos o tym?
    Myśle że mogłes sie starac o podział kosztów ale przed inwestycja. Teraz to juz chyba nie
    pozdrawiam daro31ie
  8. jimmy123 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jimmy123 Zarejestrowany: 28.09.2005 Posty: 136
    Przed to w ogóle mowy nie było.Nawet warunków nie chcieli mi wydać przed podpisaniem umowy o pózniejszym przekazaniu lini wodociągowo-kanalizacyjnej.

    Jeszcze jedna sprawa jak rozwiązaliście sprawę napowietrzania do kominka.Z jakich przewodów,rur korzystaliście?Z okrągłych kanalizacyjnych,stalowych czy może z tych kwadratowych-prostokotnych kanałów z ocynku?
  9. metin75 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    metin75 Zarejestrowany: 22.07.2010 Posty: 2
    dzięki za odpowiedź,,,,, musze sie zastanowić, dla mnie pewnie pozostanie budowa domu w stytemie gospodarczym, mając 35l skończe za jakieś 3-5l, ,,
    pozdrawiam
    Kris
  10. losiuu WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    losiuu Zarejestrowany: 06.12.2007 Posty: 7
    Cytat Napisał jimmy123 Zobacz post
    Jeszcze jedna sprawa jak rozwiązaliście sprawę napowietrzania do kominka.Z jakich przewodów,rur korzystaliście?Z okrągłych kanalizacyjnych,stalowych czy może z tych kwadratowych-prostokotnych kanałów z ocynku?
    U mnie to byly prostokątne, ale plastikowe. Wyjscie do kominika juz okragle.
  11. seba_b11 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    seba_b11 Zarejestrowany: 23.03.2010 Posty: 8
    metin75 - przemyśleć temat zawsze warto, ale i tak proponuję Ci budowę własnego "lokum", pomimo wielu stresowych sytuacji w czasie tworzenia zawsze jest to wielka satysfakcja, działkę masz w dobrej cenie z tego co piszesz, jeżeli media (prąd, woda) są w granicy lub tuż obok to nic tylko zabierać się za budowę. Ja po 1,5 roku czekania na dokumenty i pozwolenie zacząłem w maju br budowę domku w szkielecie drewnianym lekkim. Napisz na priva to podeślę ci fotki i koszty. Powodzenia!
  12. seba_b11 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    seba_b11 Zarejestrowany: 23.03.2010 Posty: 8
    Cytat Napisał metin75 Zobacz post
    dzięki za odpowiedź,,,,, musze sie zastanowić, dla mnie pewnie pozostanie budowa domu w stytemie gospodarczym, mając 35l skończe za jakieś 3-5l, ,,
    pozdrawiam
    Kris
    metin75 - przemyśleć temat zawsze warto, ale i tak proponuję Ci budowę własnego "lokum", pomimo wielu stresowych sytuacji w czasie tworzenia zawsze jest to wielka satysfakcja, działkę masz w dobrej cenie z tego co piszesz, jeżeli media (prąd, woda) są w granicy lub tuż obok to nic tylko zabierać się za budowę. Ja po 1,5 roku czekania na dokumenty i pozwolenie zacząłem w maju br budowę domku w szkielecie drewnianym lekkim. Napisz na priva to podeślę ci fotki i koszty. Powodzenia!
  13. seba_b11 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    seba_b11 Zarejestrowany: 23.03.2010 Posty: 8
    Cytat Napisał jimmy123 Zobacz post
    Jeszcze jedna sprawa jak rozwiązaliście sprawę napowietrzania do kominka.Z jakich przewodów,rur korzystaliście?Z okrągłych kanalizacyjnych,stalowych czy może z tych kwadratowych-prostokotnych kanałów z ocynku?
    U mnie napowietrzenie do kominka wykonane standardowymi kanalizacyjnymi plastikowymi rurami okrągłymi
  14. moley WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    moley Zarejestrowany: 13.02.2003 Posty: 9
    Witam serdecznie,
    Pierwszy post na tym forum Ruszam z budową w Gdyni Wiczlinie. I mam pytanie: czy potrzebna jest zgoda na czasowe zajęcie drogi dla samochodów dowożących materiał, betoniarek/gruszek itp?
  15. magdazaba FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    magdazaba Zarejestrowany: 20.12.2008 Posty: 275
    Cytat Napisał moley Zobacz post
    Witam serdecznie,
    Pierwszy post na tym forum Ruszam z budową w Gdyni Wiczlinie. I mam pytanie: czy potrzebna jest zgoda na czasowe zajęcie drogi dla samochodów dowożących materiał, betoniarek/gruszek itp?
    Raczej tak. Jak masz sąsiada, któremu to się nie podoba i Cię podkabluje - to możesz mieć problemy i mandat.
  16. moley WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    moley Zarejestrowany: 13.02.2003 Posty: 9
    Dzieki za odp. orientujesz sie jak dlugo trwa wydanie takiego zezwolenia?

    juz sprawdziłem. 2 dni.

    pzdr,
    marek
  17. edmaan SYMPATYK FORUM (min. 10)
    edmaan Zarejestrowany: 04.11.2009 Posty: 65
    Cytat Napisał jimmy123 Zobacz post
    Wybudowałem około 120 metrów kanalizacji i około110 metrów lini wodociągowej do tego hydrant,wszystko na własny koszt.Czy słyszeliście coś może o jakiejś rekompensacie ze strony gminy za taką inwestycje?Obiło mi sie o uszy że gmina za to bierze pieniądze z uni ,nie dość że ja wybudowałem im to za darmo i przekazałem to jeszcze oni za to dostana dotacje z uni :/ Słyszałem że gmina w takich przypadkach potrafi dać jakiś upust na przyszłe rachunki płacone za wode....
    Słyszeliście cos o tym?
    Mógłbyś napisać jakie są to koszty, bo mnie chyba też będzie to czekało. Chyba , że starostwo zgodzi się na budowę studni i szamba.
  18. Wasyluk SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wasyluk Zarejestrowany: 30.07.2010 Posty: 16
    Witam.
    Zbieram info. nt. firmy Ambit.
    Bardzo wiele opinii pozytywnych mają co do pokrycia dachowego ( i bardzo dobrze, ze w tej dziedzinie jest fachowcem) ale czy ktoś zlecił tej firmie jakieś inne usługi ? np. stan surowy.
    Czy ktoś z nimi buduje dom ? Poproszę o opinie

    pzdr
  19. Malgorzatka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Malgorzatka Zarejestrowany: 07.08.2009 Posty: 20
    Mam do sprzedania stemple budowlane - ok 180 szt., długość 2,8m cena 3zł/szt. Do odebrania w Żukowie.Nr, kontaktowy 693550481. Pozdrawiam.
    Malgorzatka
  20. jimmy123 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jimmy123 Zarejestrowany: 28.09.2005 Posty: 136
    edmaan


    Razem wszystko kosztowało mnie 23.000zł a była to cena "okazyjna".Normalnie kosztowałby to więcej.Trzeba liczyć od 120-200zł za metr kanalizy i od 60-100zł za metr wody.Do tego mapka,projekt,studzienka(i),hydrant lub hydranty.Koszty cholernie wysokie.
Pokaż wyniki od 20721 do 20740 z 21872