dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Cytat Napisał Spirea
    to może i ja Was spotkałam moja cztery lata skończyła w środę

    ale nam się zgrało wręcz nieprawdopodobnie
  2. Madeleine Lider FORUM (min. 2800)
    Madeleine Zarejestrowany: 09.09.2004 Posty: 2837
    Cytat Napisał Tatarak
    Brochów?
    tak i jeszcze na patologii tam kilka dni leżałam wcześniej

    Spirea, podobno tak jest z chorobą lokomocyjną, że może ujawniać się całkiem późno. Nam się w sumie tylko raz zdarzyła wpadka, za to po nocy na nieoświetlonych serpentynach na Teneryfie - jest co wspominać.

    Ten struktonit chyba sobie jednak odpuszczę, aż tak mi się nie podoba - zwłaszcza, że tegalit za to bardzo. A musimy iść do przodu.


    Smoku, dobry zwyczaj


    Czy możecie polecić architekta wnętrz?
  3. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Cytat Napisał Madeleine
    tak i jeszcze na patologii tam kilka dni leżałam wcześniej



    Ten struktonit chyba sobie jednak odpuszczę, aż tak mi się nie podoba - zwłaszcza, że tegalit za to bardzo. A musimy iść do przodu.


    Smoku, dobry zwyczaj


    Czy możecie polecić architekta wnętrz?
    Tylko że ja miałam salę jednoosobową, więc raczej mogłyśmy się tylko na korytarzu mijać :/

    Tegalit na żywo widziałaś? Jak wyglada ta dolna krawędź, widoczna od dołu? Gdzieś widziałam na fotkach na forum, że taka jest niewygładzona - jakby "obgryziona" - ale to fotka sprzed paru lat, więc mam nadzieję, że już to producent poprawił, bo też się do tegalitu przymierzamy

    Namiary na architekta wnętrz miał Frankai.
  4. Madeleine Lider FORUM (min. 2800)
    Madeleine Zarejestrowany: 09.09.2004 Posty: 2837
    Tegalit Braassa widuję codziennie, bo mam teraz na dachu. Krawędź jest faktycznie postrzępiona (od dołu). Kładziona niecałe 3 lata temu, więc nie wiem, czy to się nie zmieniło. Oby. Plus oczywiście problem z montażem okien dachowych - dachówki skrajne są lekko uniesione na kołnierzu.

    Do architekta Frankai miałabym kawałek - chyba, że z Wrocławia?
  5. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    jeśli dobrze pamiętam, kilka osób tu polecało jako arch. wn. forumowiczkę, chyba o nicku Magda34 albo podobnym...

    u mnie okien dachowych nie będzie. bardzo się ta postrzępiona krawędź Tegalitu rzuca w oczy?
  6. Madeleine Lider FORUM (min. 2800)
    Madeleine Zarejestrowany: 09.09.2004 Posty: 2837
    Widziałam jej wizualizacje i jakoś mnie nie przekonują.

    Co do tegalitu - jakbym nie wiedziała, na co patrzeć, nie rzuciłoby mi się to w oczy. No i kwestia kąta nachylenia dachu. Przy małym to w ogóle mało dachu widać.
  7. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    U Ciebie będzie 25 stopni? A jaki teraz masz?
  8. Madeleine Lider FORUM (min. 2800)
    Madeleine Zarejestrowany: 09.09.2004 Posty: 2837
    45, typowe poddasze użytkowe.
  9. Spirea OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Spirea Zarejestrowany: 27.08.2007 Posty: 5364
    Euronit bardzo mi się podobał na wizualce jako jednolity materiał na całym domu. Jednak wizualki mają to do siebie, że niestety nie odzwierciedlają rzeczywistego efektu końcowego. Nasza wizualka np. jest "podrasowana", żeby widok był atrakcyjniejszy (chodzi np. o rozmiary okien, brak rynien itp.). Co do dachówek płaskich, to jest już ich sporo. Tegalit to chyba cementowa. My od początku braliśmy pod uwagę ceramiczną i płaskie są takie (kolejność przypadkowa):
    - Creaton Domino
    - Meyer Holsen Piano
    - Rupp Ceramika Turmalin
    - Nelskamp Nibra G10
    - Imerys - HP, Plate i parę innych modeli

    Architekt wnętrz - polecał kogoś Frankai, ale nie zapisałam; jest właśnie Magda34 - z naszej grupy robiła projekty Havenie i Wojgociowi. Z tego, co pamiętam oboje byli zadowoleni. Uwagi Magdy chwali sobie też sporo forumowiczów, bo udziela się na wątkach wnętrzarskich (można poczytać i ocenić trafność uwag, spostrzeżeń, pomysłów itp., bo wizualki są jednak zawsze już nacechowane oczekiwaniami klienta, chyba, że chodzi o kwestie techniczne). Z okolic Wrocławia kogoś znalazła też Kasjot. Na razie są w trakcie współpracy i powiedziała, że da ewentualnie kontakt do polecenia jak skończą. Możesz jednak Jej zapytać- dziennik jest w blogach. Cena była jednak spora. Trafiłam jeszcze na parę świetnych pomysłów na stronie projektantów Claris. Ich wizualki ma w swoim dzienniku. Są jednak z Warszawy. Claris współpracowała mailowo i była z nich zadowolona. Pytałaś Madeleine, też o projekty naszej architektki. Poza tym, co ma na stronie internetowej nic nie widziałam. Miała parę fajnych pomysłów przy projektowaniu. Początkowo o Niej myśleliśmy, ale od jakiegoś czasu nie odpowiada w ogóle na maile, mimo, że sprawy były pilne i mimo wcześniejszej super współpracy teraz jakoś nie mam chęci.

    Co do naszych czterolatków, to się jednak nie spotkałyśmy (ewent. w USC), bo ja, na nieszczęście, byłam na Dyrekcyjnej. Sytuacja jednak była taka, że nie mogłam wybrzydzać i musiałam tam jechać. A warunki zaiste były urocze....
  10. Madeleine Lider FORUM (min. 2800)
    Madeleine Zarejestrowany: 09.09.2004 Posty: 2837
    No właśnie wizualkę Magdy34 gdzieś widziałam, ale nie powaliła mnie na kolana. Nie o to chodzi, aby była ładna wizualka, bo jak dla mnie to może jej w ogóle nie być, tylko na żywo fajnie i nietuzinkowo. Może jednak ją sprawdzę.
    Dzięki

    A co do naszej pani architekt - to mam to samo wrażenie. Ja koresponduję sobie bezpośrednio z niejakim Kubą i on jest ok, odpowiada bardzo szybko. Natomiast od niej nie mogę doprosić się oferty na wnętrza - więc pewnie nie ma na to ochoty, akceptuję to. I szukam innego wyjścia.


    Dyrekcyjnej/Brochowa nie żałuj, miałam z nią też przelotny kontakt - jeden pies. W każdym razie niech najlepszym podsumowaniem będzie fakt, że drugie dziecko urodziłam w Strzelinie (chciałam w Oławie, ale ewakuowano mnie z powodu powodzi ). Swoją drogą super tam było.
  11. Spirea OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Spirea Zarejestrowany: 27.08.2007 Posty: 5364
    ja typowałam Trzebnicę, ale w tamtego Sylwestra była nieczynna, no i nie mogliśmy zwlekać z dojazdem. Na szczęście długo nie zagościłam.

    Ja właśnie zastanawiam się, czy nie zlecić przynajmniej dolnej łazienki do zaprojektowania. Wyszła tak mała, że zmieszczenie tego, co miało być wymaga jakiś super zabiegów optycznie powiększających i dobrego pomysłu. Na rysunku niby wszystko ok, ale po wymurowaniu wyszła kwadratowa klitka i utrudnia wciśnięcie tam prysznica. Najchętniej zleciłabym cały parter, ale niestety finansowo chyba sobie na to nie możemy pozwolić.
  12. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Spirea
    Ja właśnie zastanawiam się, czy nie zlecić przynajmniej dolnej łazienki do zaprojektowania. Wyszła tak mała, że zmieszczenie tego, co miało być wymaga jakiś super zabiegów optycznie powiększających i dobrego pomysłu. Na rysunku niby wszystko ok, ale po wymurowaniu wyszła kwadratowa klitka i utrudnia wciśnięcie tam prysznica. Najchętniej zleciłabym cały parter, ale niestety finansowo chyba sobie na to nie możemy pozwolić.
    Hmmm... Ja początkowo nie miałem projektu i dlatego... wyszło drożej. Najpierw przesuwałem drzwi o 5cm, żeby prysznic 90cm wszedł, a potem... drzwi i tak wyleciały, bo zająłem łazienką część hall'u. Miałem przejście do kotłowni z hallu i stało się ono częścią łazienki, a konkretnie miejscem na WC. Do kotłowni ciągle mogę wejść z kuchni. W sumie tak trzeba było od razu zadziałać. Powiem tak - gdyby nie decyzja o wyrzuceniu drzwi i wymurowaniu dodatkowej ścianki, to łazienka byłaby koszmarnie mała. Teraz jest miodzio.
  13. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Madeleine
    Spirea, podobno tak jest z chorobą lokomocyjną, że może ujawniać się całkiem późno. Nam się w sumie tylko raz zdarzyła wpadka, za to po nocy na nieoświetlonych serpentynach na Teneryfie - jest co wspominać.
    Troszkę tam się dróżka kręci Nie sprawdzałem jednak czy moje wytrzyma, bo byliśmy tam, kiedy nasz mały jeszcze nie był w planach. No - może był, ale w znacznie późniejszym terminie, a to była akcja Y2K
  14. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Tatarak
    Gdzieś widziałam na fotkach na forum, że taka jest niewygładzona - jakby "obgryziona" - ale to fotka sprzed paru lat, więc mam nadzieję, że już to producent poprawił, bo też się do tegalitu przymierzamy
    Jeżeli Tegalit ma udawać łupek, to nie może, bo łupek jest łupany, więc siłą rzeczy nierówny
  15. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Madeleine
    Do architekta Frankai miałabym kawałek - chyba, że z Wrocławia?
    Nie - z Warszawy W dodatku kończyli mi jego studenci, bo się przeciągało - raz z naszej, a innym razem z jego winy - a gość potem miał spore projekty; np. hotel. Nie da się ukryć, że zarówno Aleksander, jak też Magda z Mateuszem, mieli bardzo fajne pomysły. Jak widziałem wnętrza 3 lokalnych projektantów, oraz szwagierki w Poznaniu, to było to raczej rzemieślnicze tłuczenie masówki.
  16. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał Madeleine
    No właśnie wizualkę Magdy34 gdzieś widziałam, ale nie powaliła mnie na kolana. Nie o to chodzi, aby była ładna wizualka, bo jak dla mnie to może jej w ogóle nie być, tylko na żywo fajnie i nietuzinkowo. Może jednak ją sprawdzę.
    Dzięki
    Nam robiła Magda i było ok. Nie oczekiwalismy wizualizacji w 3D bo nasz dom stał, mury były postawione i część elektryki juz zrobiona. Ale poradziła sobie z naszymi wymaganiami a projekt spełnial nasze oczekiwania.
  17. Madeleine Lider FORUM (min. 2800)
    Madeleine Zarejestrowany: 09.09.2004 Posty: 2837
    Najchętniej zleciłabym cały parter, ale niestety finansowo chyba sobie na to nie możemy pozwolić.
    A no właśnie, koszty. Dostałam oferty i ceny są od 30 do 200 zł/m2. "Pewien" rozstrzał to jest, nie ma co.
    Pewnie ma znaczenie, czy są wizualki 3d w cenie czy nie (nie potrzebuję), ale czemu niektórzy się cenią tak, a nie inaczej - ciemna magia.
  18. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Madeleine
    A no właśnie, koszty. Dostałam oferty i ceny są od 30 do 200 zł/m2. "Pewien" rozstrzał to jest, nie ma co.
    Pewnie ma znaczenie, czy są wizualki 3d w cenie czy nie (nie potrzebuję), ale czemu niektórzy się cenią tak, a nie inaczej - ciemna magia.
    No to zapytaj ile wezmą za granie na imprezie Gorące Gitary z Pcimia Wielkiego i Budkę Suflera. Myślisz, że różnica będzie mniejsza?
    Na rynku są i rzemieślnicy i artyści. Są początkujący i stare wygi. Poza tym przedział nic nie mówi. Wyceny u tego samego projektanta będą się różnić w zależności od:
    1. Wielkości projektowanej powierzchni - 10m2 czy 200m2.
    2. Rodzaju projektowanych pomieszczeń - łazienki najdrożej, potem kuchnie, reszta taniej.
    3. Czy projekt kończy się na rysunkach, czy obejmuje dobór i zakup materiałów, wliczając w to wspólny shopping.
    3D wbrew pozorom nie powinien mocno rzutować na cenę. Jakieś rysunki muszą być, a wygenerowanie widoków, to raptem kwestia czasu. No chyba że ktoś używa jakiś prostych programików, a nie ArchiCAD'a czy podobnych.
  19. Spirea OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Spirea Zarejestrowany: 27.08.2007 Posty: 5364
    Madeleine, ja miałam mniej więcej wyceny na 50-100 zł/m2. Zlecenie miało obejmować główną część parteru z łazienką dolną - łącznie ok. 50m2. Ogólnie uważam, że podane mi ceny za oferowany zakres prac nie są wysokie. Problem w tym, że nie mamy kasy. Może się okazać na koniec, że za te 2,5-5 tys. zrobiliśmy gdzieś podłogę. Chcę jeszcze dowiedzieć się, jak wycenią mi samą koncepcję bez doboru konkretnych materiałów. Nie wiem, czy chcę iść aż tak daleko. Tzn. chciałabym koncepcję kolorystyczną, ale znając siebie, jak dostanę np. konkretny model jakiegoś materiału to i tak będę szukać dalej i sprawdzać, czy nie da rady znaleźć czegość innego itp. Obawiam się np. cen proponowanych materiałów. Dostanę listę produktów, a ceny będą zbyt wysokie i w efekcie trzeba będzie i tak z nich rezygnować i szukać zamienników.
    Nie pamiętam już gdzie pisałam, ale z tym projektowaniem jest tak, że ogólnie fajnie jest samemu wpaść, ułożyć wszystko, zaplanować. Jest większa radocha, że zrobiło się coś samemu, a nie że wszystko zostało zaprojektowane przez specjalistę. Z drugiej strony obawiam się tego swojego planowania. Po pierwsze mam ogólne pojęcie co do przyszłych wnęrz, a to za mało. Po drugie, mam doświadczenie z projektem domu - nasz pierwszy architekt nie dał nam ciekawych pomysłów i spędziłam sporo czasu na rysowaniu i kombinowaniu układu pomieszczeń. Potem powierzyliśmy nasze oczekiwania architektce i zrobiła wszystko to, o co nam chodziło. Po prostu na tym się znała. Może więc jednak warto wysupłać kasę i skorzystać z usług.
  20. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Spirea
    Po drugie, mam doświadczenie z projektem domu - nasz pierwszy architekt nie dał nam ciekawych pomysłów i spędziłam sporo czasu na rysowaniu i kombinowaniu układu pomieszczeń. Potem powierzyliśmy nasze oczekiwania architektce i zrobiła wszystko to, o co nam chodziło. Po prostu na tym się znała. Może więc jednak warto wysupłać kasę i skorzystać z usług.
    Moje wizje rozkładu pomieszczeń i wyglądu domu, różnią się od tego co mam o... 90%. Kolega zapytał się, czy bardzo się przyzwyczaiłem do tego co opracowałem, a potem poszło do kosza. Jego propozycja była o wiele ciekawsza, choć nie ukrywam, że sporo droższa (HEB-y, schody po łuku, przeszklenie, przesunięta ściana szczytowa, itp.). W wystroju wnętrz, jest jeszcze więcej do kombinowania i... jeszcze większy rozrzut cenowy. Projektanci przez kilka lat studiów, uczą się pewnych reguł, które my doskonale wiemy jak... nam je wyartykułują. Użyć ich samemu to sztuka. Ostrzegam, że projekty tych lepszych (droższych), zawierają też zwykle droższe elementy, w szczególności wiele rzeczy trzeba robić na zamówienie. Efekt jednak sporo wykracza poza masówkę w stylu diód LED w podświetleniach półek meblowych czy zrobieniu jakiegoś zawijasa z G-K na suficie i brązowych płytek w łazience
    Moja żona z kolei potrzebowała - i nie wstydziła się przyznać do braku wyobraźni przestrzennej - obrazków jak to będzie wyglądać.

    Tak na marginesie - właśnie wczoraj gość zamontował mi witrynki robione na zamówienie, których pomysł rzuciłem co prawda sam, ale wkomponowane zostało przez projektantów w całość. Fotki jak posprzątam bałagan.
Pokaż wyniki od 42701 do 42720 z 59634