dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. Magdalena w Groszku SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Magdalena w Groszku Zarejestrowany: 10.01.2014 Posty: 38
    Halo,
    no proszę Skalistybrzeg my w tej chwili mieszkamy na karczemkach Ale uciekamy do Kolbud, mój mąż zakochał się w tamtych terenach, a działeczkę znaleźliśmy przepiękną Mam nadzieję, że Wam się uda bo my na tym samym etapie - adaptacja projektu i czekamy na listy od energii, gazu i wodociągów i do starostwa, na lipiec planuję start! I nie ma innej możliwości tylko musi się udać!
    aga_mala 1 cieszę się, że już kończycie i ZAZDROSZCZę nie mogę się doczekać jak spędzę taką piękną zimę w domku przy płonącym kominku( tzn drewnie w kominku )
    Fajnie, że też coś innego niż tylko fachowcy się tutaj pojawiło...
    M
  2. symbor SYMPATYK FORUM (min. 10)
    symbor Zarejestrowany: 16.07.2012 Posty: 96
    A my właśnie od 5 dni zamieszkaliśmy w naszym domku w Lublewie Nie ma drzwi wewnętrznych i wielu innych rzeczy ale nam to zupełnie nie przeszkadza. Zaczęliśmy w połowie kwietnia ale dzięki dobrym ekipom poszło szybko i sprawnie Pozdrawiam wszystkich odważnych
  3. Magdalena w Groszku SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Magdalena w Groszku Zarejestrowany: 10.01.2014 Posty: 38
    hej,
    Symborno bardzo szybkie tempo! Macie zew stan zupełnie gotowy? Kurcze tak mnie kusi żeby się "napiąć" i spróbować w tym roku się wporwadzić, ale boję się tak szybko robić w środku, jednak metoda tradycyjna wymaga przeschnięcia porządnego ścian i wylewek... No sąsiadami i tak będziemy jak nie w tym to w przyszłym roku
    M
  4. symbor SYMPATYK FORUM (min. 10)
    symbor Zarejestrowany: 16.07.2012 Posty: 96
    Cytat Napisał Magdalena w Groszku
    hej,
    Symborno bardzo szybkie tempo! Macie zew stan zupełnie gotowy? Kurcze tak mnie kusi żeby się "napiąć" i spróbować w tym roku się wporwadzić, ale boję się tak szybko robić w środku, jednak metoda tradycyjna wymaga przeschnięcia porządnego ścian i wylewek... No sąsiadami i tak będziemy jak nie w tym to w przyszłym roku
    M
    Brakuje tylko tynku zewnętrznego. Domek ocieplony i zabezpieczony, podbitka zrobiona.
  5. SkalistyBrzeg WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SkalistyBrzeg Zarejestrowany: 28.04.2013 Posty: 5
    Witam,
    Magdaleno w Groszku my też uciekamy tyle że z Zaspy. Możnaby powiedzieć że na wieś. Działkę mamy prawie na "szczycie" Kiełpina Górnego z widokiem na Gdańsk. aga_mala_1 - też dołączam się do zazdrośników . Dodam że my wiele projektów (instalacji, geodeta) i przygotowań zlecamy projektantce, która ogarnia pozwolenia i uzgodnienia. To ze względu na brak czsu. Ale już budowę to chcę sam ogarnąć - najlepiej jakby dobra i przystępna cenowo ekipa zajęła się budową stanu surowego kompleksowo. Ale to przyszłość. Pozdrawiam.
  6. Di.Di SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Di.Di Zarejestrowany: 16.03.2008 Posty: 22
    Wpiszę tutaj i na obu listach - czarnej i białej - ku przestrodze!!!.

    Zdecydowanie odradzam z korzystania z firmy DESTO z Rumi. Zachwalana swego czasu nie potrafi się wywiązać ze swoich zobowiązań, bawimy się w kotka i myszkę od pół roku. Nie mają swoich pracowników, przyjeżdża jakaś ekipa podwykonawców partaczy. Instalacja wod-kan położna źle - małe spadki, źle wyprowadzone odpływy - totalna amatorka. Cały czas nie skończyli nam instalacji CO i CW, nie można się doprosić o ich przyjazd. Pan nas obsługujący ze strony DESTO - P. Damian Kobus (w zamian Tomasza Gawędy - który zaginął w nieznanych okolicznościach zostawiając nas nas na lodzie) jest bezczelnym i aroganckim typem, który nie dotrzymuje umówionych terminów.

    Radzę trzymać się z daleka!!!
  7. hdk WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hdk Zarejestrowany: 02.08.2010 Posty: 1
    Cytat Napisał Artur_3Miasto
    Cześć Monika,

    Jestem w identycznej sytuacji, nawet też z Rumii jestem - polecam wątek "Biała Lista wykonawców" choć jest długi i ciężko tam cokolwiek znaleźć. Przez ostatnie 3 tygodnie byłem w sumie na 6 - 8 budowach, rozmawiałem w wykonawcami, inwestorami itd. Na tą chwilę mój ranking jest następujący (cena wprost proporcjonalna do miejsca w rankingu )

    1. http://tadbud.gda.pl/
    2. http://www.dom-bud.afr2.pl/
    3. Jarbud - Jarosław Pranczk (kontakt znajdziesz w google)

    Pzdr
    Artur
    A ja już mam to za sobą. To dziwne jak mnie, kobietę, cieszył widok koparki...Polecam do SSO numer 2. Sprawdziłam 6 innych firm. Wybrałam ich. I nie żałuję.
  8. symbor SYMPATYK FORUM (min. 10)
    symbor Zarejestrowany: 16.07.2012 Posty: 96
    Cytat Napisał hdk
    A ja już mam to za sobą. To dziwne jak mnie, kobietę, cieszył widok koparki...Polecam do SSO numer 2. Sprawdziłam 6 innych firm. Wybrałam ich. I nie żałuję.
    U nas też budowała firma dom bud i jesteśmy bardzo zadowoleni. Mieszkamy od 2 tygodni
  9. evie_ei FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    evie_ei Zarejestrowany: 26.11.2008 Posty: 164
    Cytat Napisał Magdalena w Groszku
    Halo,
    no proszę Skalistybrzeg my w tej chwili mieszkamy na karczemkach Ale uciekamy do Kolbud, mój mąż zakochał się w tamtych terenach, a działeczkę znaleźliśmy przepiękną Mam nadzieję, że Wam się uda bo my na tym samym etapie - adaptacja projektu i czekamy na listy od energii, gazu i wodociągów i do starostwa, na lipiec planuję start! I nie ma innej możliwości tylko musi się udać!
    aga_mala 1 cieszę się, że już kończycie i ZAZDROSZCZę nie mogę się doczekać jak spędzę taką piękną zimę w domku przy płonącym kominku( tzn drewnie w kominku )
    Fajnie, że też coś innego niż tylko fachowcy się tutaj pojawiło...
    M
    Witaj Magdaleno w Groszku!
    Meldują się zakochani w kolbudzkich terenach. Z tą różnicą, że my już cieszymy się pierwszą piękną zimą na wsi i przy kominku
    W którym miejscu budujecie?
    Papierologię powinniście pchnąć szybko. Nasze starostwo jest przychylne budującym. Tak przynajmniej było w naszym przypadku, szybko i bez problemów.
    Przyjemnego budowania.
  10. monikarumia SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monikarumia Zarejestrowany: 27.12.2013 Posty: 14
    Cytat Napisał Artur_3Miasto
    Cześć Monika,

    Jestem w identycznej sytuacji, nawet też z Rumii jestem - polecam wątek "Biała Lista wykonawców" choć jest długi i ciężko tam cokolwiek znaleźć. Przez ostatnie 3 tygodnie byłem w sumie na 6 - 8 budowach, rozmawiałem w wykonawcami, inwestorami itd. Na tą chwilę mój ranking jest następujący (cena wprost proporcjonalna do miejsca w rankingu )

    1. http://tadbud.gda.pl/
    2. http://www.dom-bud.afr2.pl/
    3. Jarbud - Jarosław Pranczk (kontakt znajdziesz w google)

    Pzdr
    Artur
    No, już podjęłam decyzję, chwilę wcześniej. I tak:
    1. Dom stanie na płycie żelbetowej - więc do wykonania jej zatrudniam fachowców (budowali galerię Rumia)
    2. Reszta SSO - Wojtek Korda z Kartuz (słyszałam dobre opinie - może ktoś może się podzielić jeszcze info)
    3. Dach - Ambit + słynny Pan Tomek - jak się dogadamy.

    Już się nie mogę doczekać!!!
  11. Magdalena w Groszku SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Magdalena w Groszku Zarejestrowany: 10.01.2014 Posty: 38
    Halo Evie
    No cieszę się, że już grzejecie kości we własnym wymarzonym domku My budujemy się na wzniesieniu niedaleko Tesco.
    Widoki bomba! A rzeczywiście jak na razie to wszystko idzie rewelacyjnie, w gminie nawet w dzień wewnętrzny wszystko można załatwić, pozdrawiam UG w Kolbudach Zaraz wejdę do Ciebie na profil i pooglądam mam nadzieję jakie cudeńko wybraliście
    pozdrawiam
    p.s jak już w następne wakacje zamieszkamy to zaprosimy na sąsiedzkie ognisko, które podobno co roku tam organizują
    M
  12. Magdalena w Groszku SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Magdalena w Groszku Zarejestrowany: 10.01.2014 Posty: 38
    Jeszcze coś, Skalistybrzeg napisałeś że chcesz sam ogarnąć budowę - tak najlepiej. Ja na początku ambitnie chciałam do wszystkiego inną ekipę: fundamenty jedna, ściany druga, dach trzecia... ale powiem Wam szczerze, że nie dam chyba rady tak tego zorganizować.... Za dużo ! Chyba jedna ekipa surowy z dachem a potem instalacje i wykończenie też jedna ekipa...
    Czasu nie starcza na to wszystko.
    Biała Lista - patrzę na nią przez palce, pewnie 50% sami wykonawcy się wpisują
    M
  13. evie_ei FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    evie_ei Zarejestrowany: 26.11.2008 Posty: 164
    Cytat Napisał Magdalena w Groszku
    Halo Evie
    No cieszę się, że już grzejecie kości we własnym wymarzonym domku My budujemy się na wzniesieniu niedaleko Tesco.
    Widoki bomba! A rzeczywiście jak na razie to wszystko idzie rewelacyjnie, w gminie nawet w dzień wewnętrzny wszystko można załatwić, pozdrawiam UG w Kolbudach Zaraz wejdę do Ciebie na profil i pooglądam mam nadzieję jakie cudeńko wybraliście
    pozdrawiam
    p.s jak już w następne wakacje zamieszkamy to zaprosimy na sąsiedzkie ognisko, które podobno co roku tam organizują
    M
    Hej! Nie pooglądasz wiele, nie mam dziennika. Zabrakło czasu na dokumentację i prowadzenie. Czyżbyście budowali przy Widokowej?
    My też na wzniesieniu, za stadionem; całą wieś widać z okien. Trzymam kciuki, aby Wam się udało zamieszkać w przyszłym roku. Też tak planowaliśmy, ale życie napisało inny scenariusz. Budowanie nie jest takie łatwe i szybkie, ceny okażą się wyższe niż w kosztorysach, a firmy nie tak uczciwe, jak się prezentują lub jak o nich piszą.
    Mówisz o ognisku "Dzień Wieśniaka"?
  14. evie_ei FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    evie_ei Zarejestrowany: 26.11.2008 Posty: 164
    Zerknęłam na Twoje zdjęcia działeczki; nie jest to Widokowa. Bardziej mi pasuje teren za laskiem, gdzie uliczki mają grzybowe nazwy. Hmm, ale to nie tak blisko Tesco.
  15. Magdalena w Groszku SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Magdalena w Groszku Zarejestrowany: 10.01.2014 Posty: 38
    halo,
    nie wiem czy to się nazywa dzień Wieśniaka ale mam nadzieję, że tak!!! Bo to super nazwa anty "nadęta"
    Jak zacznę bywać na miejscu to Ci na prv wrzucę adresik
    a jaki projekt macie zbudowany?
    Wiem, że będzie różnie z tą budową, nie inaczej niż w życiu - ciągle trzeba z czymś się zmagać. Powiem Ci, że cieszę się z wysiłków przy budowaniu wymarzonego domu a nie np. z brakiem perspektywy na zmianę lokalu
    Taki wysiłek to przyjemność Choć niecierpliwość to moja największa wada a tej najwięcej potrzeba podczas budowy!
    M
  16. evie_ei FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    evie_ei Zarejestrowany: 26.11.2008 Posty: 164
    Cytat Napisał Magdalena w Groszku
    halo,
    nie wiem czy to się nazywa dzień Wieśniaka ale mam nadzieję, że tak!!! Bo to super nazwa anty "nadęta"
    Jak zacznę bywać na miejscu to Ci na prv wrzucę adresik
    a jaki projekt macie zbudowany?
    Wiem, że będzie różnie z tą budową, nie inaczej niż w życiu - ciągle trzeba z czymś się zmagać. Powiem Ci, że cieszę się z wysiłków przy budowaniu wymarzonego domu a nie np. z brakiem perspektywy na zmianę lokalu
    Taki wysiłek to przyjemność Choć niecierpliwość to moja największa wada a tej najwięcej potrzeba podczas budowy!
    M
    Hej! To normalne, ,że się człek niecierpliwi kiedy ma już działeczkę, chciałby zaraz mieszkać. Też to przerabiałam. Zwłaszcza kiedy odwiedzaliśmy jakieś zaawansowane budowy.
    Nasz projekt to Maja 2 z pracowni MG Projekt.
  17. Tadzik07 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tadzik07 Zarejestrowany: 11.06.2006 Posty: 117
    Cytat Napisał monikarumia
    No, już podjęłam decyzję, chwilę wcześniej. I tak:
    1. Dom stanie na płycie żelbetowej - więc do wykonania jej zatrudniam fachowców (budowali galerię Rumia)
    2. Reszta SSO - Wojtek Korda z Kartuz (słyszałam dobre opinie - może ktoś może się podzielić jeszcze info)
    3. Dach - Ambit + słynny Pan Tomek - jak się dogadamy.

    Już się nie mogę doczekać!!!
    Wojtek Korda mi budował stan surowy razem ze swoim szwagrem i "ekipą". Ogólnie mówiąc są spoko.
    Życzę powodzenia i trzymam kciuki.
  18. DiDi-beee SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DiDi-beee Zarejestrowany: 02.03.2014 Posty: 10
    Cytat Napisał Di.Di
    Wpiszę tutaj i na obu listach - czarnej i białej - ku przestrodze!!!.

    Zdecydowanie odradzam z korzystania z firmy DESTO z Rumi. Zachwalana swego czasu nie potrafi się wywiązać ze swoich zobowiązań, bawimy się w kotka i myszkę od pół roku. Nie mają swoich pracowników, przyjeżdża jakaś ekipa podwykonawców partaczy. Instalacja wod-kan położna źle - małe spadki, źle wyprowadzone odpływy - totalna amatorka. Cały czas nie skończyli nam instalacji CO i CW, nie można się doprosić o ich przyjazd. Pan nas obsługujący ze strony DESTO - P. Damian Kobus (w zamian Tomasza Gawędy - który zaginął w nieznanych okolicznościach zostawiając nas nas na lodzie) jest bezczelnym i aroganckim typem, który nie dotrzymuje umówionych terminów.

    Radzę trzymać się z daleka!!!

    Witam wszystkich zainteresowanych żalami pani Di.Di.
    Po pierwsze - pani o żałosnym niku Di.Di musi trochę doszkolić się z rególaminu panującego na tym forum !!!

    Po drugie - ta pani nie miała napewno żadnego dłuższego (niż 10 sekund) kontaktu z Panem Damianem K. opisanym powyżej, więc określenia typu "jest bezczelnym i aroganckim typem" są bardzo nie na miejscu z punktu widzenia osoby , która nigdy z nim nie rozmawiała a wręcz miała tylko zaszczyt przekazać mu dokumenty, w którym to przypadku Pan Damian bardzo pomógł. Ale to się oczywiście nie liczy.

    Po trzecie na temat terminów blokowanych (pól roku ??) przez państwa Di.Dów nawet nie mam zamiaru się wypowiadać, ale jeżeli problem jest poważny i "Instalacja wod-kan położna źle - małe spadki, źle wyprowadzone odpływy - totalna amatorka. Cały czas nie skończyli nam instalacji CO i CW, nie można się doprosić o ich przyjazd" to ja bym zaprosił firmę D.... do sądu, chociaż z tego co widzę to lepiej wyżalić się na formum bez dania możliwości wypowiedzenia się osobom trzecim jest łatwiejsze. Rozumieć można przez to że kanalizacja cofa się spowrotem do kibla, odpływy wychodzą na poddaszu a nie skończona instalacja CO oznacza - zimno w domu ??? za to co do instalacji "CW" - to zastanawiam sie czy takowoą wymieniona firma wogóle robiła bo zajmuje się wykonywaniem instalacji CWU.

    Na zakończenie dodam iż osoba tworząca te oszczerstwa, jest nam dokładnie znana (z imienia, nazwiska, adresu) i ciekawe czy jak bym to jej dane udostępnił na tym forum to również nie miała by nic przeciwko udostepnienia danych osobowych osób trzecich bez ich zgody !!
    Więc dodam że w tym samym czasie kopia tego listu wraz z oryginałem informacji zawartych powyżej została wysłana do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i do Prokuratury Rejonowej w Gdańsku w celu zawiadomienia o dokonaniu przestępstwa i złamaniu kodeksu cywilnego dot. przekazania danych osobowych osób trzecich bez uzyskania ich zgody.

    INFORMUJĘ !!!! że Rególamin forum MURATOR - § 5 Prawa i Obowiązki p.1.1 - prawo dotyczące osób trzecich - został złamany, i nie został on potwierdzony zapisem w p.2.3 / b) zyskaniem zgody na przetwarzanie danych osób trzecich bez uzyskania ich zgody. Dodatkowe informacje dotyczącego rególaminu są zapisane w p. 2.5 / b) "Zastrzeżenia Dodatkowe" i p. 2.6 "Odpowiedzialność Uzytkownika"
    Szczęśliwe czasy pani Di.Di i jej męża właśnie się skończyły , teraz zacznie się piekło
  19. teka DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teka Zarejestrowany: 08.01.2012 Posty: 716
    znowu afera się kreci
  20. Zachar STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Zachar Zarejestrowany: 23.01.2002 Posty: 363
    Witajcie!
    Mam problem z napędem do bramy przesuwnej - jest za słaby (co prawda to wina małej przeciwwagi ale nie było wyjścia) poszukuję fachowca lub firmy która albo poprawi bramę albo wymieni napęd na mocniejszy - oczywiście za dopłatą. Obecnie mam napęd firmy Came. Pozdrawiam.
Pokaż wyniki od 21701 do 21720 z 21872