dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Szczecińska
  1. Teska REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Teska Zarejestrowany: 23.10.2002 Posty: 22094
    Cytat Napisał semiramida
    ja kupowalam kolumny na allegro, polecam. wtedy gdy kupowałam, w Szczecinie nie było. (3 lata temu?). to i pewnie teraz nie ma jeszcze bardziej...
    kto poratuje warstwami xps co zostały po budowie, żeby dalo rada wyłożyć 3 m2 balkonu na grubość 14 cm? ale lambda żeby była mniejsza niz 0,38...
    mi pozostala dachowka karpiowka 2 palety, lity parkiet renomowany na jakies 7-8 m2 moze. elementy silka różne (w tym tempo).
    nadal chętnie przyjmę namiar na wykonawcę barierek drewnianych na zewnątrz.
    bardzo wspólczuję tym, co dopiero szukają wykonawców. Mam nadzieje że macie czas, żeby najpierw poznać zasady wykonywania roboty, która im zlecicie, i będziecie nad nimi stali, żeby tak właśnie wykonali.... Ja teraz kilka tysięcy złoty wydam na poprawki w dachu, a najlepiej byłoby ułożyć go na nowo... albo nie ma teraz jak robić odgromówkę czy przyczepiac rynny, bo wykonawcom ocieplenia to wisiało... nawet elektryk który miał powiedziane, że lampki mają wisieć w jednakowych odległościach od drzwi, pod moją nieobecność przykręcił je w niejednakowych odległościach na elewacji... wszystko przy czym nie byliśmy jest do poprawki. a skubancy, nie chcą robić gdy nad nimi stoimy. taka prawda...

    teraz to już fachowców nie ma...teraz są tylko papraki....u moich sasiadów zbudowali dom...i kochana dach kończy się na połowie ocieplenia, zrobili za mały dach....teraz młodzi ludzie się szarpią z formą - zapłacili wsio...Nie wiem czemu w garazu zrobili tzw kanał...i kanał mają-woda do kostek stoi ....porażka
  2. Teska REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Teska Zarejestrowany: 23.10.2002 Posty: 22094
    Cytat Napisał grzegorzpaszk
    Jakie firmy polecasz?
    Na Oferteo najwięcej pozytywnych opinii ma Siergiej.
    Mojemu sąsiadowi budowała ta firma. Panowie z Ukrainy bardzo się starali...szybko i bezproblemowo sso. Z Siergiejem współracuje firma wykończeniowa...i ta to porażka szefem jest Paweł.Sąsiad pogonił...
  3. Teska REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Teska Zarejestrowany: 23.10.2002 Posty: 22094
    Czy macie godnego polecenia fachowca od tyków zewnętrzynych? Potrzebuję odnowić tynk... bo stary po 14 latach zaczyna być mocno brudny

    i szukam kogoś kto mi założy trwnik ( 110m)z siewu plus prosty system nawadniania macie kogoś????
  4. dome FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dome Zarejestrowany: 25.11.2009 Posty: 134
    Cytat Napisał Teska
    Czy macie godnego polecenia fachowca od tyków zewnętrzynych? Potrzebuję odnowić tynk... bo stary po 14 latach zaczyna być mocno brudny

    i szukam kogoś kto mi założy trwnik ( 110m)z siewu plus prosty system nawadniania macie kogoś????
    Zgadzam się. Dobry WYKONAWCA jak mamut... wyginął niechybnie...
    Obecni to beksy, baletnice i chłopki roztropki.
    Ja mogę jedynie polecać tych, co do tej pory mi robią, jak na razie SSO. Przed nami SSZ. Lejemy stropy. O trawniku i elewacji jeszcze marzę i śnię.

    Poza tym, czy tylko ja uważam, że przerwa między bloczkami POROTHERM DRYFIX ściany konstrukcyjnej na 1 cm, taka, że mogę drzew listowie podziwiać to partactwo?
    Przedstawiciele Wienerbergera twierdzą, że to zegarkowa robota...
  5. Sabat FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sabat Zarejestrowany: 12.07.2015 Posty: 155
    Cytat Napisał dome
    Poza tym, czy tylko ja uważam, że przerwa między bloczkami POROTHERM DRYFIX ściany konstrukcyjnej na 1 cm, taka, że mogę drzew listowie podziwiać to partactwo?
    Przedstawiciele Wienerbergera twierdzą, że to zegarkowa robota...
    ja zapodawałem normalną zaprawę i nie było żadnych przerw.. chyba nie powinno być
  6. semiramida DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    semiramida Zarejestrowany: 11.05.2012 Posty: 540
    dome, moze to i dobrze że zrobiliście kwadratowe kolumny. Ja mam do tej pory je niepogladziowane i niepomalowane. Bo albo był deszcz i fachowiec uważa ze za mokre, albo nie wiem co..., w każdym razie wg cennikow, obrobka takiej powierzchni to ok 250 zl 1 m...
  7. dome FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dome Zarejestrowany: 25.11.2009 Posty: 134
    Cytat Napisał Sabat
    ja zapodawałem normalną zaprawę i nie było żadnych przerw.. chyba nie powinno być
    Też tak uważam.
  8. dome FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dome Zarejestrowany: 25.11.2009 Posty: 134
    Cytat Napisał semiramida
    dome, moze to i dobrze że zrobiliście kwadratowe kolumny. Ja mam do tej pory je niepogladziowane i niepomalowane. Bo albo był deszcz i fachowiec uważa ze za mokre, albo nie wiem co..., w każdym razie wg cennikow, obrobka takiej powierzchni to ok 250 zl 1 m...
    Ceny kosmiczne. Na razie cieszę się, że mamy kolumny Potem będę próbować coś z nimi zrobić.

    Teraz czekam na koniec lania stropu i ściany góry. Potem nareszcie... dach

    Czy macie godną polecenia firmę, która kompleksowo zajmuje się hydrauliką, rekuperacją, pompą ciepła i ogrzewaniem podłogowym?
  9. Macek17 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Macek17 Zarejestrowany: 28.01.2008 Posty: 16
    Poleci ktoś solidną i rozsądną cenowo firmę do docieplenia poddasza użytkowego (wełna)?
    Z góry wielkie dzięki za każde info.
  10. semiramida DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    semiramida Zarejestrowany: 11.05.2012 Posty: 540
    uważam ze pompa ciepła jest za droga...
  11. dome FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dome Zarejestrowany: 25.11.2009 Posty: 134
    Cytat Napisał semiramida
    uważam ze pompa ciepła jest za droga...
    Czy masz na myśli jej koszty eksploatacji, czy koszt zakupu?
  12. semiramida DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    semiramida Zarejestrowany: 11.05.2012 Posty: 540
    i to i to... no i jestes uzależniona od prądu..no ja tez jestem bo mam gaz. dlatego przy grzaniu z prądem trzeba mieć zwykły kominek w razie awarii...
  13. dome FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dome Zarejestrowany: 25.11.2009 Posty: 134
    Cytat Napisał semiramida
    i to i to... no i jestes uzależniona od prądu..no ja tez jestem bo mam gaz. dlatego przy grzaniu z prądem trzeba mieć zwykły kominek w razie awarii...
    Kominek będzie Kusi nas też fotowoltaika.
  14. Sabat FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sabat Zarejestrowany: 12.07.2015 Posty: 155
    Odnośnie ocieplenia, ja mam piane pur, i po zimie i teraz w lato jestem zadowolony
    Zostało mi tylko zaregispować poddasze, ale to sobie zostawiam na długie jesienne wieczory
    Do hydrauliki oraz podłogówki mogę polecić Tomka Suleja- w porządku wykonawca, podłogówka chodzi jak ta lala, jedynie piec sam kupowałem na necie bo ceny w Szczecinie z kosmosu :/
    tu jak wygladają petle w salonie https://goo.gl/photos/adtCaCC3NVjUjHDDA
  15. dome FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dome Zarejestrowany: 25.11.2009 Posty: 134
    Cytat Napisał Sabat
    Odnośnie ocieplenia, ja mam piane pur, i po zimie i teraz w lato jestem zadowolony
    Zostało mi tylko zaregispować poddasze, ale to sobie zostawiam na długie jesienne wieczory
    Do hydrauliki oraz podłogówki mogę polecić Tomka Suleja- w porządku wykonawca, podłogówka chodzi jak ta lala, jedynie piec sam kupowałem na necie bo ceny w Szczecinie z kosmosu :/
    tu jak wygladają petle w salonie https://goo.gl/photos/adtCaCC3NVjUjHDDA
    My też planujemy ocieplić poddasze pianą. Jednak teraz jesteśmy dopiero na etapie stropu który nie może się wylać od soboty...
    Piękne masz ogrzewanie podłogowe
  16. Sabat FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sabat Zarejestrowany: 12.07.2015 Posty: 155
    pogoda nie rozpieszcza :/ ja jestem w trakcie równania działki, ale takie kałuże się porobiły że taczka mi sie topi...
  17. dome FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dome Zarejestrowany: 25.11.2009 Posty: 134
    Cytat Napisał Sabat
    pogoda nie rozpieszcza :/ ja jestem w trakcie równania działki, ale takie kałuże się porobiły że taczka mi sie topi...
    Ja pilotuję pogodę dla lotników
    Jednak dzisiaj... Przyłapałam wykonawcę jak mi z sąsiadem, przed laniem słupów wejścia, wywoził beton z lanego stropu taczkami do sąsiada... Kierownik budowy od tygodnia ma fochy i nie odbiera telefonu... CO ZA KRAJ I LUDZIE z branży budowlanej...
    Dekarz mnie pociesza, że nie wszyscy są tacy.
    M A K A B R A.
    Nie chwal ludzi przed zachodem słońca (czytaj... końcem ich prac wykonawczych).
    Kapcie spadają...
  18. Sabat FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Sabat Zarejestrowany: 12.07.2015 Posty: 155
    Cytat Napisał dome
    . CO ZA KRAJ I LUDZIE z branży budowlanej...
    Dekarz mnie pociesza, że nie wszyscy są tacy.
    M A K A B R A.
    Nie chwal ludzi przed zachodem słońca (czytaj... końcem ich prac wykonawczych).
    Kapcie spadają...
    Ręce opadają, a nie mógł zwyczajnie po ludzku przyjść "panie pożycz dwie taczki betonu, rozliczymy się albo wymienimy"
    Ja mam super sąsiadów, na spółkę kontenery braliśmy wc dla robotników, jak komuś zabrakło porothermów to jeden drugiego ratował, to samo z betonem czy piachem, przecież będziecie mieszkać koło siebie do końca życia a na początku takie numery
  19. dome FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dome Zarejestrowany: 25.11.2009 Posty: 134
    Cytat Napisał Sabat
    Ręce opadają, a nie mógł zwyczajnie po ludzku przyjść "panie pożycz dwie taczki betonu, rozliczymy się albo wymienimy"
    Ja mam super sąsiadów, na spółkę kontenery braliśmy wc dla robotników, jak komuś zabrakło porothermów to jeden drugiego ratował, to samo z betonem czy piachem, przecież będziecie mieszkać koło siebie do końca życia a na początku takie numery
    Zdecydowanie TAK. Na naszych oczach ten beton wywozili. Stanęli jak wryci, gdy zobaczyli nas stojących przed wejściem...
    Też bym wolała mieć przynajmniej normalnych sąsiadów i też powiedzieliśmy, że wystarczyło zapytać...
    Chociaż był to beton również na słupy i gdybyśmy ich nie przyłapali, pewnie musielibyśmy dokupować beton do ich ostatecznego wylania.
    Szkoda, niesmak i rozczarowanie pozostaje. Myślałam, że wykonawcę mamy zaufanego. Teraz już go nigdy dalej nie polecę, a gdy ktoś zapyta, powiem, że można go wziąć do prac wykonawczych plus stróża patrzącego na ręce
  20. szydas ELITA FORUM (min. 1000)
    szydas Zarejestrowany: 03.03.2006 Posty: 2080
    Cytat Napisał Teska
    oooooo będziesz się znowu budował???
    rozbudowuję się - pojedynczy garaż nam nie wystarcza, chcemy jeszcze wyrzucić kotłownię. Jakbym dzisiaj miał się budować to na pewno z piwnicą, tak przy okazji.
Pokaż wyniki od 77441 do 77460 z 77901