dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. matam DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    matam Zarejestrowany: 12.08.2006 Posty: 916
    Cytat Napisał mak1975
    Cytat Napisał szczukot
    Cytat Napisał mak1975
    Cytat Napisał szczukot
    Cytat Napisał mak1975
    Witam. Mam pytanko jak sobie poradziliście z deszczówką gdy nie ma kanalizacji deszczowej? Mój dom ma ok 280 mkw dachu ziemia na działce to głównie glina, zastanawiam się jaki duży zbiornik na deszczówke powinienem zastosowac ( bede ją wykorzystywał jedynie do ogrodu itp.) natomiast jej nadmiar muszę rozsączyć. Może ktoś już przerabiał ten temat proszę o rade.
    Podpowiedz : nie interesuj sie jaka masz powierzchnie dachu, a jaka powierzchnie ma ten dach po zrzutowaniu na ziemie. Czyli w przyblizeniu jaka masz powierzchniezabudowy. Bo od tej powierzchni bedziesz wode odprowadzal.
    Tez mialem to sobie przeliczyc ale jakos sie nei zabralem do tego. Trzeba znalezc jeszcze srednie opady w naszym rejonie, ponmnozyc, dodoac zapasik i bedzie wymagana objetos zbiornika

    Fantom
    Znalazłem informacje o opadach w naszym rejonie i wynoszą one średnio rocznie 600-650 a powierzchnia zabudowy to ok 180-190 mkw. Czy wiesz może jakie zdolnosci wchłaniania ma glina? Z wtepnych informacji jakie narazie zebrałem wychodzi musiałbym miec zbiornik ok 6000 L lub wiekszy ale moge sie mylic.
    To jest 600-650 w jakich jednostkach ? w mm ?
    Jezeli tak, to tyle spada na 1 m2 w ciagu roku. Mysle, ze najwieksza ulewa nie przekroczy w takim przypadku powiedzmy 50 mm. Czyli z dachu 200 m2 wyjdzie 10m3 wody. Zakldajac, ze nie bedzie wiekszego opadu (ale to i tak by byla chyba ogolnie powodz) i zakldajac, ze nie ma zadnego rozsaczania (a zawsze jakies jest w czasie opadu).
    Ja chyba zrobie wlasnie cos tego rzedu

    Fantom
    Dokładnie mm. Ja też myśle o czym w tym przedziale. Zastanawiam sie tez nad pompa jaka zastosowac zakładajac podlewanie ogrodu. Wydaje mi się ze te małe zanurzeniowe są raczej nic nie warte i mysle o pompie ssacej powierzchniowej wys podnoszenia ok 35-40 m ciesnie wody ok 3. Tylko czy nie przesadzam?
    Tylko pompa ssaca, te zanurzeniowej nie dzadza ci cisnienia.
  2. sebolec SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sebolec Zarejestrowany: 08.10.2009 Posty: 33
    Cytat Napisał Q-BIS
    Cytat Napisał sebolec
    A czy może miał ktoś z was do czynienia z archeologiem na swoje budowie? Niestety kupiłem działkę w obszarze objętym ochrona archeologiczną i w zwiazku z tym muszę zrobić badania arch. Interesują mnie koszty gdyż dostałem wycenę na 800 zł za dzień pracy archeologa i 1500 za opracowanie badań. Może znacie kogoś tańszego?
    Ostatnio o archeologu to było chyba tutaj (gdzieś tak w połowie strony):
    http://forum.muratordom.pl/grupa-szc...3718-64500.htm
    też w marcu...
    ciekawe dlaczego...

    Dzięki serdeczne
  3. zejnowski SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zejnowski Zarejestrowany: 25.10.2009 Posty: 49
    Witam wszystkich Szczecińskich budowlańców

    Właśnie z narzeczoną jesteśmy na etapie kupna działki a konkretnie w przyszłym tyg. jedziemy do notariusza no i na wiosnę ruszam z jakimiś przygotowaniami stąd moje pytania:

    Czy gdzieś na prawej stronie, najlepiej okolice za Załomem, Różyca, Kliniska można kupić "pale" drewniane na ogrodzenie w dobrej cenie?
    Czy ktoś w naszych okolicach buduje dom Lote najlepiej ver. 2 (pracownia archipelag)

    Będę wdzięczny za pomoc.
  4. altager FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    altager Zarejestrowany: 28.12.2008 Posty: 251
    Cytat Napisał zejnowski
    Witam wszystkich Szczecińskich budowlańców
    Czy gdzieś na prawej stronie, najlepiej okolice za Załomem, Różyca, Kliniska można kupić "pale" drewniane na ogrodzenie w dobrej cenie?
    tel. 790 407 082 - to chyba Wielgowo (po roku już mnie pamięć zawodzi ) - było po 6,- za 2.5m
  5. zejnowski SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zejnowski Zarejestrowany: 25.10.2009 Posty: 49
    Cytat Napisał altager
    tel. 790 407 082 to chyba Wielgowo (po roku już mnie pamięć zawodzi ) - było po 6,- za 2.5m
    Na razie tel. nie odpowiada, ale dzięki.
  6. Alter ego SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alter ego Zarejestrowany: 21.08.2007 Posty: 75
    Witam,
    od kilku lat "podczytuję" sobie Grupę Szczecińską, ale powoli nadchodzi czas działania.
    Pozwolę sobie więc podpytać bardziej doświadczonych i mądrzejszych ode mnie: czy możecie mi powiedzieć jakie mogą być koszta uzbrojenia działki w wodę i gaz, które leżą w drodze ok. 5 metrów od granicy działki (do domu byłoby kolejne 5 metrów, czyli razem ok. 10). Do prądu jest trochę dalej, bo musiałbym podciągnąć z odległości ok. 120 metrów.
    Co jeszcze wchodziłoby w koszty takiego uzbrojenia oprócz "fizycznego" położenia kabli, rur? Projekt, geodeta (jakie koszty?) Coś jeszcze?
    Aha, rzecz dzieje się w Szczecine
    Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
    Pozdrawiam.
  7. aLien01 ELITA FORUM (min. 1000)
    aLien01 Zarejestrowany: 25.06.2006 Posty: 1343
    Cytat Napisał Alter ego
    Witam,
    od kilku lat "podczytuję" sobie Grupę Szczecińską, ale powoli nadchodzi czas działania.
    Pozwolę sobie więc podpytać bardziej doświadczonych i mądrzejszych ode mnie: czy możecie mi powiedzieć jakie mogą być koszta uzbrojenia działki w wodę i gaz, które leżą w drodze ok. 5 metrów od granicy działki (do domu byłoby kolejne 5 metrów, czyli razem ok. 10). Do prądu jest trochę dalej, bo musiałbym podciągnąć z odległości ok. 120 metrów.
    Co jeszcze wchodziłoby w koszty takiego uzbrojenia oprócz "fizycznego" położenia kabli, rur? Projekt, geodeta (jakie koszty?) Coś jeszcze?
    Aha, rzecz dzieje się w Szczecine
    Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
    Pozdrawiam.
    Witam

    - Za gaz raczej będziesz miał tylko opłatę przyłączeniową około 1700zł - wszystkim zajmuje się gazownia
    - Za przyłącze wody różnie od 2500zł do 4000zł - musisz zlecić wykonanie projektu a następnie znaleźć wykonawcę. Mi akurat przyłącze robiły wodociągi ale tylko ze względu na to, że budowaliśmy jeszcze 620m wodociągu + 10 przyłączy.
    -- Za prąd jest opłata przyłączeniowa około 1800zł - wszystkim zajmuje się ENEA

    A jak wygląda sprawa kanalizacji?
  8. Alter ego SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alter ego Zarejestrowany: 21.08.2007 Posty: 75
    Z kanalizą na szczęście mam już sprawę załatwioną, dlatego o te koszta nie pytam.
    Czyli, jeśli dobrze rozumiem aLien, w ramach opłat przyłączeniowych gazownia i ENEA wykonają potrzebne mi odcinki rury/kabla?
    Przepraszam za lamerskie pytania ale dopiero zaczynam
  9. aLien01 ELITA FORUM (min. 1000)
    aLien01 Zarejestrowany: 25.06.2006 Posty: 1343
    Cytat Napisał Alter ego
    Z kanalizą na szczęście mam już sprawę załatwioną, dlatego o te koszta nie pytam.
    Czyli, jeśli dobrze rozumiem aLien, w ramach opłat przyłączeniowych gazownia i ENEA wykonają potrzebne mi odcinki rury/kabla?
    Przepraszam za lamerskie pytania ale dopiero zaczynam
    Tak nie do końca postawią Ci skrzynki w granicy działki a ty będziesz musiał podciągnąć do budynku prąd i gaz ale to robisz już podczas budowy domu.
  10. zejnowski SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zejnowski Zarejestrowany: 25.10.2009 Posty: 49
    Jako iż troszkę słońca u nas wyszło postanowiłem po roztopach pojechać na działeczkę i... oczom moim ukazała się mała aczkolwiek jednak ilość wody.


    Jeszcze póki się nie buduję, czy to mocno komplikuje budowę. W sumie pomyślałem sobie, że i tak pod fundamenty będą mi sporą dziurę kopać więc tą ziemię mógłbym wyrzucić tam a w fundament piach i tak pójdzie, więc?

    Co do ENEI na działkę jest tak jak mówicie, płaci się w zależności od mocy tylko za umowę przyłączeniową, WLZ (czyli wszystko za licznikiem) tak jak kolega wyżej napisał jest już odbiorcy.
  11. perm REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm Zarejestrowany: 13.04.2009 Posty: 11766
    Cytat Napisał zejnowski
    ...
    Pozdrawiam passatomaniaka
    Naklejki nie mam ale na forum od 5 lat zaglądam chociaż przyznam coraz rzadziej .
  12. zejnowski SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zejnowski Zarejestrowany: 25.10.2009 Posty: 49
    Hehe, to wlepe mogę ci przywieźć jaki nick?? domek budujesz?? gdzie??
  13. perm REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm Zarejestrowany: 13.04.2009 Posty: 11766
    Cytat Napisał zejnowski
    Hehe, to wlepe mogę ci przywieźć jaki nick?? domek budujesz?? gdzie??
    Dzięki za naklejkę ale ja już innym pomykam, nie mniej pasek cały czas w rodzinie, czasem nim jeżdżę. Auto nie do zdarcia. Napiszę gdzie się buduję jak już na 100% będę pewny .
  14. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Kupowal ktos nasze "lokalne" kominki Arysto ?
    Podobno mozna je zamawiac praktycznie w dowolnych rozmiarach itp ?

    Fantom
  15. altager FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    altager Zarejestrowany: 28.12.2008 Posty: 251
    Cytat Napisał szczukot
    Kupowal ktos nasze "lokalne" kominki Arysto ?
    Podobno mozna je zamawiac praktycznie w dowolnych rozmiarach itp ?

    Fantom
    Krótka wymiana zdań m.in. o Arysto na str. 1122.
    Teska odradzała ale nie napisała dlaczego
  16. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Cytat Napisał altager
    Cytat Napisał szczukot
    Kupowal ktos nasze "lokalne" kominki Arysto ?
    Podobno mozna je zamawiac praktycznie w dowolnych rozmiarach itp ?

    Fantom
    Krótka wymiana zdań m.in. o Arysto na str. 1122.
    Teska odradzała ale nie napisała dlaczego
    Jej chyba chodzilo o budowlancow a nie o kominki

    Fantom
  17. Hubert w Lubczyku SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hubert w Lubczyku Zarejestrowany: 29.10.2009 Posty: 27
    Cytat Napisał matam
    Reku to przedewszystkim wymiana powietrza, oszczednosci z ogrzewana sa przy okazji. Grawitacyjna dziala i to rewelacyjnie zwlaszcza przy -25 , wtedy to dopiero jest wymiana powietrza. I jakims dziwnym trafem wtedy wiekszosc osob zatyka kratki wywiewowe.

    U nas w pewne swieta bylo 21 osob, a okna nie byly zaparowane... Teraz okna otwieramy bardzo sporadycznie, nie ma potrzeby wietrzenia. Nastepnym razem napewno tez bym zrobil reku.
    Kto Tobie robił wentylację i czy jest godny polecenia?
  18. szymekkk FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    szymekkk Zarejestrowany: 26.09.2007 Posty: 120
    Ja sie przymierzam, ale narazie mam mentlik.
    Wyceny w przedzialach od 16kPLN do 29kPLN.
    Nie mowiac juz, ze nie wiem na jaka centrale sie zdecydowac....
    Propozycje sa rozne od Mitsubishi, przez Bartosza, do roznych skandynawskich pomyslow....

    Narazie zastanawiam sie nad Mitsu, ktore mozna niby spiac z ich klimatyzatorem...
    co byloby ciekawym rozwiazaniem na upalne dni

    Ktos ma mitsubishi moze?

    Pozdr.,
    Szymek
  19. szczukot Lider FORUM (min. 2800)
    szczukot Zarejestrowany: 29.02.2008 Posty: 4811
    Ja tez patrzalem na ten model z klima, ale to nie moja polka cenowa

    Fantom
  20. aLien01 ELITA FORUM (min. 1000)
    aLien01 Zarejestrowany: 25.06.2006 Posty: 1343
    Witam

    Gdzie w Szczecinie mogę kupić podbitkę typu siding? Gdzie mają największy wybór?
Pokaż wyniki od 67281 do 67300 z 77901