dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. smiejus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    smiejus Zarejestrowany: 13.04.2006 Posty: 744
    hmm no to ten nasz nieużytkowy tez będzie tak używany jak twój..

    opony na zmianę, stare pudła, choinka, i generalnie musi tam być dostęp do anteny TV i dla kominiarza

    to znaczy że będzie jeszcze drożej niż te 30 zł .... ;-(
  2. dabell ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell Zarejestrowany: 07.01.2006 Posty: 1426
    Śmiejus - ja dawałam na stryszek OSB 22mm, z założeniem takiego własnie jak piszesz przeznaczenia. Dodatkowo dla wzmocnienia i dla tego, że w stropie nad piętrem mam 25 wełny a jętki były 16, dawałam w poprzek jeszcze kantówki o wysokości 10cm a grubości 4cm. Dzięki temu nie będę miała kompletnie klawiszowania.
    Kupowałam w marcu w Castoramie ok. 90 zł za sztukę (2,5 na chyba 1m?)(wyszło mi za 15 szt z transportem ok. 1.5 tys zł).
    Daj na stryszek 22.
  3. Xena z Xsary Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary Zarejestrowany: 03.01.2005 Posty: 3307
    tak tak a potem w tej graciarni na strychu bedzie wszystko - ja zamierzam narysowac sobie linie do ktorej mozna gracic a jak graciarnia będzie już wychodzic poza nią to wywalamy do kontenera!
    (ta linia będzie bardzo blisko schodów)
    podobno jest taka teoria, ze jesli sie czegos nie uzywa 2 lata to i tak juz nigdy sie nie uzyje...
    ja dawałam strop drewniany, między strop 22 wełny i pod nią 10cm na przekładkę a na podłoge OSB 22
  4. smiejus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    smiejus Zarejestrowany: 13.04.2006 Posty: 744
    gdybym miała garaż wolałabym gracić w garażu (przynajmniej łatwo się na dwór wywala), a tak cóż pozostaje biedny stryszek
  5. dorhir SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorhir Zarejestrowany: 31.05.2004 Posty: 75
    Śmiejus, ja też będe dawał 22 cm. Kupowałam kilka dni temu w Leroy po 34,88 brutto za sztukę (2,5mX1,25).
    Za transport wzięli 28 zł (tylko, że do mnie mieli blisko)
  6. smiejus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    smiejus Zarejestrowany: 13.04.2006 Posty: 744
    dzięki za cynk )

    D.
  7. trabi-wrc DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    trabi-wrc Zarejestrowany: 27.01.2006 Posty: 992
    No i cały misterny plan w ........ (wiecie w co)

    Brak miejsca w żłobku dla obywatela z avataru prawdopodobnie uniemożliwi nam rozpoczęcie budowania *&^^%&^%$&^*&^%&^%*&**((*)(^%^%

    Jeśli ktoś z Was będzie miał całkowitym przypadkiem tajemną wiedzę o miejscu w żłobie to proszę, co ja gadam, błagam - niechże się tą wiedzą podzieli.

    Pani architekt zieleni, o której pisałem kilkanaście stron temu właśnie zakończyła jakieś szkolenia i teraz ma czas i chęć. Na wszelki wypadek podam jeszcze raz nr tel 0609-291-240 - p. Ewa Kowalska

    Pozdrav
  8. _Adam12 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    _Adam12 Zarejestrowany: 23.07.2006 Posty: 676
    Cytat Napisał smiejus
    ja też podłączam się pod pytanie o OSB, potrzebuje kupić na podłogę stryszku

    ceny na allegro to 22-30 zł/m2

    myślicie że na podłogę na nieużytkowym stryszku wystarczy 12 mm czy musiałaby byc grubsza?

    Dorka

    Wzmocnienia są konieczne. Można do tego użyć łaty z więźby. Pewnie Ci jakieś zostały.
  9. smiejus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    smiejus Zarejestrowany: 13.04.2006 Posty: 744
    Cytat Napisał _Adam12
    Cytat Napisał smiejus
    ja też podłączam się pod pytanie o OSB, potrzebuje kupić na podłogę stryszku

    ceny na allegro to 22-30 zł/m2

    myślicie że na podłogę na nieużytkowym stryszku wystarczy 12 mm czy musiałaby byc grubsza?

    Dorka

    Wzmocnienia są konieczne. Można do tego użyć łaty z więźby. Pewnie Ci jakieś zostały.
    Adam

    łaty i tak nabić musimy bo od góry pójdzie w nie jeszcze 5 cm wełny (5 od góry, 15 w krokwie i 5 od dołu),

    na osb niezłą cenkę podał dorhir.

    Zastanawiam sie tylko jak to będzie z wykraplaniem się wody pod płytami, bo stryszek nieogrzewany a czytałam że może się od dołu na płytach skraplać woda, no a wtedy to wiadomo.. własna hodowla grzybków
  10. _Adam12 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    _Adam12 Zarejestrowany: 23.07.2006 Posty: 676
    Dość dużo tej wełny ? 5cm x 15cm x5cm plus to co pod folią na dachu.
    Mój wykonawca proponował 20cm plus wzmocnienia i płyty na to. Pod dachówkami będzie 18stka.
  11. as24 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    as24 Zarejestrowany: 13.12.2006 Posty: 231
    Wlasnie wrocilem z Castoramy.

    Cena dzisiejsza plyty OSB 22mm 2,5mx1,25m (3,125m2) - 109zl brutto

    Oczywiscie zadna znizka nie wchodzi w rachube...

    Moze gdzies taniej???
  12. dabell ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell Zarejestrowany: 07.01.2006 Posty: 1426
    Obawiam się że dorhir podał cenę za m2 brutto płyty OSB a nie za sztukę. Ja kupowałam jak pisałam również 31/m2 czyli szt 99zł.
    Byłoby za pięknie
  13. smiejus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    smiejus Zarejestrowany: 13.04.2006 Posty: 744
    Cytat Napisał _Adam12
    Dość dużo tej wełny ? 5cm x 15cm x5cm plus to co pod folią na dachu.
    Mój wykonawca proponował 20cm plus wzmocnienia i płyty na to. Pod dachówkami będzie 18stka.
    Adam pod krokwiami na stryszku nie dajemy ocieplenia. Ocieplone będa tylko skosy na poddaszu i podwieszany sufit poddasza, dachu na stryszku raczej nie bedziemy ocieplać, chyba że jakąś piąteczką, bardziej po to żeby folię zabezpieczyć niż cos ocieplać
  14. Xena z Xsary Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary Zarejestrowany: 03.01.2005 Posty: 3307
    potrzebuje ktoś 100mb rury do podlogówki cosmopex 16stki?
  15. kulka i.w. ELITA FORUM (min. 1000)
    kulka i.w. Zarejestrowany: 23.04.2006 Posty: 1193
    Ja kupowałam plyty OSB w Jeszkowicach w Technibudzie.

    Po prawie 100 zł za sztukę. 22 cm. Ale jakąś chwilę temu.

    A co do ocieplenia poddasza. To ja chyba faktycznie mam jopla na tym punkcie jak to mi delikatnie sugerowali robotnicy.

    w skosach i nad sufitem z GK daliśmy 25 cm a na daszek nad stryszkiem: 20 cm.

    moze przegięlam..

    Ale mówili pracownicy, ze w te największe upały jak slonce przez otwarte okno nie zajarało to było bardzo przyjemnie - zero duszności i gorąca na poddaszu. Ciekawe czy to przez tę wełnę czy to silikaty
  16. kulka i.w. ELITA FORUM (min. 1000)
    kulka i.w. Zarejestrowany: 23.04.2006 Posty: 1193
    mtw1 - obiecana fuga dla Ciebie. Tak to wygląda (jeszcze nie zaimpregnowana cegiełka no i do lekkiego doczyszczenia po murowaniu).
    Kolor: Bezowo-Biala firmy QuickMix



    A to zaczątek naszej ściany kominkowej (obudowa z drewna jeszcze się robi) z cegły hoffmanowskiej (w sumie to z jej połówek).



    jeszcze bez fug - czyli bez finalnego efektu.
    Tych połówek zostanie nam jeszcze na drugą całą ściankę. Jesli ktoś chętny - zapraszam na priv.
  17. Aleksander Bogucki SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aleksander Bogucki Zarejestrowany: 19.11.2004 Posty: 94
    Witam

    Wlasnie dostalem wycene na instalacje co

    Instalacja wody, kanaliza i co na 9 grzejnikow i 65 m2 podlogowki + wszystkie materialy i grzejniki
    to 32 000 netto

    Czy to jest dobra cena czy szukac dalej?
    Jak bylo u was?

    Pozdrawiam
  18. smiejus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    smiejus Zarejestrowany: 13.04.2006 Posty: 744
    z piecem czy bez, i w czym ta instalacja pex czy w miedzi

    u nas było 37 k z piecem kondensacyjnym, w miedzi, ale 35 m2 podłogówki
    ceny z marca 2007 ( w tym co, wod-kan, kaloryfery, wszystkie rurki, skrzynki rozdzielaczowe, i 3 stelarze pod geberity)
  19. dabell ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell Zarejestrowany: 07.01.2006 Posty: 1426
    Cytat Napisał kulka i.w.
    A co do ocieplenia poddasza. To ja chyba faktycznie mam jopla na tym punkcie jak to mi delikatnie sugerowali robotnicy.
    w skosach i nad sufitem z GK daliśmy 25 cm a na daszek nad stryszkiem: 20 cm.
    moze przegięlam...


    Kulko to co ja mam powiedzieć:
    strop nad poddaszem - 25cm Superrocka (lambda 0,035)
    skosy GK w poddaszu - 25 cm Superrocka
    dach nad stryszkiem nieużytkowym - 25cm Superrocka, do tego folia PE z aluminium odbijającym ciepło

    od Superrocka Rockwoola jest lepsza jedynie Supermata Isovera o lambdzie 0,033.
    Te 25 cm mojej wełny to jak 28-29 cm Unimaty Isovera, Megarocka....
    Do tego wentylacja mechaniczna z rekuperacją ....

    To kto dostanie palmę pierwszeństwa w zawodach o większego fizia na punkcie ocieplenia?
    Coraz więcej tych podobieńst nie sądzisz?
  20. dabell ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell Zarejestrowany: 07.01.2006 Posty: 1426
    Ale jeżeli chodzi o odczucia chłodu - w gorące dni czerwcowe rzędu 30 st. najbardziej charakterystyczne po wejściu do domu było uderzenie chłodu (oczywiście reku jeszcze nie ma). Na poddaszu również bardzo przyjemnie.
    Jestem przekonana, że to głównie ocieplenie ale silikaty też tu pomagają.
    Jestem zadowolona z wyborów, chociaż też byli tacy co się pukali w głowę ...
Pokaż wyniki od 22701 do 22720 z 59635