dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa krakowska
  1. szczubar WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szczubar Zarejestrowany: 10.08.2010 Posty: 1
    Oddam za darmo ziemie z wykopów.
    oraz mam do sprzedania ok 200 stempli 3 metrowych (kupione w czerwcu w tartaku)
    Łuczyce. tel. 790807007
  2. michalowice SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michalowice Zarejestrowany: 04.05.2010 Posty: 90
    Witam,
    Potrzebuje się dowiedzieć ile kosztuje wynajęcie pakamery lub jej zakup. Znalazłem ekipę z Limanowej ale nie mam gdzie ich przenocować na czas robót.
    Będę wdzięczny za pomoc. Może ktoś ma na zbyciu pakamerę lub przyczepę ?
  3. out STAŁY BYWALEC (min. 300)
    out Zarejestrowany: 28.06.2009 Posty: 418
    a jaka liczna ekipa ? bo może wystarczyła by przyczepa kempingowa, na allegro widziałem już od 1000 zł a niekiedy i taniej.
  4. C-u-b-e SYMPATYK FORUM (min. 10)
    C-u-b-e Zarejestrowany: 11.08.2010 Posty: 71
    Witam wszystkich Forumowiczów!
    Cieszę się, że jest takie miejsce, gdzie można powymieniać doświadczenia i opinie na temat budowy domu. Ja na razie będę raczej tym, który czerpie z doświadczeń innych, jednak myślę, że za rok/dwa już może będę bardziej przydatny na forum.
    Właśnie zaczynam budowę domu w Masłomiącej (gm. Michałowice). Czekam jeszcze na uprawomocnienie się pozwolenia na budowę. Poszukuję w międzyczasie ekipy, która do zimy zrobi mi fundamenty, ściany piwnic i strop nad piwnicą. Na razie nawiązałem kontakt z kilkoma ekipami polecanymi na białej liście i porównuję ceny. Może jednak ktoś z Was może mi podrzucić sprawdzony namiar. Z góry dziękuję!
  5. uluz WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    uluz Zarejestrowany: 14.07.2008 Posty: 5
    Gosiek86

    Wysłałem info na priv.
    Pzdr.

    uluz
  6. Zbigniew74 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zbigniew74 Zarejestrowany: 03.07.2007 Posty: 157
    Cytat Napisał michalowice Zobacz post
    Witam,
    Potrzebuje się dowiedzieć ile kosztuje wynajęcie pakamery lub jej zakup. Znalazłem ekipę z Limanowej ale nie mam gdzie ich przenocować na czas robót.
    Będę wdzięczny za pomoc. Może ktoś ma na zbyciu pakamerę lub przyczepę ?
    Witam,

    Mieszkam w Michałowicach od listopada 2009 Na jakiej ulicy budujesz? Mam sporo namiarów na miejscowych fachowców, jak masz chwilę możemy się spokać i pogadać Co do ekiipy z Limanowej podaj nazwisko. Koledze jakaś ekipa z Limanowej zepsuła stan surowy do tej pory poprawia. Najlepiej weź ekipę z okolicy zawsze do domu mozesz zajechac.

    Mój telefon 510 991 420.
  7. spyra3009 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    spyra3009 Zarejestrowany: 19.06.2009 Posty: 41
    Cytat Napisał savo Zobacz post
    Oddam za niewielką opłatą ok. 100mb siatki ogrodzeniowej ocynkowanej (wysokość 1.5m), pochodzącej z tymczasowego ogrodzenia działki. Lokalizacja Kraków Północ.

    Siatka jest zrolowana do natychmiastowego odbioru.
    jaka cena?????
  8. ulkap FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ulkap Zarejestrowany: 11.12.2009 Posty: 216
    Cytat Napisał krystyna M Zobacz post
    Witajcie. Czy ktoś z Was tynkował elewację tynkiem Ceresit Texas 2, Texas 3, Colorado 2, Colorado 3, Africa 3 albo Africa 4, w Krakowie lub okolicach? Jestem bardzo ciekawa jak to wychodzi w rzeczywistości, bo na małym próbniczku to niewiele widać... Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
    Halo halo! Czy ktoś z krakowskich i podkrakowskich Forumowiczów ma domek wykończony w/w tynkiem? Też poszukuję. Za tydzień wchodzi ekipa od elewacji a ja wciąż nie jestem zdecydowana na kolor. Na próbnikach te wyglądają fajnie ale to co na próbniku to inna bajka... Będę bardzo wdzięczna za fotki! Z góry wielkie dzieki!
  9. yasmeen SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yasmeen Zarejestrowany: 08.10.2009 Posty: 38
    Witajcie
    Ja w prawdzie buduje pod Krakowem, ale z duszy i poki co z zamieszkania Krakuska ze mnie pelna geba
    Jestesmy na poczatku budowy-fundamenty i bedziemy potrzebowali duzo kruszywa.. Na pierwszy rzut pospolka.
    Mozecie sie podzielic namiarami skad w rozsadnej cenie braliscie piasek, zwir, kamien i pospolke? Bede bardzo wdzieczna za polecone kontakty!
  10. Trąbki SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Trąbki Zarejestrowany: 27.09.2009 Posty: 94
    Witam, mam doprzedania pozostałe po budowie 3 palety pustaków leier 30 i ok 200 szt stempli, jesli jest ktoś zainteresowany to przosze o informacje na emaila [email protected] (sprzedam tanio).
  11. jan_ryba SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jan_ryba Zarejestrowany: 10.07.2009 Posty: 65
    Cytat Napisał michalowice Zobacz post
    Witam,
    Potrzebuje się dowiedzieć ile kosztuje wynajęcie pakamery lub jej zakup. Znalazłem ekipę z Limanowej ale nie mam gdzie ich przenocować na czas robót.
    Będę wdzięczny za pomoc. Może ktoś ma na zbyciu pakamerę lub przyczepę ?
    Miałem ten sam problem. Tez ekip z limanowej. Ja sie dogadalem ze sobie sami zalatwiaja a ja im czesciowo refinansuje.

    Ciekam jestem jak Twoj majster sie nazywa Moze ten sam? Stypała ?
  12. jan_ryba SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jan_ryba Zarejestrowany: 10.07.2009 Posty: 65
    Cytat Napisał michalowice1 Zobacz post
    Witam grupę
    jesteśmy narazie na etapie wyboru wykonawcy do SSO, chcielibysmy rozpocząć budowę we wrześniu/pazdzierniku. Czy mogłabym poprosić o wzór dobrej umowy z wykonawcą i kierownikiem budowy? I jeszcze pare pytan: czy zlecacie zakup materiałow do SSO wykonawcy czy płacicie tylko za robocizne a materiały sami zamawiacie? Chodzi mi o to co jest bardziej opłacalne dla inwestora finansowo? Jak sie ma wycena kosztów budowy przez wykonawcę SSO z jego materiałami do kosztorysu aktualnego z firmy archtektonicznej (w moim przypadku Archon)? Jak narazie potencjalni wykonawcy moooocno przekroczyli sume za SSO z kosztorysu
    Ile kosztował was metr kwadratowy budowy SSO?
    jan_ryba jesli moge to ja poprosze o te 2 namiary na ekipy budowlane
    pozdrawiam
    Ja tez mam ekipe ktorej sam dostaczam materialy. Mam tydzien urlopu (budujemy od 4 dni i czasami mam dosc). Dobrze jak powiedza wieczorem ze im sie gwozdzie koncza. Najczesciej dzwonią i mowią ze brakuje im czegos (podkladek pod zbrojenia) i trzeba juz w ciagu godziny dostarczyc. I za godzine znowu jakas pierdołka......
    Na raize to poczatek i mam nadzieje ze pozniej będzie lepiej
    A co do ceny to mi powiedzii 60 tys za SSO ale duzy budynek na płycie z piwnicami na kiepskim gruncie
  13. jan_ryba SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jan_ryba Zarejestrowany: 10.07.2009 Posty: 65
    Cytat Napisał yasmeen Zobacz post
    Witajcie
    Ja w prawdzie buduje pod Krakowem, ale z duszy i poki co z zamieszkania Krakuska ze mnie pelna geba
    Jestesmy na poczatku budowy-fundamenty i bedziemy potrzebowali duzo kruszywa.. Na pierwszy rzut pospolka.
    Mozecie sie podzielic namiarami skad w rozsadnej cenie braliscie piasek, zwir, kamien i pospolke? Bede bardzo wdzieczna za polecone kontakty!
    Bierz prosto z kopalni. Najtaniej ... tylko wtedy transport jest drogi
    Ja miałem kopalni Dubie. 35 za tone/netto plus transport do Krakowa. I niestety jak dotychczas kamien to najwieksza inwestycja
  14. tekla22 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tekla22 Zarejestrowany: 07.06.2010 Posty: 21
    MA ktoś kogoś zaufanego od cyklinowania parkietów? potrzebny na początek września
  15. michalowice SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michalowice Zarejestrowany: 04.05.2010 Posty: 90
    Nie mój majster nazywa się Faron... i twierdzi, że nie szukał jeszcze nigdy takiej przyczepy... Ja w sumie się zastanawiam czy potem takiego pakamerowozu nie zostawić sobie na działce ... mam projekt zagospodarowania takiego wozu... teraz tylko muszę gdzieś znaleźć takei cudo... pozostaje allegro albo jakieś inne gumtree.
    Michałowice1 ... Moja ekipa wstępnie wyceniła 300pln/m2 ... z tym, że zakup materiału jest po naszej stronie, muszę im zorganizować spanie, i nie mają ciężkiego sprzętu (koparka).
    W jakiej części Michałowic budujesz... ja teraz czekam na spłynięcie ofert ze składów budowlanych z kosztorysem materiałów na SSO.
  16. jan_ryba SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jan_ryba Zarejestrowany: 10.07.2009 Posty: 65
    Cytat Napisał michalowice Zobacz post
    W jakiej części Michałowic budujesz... ja teraz czekam na spłynięcie ofert ze składów budowlanych z kosztorysem materiałów na SSO.
    Ja buduje w Giebułtowie. Powiem tak. Moja ekipa sie zaśmiała jak powiedziałem im że na forum doradzili ci kupic pakmere za 1000zł. U mnie w tym momęcie robi 6 ludzi. Robota idzie super (pracują od 6.00 do 21.00 - 22.00 zalezy od pogody). Spania im nie zalatwialem (kupia sobie przyczepea ja im czesc doloze - z tego co wiem to maja taka na oku za 11 tys. ). Wczesniej u innych przyczepa była przechodnia (jeden kupil i potem kolejnym odprzedawal), ale ja nie mam czasu ani pieniedzy aby sie w to bawic. Musialem tez zalatwic obiady i naszczescie wychodzek mialem na dzialce (z sasiednich budow) ale ty chyba bedziesz musial zalatwic toi-toia

    A co do cen. Sklady budowlane sa tanie i drogie. Ja kupowalem stal poza skladem bo pomimo ze place za transport 300 pln, to na kazdej tonie mam zysk ponad 150PLN wiec jestem do przodu. Mozna tez sprobowac dogadac sie ze skladem (jak np ty i ja bedziemy potrzebowali tego samego ze bierzemy razem w jednym skladzie a oni daja wiekszy rabat ).

    Sprzet ciezki tez sam zalatwialem ... i jak chcesz mam swietnych 2 koparkowych (2 rozne firmy, moga tez zalatwic kamien i takie tam. )
  17. jan_ryba SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jan_ryba Zarejestrowany: 10.07.2009 Posty: 65
    Cytat Napisał michalowice1 Zobacz post
    Witam grupę

    jan_ryba jesli moge to ja poprosze o te 2 namiary na ekipy budowlane
    pozdrawiam
    Wyslalem na pirva - daj znac czy doszlo
  18. jan_ryba SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jan_ryba Zarejestrowany: 10.07.2009 Posty: 65
    Troche sie ostatnio u mnie dzieje na budowie wiec wpadl mi jeden pomysl do glowy.

    Skoro udalo sie ludziom dogadac w sprawie kupna franków i negocjowania cen (www.kupfranki.pl). To moze nam, budujacym z krakowa czasami uda sie dogadac w sprawie zakupu materialow. ?
    Skoro jedna osoba np. potrzebuje 2 samochody kamienia i druga tez 2 to jak sie dogadaja to na pewno znajda firme ktora im przywiezie od razu 4 samochody taniej niz 2 razy po 2?
    Co wy na to ? Moze warto sprobowac ?Jak sie nie uda to trudno a jak sie uda na pewno bedzie taniej. Obecnie bede mial przerwe na budowie (2 tygodnie - sciany piwnicy musza zwiazac) ale dosc szbyko bede potrzebowal znacza ilosc stali zbrojeniowej, beton, tluczen (0-63,0-31,5), kamien drenarski, rury drenarskie itp. Co do niektorych rzeczy np uda nam sie dogadac
  19. kakusek Lider FORUM (min. 2800)
    kakusek Zarejestrowany: 28.11.2006 Posty: 4203
    jan_ryba co prawda buduje dom w calkiem innych rejonach i jestem juz po SSO ale mysle ze to swietny pomysl z tym grupowym zamawianiem materialow .Na pewno przy wiekszych zamowieniach mozna uzyskac wieksze rabaty oraz tanszy transport (gdy towar jedzie z innego rejonu PL) Mysle ze dobrze by bylo zalozyc osobny watke z takim tytulem (lub podpis w stpce) aby osoby zainteresowane mogly sie wpisywac co zameirzaja kupic i ewentualnie gdzie i za jaka kwote znalazly dany towar

    Mam pytanie do osob ktore sa juz po montazu kominka.Czy kupowal ktos z was wklad kominkowy razem z usluga montazu od www.kominkisklep.pl ?Moze macie jakies doswiadzczenia szczegolnie z ekipa montazowa?(doswiadczeni,solidni ,tani itd?)
  20. michalowice SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michalowice Zarejestrowany: 04.05.2010 Posty: 90
    Cytat Napisał jan_ryba Zobacz post
    J ... i jak chcesz mam swietnych 2 koparkowych (2 rozne firmy, moga tez zalatwic kamien i takie tam. )
    Jeśli możesz podeślij namiary na prv...
    Pewnie się przydadzą bo od tego zaczniemy... jak tylko gazownia łaskawie przełoży rure
Pokaż wyniki od 28001 do 28020 z 30060