dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
wgrupiekupie ;) nagrzewnica do GWC wodnego
Strona 2 z 6
  1. agreston FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agreston Zarejestrowany: 04.03.2010 Posty: 271
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Jest tego wiecej:

    http://www.wentylacjaklimatyzacja.pl..._id=214&pk=200
    http://www.kamila-went.pl/przej-cia-kwadrat-ko-o

    Niewiadoma tylko bedzie cena Moze bedzie sie dalo zrobic cos takiego samemu hm.. bedziemy kombinowac!
    He w sumie racja, niby umiem się posługiwac internetem Dzięki. Wysłałem zapytanie zobaczymy co obie odpisza, ale wątpie żeby to kosztowało jakoś szczególnie dużo.
  2. agreston FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agreston Zarejestrowany: 04.03.2010 Posty: 271
    Cytat Napisał agreston
    He w sumie racja, niby umiem się posługiwac internetem Dzięki. Wysłałem zapytanie zobaczymy co obie odpisza, ale wątpie żeby to kosztowało jakoś szczególnie dużo.
    Dostałem cenę 40zł za jedną taką redukcję z jednej firmy, odpisali expresem Sądzę że nie ma się tu nad czym rozwodzić przy takiej cenie.
  3. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał agreston
    Dostałem cenę 40zł za jedną taką redukcję z jednej firmy, odpisali expresem Sądzę że nie ma się tu nad czym rozwodzić przy takiej cenie.
    A o jaka wielkosc pytales -> 400x400 na 200 ?

    Ja dostalem odpowiedz od SOLANO - nie podejma sie:

    "W odpowiedzi na pana zapytanie z przykrością chcę pana poinformować że niestety nie podejmiemy się wykonania urządzenia o wskazaanych przez pana parametrach.
    Jednocześnie chciałbym podziękować za zainteresowanie naszymi produktami.
    Pozdrawiam!
    Daniel Naruszewicz PPHU SOLANO

    +48 506 068 334

    www.solano.net.pl"
    Czekamy na innych - przypuszczam ze na juwencie stanie, choc licze na okolice 800-1000 pln wlasnie tez. Moze jeszcze ten promont..
    pozdr.
  4. agreston FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agreston Zarejestrowany: 04.03.2010 Posty: 271
    Cytat Napisał Daga&Adam
    A o jaka wielkosc pytales -> 400x400 na 200 ?

    Ja dostalem odpowiedz od SOLANO - nie podejma sie:



    Czekamy na innych - przypuszczam ze na juwencie stanie, choc licze na okolice 800-1000 pln wlasnie tez. Moze jeszcze ten promont..
    pozdr.
    Ja spaprałem nieco sprawę bo mam 30x30, czyli większe opory. Ale cóż dawno temu czytałem te wątki o takim GWC zapisałem z nich wszystko poza uwagą żeby dawać większe średnice. Ale mam mega krótką czerpnie więc wzrost oporów nawiewu nie powinien być jakoś wielki. Tak, że podalem im dla wymiarów 300x300 -> fi 200. Btw tamta wycena przypomne na 80zł za dwie sztuki a z drugiej firmy już na 170zł za obie z przesyłką.
  5. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Tak naprawde to nagrzewnice wykonuje producent po podaniu mu kilku danych, tj:

    - przeplyw powietrza przez wymiennik -> u nas 300-350m3
    - temperature powietrza wpadajacego do nagrzewnicy -> -20stC
    - temperatura czynnika grzewczego, czyli glikolu - mysle ze realnie trzeba liczyc ok 5-6stC
    - moc wymiennika - 2,5kW
    Tak sobie siedze i mysle i doszedlem do wniosku, ze w lato nagrzewnica dla w/w parametrow bedzie slabsza. Bo w przypadku w/w parametrow mamy roznice temperatur powietrze<>glikol rzedu 28stC (glikol +8, powietrze -20). W lato to bedzie ledwo polowa (glikol +10, powietrze +25 np.) = 15stC. Przy wyzszej temperaturze powietrza oczywiscie moc bedzie wyzsza ale zeby uzyskac 2,5kW powietrze musialoby miec 38stC). Jezeli nastawiamy sie mocno na chlodzenie w lato - trzebaby ten wymiennik troszke powiekszyc, inaczej zamiast 2,5kW bedziemy uzyskiwac przecietnie ~1,2kW co jest slabym osiagiem

    Zobaczymy co i za ile nam zaproponuja i bedziemy dalej rozmyslac

    Agreston z wymiennikiem 4,4kW bedzie juz mogl liczyc na komforcik rowniez w lato !!
    pozdr.
  6. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Adam, jak to jest mała różnica w cenie, to ja też jestem za komfortem
  7. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    Adam, jak to jest mała różnica w cenie, to ja też jestem za komfortem
    Wlasnie mala moze nie byc - moc rosnie praktycznie liniowo do ilosci rzedow rurek. 2 x mocniejszy wymiennik bedzie poprostu 2 x wiekszy i przypuszczalnie prawie tyle samo razy drozszy Zobaczymy najpierw co nam zaproponuja w pierwotnych zalozeniach
    pozdr.
  8. agreston FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agreston Zarejestrowany: 04.03.2010 Posty: 271
    Cytat Napisał adiqq
    Adam, jak to jest mała różnica w cenie, to ja też jestem za komfortem
    No jeno musisz dać większy wymiennik, opory też rosną na nagrzewnicy. Nic za darmo. Ale sądze, że dla przeciętnego domu to te 3-5kW powinno starczyć. O ile regeneracja źródła będzie wystarczająca. Mój kolega ma od paru lat taki rurowy na rurze kanalizacyjnej zwykłej. W zimie mu to fajnie działa, w zasadzie ma zawsze temp. + na wlocie do reku ale w lato kompletnie mu się to nie sprawdza. Za mała moc, za mało czasu na regenerację, po jednym dniu temp. są już kiepskie dopiero doba odpoczynku pomaga. Nie wiem jak spisze się nasze gwc przy pracy powiedzmy 3 tygodnie z upałami 30stopni...
  9. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał agreston
    No jeno musisz dać większy wymiennik, opory też rosną na nagrzewnicy. Nic za darmo. Ale sądze, że dla przeciętnego domu to te 3-5kW powinno starczyć. O ile regeneracja źródła będzie wystarczająca. Mój kolega ma od paru lat taki rurowy na rurze kanalizacyjnej zwykłej. W zimie mu to fajnie działa, w zasadzie ma zawsze temp. + na wlocie do reku ale w lato kompletnie mu się to nie sprawdza. Za mała moc, za mało czasu na regenerację, po jednym dniu temp. są już kiepskie dopiero doba odpoczynku pomaga. Nie wiem jak spisze się nasze gwc przy pracy powiedzmy 3 tygodnie z upałami 30stopni...
    A jak dlugi mial ten rurowy ? Prawdopodobnie tu byl pies pogrzebany.

    Ale dales mi do myslenia - Adiqq - mozemy przeciez wykorzystac w lato nasze kolektory z PCi !! Prosty bypass (4 trojniki i 4 zawory do PE) przelaczajacy dolne zrodlo z PCi do wymiennika GWC! Po zimie dolne zrodlo z PCi jest dosc wyeksploatowane co daje idealne warunki do letniego chlodzenia GWC! A przy okazji w tym czasie regenerujemy dolne zrodlo PCi (co w zimie zaowocuje lepszym COPem). Ha!

    Niemniej - na okres zimowy musi byc oddzielna rura, zeby nie zanizac COPu i zeby pompa GWC i pompa z PC sie wzajemnie nie zaklocaly.

    Dzieki za naprowadzenie do myslenia
  10. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Jest oferta z Juwentu. Niestety nie mam dobrych wiesci - DROGO! Za to odrazu wycenili nagrzewnice o mocy 3,5kW. Czyli taka "akurat".

    Oferta:

    http://szyna.civ.pl/gwcoferty/61,02,2011_GGWC.pdf

    Karta doboru:

    http://szyna.civ.pl/gwcoferty/JuwentKrakow1.jpg

    Przede wszystkim zajebiscie wysoka cena tacki ociekowej - spytam ich co to jest ze kosztuje blisko 480 pln (przed rabatem) !! Moznaby je zrobic metoda chaupnicza - przypuszczam ze to zwykly kawalek blaszki z otworem na wyprowadzenie odplywu kondensatu.

    Sam wymiennik 1040 pln netto minus rabat 5% = 988 + vat = 1215 pln.
  11. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Henok ma takie chodzenie pasywne - ma specjalny wymiennik podłaczony do DZ i latem ciepła woda z podłogówki regeneruje mu dodatkowo DZ. Nie wiem ile cosik takiego może kosztować...ale tez nad tym kombinowałem swego czasu...
    on to ma podłączone do rurki PE 40 co idzie z PC do rozdzielacza DZ...
  12. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    Henok ma takie chodzenie pasywne - ma specjalny wymiennik podłaczony do DZ i latem ciepła woda z podłogówki regeneruje mu dodatkowo DZ. Nie wiem ile cosik takiego może kosztować...ale tez nad tym kombinowałem swego czasu...
    on to ma podłączone do rurki PE 40 co idzie z PC do rozdzielacza DZ...
    Do tego mozesz wykorzystac zwykly wymiennik jak ten co wisi u mnie do obslugi kominka. Koszt ok 400 pln.

    Ale ten sposob ma wiele wad - przede wszystkim bardzo latwo przekroczyc punkt rosy - juz ponizej 18stC przy pewnych warunkach wilgotnosci podloga moze poprostu zaczac rosic! To nie oznacza nic dobrego dla paneli, drewna, czy co tam jest polozone na podlodze! No i w nogi jest za chlodno, trzeba chodzic w kapciach Koszt to wymiennik np. plytowy wystarczy maly, 10-15 plytowy za ~400 pln) + pompka + bypass do rozdzielacza DZ czyli cztery zaworki i cztery trojniki Ja jednak w tym kierunku chyba nie pojde, mimo ze taki 15-to plytowy wymiennik przypadkiem mi w szufladzie lezy nieuzywany

    W sumie tak mysle - cena 1,2k pln za wymiennik 3,5kW jest calkiem OK. Wczesniej liczylem 600-800 pln za 2,5kW. Mi to nawet pasuje. Ta tacka tylko mi nie pasuje - kawalek blaszki za taka kase to zdecydowanie za duzo - takie cos to sobie mozna ulepic z plasteliny za pare zlotych

    Zobaczymy co promont zaproponuje - ponoc robia tansze wymienniki ale moga byc z gorszych materialow. Tutaj lamelki aluminiowe, rurki miedziane (1mm grubosci), tylko ramka z ocynku. Promont poki co przyslal prosbe o podanie danych zeby wprowadzic mnie do ich systemu, inaczej nie moga zrobic oferty
    pozdr.
  13. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    jeśli chodzi o te roszenie, to jest czujnik, który wyłącza system przy granicznej temperaturze...na razie i tak się na to nie zdecyduję..mam ważniejsze rzeczy do zrobienia..
  14. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    jeśli chodzi o te roszenie, to jest czujnik, który wyłącza system przy granicznej temperaturze...na razie i tak się na to nie zdecyduję..mam ważniejsze rzeczy do zrobienia..
    A jezeli chodzi o nagrzewnice do GWC -> kiedy chcialbys / chcielibyscie to odpalac? Mi sie znowu az tak nie spieszy, 1,2k to dosc sporo, acz trzeba to bedzie przelknac i kupic Nie wiadomo jak tam beda sie ksztaltowac ceny miedzi i aluminium.. Ten wymiennik wazy 15kg wiec troche tam materialu jest
  15. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    jeśli chodzi o te roszenie, to jest czujnik, który wyłącza system przy granicznej temperaturze...na razie i tak się na to nie zdecyduję..mam ważniejsze rzeczy do zrobienia..
    Problem w tym ze punkt rosy scisle zalezy od wilgotnosci i temperatury - trzebaby pogodzic dwa czujniki.. Pozatym w niektorych pomieszczeniach jest cieplej (od poludnia), w innych chlodniej. Ciezki temat. Ja mysle, ze moznaby to ewentualnie sprobowac pogodzic w pozniejszym czasie z naszym GWC wodnym.

    Najpierw beda dzialac zupelnie niezaleznie.

    Potem zrobi sie bypass na dolnym zrodle PC wylaczajac obieg "letniego" GWC tak zeby PC + pompa dolnego zrodla z PC chodzila z naszym wymiennikiem.

    A na samym koncu mozna szeregowo ZA wymiennikiem ale jeszcze na bypassie wpiac wymiennik plytowy w szereg na zasilaniu podlogowki ale jeszcze przed zaworem trojdrogowym. Na sterowniku zaworu mozna wtedy bedzie normalnie regulowac temperature zasilania podlogowki i ustawic tam np. 20stC.

    Uklad bylby fajny bo wymiennik wymienialby cieplo tylko kiedy bypass bylby przelaczony na tryb letni. Przelaczenie na tryb zimowy wylaczaloby zasilanie wymiennika chlodzacego podlogowke, przelaczaloby dolne zrodlo GWC na male zimowe, a dolne zrodlo pompy ciepla na wlasciwe I nawet nie bedzie potrzebna dodatkowa pompa bo napedza to przeciez pompy z DZ pompy ciepla... Wiec tylko koszt wymiennika, paru rurek, trojnikow i zaworow

    Ale to odlegly temat - narazie skupmy sie na samej nagrzewnicy!!
    pozdr.
  16. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Mysle dalej....

    Ostatnio naprawialem chlodnice do swojego samochodu w Marklowicach (droga na zory, za gazownia). Gosc mi zaproponowal wykonanie chlodnicy od podstaw za ok. 600 pln. Z tym ze moja chlodnica ma chyba z metr na pol metra bo to z terenowki, powiedzial ze tak duzo bo duzo materialu zuzyje.

    Moze by tak spytac takiego goscia czy wykonalby taka chlodnice, wedlug parametrow z Juwentu, hmmm... Fakt, ze w chlodnicy samochodowej chyba nie uzywa sie rurek miedzianych ale kit z tym - jezeli taka nagrzewnica u niego mialaby kosztowac np 400 pln to wybor chyba jest prosty

    Trzeba sprawdzic czym sie roznia "nagrzewnice lamelowe" produkcji Juwentu od typowych chlodnic samochodowych..
    pozdr.
  17. navi FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    navi Zarejestrowany: 11.07.2010 Posty: 155
    Cytat Napisał Daga&Adam
    [...]
    Sam wymiennik 1040 pln netto minus rabat 5% = 988 + vat = 1215 pln.
    Troszkę dużo ale jak nie będzie wyboru no to trudno.

    Mam taki pomysł. Czy nie można by było tego wymiennika zrobić z czegoś takiego ?
    http://allegro.pl/vw-golf-ii-iii-pas...415833795.html

    To przecież prawie to samo. Jakby to zrobić z 8 sztuk to było by to zbliżone gabarytami do tego co stworzył Juwent.
    Koszt by był prawie 4 razy niższy.
  18. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał navi
    Troszkę dużo ale jak nie będzie wyboru no to trudno.

    Mam taki pomysł. Czy nie można by było tego wymiennika zrobić z czegoś takiego ?
    http://allegro.pl/vw-golf-ii-iii-pas...415833795.html

    To przecież prawie to samo. Jakby to zrobić z 8 sztuk to było by to zbliżone gabarytami do tego co stworzył Juwent.
    Koszt by był prawie 4 razy niższy.
    Problem w tym ze nie wiesz jakie to ma parametry - jaka moc i jakie opory (przypuszczam ze spore). Lamelki sa bardzo geste - moga byc duze opory! Ten wymiennik z juwentu ma 18Pa - m.in. tyle kosztuje bo uzyte sa tam rurki miedziane, ktore przewodza znacznie lepiej niz te -> pewnie stalowe?

    Przewodnosc cieplna miedzi 370W/m*k, przewodnosc cieplna stali - 58W/m*k. Czyli trzeba tych rurek 6 x wiecej. A to oznacza w skrocie 6 x wieksze opory. A jezeli nawet pojedyncza taka nagrzewnica mialaby opor taki jak nagrzewnica juwentowa to wyszly by opory 108Pa - zdeko za duzo

    No i co z moca takiej nagrzewnicy dla naszych warunkow.. Czytam ze przecietnie nagrzewnice samochodowe maja ok 3kW. Tyle ze dla zasilania 90stC! U nas bedzie w zimie 6-8stC. 4 x mniej czyli moc 750W Mysle, ze to nie ma sensu, bo procz dosc sporego skomplikowania (trzebaby jeszcze jakis rozdzielacz zrobic) moze to dzialac fatalnie
    pozdr.
  19. navi FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    navi Zarejestrowany: 11.07.2010 Posty: 155
    .... szkoda ;(
  20. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Trzeba poprostu szukac innej firmy ktora zrobi to taniej. Bo chyba mozna to zrobic taniej.. Policzmy - oni uzywaja rurek 16mm, 4 rzedy po.. chyba 12 rurek 40cm. Licze po 50cm bo sa jeszcze kolanka. To daje ok 25mb rury. Metr to okolo 18 pln. Suma - 450 pln. Do tego krocce, lamelki aluminiowe i kupa roboty z poskladaniem calosci.

    Hm.. Obawiam sie jednak ze na cuda nie ma co liczyc - jak znajdziemy taniej to niewiele.. Poczekamy na oferty reszty firm
    pozdr.
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 116
Strona 2 z 6