dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym
  1. uriel SYMPATYK FORUM (min. 10)
    uriel Zarejestrowany: 09.04.2009 Posty: 66
    [quote=gonzo93]Mam Pellets Fuzzy Logic 15kW Kostrzewy. quote]

    dzięki za rzeczową wypowiedź popartą doświadczeniem. w końcu zdecydowaliśmy się jednak na kominek bez PW czy DGP. najtaniej, ale czy najlepiej... czas pokaże
  2. mariobros35 ELITA FORUM (min. 1000)
    mariobros35 Zarejestrowany: 21.01.2006 Posty: 1237
    Do redakcji i administratora forum postuluję przeniesienie tematu z grup budujących do bardziej odpowiedniego działu np ogrzewanie lub kominki gdzie taki temat będzie zauważony przez forumowiczów bo tu mało kto zagląda a to nie sprzyja wymianie doświadczeń w tym temacie
  3. ricman78 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ricman78 Zarejestrowany: 02.08.2008 Posty: 95
    Witam,
    Mam pytanie odnośnie obudowy kominka z płaszczem wodnym:
    Czy musi posiadać w górnej części obudowy kratki? Chodzi mi o brudzący się sufit.


    pozdrawiam
    marcin
  4. markow7 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    markow7 Zarejestrowany: 06.07.2007 Posty: 183
    Cytat Napisał ricman78
    Witam,
    Mam pytanie odnośnie obudowy kominka z płaszczem wodnym:
    Czy musi posiadać w górnej części obudowy kratki? Chodzi mi o brudzący się sufit.


    pozdrawiam
    marcin

    Ja komorę dekompresyną dla spokoju sumienia robiłem, choć dla kominka z PW to chyba zbędny element. A kratki są tam bardziej w roli rewizyjnej (jest tam naczynie, idą kable). Sufitu nie brudzą.
  5. gfx WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gfx Zarejestrowany: 21.01.2012 Posty: 1
    witam wszystkich plaszczowcow
    to moj pierwszy post i mam pare pytan a po przeczytaniu okolo 100 stron widze ze jest tu bardzo duzo madrych głow
    ale do rzeczy obecnie mam piec na ekogroszek w przyszlym sezonie planuje zakupic kominek z plaszczem wodnym do tego bufor ok 750l chcialem wiekszy ale nie zmiesci mi sie w kotlowni.zasady dzialania znam tego polaczenia tylko chodzi mi kokretnie o cwu wiem ze sa bufory podwojne zbiornik z zbiorniku obecnie mam cieplą wode z boilera elektrycznego chialbym to zminic tylko nurtuje mnie kwesta czy lepiej kupic osobno bufor na co osobno na cwu czy kupic lepiej bufor kombi(zastanawia mnie sytucja jak bede palil ekogroszkiem to w zasadzie bufora nie bede uzywal natomiast cwu bede ladowal a wiem ze w takim zbiorniku boiler na cwu jest w srodku czy nie bedzie takiej sytuacji ze chce korzystac ze 150 l cwu musze zagrzac caly bufor bo w innym wypadku bedzie bardzo szybko spadac temperatura zbiornika cwu.
  6. janis77 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    janis77 Zarejestrowany: 22.05.2010 Posty: 9
    Witam wszystkich. Jestem na etapie wyboru kominka z płaszczem wodnym i mam dylemat między Kratki Zuzia 19kW z wężownicą a TURBOKOMINEK I CARO. Jeśli ktoś ma już jakieś doświadczenie z tymi kominkami to napiszcie co i jak.
  7. tadek0507 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tadek0507 Zarejestrowany: 12.10.2010 Posty: 56
    Witam!
    Powiem tak czytając to wszystko teraz to juz mam całkowity mętlik w głowie jesli chodzi o wybór kominka! haaaa
    Mam pytanie do osób urzywających automatycznej przepustnicy powietrza- jak to sie sprawdza w praktyce?
    Czy lepiej poprostu wybrac kominek z wetylatorem?
    Oczywiscie chodzi mi o kominek z płaszczem wodnym który ma ogrzewac dom szkieletowy drewniany o powierzchni 140 metrów wiec nie za duzy!
  8. kwiatollo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kwiatollo Zarejestrowany: 07.01.2011 Posty: 44
    Witam, jestem na etapie wyboru kominka. Moją uwagę przykuł Turbokominek model Elka firmy Makroterm. Moje pytanie ..czy ktoś z was ma może taki kominek lub ewentualnie inny model tej firmy. Interesuje mnie jak sprawdza się to cudo i jakie macie ewentualnie uwagi to tego sprzętu?
  9. hollowman SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hollowman Zarejestrowany: 19.02.2012 Posty: 14
    Witam

    Również jestem na etapie wyboru kominka z płaszczem wodnym, dom 200,9 m2 w tym 170 m2 powierzchni użytkowej z poddaszem i garażem włącznie. Z wzoru, który znalazłem na forum wyszło mi, że powinien to być wkład 17 KW, ale zastawiam się czy będzie to wystarczające. W domu na parterze w salonie i w kuchni jest podłogówka (jakieś 40 m2), pozostałe pomieszczenia są ogrzewane kaloryferami (w tym garaż i poddasze). Kubatura bliźniaka to 480 m2, ściany z pustaków ceramicznych 25 cm ocieplone styropianem 15 cm plus elewacja z tynku. Oczywiście do tego będzie kocioł gazowy w projekcie jest zapis o kotle stojącym Vitola 111 15KW ze zbiornikiem Viessmana 130 dm3. Z uwagi na to, że chciałbym niedługo zacząć coś robić w środku, a gaz będzie podłączony w kwietniu, pomyślałem, że najpierw zamontuje sam kominek i będę nim ogrzewał pomieszczenia i tu mam pytanie czy to dobre rozwiązanie, może jednak trzeba poczekać i zamontować całą instalację czyli kominek i piec? Drugie pytanie jest takie czy podana moc obu urządzeń bedzie wystarczająca? Pozdrawiam
  10. CzarekT SYMPATYK FORUM (min. 10)
    CzarekT Zarejestrowany: 01.04.2003 Posty: 25
    Cytat Napisał tadek0507
    Witam!
    Powiem tak czytając to wszystko teraz to juz mam całkowity mętlik w głowie jesli chodzi o wybór kominka! haaaa
    Mam pytanie do osób urzywających automatycznej przepustnicy powietrza- jak to sie sprawdza w praktyce?
    Czy lepiej poprostu wybrac kominek z wetylatorem?
    Oczywiscie chodzi mi o kominek z płaszczem wodnym który ma ogrzewac dom szkieletowy drewniany o powierzchni 140 metrów wiec nie za duzy!
    Z wentylatorem nie wiem.
    Ja mam CTM z automatyczną przepustnicą i powiem - rewelacja. Mimo że przepustnica ma tylko dwie pozycje - zamknięte - otwarte, to temperatura jest trzymana przez sterownik z dokładnością 3 stopni. Dla podłogówki trzyma 65 stopni, dla podgrzania c.w.u. podnosi do 85 i po nagrzaniu obniża znowu do 65. Oczywiście warunek - drewno suche
  11. egon20041 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    egon20041 Zarejestrowany: 09.03.2009 Posty: 2
    Mam takie moze dziwne , może nie pytanko do uzytkowników TK, mianowicie czy taki TK oddaje dużo ciepła do pomieszczenia.
    Jeżeli można to poproszę o jakieś porównanie.
  12. pepi DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pepi Zarejestrowany: 09.03.2005 Posty: 662
    Potrzebuję opinii o Byrskim np.20KW
  13. 4motion WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    4motion Zarejestrowany: 28.10.2013 Posty: 3
    Cytat Napisał CzarekT
    Z wentylatorem nie wiem.
    Ja mam CTM z automatyczną przepustnicą i powiem - rewelacja. Mimo że przepustnica ma tylko dwie pozycje - zamknięte - otwarte, to temperatura jest trzymana przez sterownik z dokładnością 3 stopni. Dla podłogówki trzyma 65 stopni, dla podgrzania c.w.u. podnosi do 85 i po nagrzaniu obniża znowu do 65. Oczywiście warunek - drewno suche

    Witam,
    mam pytanie ponieważ jestem kompletnie zielonym nowym użytkownikiem kominka z PW nie wiem jak mam go obsługiwać. Mam sterwonik MSK osotatnio poraz pierwszy go odpaliłem temp. wzrastała do 82-83st i się przestraszyłem przestałem dokładać i zagasiłem palenisko. Wydawało mi się że temp ma dojść do 65C i koniec jak to wygląda u was??Rozumiem że po przekroczeniu 65C sterwonik przejmuje kontrolę?
    Drewno mam suche. Układ mam otwarty.

    Pozdrawiam
    Łukasz
  14. radbar SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radbar Zarejestrowany: 04.04.2016 Posty: 21
    Celuję w Romotop 6.6.2 TV. Może ktoś polecić kominkowca z Lublina.
  15. tbrychcy SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tbrychcy Zarejestrowany: 04.12.2013 Posty: 28
    Witam serdecznie,

    Nie bardzo wiem jak założyć nowy temat. Jeśli robię to w nie właściwy sposób to poprawcie proszę.

    Mieszkam w domu o powierzchni 96m. Dom ogrzewam piecem na pellet (Red compact 14kW) oraz kominkiem bez żadnego rozprowadzenia. Przed zamieszkaniem myślałem, ze będzie to dobre rozwiązanie. Po kilku lat dochodzę do wniosku, że tak na prawdę wystarczyłby kominek z płaszczem wodnym. W okresie zimowym nasz kominek praktycznie pali się 24h na dobę co wynika z tego, że w domu jest żona (macierzyński od kilku lat z małymi przerwami - trójka dzieci). Jeśli wróci do pracy to wtedy kominek będzie działał krócej, powiedzmy od 16-ej do powiedzmy "rana". Wydaje się, że gdybyśmy mieli kominek z płaszczem wodnym to nie musielibyśmy zaprzęgać do pracy pieca a koszty ogrzewania byłyby wtedy niższe.

    Co zrobilibyście w moim przypadku? To co chciałbym osiągnąć to

    1. nieograniczona ilość ciepłej wody - stale z tym mam problem
    2. niższe koszty ogrzewania
    3. ograniczenie pracy pieca a być może jego całkowite wyłączenie.


    Sporo ludzi pisze, że kominek z płaszczem bardzo brudzi. Zastanawiam się, czy kominek z płaszczem brudzi bardziej od kominka bez płaszcza, czy też nie mato znaczenia jaki to kominek bo wszystkie brudzą?

    Nasz kominek to tarnava 14kW - kupiony używany. Obudowę kominka zrobiliśmy na wzór starych glinianych pieców naszych przodków. Kominek z drewnianą belką. Wiem, że musiałbym go zniszczyć gdybym chciał wymienić wkład. Zastanawiam się też nad przejściowym rozwiązaniem polegającym na doprowadzeniu ciepła z kominka do łazienki. Łazienka sąsiaduję z kominkiem - jest za ścianą. Czy można z takiego zwykłego wkładu zrobić wyprowadzenie ciepła do innego pomieszczenia? Czy to dużo roboty? Odległość od wkładu do łazienki nie przekracza 2 metrów.

    z góry dziękuję za podpowiedzi,
    Tomek
Pokaż wyniki od 3221 do 3235 z 3235