dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. XX ELITA FORUM (min. 1000)
    XX Zarejestrowany: 23.11.2007 Posty: 1696
    Cytat Napisał Tatarak
    nie czytałaś Dana Browna? taki skaner siatkówki jest niebezpieczny - bandziory mogą człowiekowi wydłubać oko, żeby zamek sforsować

    może lepiej system rozpoznawania głosu? ale to znowu problem w przypadku zapalenia krtani... no nie wiem, chyba najlepszy byłby jednak lojalny i niepokonywalny odźwierny
    oglądałam raport mniejszości
    a palca to odciąć nie można? albo głos nagrać?
    oddzwierny to chyba z serii moskiewskich psów stróżujących albo krokodyl
    matko chyba się zapędziłysmy
  2. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    no to mówię: superman "na bramce"
  3. ellaj ELITA FORUM (min. 1000)
    ellaj Zarejestrowany: 07.06.2008 Posty: 1875
    Cytat Napisał wojgoc
    ellaj,
    masz lustra ze szkła hartowanego?
    Nie. Tylko te drzwiczki.
  4. Cegiełka83 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Cegiełka83 Zarejestrowany: 02.12.2010 Posty: 72
    Cytat Napisał Kaśka73
    nad schodami to i ja się zastanawiam: mam fajna ofertę na buk i na jesion??? jakieś mądre sugestie
    U mnie konstrukcja metalowa zrobiona, przez rok będą stopnie z OSB. Dąb się suszy już 3 lata mam nadzieję, że za rok będzie się już nadawał.
    Zastanawiam się czy nie obłożyć tych OSB panelami, żeby nie straszyły. Chyba, że ktoś ma inny pomysł?

    A teraz szukam drzwi zewnętrznych, w sobotę przyjeżdża kuchnia.
  5. jarett ELITA FORUM (min. 1000)
    jarett Zarejestrowany: 12.10.2009 Posty: 1005
    Cytat Napisał wojgoc
    jest 0,32 - tylko, ze w cenniku nie mozna znależć tej pozycji.
    a Ty jarett, którego knaufa kupowałeś?
    039 do pary z uni matą.
  6. Tatarak OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Tatarak Zarejestrowany: 13.12.2009 Posty: 8719
    Cytat Napisał Cegiełka83
    U mnie konstrukcja metalowa zrobiona, przez rok będą stopnie z OSB. Dąb się suszy już 3 lata mam nadzieję, że za rok będzie się już nadawał.
    Zastanawiam się czy nie obłożyć tych OSB panelami, żeby nie straszyły. Chyba, że ktoś ma inny pomysł?

    A teraz szukam drzwi zewnętrznych, w sobotę przyjeżdża kuchnia.
    Cegiełka, pokaż zdjęcie tej konstrukcji, jeśli to nie tajemnica?
  7. Cegiełka83 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Cegiełka83 Zarejestrowany: 02.12.2010 Posty: 72
    Cytat Napisał Tatarak
    Cegiełka, pokaż zdjęcie tej konstrukcji, jeśli to nie tajemnica?
    Jutro zrobię fotki i wkleję.
  8. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał XX
    ueee a za skanerem siatkówki nie mają? bo tak to trzeba mieć zawsze czyste ręce
    Mam czytnik w laptopie i nie muszę co 5 minut rąk myć Wręcz przeciwnie - po umyciu się myli, bo jak człek nie wytrze rąk, to woda powoduje zmyłkę, a jak wytrze to z kolei sobie pogniecie linijki papilarne i trzeba czekać aż odwstaną.
    Jeżeli zależy Ci na tym skanerze, to się mogę dowiedzieć. Mam namiary na szefa na Polskę i nie tylko.
  9. Spirea OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Spirea Zarejestrowany: 27.08.2007 Posty: 5364
    Cytat Napisał jarett
    Bierz Knaufa. Ta wełna wygląda naprawdę nieźle, kosztuje rozsądnie i jeszcze ma jakieś eko-certyfikaty. Gdybym widział ją wcześniej to cały dom zrobiłbym w Knaufie zamiast w Isoverze (kilka rolek knaufa dokupiłem na szybko gdy zabrakło mi uni-maty). Ale na forum panuje kult isovera (i caparola) i poszedłem jak ciele za tłumem Z Caparolem akurat się nie dałem

    a i pytanie:
    Jak powinny być prawidłowo obrobione u dołu okna sięgające do podłogi. Fixy. W sensie - na zewnątrz. Parapet tam się robi czy po prostu taką obróbkę jak po bokach?
    Jarett, ja mam normalne parapety, zajrzyj do mojego dziennika (okolice czerwca).
  10. Spirea OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Spirea Zarejestrowany: 27.08.2007 Posty: 5364
    Cytat Napisał Kaśka73
    nad schodami to i ja się zastanawiam: mam fajna ofertę na buk i na jesion??? jakieś mądre sugestie
    my akurat wybieraliśmy między jesionem a dębem. Padło na jesion. Widzieliśmy u stolarza i bardzo pozytywnie nas zaskoczył. Tańszy od dębu, a parametry w zasadzie takie same.
  11. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Kaśka73
    nad schodami to i ja się zastanawiam: mam fajna ofertę na buk i na jesion??? jakieś mądre sugestie
    A może by tak...
    Ja w oryginale chciałem doussie na podłogę do salonu i buk na schody podkolorowany pod to doussie. Ostatecznie na podłodze i na schodach mam merbau. Podłoga dużo tańsza a schody droższe raptem o 2 000zł. W przypadku uszkodzeń bejcowany buk mógłby odkryć swój rzeczywisty kolor (bejca nie wnika zbyt głęboko).
  12. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    wg mnie buk jest zza miekki na schody. jesion jak najbardziej się nadaje.
    ja się zastanawiam między doussie a jatoba - choć ostatnio dostałem wycene kamiennych(madura) i cenowo taniej jak drewno.
  13. XX ELITA FORUM (min. 1000)
    XX Zarejestrowany: 23.11.2007 Posty: 1696
    Cytat Napisał Frankai
    Mam czytnik w laptopie i nie muszę co 5 minut rąk myć Wręcz przeciwnie - po umyciu się myli, bo jak człek nie wytrze rąk, to woda powoduje zmyłkę, a jak wytrze to z kolei sobie pogniecie linijki papilarne i trzeba czekać aż odwstaną.
    Jeżeli zależy Ci na tym skanerze, to się mogę dowiedzieć. Mam namiary na szefa na Polskę i nie tylko.

    nie nie ja lubię swoje palce
  14. jarett ELITA FORUM (min. 1000)
    jarett Zarejestrowany: 12.10.2009 Posty: 1005
    @Spirea- dzięki!

    W kwestii schodów u mnie padło na merbau. Różnica między wybarwianym drewnem krajowym a egzotykiem była stosunkowo niewielka, a różnica w twardości jest ponoć znaczna (no może poza dębem). Poza tym jak pisał Frankai - głębsze uszkodzenie (szpilki, coś upadnie) i wyjdzie spod bejcy jasne drewno.
  15. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    http://www.drexpol.pl/poradnik/tward...atunkow-drewna
    z tabelki wynika, że buk jest prawie tak samo twardy jak dąb.
    ale egzotyki bija wszystko na głowę.
  16. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał wojgoc
    ja się zastanawiam między doussie a jatoba - choć ostatnio dostałem wycene kamiennych(madura) i cenowo taniej jak drewno.
    Z pewnością kamień uczyni wnętrze zimniejszym. Niektórym może zależeć na całościowym "zimnie" pomieszczeń. Inni będą chcieli "oziembić" resztę, która jest zbyt "ciepła". U mnie kamienne nie wyglądałyby zbyt dobrze. Mając połowę płytek (w tym w hall'u) i wstawki z kwasówki, byłoby to zbyt industrialne. Pytanie też o kwestie bezpieczeństwa. Ludziom zdarza się potknąć na schodach i jeżeli ktoś ma jakieś osoby o problemach ruchowych, lub małe dzieci idące na całość, musi w takim wypadku zaopatrzyć się w dodatkowe dywaniki czy listwy, a to psuje efekt. Byłbym więc sceptyczny co do kamiennych stopni, choć przyznaję, że widziałem kilka ładnych przykładów.
  17. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Frankai,
    mam takie same wątpliwości, zwłaszcza przy specyfice swoich schodów.
    ale schody z madury z podstopniami z jatoby, z barierką o "lekkim" kutym wzorze wygladają bajecznie - tylko trafić na ładną płytę madury.
  18. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał wojgoc
    z tabelki wynika, że buk jest prawie tak samo twardy jak dąb.
    A raczej to dąb jest prawie tak twardy jak buk (co jest pewnym zaskoczeniem także dla mnie), a jesion jest najtwardszym rodzimym drewnem. Oczywiście należy pamiętać, że mogą być straszne rozbieżności w parametrach w zależności od podgatunku (skórcz od 10 do 20% o czym poniżej). Wyszło mi to, jak próbowałem analizować skórcz dla mojej "przemysłówki" kładzionej na piętrze. W tabeli którą wówczas oglądałem - wartości mocno się różnią od cytowanej przez Ciebie - kojarzy mi się skórcz na poziomie 9% dla merbau, 11.8 dla dębu i 16 dla buku. Abiurana vel Goiabao - na podstawie stron brazylijskiego ministerstwa leśnictwa - miało skórcz na poziomie od 10 do 20, w zależności od podgatunku rozróżnianego nazwą łacińską. Nie muszę chyba wyjaśniać, że obsługa w DLH Drewno i Castoramie wymiękła jak pytałem się o parametry tego drewna i jego nazwę łacińską.
  19. Madeleine Lider FORUM (min. 2800)
    Madeleine Zarejestrowany: 09.09.2004 Posty: 2837
    Cytat Napisał Kaśka73
    nad schodami to i ja się zastanawiam: mam fajna ofertę na buk i na jesion??? jakieś mądre sugestie
    jesion, buk jest bardzo higroskopijny. Będzie mocno się rozsychał w sezonie grzewczym, a latem pęczniał.

    Jarett, zrób parapet. Ja zamawiałam obróbki blacharskie na dół. Chociaż teraz w sumie o tyle żałuję, że muszę zrobić taras drewniany, nie z kostki, no bo nie dojdę kostką pod próg. No ale nic to.


    Cegiełka, na drzwi wewnętrzne to sobie można poczekać... moje się ciągle produkują.
    A wełnę wzięłam uni-matę.
  20. SUSPENSER OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    SUSPENSER Zarejestrowany: 29.09.2006 Posty: 7106
    Cytat Napisał Spirea
    my akurat wybieraliśmy między jesionem a dębem. Padło na jesion. Widzieliśmy u stolarza i bardzo pozytywnie nas zaskoczył. Tańszy od dębu, a parametry w zasadzie takie same.
    Mi także najbardziej spodobał się jesion.

    Potwierdzam to o czym napisała Madeleine - jest higroskopijny - zeszłej zimy gdy wilgotność spadła do 24% pojawiły się w kilku miejscach w drzwiach minimalne szczeliny [tylko w 2 szt], stolarz zaszpachlował je silikonem w odpowiednim kolorze i odcieniu, i po problemie - już więcej się nie pojawiały.

    Ciekawe jest to, że pojawiły się tylko na 2 szt z 6.
Pokaż wyniki od 49501 do 49520 z 59634