dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. haku FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    haku Zarejestrowany: 01.07.2008 Posty: 250
    Weź pod uwagę, że jak zrobisz otwór 50x100 to sama szyba wyjdzie ci bardzo wąska, nie pamiętam ile odejmuje się na ramę i ościeżnicę... ale może się okazać że światło będzie wpadać przez szybkę o wielkości 20x70 cm albo i mniejszą.
  2. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Madeleine - ja widziałam euronit i to drugie na ekspozycji w hurtowni w Częstochowie - akurat mieliśmy niedaleko jadąc na święta do Rodzinki. Ale Tobie chyba będzie za daleko jechać? :/
  3. Madeleine Lider FORUM (min. 2800)
    Madeleine Zarejestrowany: 09.09.2004 Posty: 2837
    taaa, biorąc pod uwagę, że moje młodsze dziecko nienawidzi fotelika samochodowego, to dojechanie do węzła bielańskiego jest wyczynem samym w sobie, bo wyje Więc obstawiam raczej lokalne trasy.
  4. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Cytat Napisał Madeleine
    taaa, biorąc pod uwagę, że moje młodsze dziecko nienawidzi fotelika samochodowego, to dojechanie do węzła bielańskiego jest wyczynem samym w sobie, bo wyje .
    któraś zagraniczna superniania, aby przyzwyczaić dzieci do fotelików, przyniosła je (foteliki) do domu i pozwoliła się dzieciom nimi bawić, mościć, przymierzać... próbowałaś tej metody?
  5. Madeleine Lider FORUM (min. 2800)
    Madeleine Zarejestrowany: 09.09.2004 Posty: 2837
    Skrót myślowy: fotelik jest super, pod warunkiem, że nałożony na wózek. Dziecko jeździ zadowolone i ogląda otoczenie. Kanapa samochodowa jest jednak nieatrakcyjna, a ja się do tyłu między dwa foteliki nie zmieszczę za żadne skarby, żeby być atrakcją dla potomki (albo inaczej: zmieszczę, ale przy hamowaniu klinuje mi się tyłek i nie mam jak wyjść . No nic, w końcu dziecko dorośnie.

    Miłej zabawy sylwestrowej i dobrego roku 2011
  6. crazy_mary SYMPATYK FORUM (min. 10)
    crazy_mary Zarejestrowany: 25.03.2008 Posty: 52
    Cytat Napisał Tatarak
    któraś zagraniczna superniania, aby przyzwyczaić dzieci do fotelików, przyniosła je (foteliki) do domu i pozwoliła się dzieciom nimi bawić, mościć, przymierzać... próbowałaś tej metody?
    ja probowalam... skonczylo sie na tym ze w trakcie jazdy dzieć chcial sie rozpinac z pasow i uwazal to za swietna zabawe. Teraz jazda wyglada tak, ze przez pierwsze max 0,5h jest ok , potem sie zaczyna wymyslanie rozrywek - tramwaje za oknem, zabawa gps-em, telefonem - łacznie z pozniejszymi probami odblokowania go PUK-iem itp. a i ostatnio jak tylko staje np. na swiatlach slysze wrzask: jedz mama jedz! A jak juz dojezdzamy do domu młody zaczyna zasypiac....
  7. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    No proszę - nie wiedziałem, że z tym można mieć problemy Chociaż w tej jednej dziedzinie udało mi się synka "ustawić". Fotelik, zapinanie pasów - żaden problem. Nawet pomagał mi jak żona nie chciała się zapiąć
    Problem z zaśnięciem na koniec trasy znam. Czasem na koniec też musieliśmy zapewniać mu "rozrywki", bo przebudzenie nie było miłe
  8. Madeleine Lider FORUM (min. 2800)
    Madeleine Zarejestrowany: 09.09.2004 Posty: 2837
    Do oddania mam jakieś 20-30cm katalogów z projektami domów. Wyłącznie odbiór osobisty, południe Wrocławia. Reflektuje ktoś?
  9. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    A myśmy z młodym stawiali na rzeczowe argumentowanie i tłumaczenie, że wszyscy zapinają pasy, więc i on musi być zabezpieczony. Przyjął do wiadomości i jak mi się kiedyś zapomniało go przypiąć, to ledwie uruchomiłam silnik, zrobił raban, że on jest nieprzypięty dla równowagi ma za to chorobę lokomocyjną, do 10 km daje rade, ale w dłuższe trasy - która nam się zdarzają dość często - musimy zabierać "syropek na ból samochodowy"
  10. Madeleine Lider FORUM (min. 2800)
    Madeleine Zarejestrowany: 09.09.2004 Posty: 2837
    no, tylko siedmiomiesięczniakowi trudno wytłumaczyć, że już zaraz dojeżdżamy i proszę grzecznie siedzieć
  11. Smok ELITA FORUM (min. 1000)
    Smok Zarejestrowany: 07.01.2003 Posty: 1582



    Wszystkim Forummurarzom życzę szczęścia, pomyślności i by Wasze marzenia spełniały się.

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    instalacje elektryczne, przyłącza
  12. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Madeleine - "zaraz dojeżdżamy" to i do czterolatka nie trafia szczególnie po 3 godzinach jazdy...

    Smok - i nawzajem
  13. Madeleine Lider FORUM (min. 2800)
    Madeleine Zarejestrowany: 09.09.2004 Posty: 2837
    oj, mój od wczoraj czterolatek nawet się w samochodzie potrafi zachować. W wakacje jechałam z nim nad morze i był idealnym animatorem podróży - gadał całe 12h bez przerwy Wysiadać też nie chciał. Miejmy nadzieję, że i siostra dojrzeje, bo po tegorocznych wakacjach, gdy wyła calutką drogę w tę i z powrotem miałam lekko dość
  14. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    No patrz, a mój jest czterolatkiem od ostatniego wtorku cóż za zbieg okoliczności a siostra nie ma choroby lokomocyjnej? junior też najpierw wył, a jak już umiał mówić - to wył i narzekał na ból brzucha (okazjonalnie manifestując go w sposób bardziej rzucający się w oczy i nos).
  15. Madeleine Lider FORUM (min. 2800)
    Madeleine Zarejestrowany: 09.09.2004 Posty: 2837
    No proszę, jeszcze pewnie razem w jednym szpitalu byłyśmy

    Mała raczej nie, bo miała już okresy, kiedy w samochodzie zachowywała się może nie idealnie, co poprawnie. Na przykład potrafiła zasnąć. Teraz znowu jej się odwidziało - najgorsze, że jak nie śpi i jest w samochodzie, to nie widzi mamy, a to już dramat. To w połączeniu z brakiem akceptacji wózka jest lekko problematyczne, ale co tam, w końcu dorośnie.
  16. Spirea OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Spirea Zarejestrowany: 27.08.2007 Posty: 5364
    to może i ja Was spotkałam moja cztery lata skończyła w środę

    I przy okazji dla Was wszystkich życzenia noworoczne, aby kolejny rok przyniósł same pozytywne rozwiązania i zbliżał nas do budowlanego szczęśliwego zakończenia (jeśli to możliwe)

  17. Smok ELITA FORUM (min. 1000)
    Smok Zarejestrowany: 07.01.2003 Posty: 1582
    ... a wiecie, że kiedyś "wklejałem" wiele piosenek...? Ech to były czasy, pewnie "Stare Ryje " pamiętają, choć niewielu już tu zagląda
    Może do tego powrócę ...?
    Na początek to...

    http://w235.wrzuta.pl/audio/8pPlYZs9...happy_new_year

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    instalacje elektryczne, przyłącza
  18. Spirea OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Spirea Zarejestrowany: 27.08.2007 Posty: 5364
    Madeleine, nie widziałam chyba nigdzie tego euronitu na żywo. Coś podobnego jest na dachu nowych budynków na Rakietowej we Wro (Muchobór Wielki). Na 100% jednak nie powiem, czy to euronit czy może łupek (chociaż łupek wydaje mi się za drogi, jak na taką inwestycję). Zapytaj architektki, powinna wiedzieć, gdzie coś takiego leży.

    A co do dziecka i samochodu - my nigdy nie mieliśmy problemu z małą, od początku lubiła jeździć samochodem (może dlatego, że całą ciążę jeździłam dzień w dzień). Czasami płakała, jak się stało (przejazd kolejowy, korek). Mając 1,5 r bez problemu przeszła w wakacje trasę 2 x 1000 km. Z fotelikami nie było też problemu. Raz kupiliśmy taki "nieszelkowy" z takim wsadem na brzuch, to zastosowałam właśnie metodę przyzwyczajania się w domu i pomogło. Ogólnie lubi jeździć samochodem, tylko nie lubi stać. Jak stoję w korku, to krzyczy na mnie, że mam jechać, że za wolno jadę. Jak z kolei mąż się wścieka na różne dziwaczne pomysły kierowców, to go uspokaja, że tak już jest, że trzeba poczekać
    Ostatnio jednak mieliśmy 3 razy objawy choroby lokomocyjnej, z czego 2 w drodze na budowę. Dziecko chyba nie dawało rady jechać godzinę po wrocławskich drogach
  19. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Cytat Napisał Madeleine
    No proszę, jeszcze pewnie razem w jednym szpitalu byłyśmy
    Brochów?
  20. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Cytat Napisał Smok
    ... a wiecie, że kiedyś "wklejałem" wiele piosenek...? Ech to były czasy, pewnie "Stare Ryje " pamiętają, choć niewielu już tu zagląda
    Może do tego powrócę ...?
    Na początek to...

    http://w235.wrzuta.pl/audio/8pPlYZs9...happy_new_year
    Smoku, bardzo dobry pomysł
Pokaż wyniki od 42681 do 42700 z 59634