dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. gosia1611 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    gosia1611 Zarejestrowany: 03.11.2010 Posty: 475
    Cytat Napisał Madeleine
    a co masz na myśli, pisząc o wykończeniówce? mój był dziś, podał mi dokładne wymiary, jak posadowić szambo. Obejrzał w środku, co i jak, ale uwag nie wnosił.
    Mam na myśli późniejsze etapy po SSO. Mam sytuację tego typu, że mogę za całość zapłacić kierownikowi lub za wizyty. Stwierdziłam, że umówię się z nim na SSO na całość, a późniejsze etapy na dojazdy. Dopiero po przekroczeniu 7 wizyt kierownika na etapach po SSO opłacałoby mi się zapłacić u niego za całość. Dlatego się zastanawiam ile jest wizyt i czy są one konieczne po SSO.
  2. Spirea OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Spirea Zarejestrowany: 27.08.2007 Posty: 5364
    po SSO kierownik był u mnie dwa razy (ale jeszcze jesteśmy w trakcie budowy) - raz sprawdzał tynki, a drugi raz konsultowaliśmy z nim zmianę miejsca montażu kozy i poprawność wykonania słupa. Poza tym, jak mam problem, to dzwonię z pytaniami.
  3. Arejaski FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arejaski Zarejestrowany: 04.06.2008 Posty: 126
    Witam!

    Gdzie kupujecie drewno do kominka? Wiecie komu z okolic południowego Wrocławia można by zaufać? Potrzebuję ok. 4mp, najlepiej buku... to mój pierwszy sezon "grzewczy"... w zeszłym roku dokupowałem w zimie trochę w C. ale beret...

    Dziękuję z góry...
  4. SUSPENSER OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    SUSPENSER Zarejestrowany: 29.09.2006 Posty: 7106
    Cytat Napisał Olleo
    Gdzie zamawiacie materiały budowlane, w szczególności pustaki, cement i papę? We Wrocławskich hurtowniach np. porotherm 11,5 (ten półmetrowy) ma cenę rzędu 6.5 zł/szt, a na allegro 2,45-2,70 zł/szt, tylko żaden sprzedawca nie jest z Wrocławia, więc dochodzi transport.
    Sprawdź w PSB Mrówka w Jelczu
  5. SUSPENSER OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    SUSPENSER Zarejestrowany: 29.09.2006 Posty: 7106
    Cytat Napisał Frankai
    Jeżeli chodzi o koszty i prostotę wykonania - obstawiam, że taniej i prościej będzie bez podmurówki.
    Opcji jest sporo, ale pokażmy tylko 4 podejścia:
    1. Jarett - ogrodzenie systemowe
    2. Suspenser - słupki prefabrykowane
    3. Tatarak - żywopłot (póki nie zagęści się a trzeba się odgrodzić od piesków, można by dać najpodlejszą siatkę na bylejakich słupkach)
    4. Ja - słupki z klinkieru a między nie rurki.
    Dla ułatwienia koszenia trawy - wypełnienie z kostki między słupkami.
    Ja mam ogrodzenie z prefabrykatów betonowych tylko od strony wjazdu/wejścia, pozostałe 3 strony są ogrodzone siatką ze zwykłymi słupkami stalowymi bez podmurówki, ale za to z wkopanymi do połowy dachówkami [zostały mi i nie mogłem zwrócić, więc je wykorzystałem].

    Mam już pewne doświadczenia z użytkowania i polecam podmurówkę "pływającą" jak u Jarett [chyba, że masz niepotrzebną palete dachówek i sporo czasu ].

    Typowa lana podmurówka jest droga i czasochłonna [znajomy taką robił].
  6. ellaj ELITA FORUM (min. 1000)
    ellaj Zarejestrowany: 07.06.2008 Posty: 1875
    To nie jest ogrodzenie reprezentacyjne, ze tak powiem. Przed domem bede miala z klinkieru i pasow metalowych (Majki z Lodzi).
    To ma byc tylko ogrodzenie przed zwierzetami, ktore nam ciagle wchodza na podworko i przed ludzmi. Powod ten sam.
    Dzialka ciagnie sie, az od lasu panstwowego, przez nasze podworka, do bramy wjazdowej. Przy okazji jest prywatna droga i kazdy wjezdza pod sam dom i brame i chce ja otwierac, zeby wyjechac na ulice i jeszcze sie z nami kloci, ze brama zamknieta.
    Zwariowac mozna
  7. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Cytat Napisał iza.kos
    Witam w tym roku zaczynamy z mężem budowę naszego domku pod Wrocławiem i poszukuję na początek fachowca, który pociągnie mi od sąsiada wodę do naszej działki. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    Iza - witaj z której strony pod Wrocławiem? to dość istotny szczegół

    Jarret - moim zdaniem zdecydowanie nr 4. Moja Mam zagląda przez ramię i twierdzi, że dodałaby między oknami jakiś element pionowy (zamiast tych poziomych "zaluzji".)
  8. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Cytat Napisał Olleo
    Gdzie zamawiacie materiały budowlane, w szczególności pustaki, cement i papę? We Wrocławskich hurtowniach np. porotherm 11,5 (ten półmetrowy) ma cenę rzędu 6.5 zł/szt, a na allegro 2,45-2,70 zł/szt, tylko żaden sprzedawca nie jest z Wrocławia, więc dochodzi transport.
    ja w Maneksie (Manex, ul. Bystrzycka, jak chcesz to napisz na priwa, dam Ci namiary na konkretnego handlowca).
  9. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Cytat Napisał Frankai
    3. Tatarak - żywopłot (póki nie zagęści się a trzeba się odgrodzić od piesków, można by dać najpodlejszą siatkę na bylejakich słupkach)

    mam siatkę leśną na stemplach - musi wystarczyć
  10. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Cytat Napisał ellaj
    To nie jest ogrodzenie reprezentacyjne, ze tak powiem. Przed domem bede miala z klinkieru i pasow metalowych (Majki z Lodzi).
    To ma byc tylko ogrodzenie przed zwierzetami, ktore nam ciagle wchodza na podworko i przed ludzmi. Powod ten sam.
    Dzialka ciagnie sie, az od lasu panstwowego, przez nasze podworka, do bramy wjazdowej. Przy okazji jest prywatna droga i kazdy wjezdza pod sam dom i brame i chce ja otwierac, zeby wyjechac na ulice i jeszcze sie z nami kloci, ze brama zamknieta.
    Zwariowac mozna
    tzn przejeżdżają Wam przez działkę Waszą prywatną drogą i jeszcze się kłócą, że bramę zamykacie? czad
  11. Madeleine Lider FORUM (min. 2800)
    Madeleine Zarejestrowany: 09.09.2004 Posty: 2837
    Cytat Napisał Arejaski
    Witam!

    Gdzie kupujecie drewno do kominka? Wiecie komu z okolic południowego Wrocławia można by zaufać? Potrzebuję ok. 4mp, najlepiej buku... to mój pierwszy sezon "grzewczy"... w zeszłym roku dokupowałem w zimie trochę w C. ale beret...

    Dziękuję z góry...
    jak się interesowałam tematem, wszędzie chcieli minimum 5. W końcu wzięłam gościa z gratki czy autogiełdy. No i nie wiem, czy było warto, na razie drewno się suszy, a kominka brak.
  12. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Arejaski
    Potrzebuję ok. 4mp, najlepiej buku... to mój pierwszy sezon "grzewczy"... w zeszłym roku dokupowałem w zimie trochę w C. ale beret...
    Gdziekolwiek nie kupisz czekaj 3 lata aż włożysz do kominka. Inaczej jak nie masz wkładu kominowego, to syf wyjdzie Ci fugami, a jak masz to tylko... zasyfisz sobie kominek i wyczystkę. Wiem, bo 4 razy napaliłem kupionym drewnem u handlarza i na stacji BP. To co wylazło z komina wyczystką i ściekło po drzwiach - przeraziło mnie.
  13. ellaj ELITA FORUM (min. 1000)
    ellaj Zarejestrowany: 07.06.2008 Posty: 1875
    Cytat Napisał Tatarak
    tzn przejeżdżają Wam przez działkę Waszą prywatną drogą i jeszcze się kłócą, że bramę zamykacie? czad
    No, wyobrazasz sobie Tataraczku...!?
    I mamy znak "teren prywatny".
  14. iza.kos WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iza.kos Zarejestrowany: 20.09.2010 Posty: 3
    Witaj Tatarak budujemy się w Godzieszowej za Siedlcem Trzebnickim, byłabym wdzięczna za namiary na fachowców, gdyż dopiero zaczynamy się za nimi rozglądać. Poczytałam trochę na forum ale jest tego tak dużo, że trochę czasu potrzebuję nim wszystko ogarnę. Mam już projekt, projektanta do adaptacji, geodetę - zamówiłam już mapę, geologa. Papierki, papierki... Pozdrawiam
  15. SUSPENSER OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    SUSPENSER Zarejestrowany: 29.09.2006 Posty: 7106
    Cytat Napisał ellaj
    No, wyobrazasz sobie Tataraczku...!?
    I mamy znak "teren prywatny".
    Dopisz jeszcze "zakaz wjazdu, droga zamknięta" a jeśli sama z niej nie korzystasz to dołóż "przypadkiem" zaginioną z budowy deskę z nabitymi gwoździami [dla "nieczytających"]
  16. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał SUSPENSER
    Dopisz jeszcze "zakaz wjazdu, droga zamknięta" a jeśli sama z niej nie korzystasz to dołóż "przypadkiem" zaginioną z budowy deskę z nabitymi gwoździami [dla "nieczytających"]
    Ellaj - szkoda, że tak późno piszesz.

    Niestety zgodnie z polskim prawem to właściciel odpowiada za szkody powstałe na jego terenie, więc nie dość że ktoś Ci wjedzie na Twoją posesję, to zapewne może domagać się odszkodowania za zniszczoną oponę. Zaznaczam, że nie sprawdzałem czy naruszenie miru domowego czy inne przepisy nie wyłączają odpowiedzialności właściciela terenu, ale byłby ostrożny. Spróbujmy jednak pomóc Ellaj i rzućmy parę pomysłów. Moje są takie:

    1. Oplakatowanie wjazdu gdzie nie ma bramy w formie 10 billboardów:
    - "Droga do nikąd",
    - "Klucz od bramy do odbioru na posterunku policji", -
    - "Wilcze doły",
    - "Rozsypaliśmy gwoździe - masz 4 zapasowe opony?",
    - "Achtung Minen",
    - "Teren ochrania agencja <<Mafia Pruszkowska>>",
    - "Witamy w nowootwartej strzelnicy - znajdujesz się w strefie celu, zatrzymaj się i poczekaj na swoją kulkę",
    - "Wygrałeś darmowy koktajl. Dzisiaj trafił Ci się Mołotowa.",
    - "Uwaga - kręcimy film <<Piła 666>> - jeżeli chcesz być ofiarą nr 3 - WJEŻDŻAJ. Chonororarium przekażemy wdowie",
    - "Dzisiaj Ty wjechałeś na czyjąś posesję. Jutro ktoś będzie w twojej sypialni! Było warto?"

    2. Postawić nad drogą jakąś taką konstrukcję, która wygląda jakby się miała zawalić; np. wrota od starej szopy.

    3. Wyspawać sobie puszę metalową z otworem i nakleić znaczek aparatu oraz napis: "Teren monitorowany",

    4. Jeżeli drogi nie używacie, to wybetonować sobie zasieki przeciwczołgowe. Darmowy beton zapewnia kb i ekipa Tataraka.

    5. Tablicę "Teren prywatny" przywiesić nie na słupku, a na... widłach.

    6. Odkupić zdezelowany manekin ze sklepu i kawałek za tablicę postawić go nadzianego na widły. Dla wzmocnienia efektu - zużyć trochę ketchupu lub czerwonej farby.

    7. Postarać się o prosty sprzęcik do efektów specjalnych i jak ktoś wjedzie, to 10m przed nim odpalić petardę.

    Można przy okazji kręcić film do "Ukrytej kamery".
    A może po prostu bramka i opłata 1zł za przejazd?
  17. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Iza.kos - to ja niestety całkiem z innej strony jestem, a namiary mam na ekipę działającą tylko lokalnie, wiec w tym przypadku nie pomogę.

    Ellaj - współczucie
  18. Madeleine Lider FORUM (min. 2800)
    Madeleine Zarejestrowany: 09.09.2004 Posty: 2837
    Frankai, jesteś nie na bieżąco, Tatarakowi wcale nie został nadmiarowy beton, wprost przeciwnie

    Iza.kos, witaj Mogę polecić swoją ekipę - Bogdana Zycha. Namiary na priv.
  19. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    a Zych wodę ciągnie? bo Iza na razie nie szuka wykonawców do SSO. jakby tak, to ja też mogę swoich polecić.
  20. Olleo ELITA FORUM (min. 1000)
    Olleo Zarejestrowany: 05.08.2005 Posty: 1299
    1. Oplakatowanie wjazdu gdzie nie ma bramy w formie 10 billboardów:
    [...]
    A może po prostu bramka i opłata 1zł za przejazd?
    A nie wystarczy zamykana klodka na poczatku tej drogi (oczywiscie w granicach dzialki)? Jak to daleko od domu, to sobie moga krzyczec, a nie sadze, zeby im sie chcialo dralowac z buta z pretensjami.

    p.s. ma ktos pomysl, co zrobic z gruzem, o ktorym pisalem pare postow wyzej?
Pokaż wyniki od 48481 do 48500 z 59635