dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Podkarpacka
Strona 1 z 707
  1. Wojtek M. FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojtek M. Zarejestrowany: 22.11.2001 Posty: 111
    Wydaje mi się, że mało osób z Podkarpacia bierze udział w Forum. Podejrzewam o to tylko Długiego. Budowniczy Podkarpacia łączcie się.
  2. greg STAŁY BYWALEC (min. 300)
    greg Zarejestrowany: 30.11.2001 Posty: 494
    Witam
    Wprawdzie rzadko "wypowiadam" się na forum ale często tu zaglądam. Jestem również z Podkarpacia - Rzeszów. Łączę się z Budowniczymi z tego regionu.
    Pozdrówka
    Grzesiek
  3. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    Cześć sąsiedzi!
    Wiem że jest nas tu więcej, Krosno też chyba wkrótce dołączy...
  4. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    ...
  5. Wojtek M. FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojtek M. Zarejestrowany: 22.11.2001 Posty: 111
    Jak najbardziej się z Tobą zgadzam. Jednak troszkę cenzury nie byłoby czymś złym.
  6. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    ...
  7. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    ...
  8. Dlugi FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dlugi Zarejestrowany: 21.03.2001 Posty: 157
    Witam

    Nie zagladalem na ten watek, jako ze (tak jak juz stwierdzono) przegladniecie Forum zabiera za duzo czasu.
    Rzeczywiscie naleze do grupy podkarpackiej - budowa 6km od Krozna w Lezanach (z polskimi literami - Łężanach)
  9. Wojtek M. FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojtek M. Zarejestrowany: 22.11.2001 Posty: 111
    Ja tez bardzo długo nie zaglądałem do tego wątku. Forum jest teraz strasznie rozbudowane i nie mam na tyle czasu, aby się zająć wszystkim.
    Bardzo mnie cieszy, że Długi buduje nie daleko mnie. Ja mam budowę w Korczynie, czyli w linii prostej to jakieś 10 km od Ciebie, Długi.
    Sorry Brzoza, że tyle musiałeś czekać na odpowiedź. Centralne już mam skończone - z wyjątkiem pieca do c.o., który mam zamiar kupić dopiero na jesieni. Nie chcę wydawać pieniędzy i tracić gwarancji, jak piec będzie nie używany.
    Z tym liczeniem to jest różnie. Jedni wykonwacy liczą tak, inni siak. Ja przyjąłem inną metodę. Pytałem wykonawcę ile będzie kosztowało całe centralne: materiały, kaloryfery, robocizna - bez pieca c.o. Zebrałem cztery oferty. Rozbieżności w cenach były następujące: 9.500, 10.900, 11.800, 14.000 zł. Wszyscy zastrzegli możliwość zmian cen w przypadku zmian w zużyciu materiałów. Gwarantowali cenę robocizny. W rozmowie bezpośredniej, najmniej przekonujący byli wykonawcy za 9.500 i 14.000. Najtańszy nie wyszczególnił w ofercie kilku materiałów jakie wypisali pozostali, to wzbudziło moje podejrzenia. Także nachalnie namawiał mnie na kaloryfery, które on sprzedaje, a które nie wydawały mi się nejlepsze. Ten od oferty najdroższej wmawiał mi, że to co on proponuje jest najlepsze, a pozostali robią błąd nie wykonując instalacji tak jak on. Pozostały dwie środkowe. Obydwaj mieli referencje moich znajomych. Obydwaj mieli ten sposób wykonania, podobne upusty w hurtowniach. Wybrałem tego, który był bardziej elestyczny w stosunku do mnie i który zaopatrywał się w hurtowni, gdzie był większy wybór. Po wykonaniu instalacji (oferowanej za 11.800), przedstawił mi rachunek za 11.000 zł. Na razie jestem zadowolony, ale jeszcze nie uruchamiałem centralnego. W tej kwocie obiecał także kupić i podłączyć piec c.o. z upustem w hurtowni.
    Szczegóły: poweirzchnia ogrzewana to 155 m2, 11 kaloryferów Kermi, 2 łazienkowe, 33 m2 ogrzewania podłogowego. Instalacja miedziana (podłogowe Kisan), piec dwufunkcyjny.
    Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz.
  10. Wojtek M. FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojtek M. Zarejestrowany: 22.11.2001 Posty: 111
    Aha. Podłączenie z pieca na rozdzielaczach. Jeden na parterze, drugi na poddaszu. Bez wymiennika. Rozprowadzenie pod wylewkami w warstwie styropianu. W takich warunkach uzyskanie grawitacji jest niemożliwe.
  11. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    Dzięki Wojtek
    U mnie powierzchnia trochę większa, robię bez podłogówki.Kotła do tej pory nie kupilem, kombinuję podobnie.
    Czy Ty planujesz ogrzewanie gazowe czy na paliwa stałe ?
    ile płaciłeś robociznę od 1 szt grzejnika ( zrachunkiem czy bez)
    gdyby się okazało,że kociół na paliwa stałe to wymienilibyśmy się ofertami.
    Nie wiem czy w najbliższych dniach będę mógł siedzieć na łączach bo mi sprzęt siada (poszedł wentylator i trochę grafika)
    Pozdrawiam
  12. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    ...
  13. Wojtek M. FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojtek M. Zarejestrowany: 22.11.2001 Posty: 111
    Piec na gaz. Dwufunkcyjny. Wygoda i ekologia, a także niezbyt wygórowane koszty eksploatacji. Koszt robocizny? Tak jak mówiłem, nie zwracałem uwagi na koszt od kaloryfera, punktu czy coś takiego. Ważny jest koszt całości. Monteży do perfekcji opanowali sztukę manipulowania cenami robót i materiałów. W zależności od tego jakie mają kontakty w hurtowniach. W jednym przypadku okazało się nawet, że instalator za robociznę chce tylko 500 zł!! Za wykonanie całej instalacji! Po prostu im mniej za robociznę tym więcej za materiały i na odwrót. Natomiast doszedłem do jednej prawdy: zupełnie nie opłaca się brać wykonawcy nie związanego z żadną hurtownią. Nawet jeśli w jakiejś hurtowni dadzą Ci 10-15% upustu od cen katalogowych, to zaprzyjaźniony z nimi wykonawca, dostanie powyżej 20%. W rzeczywistości, praca instalatora jest pokrywana przez pieniądze z upustu w hurtowni. W ofetrach instalatorzy jako koszt robocizny wymieniali ceny: 500, 1400, 1800, 2400 zł. Za całość j.w.
    Uważaj na sprzęt. Bez wentylatora upieczesz procesor, chyba że masz jakiś monitor i Ci go wyłączy lub zdownuje.
  14. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    ...
  15. Wojtek M. FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojtek M. Zarejestrowany: 22.11.2001 Posty: 111
    Po ile masz to drzewo i skąd? Ja będę potrzebował do kominka, jakieś 5 m3 na rok. Znajomy kupował po 70 zł/m3 z przywiezieniem.
  16. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    ...
  17. jaromirl WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaromirl Zarejestrowany: 23.02.2002 Posty: 6
    Oddaję głos na Grupę Podkarpacką.Pa.
  18. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    ...
  19. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    ...
  20. babis FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    babis Zarejestrowany: 04.12.2001 Posty: 177
    Cześć!
    Ja jestem z Rzeszowa, a mój stan budowy to także "mniej niż O"
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 14123
Strona 1 z 707