dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
przyłącze wodociągowe
  1. iandm WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iandm Zarejestrowany: 11.04.2007 Posty: 4
    helo
    Niedawno kupilismy działkę nieuzbrojoną i teraz zamierzamy wykonać przyłącze wodociągowe. Otrzymalismy warunki ze mamy wydłużyć istniejący wodociąg o 60m:
    z rur 110PVC przyłącze 40PEHD, PN-10
    Czy ktoś się orientuje jakie to mogą być koszty?

    Pozdrawiam
  2. Robin_lodz SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robin_lodz Zarejestrowany: 09.10.2006 Posty: 92
    Mniej więcej tak bo sami robimy na 500 m na szczęście dla 22 działek.

    1. Mapka do celów projektowych do 1000 zł (myslę że z 700)
    2. Projekt sieci (dla małej sieci pewnie też do 1000 zł ( wtym powinien być opłata ZUD)
    3. Sanepid ok 400 zł
    4. Wykonanie od 90 zł za metr z materiałami wzwyż
    5. Inwentaryzacja geodety (tu trudno mi powiedzieć ale też koło 1000 pewnie )

    Być może jeszcze o czymś zapomniałem ja jestem na etapie pkt 2. Dla 30 metrów wodociąg wyliczył mi 10 tys. dla 100 metrów ok. 25 tys. Ale moim zdaniem mocno przegieli. Ostatecznie można jeszcze wykopać studnie za 150-200 zł za metr.
  3. SONYA FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SONYA Zarejestrowany: 05.11.2006 Posty: 255
    Jestem na wstępnym etapie papierkowym dla przyłącza, które zamierzamy zrobić razem z sąsiadem. Na razie koszty to: mapka do celów projektowych 350 zł (dla budowy oraz wszystkich przyłaczy) i projekt przyłącza 300 zł (dla 2 działek ok. 150 m od istniejącej sieci). Co do Sanepidu na razie 61.50 zł ale to jeszcze nie wszystko bo jeszcze mielą kolejne decyzje. Co do kosztów wykonania to przy aktualnym wzroście cen trudno powiedzeć.
  4. Art-p FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Art-p Zarejestrowany: 13.02.2006 Posty: 163
    Witam
    Co do projektu wodociągu (jeżeli jest to sieć wodociągowa- czyli podłączenie kilku budynków) to musze Cię zmartwić, ale 1000 to jest robota projektanta (ja bym tyle wziął) ale kolejne 2000 tysiące to uzgodnienia, uzgodnienia środowiskowe, wypisy, warunki itp.
    A co do wykonawstwa to nie da się określić ceny "za metr" bo to zależy od gruntu, nawierzchni, lokalizacji sieci, od wysokości wody gruntowej (np. odwodnienie) itp.
    Życzę powodzenia
  5. iandm WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iandm Zarejestrowany: 11.04.2007 Posty: 4
    Dzięki za info. Ceny z lekka mnie przeraziły za to przyłącze.
    Może warto zastanowić się nad studnią?
  6. Kero Guest
    Kero Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Art-p
    Witam
    Co do projektu wodociągu (jeżeli jest to sieć wodociągowa- czyli podłączenie kilku budynków) to musze Cię zmartwić, ale 1000 to jest robota projektanta (ja bym tyle wziął) ale kolejne 2000 tysiące to uzgodnienia, uzgodnienia środowiskowe, wypisy, warunki itp.
    A co do wykonawstwa to nie da się określić ceny "za metr" bo to zależy od gruntu, nawierzchni, lokalizacji sieci, od wysokości wody gruntowej (np. odwodnienie) itp.
    Życzę powodzenia
    Są projektanci(?), których wysłałbym nie do Anglii lecz do Etiopii.
    Za kompletny projekt przyłącza wraz z uzgodnieniami zapłaciłem 450PLN
  7. beti555 Lider FORUM (min. 2800)
    beti555 Zarejestrowany: 06.01.2006 Posty: 3792
    Cytat Napisał Robin_lodz
    Mniej więcej tak bo sami robimy na 500 m na szczęście dla 22 działek.

    1. Mapka do celów projektowych do 1000 zł (myslę że z 700)
    2. Projekt sieci (dla małej sieci pewnie też do 1000 zł ( wtym powinien być opłata ZUD)
    3. Sanepid ok 400 zł
    4. Wykonanie od 90 zł za metr z materiałami wzwyż
    5. Inwentaryzacja geodety (tu trudno mi powiedzieć ale też koło 1000 pewnie )

    Być może jeszcze o czymś zapomniałem ja jestem na etapie pkt 2. Dla 30 metrów wodociąg wyliczył mi 10 tys. dla 100 metrów ok. 25 tys. Ale moim zdaniem mocno przegieli. Ostatecznie można jeszcze wykopać studnie za 150-200 zł za metr.
    Muszę Cie zmartwić, ale te ceny są realne My płaciliśmy ponad rok temu jeszcze wiecej
  8. Art-p FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Art-p Zarejestrowany: 13.02.2006 Posty: 163
    Cytat Napisał Kero
    Cytat Napisał Art-p
    Witam
    Co do projektu wodociągu (jeżeli jest to sieć wodociągowa- czyli podłączenie kilku budynków) to musze Cię zmartwić, ale 1000 to jest robota projektanta (ja bym tyle wziął) ale kolejne 2000 tysiące to uzgodnienia, uzgodnienia środowiskowe, wypisy, warunki itp.
    A co do wykonawstwa to nie da się określić ceny "za metr" bo to zależy od gruntu, nawierzchni, lokalizacji sieci, od wysokości wody gruntowej (np. odwodnienie) itp.
    Życzę powodzenia
    Są projektanci(?), których wysłałbym nie do Anglii lecz do Etiopii.
    Za kompletny projekt przyącza wraz z uzgodnieniami zapłaciłem 450PLN
    Kolego zanim zaczniesz kogoś obrażać to sprawdź (lub się zapytaj kogoś kto się na tym zna) jaka jest różnica między zrobieniem przyłącza a sieci!!!!!!!
    My tu piszemy o sieci wodociągowej dla której trzeba duuuużżżo więcej uzgodnień niż dla przyłącza i dużo większe opracowanie niż dla przyłącza. Więc zanim wyślesz mnie do Etiopii sprawdź gdzie to jest bo widzę że lubisz pisać o rzeczach o których nie masz pojęcia.
    Jednakże pozdrawiam Cię
  9. rael_ww STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rael_ww Zarejestrowany: 25.02.2007 Posty: 436
    Słuchajcie właśnie zacząłem sie interesować wodą
    Muszę teraz wykonać projekt przyłącza wono-kanalizacyjnego. Jestem po pierwszej rozmowie z projektantem. Za projekt z uzgodnieniami chce 1300zł. Czy to dużo, mało i na co zwrócić jeszcze uwagę. Gdzie mogą być dodatkowe koszty. Czy ten ZUD, sanepid, geodeta... również? Czy te pozycje dotyczą bardziej skomplikowanych inwestycji (np.dla 22 działek)
    Dodam, że wodę i kanalizację mam w drodze - bezpośrednio przy działce, a przyłącze robię tylko dla siebie.
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9