dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
wgrupiekupie ;) nagrzewnica do GWC wodnego
Strona 3 z 6
  1. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Takie cos moznaby spokojnie samemu polutowac tylko problemem sa lamelki z rozstawem takim zeby pasowaly do lukow 180stC miedzianych Tzn. problemem.. Szczerze mowiac nie szukalem i nie mam pojecia czy to sie da normalnie kupic! Szukajcie Aluminiowe lamelki do chlodnic z dziura 15 albo 16mm
    pozdr.
  2. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Takie cos moznaby spokojnie samemu polutowac tylko problemem sa lamelki z rozstawem takim zeby pasowaly do lukow 180stC miedzianych Tzn. problemem.. Szczerze mowiac nie szukalem i nie mam pojecia czy to sie da normalnie kupic! Szukajcie Aluminiowe lamelki do chlodnic z dziura 15 albo 16mm
    pozdr.
    Tak teraz mysle i takie lamele to poprostu paski aluminium (0,1mm) z wycietymi (a raczej z wybitymi) otworami pod rurki.. Teoretycznie daloby sie to zrobic - najpierw wywiercenie troche mniejszych otworow rzedu... fi 12-13, a potem wybicie fi16 (czy tam fi15 a nawet pol mm mniej jak rurka) tak zeby lamela wlazla na rurke ciasno...

    Kurcze sporo roboty -> to ma 40cm szerokosci, lamelki co 2,4mm czyli 166 lamelek i kazda ma 48 otworow = 7968 otworow

    Ochlonalem
  3. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Odpowiedz z JUWENTu odnosnie tacki:

    Witam!

    Myślę, że z samodzielnym wykonaniem tacy ociekowej, jeżeli będą już Państwo mieli fizycznie wymienniki na obiekcie nie będzie problemu, odrobina wyobraźni, nierdzewki, nieznaczny spadek umożliwiający spływ kondensatu, perforacja umożliwiająca odpływ, zasyfonowanie i montaż zapewniający szczelność układu. Klienci często wykonują takie elementy we własnym zakresie, tym bardziej że przy takim wydatku powietrza i przewidywanej mocy chłodniczej dla takich układów (ochłodzenia powietrza wentylacyjnego o kilka stopni) strumień skroplin będzie stosunkowo mały.
  4. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Odpowiedz RADWAN POLSKA (jakos przypadkiem na nich trafilem):

    Witam,

    Niestety nie mamy w ofercie nagrzewnic o małych mocach . Jeżeli
    planujecie Państwo wykorzystać GWC do celów chłodniczych i grzewczych to
    proponuję zapoznać się centralą wentylacyjną "RESTOR P" . Centrala posiada
    wbudowany układ POMPY ciepła i posiada dużo większe możliwości
    grzewczo-chłodnicze od układu REKUPERATOR + GWC . Duża efektywność
    energetyczna i porównywalny koszt instalacyjny systemu stawia go bardzo
    wysoko pośród obecnie stosowanych rozwiązań energooszczędnych.

    Załączam ulotkę informacyjną i jestem do dyspozycji w zakresie dodatkowych
    wyjaśnień.
    http://szyna.civ.pl/gwcoferty/RESTOR...macyjna_v1.pdf

    Wklejam to w ramach ciekawostki - calkiem ciekawe urzadzenie - rekuperator + powietrzna PC w jednym (z mozliwoscia chlodzenia w lato)

    Sprez do 600Pa i nawiew w najmniejszym urzadzonku do 1400m3/h przy 10kW na grzaniu. To by sie nawet z moimi obliczeniami dokladnie zgadzalo (700W z 100m3/h = dokladnie 10kW przy 1400m3/h). Fajne, spytalem o cene z ciekawosci
    pozdr.
  5. navi FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    navi Zarejestrowany: 11.07.2010 Posty: 155
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Odpowiedz RADWAN POLSKA (jakos przypadkiem na nich trafilem):



    http://szyna.civ.pl/gwcoferty/RESTOR...macyjna_v1.pdf

    Wklejam to w ramach ciekawostki - calkiem ciekawe urzadzenie - rekuperator + powietrzna PC w jednym (z mozliwoscia chlodzenia w lato)

    Sprez do 600Pa i nawiew w najmniejszym urzadzonku do 1400m3/h przy 10kW na grzaniu. To by sie nawet z moimi obliczeniami dokladnie zgadzalo (700W z 100m3/h = dokladnie 10kW przy 1400m3/h). Fajne, spytalem o cene z ciekawosci
    pozdr.
    Podoba mi się ... ale podejrzewam że cena już mi się nie spodoba

    To jak na razie tylko Juwent odpowiedział pozytywnie ;(
  6. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    A z ciekawosci - uzywacie jakichs sterownikow do rekuperatorow ?

    Wiecie, ze nasze brinki da sie obsluzyc np. takim cackiem:

    http://www.insbud.org/pl/produkt-219...ie-12V-DC.html

    Fajne bo mozna np. zaprogramowac godziny tygodnia kiedy ma dzialac na nizszych / wyzszych biegach, a takze dodac np. przycisk w kuchni + przycisk przy WC, za pomoca ktorych na np. 15 min wlacza sie najwyzszy bieg w celu szybkiego usuniecia wygenerowanych zapaszkow A przy okazji pokazuje zabrudzenie filtra.

    Chyba go sobie kupie
  7. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Daga&Adam
    a takze dodac np. przycisk w kuchni + przycisk przy WC, za pomoca ktorych na np. 15 min wlacza sie najwyzszy bieg w celu szybkiego usuniecia wygenerowanych zapaszkow
    A widzicie - trzebabylo skretke do kazdego geberita pociagnac i na duzym przycisku zainstalowac jakis prosty kontrakton, mielibysmy automatyczne przewietrzanie po zalatwieniu sie ha ha
  8. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Daga&Adam
    A z ciekawosci - uzywacie jakichs sterownikow do rekuperatorow ?

    Wiecie, ze nasze brinki da sie obsluzyc np. takim cackiem:

    http://www.insbud.org/pl/produkt-219...ie-12V-DC.html

    Fajne bo mozna np. zaprogramowac godziny tygodnia kiedy ma dzialac na nizszych / wyzszych biegach, a takze dodac np. przycisk w kuchni + przycisk przy WC, za pomoca ktorych na np. 15 min wlacza sie najwyzszy bieg w celu szybkiego usuniecia wygenerowanych zapaszkow A przy okazji pokazuje zabrudzenie filtra.

    Chyba go sobie kupie
    Adam, ja właśnie taki mam w komplecie do reku
  9. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    Adam, ja właśnie taki mam w komplecie do reku
    Oo to spoko - ja dostalem tylko takie proste pokretlo trzybiegowe z dioda zabrudzenia filtra

    Przyszly dwie nowe oferty.
    Pierwsza z "konwektor":

    http://szyna.civ.pl/gwcoferty/obraz_001.jpg
    http://szyna.civ.pl/gwcoferty/obraz_002.jpg
    http://szyna.civ.pl/gwcoferty/obraz_003.jpg

    Nie napisali szczegolow dot. wymiennika (ile rzedow etc) ale to bedzie bardzo podobne do wymiennika z Juwentu bo moc prawie identyczna. Niemniej - cena wyzsza niz w Juwencie. Moznaby posepic o jakas znizke ale cudow nie zdzialamy.

    Druga oferta to z firmy TERMEX:

    http://szyna.civ.pl/gwcoferty/WODNA-...enie204-11.doc

    Ci jednak zapodali za slabe parametry - moc tylko 2,12kW a to przy -20stC daje -4stC na wyjsciu czyli bezsensu No i nie widze nigdzie ceny Poprosilem o oferte z cena na wymiennik 3,5kW.
    pozdr.
  10. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał navi
    Podoba mi się ... ale podejrzewam że cena już mi się nie spodoba
    Odnosnie tej centrali z rekuperatorem i pompa ciepla:

    P1 0 – 1200 50 – 600 10,3 6,2 24.700,00
    P2 0 – 2300 50 – 600 21,1 15,5 35.200,00
    P3 0 – 3400 50 – 600 31,0 20,2 39.800,00

    Ceny netto
    pozdr.
  11. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Adam, czekamy jeszcze na jakieś odpowiedzi ofertowe czy to już wszystko? wynika na to , że Juwent?
  12. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    Adam, czekamy jeszcze na jakieś odpowiedzi ofertowe czy to już wszystko? wynika na to , że Juwent?
    Jeszcze czekamy - jeszcze promont moze cos ciekawego zaoferowac, pozatym jeszcze z 5-6-7 firm nie odpisalo!
    pozdr.
  13. navi FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    navi Zarejestrowany: 11.07.2010 Posty: 155
    Cytat Napisał Daga&Adam
    A z ciekawosci - uzywacie jakichs sterownikow do rekuperatorow ?
    [...]
    Ja na pewno będę robił swój sterownik. Sterowanie wentylacją, światłem, ogrzewaniem i innymi różnymi rzeczami chce sterować przez PDA zabudowane w ścianach kilku miejscach w domu.

    W kuchni przewidziałem taki kabelek.
    W łazienkach, mam przygotowane kabelki do kontaktronów w drzwiach ale do geberitów na upartego też jeszcze mógłbym pociągnąć skrętkę.
  14. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał navi
    Ja na pewno będę robił swój sterownik. Sterowanie wentylacją, światłem, ogrzewaniem i innymi różnymi rzeczami chce sterować przez PDA zabudowane w ścianach kilku miejscach w domu.
    Aha. Ja oswietleniem steruje przez PLC. Ale wentylacji raczej tu nie bede mieszal.

    Cytat Napisał navi
    W kuchni przewidziałem taki kabelek.
    W łazienkach, mam przygotowane kabelki do kontaktronów w drzwiach ale do geberitów na upartego też jeszcze mógłbym pociągnąć skrętkę.
    Ja mam nadmiar skretek przy kazdym wylaczniku wiec tez spoko sobie poradze Kontraktony w drzwiach lazienkowych to tez przesada - w wiekszosci przypadkow jednak chodzisz tam np. rece umyc wiec wlaczanie za kazdym razem wentylacji jest zbedne. Zamiast tego prosciej zainstalowac czujke ruchu na suficie Ale kontraktonik w gebericie to naprawde nie jest glupi pomysl Pytanie jakie tam sa warunki - moze byc ciezko ze zlaczami - moga korodowac. Choc dobrze polutowane, oblane cyna, chyba nie koroduja ?
    pozdr.
  15. navi FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    navi Zarejestrowany: 11.07.2010 Posty: 155
    Cytat Napisał Daga&Adam
    [...]
    Pytanie jakie tam sa warunki - moze byc ciezko ze zlaczami - moga korodowac. Choc dobrze polutowane, oblane cyna, chyba nie koroduja ?
    pozdr.
    Jeszcze bym dodał koszulkę termokurczliwą i myślę że będzie ok.
    Kontaktrony w drzwiach planowałem do uruchamiania podmieszania CWU.
  16. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał navi
    Jeszcze bym dodał koszulkę termokurczliwą i myślę że będzie ok.
    Kontaktrony w drzwiach planowałem do uruchamiania podmieszania CWU.
    Z tym CWU to jest problem - zalezy jaka masz odleglosc i jakie rurki. Ja mam od bufora CWU do rozdzielacza ~4mb PP chyba 25, a od rozdzielacza do umywalki jakies... no z 10mb moze byc pexa 16stki. I po odpaleniu pompki CWU ciepla woda dolatuje dopiero po ok minucie. To za dlugo, zeby taki np. kontrakton spelnil swoje zadanie. Poki co mam pompke odpalona na stale ale prawdopodobnie opre to na czujkach ruchu wszystko. Jest ruch = odpala sie np. co 10-15 minut na minute, czy dwie. Nie ma ruchu przez ostatnie 10-15 min = nie odpala sie. (chodzi o ruch w dowolnym miejscu domu).
    pozdr.
  17. navi FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    navi Zarejestrowany: 11.07.2010 Posty: 155
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Z tym CWU to jest problem - zalezy jaka masz odleglosc i jakie rurki.[...]
    Właśnie tu spodziewałem się problemu.
    Cyrkulację będę miał na dwóch pętlach, o ile dolna łazienka i kuchnia jest blisko to reszta jest już dość daleko.
    Będzie trzeba pokombinować z tą cyrkulacją jak już będzie działać
  18. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    I jeszcze jedna oferta (wklejam w ramach ciekawostki :

    http://szyna.civ.pl/gwcoferty/Nagrzewnicaglikolowa.pdf

    To z firmy avm-baranski.com - tak jak sie spodziewalem cena z kosmosu (1700 pln netto za 3kW!) -> przypuszczalnie to jakis dystrybutor, posrednik, a nie producent, ktory chcialby sobie parenascie stowek per sztuka z nas zgarnac
  19. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Oferta z TERMEX (nie warto nawet wklejac ale wkleje)

    http://szyna.civ.pl/gwcoferty/WODNAobliczenie20411.doc

    2,4k pln netto - upadli na glowe Choc trzeba sie zainteresowac parametrami - wygladaja bardzo podobnie do Juwentu tyle ze Juwet obliczyl 4 rzedy, a oni 8 - czyli nagrzewnica jest praktycznie dwa razy wieksza. Teraz nie mam czasu ale pozniej porownam inne parametry (m.in. ilosc tych obiegow / rurek, bo nie wierze zeby Juwent pomylil sie w obliczeniach).
    pozdr.
  20. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    jakieś konkluzje?
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 116
Strona 3 z 6