dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. adamski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    adamski Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 744
    Docent: niestety ten artykul to CALKOWITY przedruk z wczesniejszego artykulu o rozprowadzeniu ogrzewania kominkowego. Niestety w redakcji nie postarali sie. Dalej jestem w kropce. Tylkoze teraz info (tak jak zreszta pisalem wczesniej) o mozliwosci doprowadzenia ograzewania kominkowego do lazienki jest nie tylko z salonu Jotula z Gd. Wrzeszcza a takze z innego (facet sprzedaje Jotula, Spartherma i jakies francuskie) z Gdyni Redlowa. Ogolnie wydaje mi sie ze problem pojawia sie jak w pomieszczeniu "mokrym" (lazienka, kuchnia) jest wentylacja mechaniczna, ktora moze powodowac wlasnie wspominane przez Muratora cofanie zapachow do salonu.
    Pozdrawiam
    Adamski
  2. Docent - Gdańsk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Docent - Gdańsk Zarejestrowany: 30.06.2002 Posty: 565
    ADAMSKI - to tylko była mała dygresja - wybór należy do Ciebie. Jednak wrto czasami zastanowić się, aby w przyszłości być zadowolonym z tego co się zrobi!
    Pozdrawiam porannych forumowiczów - widzę, że nie tylko ja od samego rana tu wpadają?
    Tak w ogóle przypomnij mi co budujesz - jaki projekt.
  3. adamski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    adamski Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 744
    Buduje Manuele - projekt z Archipelagu.
    Co do kominka to jeszcze nie wiem czy rzeczywiscie bedzie z niego ogrzewanie w lazience. Pogadam z instalatorami moze powiedza u kogo cos takiego robili i bedzie mozna zweryfikowac.
    Niestety moja budowa sie odwleka. Woda bedzie dopiero w kwietniu, maju. Mam nadzieje tylko ze to ostateczny termin.

    Docent - czy u Ciebie z okienka widac tez slonce? Mam nadzieje ze sloneczko sie utrzyma przez weekend.
    Pozdrawiam
    Adamski
  4. cez WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cez Zarejestrowany: 22.10.2002 Posty: 8
    Hej trójmiejscy!
    Krótkie pytanie:
    czy ktoś coś wie na temat okien f-my Bracia Bertrand (Wejherowo).
    Po wielu tygodniach zbierania ofert i oglądania w naturze - wydają mi się dość atrakcyjni (profil 5-komorowy GEALAN, okucia MACO TREND, ładna okleina drewnopodobna i ciekawa stylistyka) - niezłą wystawkę można zobaczyć w Rumi.
    Pozdrawiam - cez.
  5. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    Jedno co wiem, to firma Margo postawiła dom modelowy w Miszewku i okna dała wspomnianych Braci. To tyle
    Pozdrawiam
  6. adamski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    adamski Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 744
    W Wymianie doswiadczen pojawil sie watek Spoldzielnia forumowa. Co myslicie o tym? Moze warto byloby sie dogadac i zrobic zamowienie zbiorcze? Co Wy na to?
    Sporo osob sposorod nas mysli o budowie na wiosne. Moze moglibysmy uzyskac upusty od hurtowni.
    Kodi, Zachar: Wy macie doswiadczenie w negocjacjach z hurtowniami, jak myslicie? Robimy jakies spotkanie?

    Pozdrawiam
    Adamski
  7. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    Adamski - pomysł jest ok. tylko obawiam się, że ciężko to będzie zrealizować. Jedyne o możną zaaplikować do jeśli ktoś zdecyduje się na jakis materiał niech pisze na forum. może ktoś też będzie go potrzebował. Jeśli o mnie chodzi to muszę sprzedać mieszkanie a dopiero potem zacznę myśleć o budowaniu. Zresztą Beata mówi, aby trochę spowolnić i pobudowac trochę z bieżących pieniędzy, aby nie pozbywac się na wariata mieszkania.

    Zachar - ciągle czekam na wieści. Zerknij na te kominki. Interesują mnie z półokrągłą szybą.

    Pozdrawiam
  8. adamski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    adamski Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 744
    Co do moich zakupów to na dniach negocjuje warunki rabatu z Brokerem w Tczewie. Wowczas bede bral od nich sporo - maja nawet kominki (m.in. Jotula).
    Pozdrawiam
    Adamski
  9. Docent - Gdańsk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Docent - Gdańsk Zarejestrowany: 30.06.2002 Posty: 565
    DAMSKI - Co prawda już po weekendzie, jednak słońca w nimm nie było. W sobotę z koleżanką małżonką podziwialiśmy świeżo zbudowany dom u mojego sąsiada z działki - żonka była zachwycona. A słoneczko jak najbardziej podziwiam - tylko szkoda, że okienko nie jest moje lecz gościa od którego wynajmuję mieszkanie. Pomysł ze spółdzielnią jest OK, może coś z tego wyniknie. Pozdrowieni.

    KOdi - jak widzisz jestem na forum, jeśli jesteś - to może wyraziłbyś opinię co do naszej rozmowy z piątku - będę czekał.
  10. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    ok. dzisiaj przyglądnę się i popiszę trochę.
    Pozdrawiam
  11. Docent - Gdańsk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Docent - Gdańsk Zarejestrowany: 30.06.2002 Posty: 565
    OK będę czekał do jutra - miłej pracy.
  12. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    A wiec tak Docent:
    tak jak mówiłem, lubię proste bryły na bazie prostokąta czy kwadratu o dachu dwuspadowym. Nie muszę Ci mówić, iż takie projekty są o niebo tańsze od skomplikowanych brył.

    Temat elewacji zostawiam w spokoju bo to kwestia gustu. To wejście jest sympatyczne. Przełamuje pewną monotonię dachu dwuspadowego. Co do kolumienek to albo się komuś podobają, albo nie. Taki daszek można dowolnie podeprzeć. Kolumienki nawiązują zapewne do stylu dworkowego, ja za nimi nie przepadam, ale tak jak mówię to jest gust. jeśli tobie się nie podobają, to możesz podobnie jak u mnie wypuścić dłuższe krokwie nad wejściem i automatycznie masz daszek nad wejściem.
    Zastanawia mnie okienko które wypada na wysokości schodów. Czy one będzie pod schodami, czy nad. jeśli nad pierwszym zabiegiem to czy dobrze spełni swoje zadanie tzn. czy dobrze doświetli schody, bo rozumiem, że ku temu służy. Jeśli wypada pod schodami to nie ma tematu. Sądzę, że pod schodami może być kolejny schowek, których u Ciebie jest dość. Może zamurować to okienko i w zamian dać w dachu na wysokości schodów. Światło dachowe na pewno lepiej doświetli ten ciąg.
    Wiatrołap ok. Jest ustawny, więc wszystko co ma się zmieścić to się zmieści.
    Nie zapominaj, że wyjście na taras masz od zachodniej. Dobrze jeśli masz działkę w którą wpisze się ten projekt. Jeśli zaś nie to tragedi nie ma, ale może wtedy dobrze jest pomyśleć o przesunięciu drzwi balkonowych na południową ścianę.
    Kuchnię zrobił bym zupełnie otwartą na salon. To się sprawdza. Jeśli chcesz robić kominek to pomyśl o jego ustawieniu. W twoim przypadku to albo na ścianie zew. albo w pobliżu dzisiejszego narożnika kuchennego. Chyba że zrobisz go centralnie na środku miedzy kuchnią i pokojem i wymurujesz jakąś niedużą ściankę. też tak widziałem ma to swój klimat. Są kominki z szybą z dwóch stron .Możesz zatem komin stawiać od stropu i taki kominek zabudować w ściankę. Widok bajeczny od strony kuchni i salonu. Wymaga to jednak wzmocnienia stropu i warto o tym pomyśleć wcześniej.
    Ściankę od łazienki na parterze przesunąłbym kosztem pom. gospodarczego, aby zwiększyć jej rozmiary, albo kompletnie zlikwidował bym pom. gospodarcze i zyskujesz łazienkę z oknem.
    Masz jeszcze składzik i garaż wiec ogórki i ziemniaki będziesz miał gdzie trzymać. To są tylko propozycje i jak widzisz możliwości jest wiele. Pewne rzeczy musi zrobić projektant, zaś ścianki wew. możesz zrobić samemu.

    Jestem ciekaw czy pow. na górze to pow. podłogi czy już wyliczona. Na górze będziesz miał skosy, więc musisz mieć świadomość co do ich wielkości. Powinieneś to sprawdzić.
    dach masz pod kątem 30stopni więc na skosy trochę ci odejdzie. U mnie jest 45stopni więc spoko. Pod kątem 30stopni może delikatnie podwyższyć ściankę kolankową, chociaż o jeden gazobeton. Kwestia dla konstruktora i ważne aby dom nie stracił proporcji.

    Nie pamiętam jak tam z twoimi dziećmi /chyba masz tylko córkę - na razie/, ale można połączyć jakieś sypialenki np. te co są usytuowane na wschodzie. Ewentulanie po połączeniu tam można wydzielić garderobę dla rodziców i zrobić przejście do łazienki bezpośrednio z sypialni.
    Jeśli będziesz miał trójkę dzieci to odpada, albo jeśli potrzebujesz pokoju do pracy to też będzie z tym problem.
    Nie dawał bym okna w garderobie. lepiej doświetlić pokoje, albo wspomniane schody.

    Tak jak pisałem dom jest prosty i myślę dość tani w budowie. Możliwości przeróbek jest masa. To dobrze i źle. Z jednej strony masz pole do popisu, z drugiej zaś dużą głowę na co się zdecydować. Kubatura też nie jest olbrzymia choć o 200m3 więcej niż u mnie. Masz zwartą bryłę, więc ogrzewanie nie będzie tragiczne. Przy kominku możesz mieć problemy z DGP w szczególności do sypialni wschodnich. Wystarczy, że będziesz grzał dół i sypialnie zachodnie. Ważna rzecz to dobra izolacja stropu nad garażem i to tyle. Jestem na tak.
    Pozdrawiam

    w razie pytań - pytaj. Jak go kupisz chcę go koniecznie zobaczyć. To tak na gorąco. Jak coś mi się wykluje to napiszę.
  13. Pagin ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin Zarejestrowany: 09.12.2002 Posty: 1021
    Witam,
    Szukam projektanta do adaptacji projektu, projektu zagospodarowania dzialki oraz przerobienia samego projektu. Budowa bedzie w Połchowie (gmina Puck). W Redzie za adaptacje, zagospodarowanie i uzgodnienia chca 900+VAT. Wedlug mnie to dosc duzo. Co Wy na to?
    Pagin
  14. adamski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    adamski Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 744
    Czesc
    Pagin: 900 zl? Ja nie spotkalem jeszcze ceny ponizej 1000 zl. Te ktore uslyszalem to 1200 i 1500 zl. Pierwsza z Gdanska, druga (2 razy od roznych biur) z Tczewa. Nie wiem czy znajdziesz gdzies taniej, ale i tak moim zdaniem niezle trafiles.
    Pozdrawiam
    Adamski
  15. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    Potwierdzam. Zapłaciłem co prawda za adaptację projektu 800zł na fakturę, ale było to 2 lata temu i była to osoba polecona. Nie było żadnych zmian tylko zebranie dokumentów na pozowlenie na budowę oraz zrobienie planu zagospodarowania działki. Jak na moje możesz jeszcze poszukać, ale takie są ceny. Sam chciałbym wiedzieć dlaczego tak wysokie. Jak znam życie robią to w 2 dni. Ładna dniówka.
    Pozdrawiam
  16. Pagin ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin Zarejestrowany: 09.12.2002 Posty: 1021
    Witam,

    Kodi i Adamski dzieki za informacje. Szukam takze informacji o cenach geodety za mapke do celow projektowych i wytyczenie domu. Mozecie kogos polecic?

    Pozdrowienia,
    Pagin
  17. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    Tak jak pisałem wcześniej to mogę polecić swojego kolegę. Za mapkę płaciłem 500zł, za wytyczenie domku /cztery narożniki/ 310zł na fakturę. Ma dobry elektroniczny sprzęt, więc dokładność do 1cm.
    Nikogo więcej nie znam. Jeśli jesteś zainteresowany daj znać.
    Pozdrawiam
  18. adamski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    adamski Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 744
    Czy widzieliscie gdzies dom pokryty dachowka o kolorze ciemnoniebieskim lub ciemnozielonym? Dokladnie chodzi mi o podwojna rzymska dachowke cementowa Brassa, ale inne tez bym chetnie zobaczyl. Chodzi po prostu o kolor. Ze zdjec katalogowych duzo nie potrafie wywnioskowac.
    Za wszelkie info bylbym bardzo wdzieczny.

    Druga sprawa: jak sadzicie jak duza jest roznica w kosztach wykonania stropu zbrojonego i lanego z gruszki w porownaniu do tego z Teriva.
    Pozdrawiam
    Adamski
  19. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    Adamski - co do koloru to widziałem ciemnozielony, ale jest to blacha, więc nie przypuiszczam, bay Cię to interesowało. Jeśli jednak to daj znać.

    Co do stropu, to obawiam się, że ciężko to dokładnie wyliczyć. Musisz pamiętać jeśli chodzi o monolityczny to musisz zrobić pełne deskowanie, jeśli dechy wykorzystasz na dach to ok., jeśli zostaniesz z nimi to trochę szkoda materiału. Potrzebujesz także 1 stempel na 1m2 stropu monolitycznego, to więcej niż na terivę gdzieś o 60%. Jest trudniejszy do wykonania, więc potrzebujesz dobrą ekipę, pójdzie Ci więcej stali niż na terivę i więcej betonu. W monolitycznym grubość ok. 10cm, przy terivie 3-4cm.
    Ciężko mi powiedzieć co wybrać. Mam terivę i jestem zadowolony. Położyliśmy ją /4 amatorów - pierwszy raz w życiu/ w 4 dni z całym zbrojeniem /wieńce, podciągi, żebra rozdzielcze/ i zalaliśmy to w 1 godzinę. Koszt terivy /belki + pustaki/ na 70m2 stropu to 2200zł. Do tego beton + pompa 1800zł oraz deskowanie + stemple + stal - 1000zl. Generalnie strop 70m2 - ok. 5000zł.
    Ile wyniesie Cię monolityczny. Policz deski, stemple, zbrojenie, beton, pompa. Zobaczysz. Materiałowo może mniej, ale robocizna trochę droższa i czas. Teriva parę dni, a monolityczny myślę, że ze 2 razy dłużej. Twój wybór.
    Pozdrawiam
  20. Gabi FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gabi Zarejestrowany: 30.04.2002 Posty: 181
    Heloou

    jak widzę motywacja na pełnych obrotach! U mnie z tym coś deficytowo, próbuję opanować choróbska przedszkolne.
    Może jakieś spotkanko póki sezon budowlany w zawieszeniu?
Pokaż wyniki od 741 do 760 z 21872