dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupy budujace - dom w powojach
  1. patrykos2005 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    patrykos2005 Zarejestrowany: 01.03.2008 Posty: 108
    ZAPRASZAM DO DYSKUSJI ORAZ WYMIANY DOŚWIDCZEŃ NA TEMAT Domu w Powojach 2 z ARCHONU.
  2. guteksam WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    guteksam Zarejestrowany: 23.11.2006 Posty: 3
    Witam !
    Miło spotkać na forum osobę chcącą się podzielić dzoświadczeniami z realizacji tego projektu. Ja jestem właśnie w trakcie budowy (wylewanie nadproży) tego domu -oczywiście "dom w powojach 2". Buduję systemem gospodarczym - własnymi siłami. Chętnię podziele się doświadczeniami z mojej budowy. Obecnie stoję przed dylematem wyboru stropu.
  3. patrykos2005 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    patrykos2005 Zarejestrowany: 01.03.2008 Posty: 108
    MIło Nam poznać , my zaczynamy budowę za 3 dni..... a odnośnie stropu to na 99% będzie to płyta żerańska, będzie tam o 1 podciąg więcej, ale budowa będzie szła szybciej, a do tego koszty powinny być troszkę mniejsze, a w jakim rejonie budujecie i jakie zrobiliście zmiany?
    Pozdrawiam
  4. guteksam WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    guteksam Zarejestrowany: 23.11.2006 Posty: 3
    Witam
    Gratulacje rozpoczęcia budowy.
    My dom budujemy w Lublinie. Zmiany jakie zostały wprowadzone to:
    - ściana dwuwarstwowa (silikaty)
    - w miejscu WC będzie garderoba
    - okan podniesione do 0,85 m
    - w salonie będą tylko jedne drzwi balkonowe /z drugiego zostało zrobione okno/.
    Też brałem pod uwagę strop żerański. w Lublinie za m2 w/w stropu chcą 100 zł jednak wielkość działki nie pozwala na wjazd i pracę dzwigu. Na 99% będzie to strop drewniany z uwagi na łatwość wykonania i późniesze jego ocieplenie.
    Jeśli można wiedzieć to w jakim rejonie Polski budujecie dom, i czy też zamierzacie wprowadzać zmiany w projekcie i jakie. Poddasze będzie użytkowe?
    Pozdrawiam
  5. patrykos2005 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    patrykos2005 Zarejestrowany: 01.03.2008 Posty: 108
    W tej chwili robotnicy są na etapie więźby, do ok. 5 listopada mają zakończyć prace razem z dachem.
    Ze zmian to zrezygnowaliśmy z płyt żerańskich, zrobiliśmy terive ( była tańsza)
    Pozdrawiam
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5