dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. ankafm71 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ankafm71 Zarejestrowany: 05.11.2007 Posty: 30
    Odbiór budynku jest potrzebny , aby zmienić taryfę z budowlanej na zwykłą . Idź osobiście do Energi i dowiedz się na jakim etapie jest Twoje przyłącze...
    Pozdrawiam[/quote]

    Witam. Nie znam się na tych protokołach ale mogę podpowiedzieć jedno, żeby przejść na zwykłą taryfę niepotrzebny jest odbiór budynku, od niedawna wystarczy wpis w dzienniku budowy o zakończeniu budowy, musi być nadany numer domu (załatwia się to bardzo szybko) i dokument dot. własności działki. Mnie na początku jedna pani chciała spławić bo te przepisy są od niedawna dopiero gdy się uparłam znalazła się jedna oświecona. No chyba, że znów zmieniły się przepisy
  2. dojagody WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dojagody Zarejestrowany: 22.10.2010 Posty: 2
    Hello, jestem tu nowa, w przyszłym roku zaczynamy budowę w Osowie, ponieważ jesteśmy zupełnie z innej planety niz budownictwo postanowiliśmy zatrudnic firme od A do Z i dobrze wyglada nam firma "Inhome" budują domy energooszczędne. Czy ktoś może coś wie na temat tej firmy, słyszał jakies opinie? Co o tym myślicie - czy moze lepiej jednak powalczyc samemu. Koszt domu, który zaproponowali to ok 2500 za metr. Wydaje się, ze to nie jest jakaś szalona cena?
  3. jagawe SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jagawe Zarejestrowany: 22.08.2009 Posty: 38
    Cytat Napisał dojagody
    Hello, jestem tu nowa, w przyszłym roku zaczynamy budowę w Osowie, ponieważ jesteśmy zupełnie z innej planety niz budownictwo postanowiliśmy zatrudnic firme od A do Z i dobrze wyglada nam firma "Inhome" budują domy energooszczędne. Czy ktoś może coś wie na temat tej firmy, słyszał jakies opinie? Co o tym myślicie - czy moze lepiej jednak powalczyc samemu. Koszt domu, który zaproponowali to ok 2500 za metr. Wydaje się, ze to nie jest jakaś szalona cena?
    2500 za m kw do jakiego etapu.
    Dla mnie drogo mój dom powierzchnia całkowita 170 m kw. kosztował mnie ze wszystkimi instalacjami i w 90% wykończony 270 tys. zł bez działki. Obecnie w nim mieszkam. Na dokończenie wydam około 30 tys. (bez mebli). Czyli gotowy do zamieszkania 1765 zł za m kw. Nie budowałem z najtańszych materiałów i jedyną rzeczą jaką sam robiłem to elektryka.
  4. Mały OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Mały Zarejestrowany: 20.05.2003 Posty: 7643
    Cytat Napisał benik
    Szambo
    WItam mam pytanie do Was u kogo zamawiacie wywoz szamba okolice Koleczkowa Bojana , i ile teraz biora za wywwoz ja dostalem oferte 140zl za jeden transport nie zalaznie od pojemnosci , czy to duzo czy normalnie a moze kogos polecicie bo dzwonilem w rozne miejssca i jakas rejonizacja jest bo oni poza Koleczkowem i okolicami nie chca przyjezdzac , pozdrawiam i czekam na odpowiedz .

    Kabina i zawór ESBE 3d z silownikiem
    Drugie pytanie czy macie kogos od zamotowania Kabiny prysznicowej i mam jeszcze problem z zaworem 3dr z silownikiem trzeba go wyregulowac juz 2hydraulikow wymięklo.....nie wiem moze zle trafiam ale to sie da ustawic pozdrawiam
    Co do ESBE z siłownikiem - jednak sugeruję rozmawiać z wykonawcą - w końcu kasiorę za toto wziął, więc...
    Co do kabiny i innego tzw "białego montażu" najlepiej sobie z tym radzą kafelkarze - kładąc glazure uważają na to co robią, bo wiedzą że sami będą montować.
    W innym wypadku najczęściej jest " bo ten j...y hydraulik sp...ł!" lub odwrotnie.
    Sorki za literówki, ale dzieciaki mi klawiaturę wykończyły na gierkch i czekam na nową.
  5. kasia.p WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasia.p Zarejestrowany: 17.08.2009 Posty: 2
    Cytat Napisał aprilka1000
    czy ma ktos na sprzedaz WC. Musze zaopatrzyc moja ekipe w takie owe cacko . Moze ktos cos mi podpowie.
    o jakie wc chodzi?
  6. Dorota_N FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dorota_N Zarejestrowany: 13.08.2004 Posty: 254
    Witam
    Wybaczcie, że nie przeczytałam całego wątku w poszukiwaniu informacji , ale poszukuję namiarów na studniarza w dobrych cenach. NArodził się pomysł, żeby wywiercić jeszcze przed zimą. po co rozpraszać się wiosną jak ruszy bydowa.

    Bardzo proszę o namiary
  7. pikorek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pikorek Zarejestrowany: 02.03.2010 Posty: 58
    Cytat Napisał jagawe
    2500 za m kw do jakiego etapu.
    Dla mnie drogo mój dom powierzchnia całkowita 170 m kw. kosztował mnie ze wszystkimi instalacjami i w 90% wykończony 270 tys. zł bez działki. Obecnie w nim mieszkam. Na dokończenie wydam około 30 tys. (bez mebli). Czyli gotowy do zamieszkania 1765 zł za m kw. Nie budowałem z najtańszych materiałów i jedyną rzeczą jaką sam robiłem to elektryka.
    No to szacun. Chociaz taka kwota patrzac na moja budowe - a raczej staram sie patrzec na koszta - jest nieco malo realna. Coz moze masz bardzo dobre dojascia do materialow i bardzo tanich ekip
  8. montolit SYMPATYK FORUM (min. 10)
    montolit Zarejestrowany: 20.09.2009 Posty: 44
    Cytat Napisał dojagody
    Hello, jestem tu nowa, w przyszłym roku zaczynamy budowę w Osowie, ponieważ jesteśmy zupełnie z innej planety niz budownictwo postanowiliśmy zatrudnic firme od A do Z i dobrze wyglada nam firma "Inhome" budują domy energooszczędne. Czy ktoś może coś wie na temat tej firmy, słyszał jakies opinie? Co o tym myślicie - czy moze lepiej jednak powalczyc samemu. Koszt domu, który zaproponowali to ok 2500 za metr. Wydaje się, ze to nie jest jakaś szalona cena?
    witam
    na temat firmy inhome nic nie słyszałem jednak zdecydowanie odradzam każdemu kto nie ma pojęcia o budownictwie jak to nazwałaś walczyć samemu i użerać się z kolejnymi fachowcami .nie znaczy że wszystkich wkładam do jednego worka jednak czasami wystarczy że jedna ekipa pseudo fachowców popsuje wszystkie szyki.a pewnie się domyślasz ile w przeciągu całej budowy ich będzie .szerokim łukiem omijaj 4 ,5 osobowe firmy które mówią że wybudują dom od a do z bo nie można być mistrzem we wszystkim , jak ktoś jest od wszystkiego to jest do niczego.buduj tylko ze sprawdzonymi poważnymi firmami pomimo tego że ceny tych mniejszych kuszą ale można się czasami przejechać .ze swojej strony mogę tobie polecić firmę wroński http://www.wronski.pomorskie.pl/inde...page&Itemid=81 .jestem glazurnikiem i wielokrotnie miałem okazje układać kafelki w domach które ta firma budowała i naprawdę nie było się do czego przyczepić a wręcz przeciwnie .mogę podać namiary na ludzi którym oni budowali na pewno potwierdzą moje słowa.chcesz wiedzieć coś więcej na ich temat pisz na priva.
  9. marjucha Lider FORUM (min. 2800)
    marjucha Zarejestrowany: 20.11.2005 Posty: 4393
    Cytat Napisał Wakmen
    Z takim protokołem to niestety nic nie zrobisz. A gdzie są wyniki pomiarów, a gdzie interpretacja, a gdzie opisane są czynności jakim podlegają oględziny instalacji?
    Mój protokół z pomiarów instalacji elektrycznej (i na pewno jest prawidłowy) składa się z około 15-20 stron a ponadto wykonany jest w 3 egzemplarzach. Dwa dostaje Zleceniodawca. Jeden egz. przekazuje wraz z innymi dokumentami potrzebnymi do odbioru, drugi sam przechowuje w domu, trzeci ja przechowuję przez okres 5 lat.


    Wyjaśniłem wyżej.
    To nie do końca tak jak piszesz.
    Kwestia w jakim starostwie robisz odbiór.
    W Pruszczu wystarczy taki jak ten z podanego linka.
    Pomiarów nie wymagają.
    Oczywiście do odbioru potrzeba jeszcze zaświadczenie z Energi że jest się "podłączonym do sieci"

    Pozdrawiam
  10. Wakmen Lider FORUM (min. 2800)
    Wakmen Zarejestrowany: 26.08.2003 Posty: 3329
    Cytat Napisał marjucha
    To nie do końca tak jak piszesz.
    Kwestia w jakim starostwie robisz odbiór.
    W Pruszczu wystarczy taki jak ten z podanego linka.
    Pomiarów nie wymagają...
    I to ja również wiem. Problem jest w tym, że urzędnicy w takich starostwach źle interpretują przepisy prawa budowlanego i powiązane z nimi przepisy branżowe.
    Co więcej, powiem że pomiary w budownictwie jednorodzinnym powinny być co 5 lat odnawiane dla własnego bezpieczeństwa tylko kto je będzie kontrolował?
    Jeszcze długo będą takie rozbieżności pomiędzy tymi samymi urzędami w różnych miejscowościach.
  11. Wakmen Lider FORUM (min. 2800)
    Wakmen Zarejestrowany: 26.08.2003 Posty: 3329
    Cytat Napisał Mały
    Co do ESBE z siłownikiem - jednak sugeruję rozmawiać z wykonawcą - w końcu kasiorę za toto wziął, więc...
    Ja również wychodzę z takiego założenia, że jak ktoś coś zaczął i wziął za to pieniążki to jego za...nym obowiązkiem jest wywiązać się z umowy a tym bardziej dać na swoją pracę ustawową gwarancję. Nie po to płacimy pieniązki by wykonawca wychodził z założenia - "skasowałem - zapomniałem".
  12. momic WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    momic Zarejestrowany: 04.12.2008 Posty: 7
    Witam
    Mam do sprzedania stemple ok. 165 szt, o długości ok. 2,5m. Odbiór w Bielkówku. Pozdrawiam
  13. flatronka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    flatronka Zarejestrowany: 03.05.2009 Posty: 105
    witam

    może polecicie kokoś do zgrzania papy na chudziaku

    pozdrawiam
  14. kor.nick SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kor.nick Zarejestrowany: 18.04.2010 Posty: 23
    Witam

    Szukam dobrego kierownika do budowy która ma wystartować w marcu lub kwietniu ok. 4 km od Pruszcza Gd.
    Jeżeli możecie polecić kogoś sprawdzonego to poproszę.
    pozdr
  15. aprilka1000 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    aprilka1000 Zarejestrowany: 27.07.2009 Posty: 341
    Cytat Napisał Wakmen
    Ja to bym zaproponował zbicie z desek szlunkowych taki "TOI-TOI". NA wielu budowach to jedyne miejsce do przemyśleń
    tak wlasnie zrobilismy , dzieki

    ocieplal ktos fundamenty hydropianem...?
  16. daro31ie STAŁY BYWALEC (min. 300)
    daro31ie Zarejestrowany: 24.05.2008 Posty: 487
    Poszukuje osoby do wykonania przyłącza kanalizacyjnego do nowego domu jednorodzinnego w gdansku

    Kontakt

    [email protected]
  17. Redakcja Senior Member
    Redakcja Zarejestrowany: 29.05.2001 Posty: 4688
    Drodzy Forumowicze,

    Z radością i podziwem obserwujemy, jak funkcjonuje Wasza Grupa Budująca na Forum. Chcemy na łamach "Muratora" opisać to unikalne zjawisko, jakim jest istnienie Grup Budujących. Prosimy o spotkanie z Wami. Zaproponujcie termin, przyjedziemy. Chcemy porozmawiać, jakie są Wasze relacje wzajemne i opinie.

    Czekamy na odzew! Liczymy na nieskomplikowane zorganizowanie takiego spotkania któregoś wieczoru lub w weekend.

    Prosimy o sygnał - najlepiej pisząc na: [email protected]

    Pozdrawiamy serdecznie

    Andrzej T. Papliński
    Kierownik Działu Publicystyka
    miesięcznika "Murator"
    tel. (22) 59 05 358

    -----------------------------------------------
    MURATOR Spółka Akcyjna
    ul. Dęblińska 6, 04-187 Warszawa
    tel. (22) 59 05 358

    e-mail: [email protected]

    WWW: murator.pl
  18. Tom33Gdynia SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tom33Gdynia Zarejestrowany: 18.09.2009 Posty: 35
    Witam. Mam na sprzedaż styropian:
    elewacja zewnętrzan - Termoorganika Platinum Fasada (współczynnik 0,32), grubość 15 cm frezowany
    Podłoga - Termoorganika Platinum (współczynnik 0,32) grubość 3cm
    Mogę dowieźć. Gdynia i okolice
    . Czy ktoś jest zainteresowany. Tomek 607 130-130
  19. Wakmen Lider FORUM (min. 2800)
    Wakmen Zarejestrowany: 26.08.2003 Posty: 3329
    Cytat Napisał Redakcja
    ... Liczymy na nieskomplikowane zorganizowanie takiego spotkania któregoś wieczoru lub w weekend...
    Swego czasu, z jakieś 4 -5 lat temu było takie spotkanie (chyba w Miszewku) i całkiem sporo osób na nie przyjechało. Było całkiem ciekawie a w szczególności mogliśmy się poznać osobiście, podzielić się swoimi pytaniami i spostrzeżeniami dotyczącymi budowy (i nie tylko).
  20. atija ELITA FORUM (min. 1000)
    atija Zarejestrowany: 22.03.2008 Posty: 2711
    Cytat Napisał Redakcja
    [B][COLOR="#0000ff"][COLOR="#0000ff"]Drodzy Forumowicze,

    Z radością i podziwem obserwujemy, jak funkcjonuje Wasza Grupa Budująca na Forum.
    Ja bardzo przepraszam, ale coś się chyba Drogiej Redakcji pomyliło.Albo wkleja takie hasła wszędzie nawet nie przeglądając, co się dzieje w danej grupie. Nasza grupa nie funkcjonuje.
    Nowi forumowicze tylko od czasu do czasu zadają pytania, które pozostają bez odpowiedzi. Prawie nikt tu nie zagląda. Po zmianach z kwietnia jeszcze coś się tu działo, ale teraz po ostatniej rewolucji, niestety Grupa Trójmiasto i okolice zamarła. A szkoda, bo dawniej był tu ruch i z przyjemnością zaglądałam.

    Ps. Czy nadal uważacie , że zmiany na forum były konieczne? Czy osiągnęliście zamierzony efekt?
Pokaż wyniki od 20901 do 20920 z 21872