dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Wrocławska
  1. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał Doli.
    Nie, nie chodzi mi o ostateczne wyrównywanie. Bardziej o uprzątnięcie działki. Jakoś nie wiem czy geodeta będzie chciał brodzić w takich chaszczach, chociaż może. U nas jest duuużo humusu (chociaż nie wiem jakiej jakości... bo poprzedni właściciel nawiózł nie wiadomo skąd po taniości), potem trochę gliny i piaski.
    Jakoś sobie nie wyobrażam, żeby geodeta miał marudzić. Jak się totalnie nie utopi w błocie, to u niego chyba to normalka.
    Moje pytania miały raczej ukierunkować Ciebie, że już teraz musisz wiedzieć, czy wodę masz ściągać z działki (tak jak u mnie przez gliny), czy wprost przeciwnie - zanim będziesz robiła warstwę żyzną - nawieźć gliny, bo pod spodem piasek i zbankrutujesz na podlewaniu. No i tak jak sugerowałem - budowlańcy "zabrudzą" ziemię, więc ta lepsza powinna być zwałowana na późniejsze rozplanowanie.

    Cytat Napisał Doli.
    Segregator już mamy Pewnie na jednym się nie skończy Plik z dobrymi radami też.
    No i zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia...oraz bywanie na budowie i pytanie wykonawców w stylu trzyletniego dziecka "a ciemu tak?". Właśnie przeglądam stare zdjęcia, bo żona wymyśliła powieszenie chuśtawki na tarasie. Mamy strop Terriva. Chyba znalazłem 2 zdjęcia (analogowe z 2000 roku i kolegi cyfrówką z 2003), które powiedzą mi dokładnie gdzie są belki, żeby zrobić to solidnie. Część zdjęć (te od instalacji c.o.) robiłem później (już swoją cyfrówką) z rozłożoną miarą w 2 strony. Podobnie z wykopem pod rurę od wody Tak na wypadek późniejszego dziurawienia stropów czy podłóg.
  2. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał Frankai
    ...bo żona wymyśliła powieszenie chuśtawki na tarasie.
    rozumiem, że pracujesz w jęz. angielskim i stąd nie pamiętasz, że na tarasie to możesz powiesić HUŚTAWKĘ
  3. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał Doli.
    Dzięki za informację, jak będziemy kopać, to dam znać.
    tylko daj znać z pewnym wyprzedzeniem, bym mógł wszystko zorganizować.
  4. yaro137 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    yaro137 Zarejestrowany: 10.11.2016 Posty: 458
    Doradzi ktoś gdzie w okolicach Wrocławia można znaleźć duży wybór płyt tarasowych? Chodzi o takie betonowe różnokolorowe kamiennopodobne. Najlepiej południe, połódniowy wschód
  5. mamik ELITA FORUM (min. 1000)
    mamik Zarejestrowany: 27.03.2009 Posty: 2055
    Mam nadziję, że ktoś tu zajrzy, bo potrzebuję aktualnych informacji gdzie i za ile kupujecie beton. Oczywiście mogę obdzwonić betoniarnie, jednak mam nadzieje, że ktoś może jest na bieżąco i oszczędzi mi trzydziestu rozmów, maili itd
    Z góry dziękuję za pomoc
  6. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    jak pamiętam to ceny były zróznicowane w zależnosci od lokalizacji budowy - generalnie istniał nieformalny podział Wrocka i okolic przez betoniarnie.
    sam pamietam jakie miałem przeboje z przedstawicielem betoniarni znajdujacej się ok. 1km od mojej budowy gdy do fundamentów przyjechała konkurencja, w której szefem był mój kolega.
  7. mamik ELITA FORUM (min. 1000)
    mamik Zarejestrowany: 27.03.2009 Posty: 2055
    Nie strasz
    moje okolice to gmina Czernica, masz moze jakiś pomysł na betoniarnię w tej lokalizacji ?
  8. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    tamta okolica to chyba ABET jak dobrze pamietam
  9. mamik ELITA FORUM (min. 1000)
    mamik Zarejestrowany: 27.03.2009 Posty: 2055
    Sprawdzę, dzięki
  10. termolit FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    termolit Zarejestrowany: 03.09.2012 Posty: 134
    Cytat Napisał mamik
    Mam nadziję, że ktoś tu zajrzy, bo potrzebuję aktualnych informacji gdzie i za ile kupujecie beton. Oczywiście mogę obdzwonić betoniarnie, jednak mam nadzieje, że ktoś może jest na bierząco i oszczędzi mi trzydziestu rozmów, maili itd
    Z góry dziękuję za pomoc
    Beton z CEMEX'u z Kątów Wrocławskich, z dostawą w okolicach Wrocławia:

    Na chudziak beton B15 - 170zł/m3 netto
    Beton B20 - 185zł/m3 netto
    Beton B25 - 190zł/m3 netto

    Nr do kierownika sprzedaży: 691 695 923 - Kamil
    Powołaj się na mnie, powinieneś dostać rabat

    Pozdrawiam
    Łukasz
    Termolit
  11. mamik ELITA FORUM (min. 1000)
    mamik Zarejestrowany: 27.03.2009 Posty: 2055
    termolit, dziękuję
  12. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    z Katów do Czernicy będzie ok. 50km - te ceny uwzględniają transport?
  13. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał wojgoc
    rozumiem, że pracujesz w jęz. angielskim i stąd nie pamiętasz, że na tarasie to możesz powiesić HUŚTAWKĘ
    Zap... po polsku. Takie mam braki w spaniu, że nie jestem w stanie usatysfakcjonować upierdliwych kolegów z forum A może zamiast powiesić Huśtawkę, powieszę pana Czepialskiego? I jeszcze przypiekę go na wolnym ogniu, jak to pan Sienkiewicz pięknie opisywał w swojej książce.

    Pewnie gdyby nie wspaniała córeczka tego czasu by starczyło, ale jak się zaplanowało dom na 2 dzieci, to trzeba było plan zrealizować
  14. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał Frankai
    Pewnie gdyby nie wspaniała córeczka tego czasu by starczyło, ale jak się zaplanowało dom na 2 dzieci, to trzeba było plan zrealizować
    jak kojarze, to śpisz z małżonką na wąskim łóżku, więc i tak dobrze, ze tylko 2 dzieci macie
  15. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał wojgoc
    jak kojarze, to śpisz z małżonką na wąskim łóżku, więc i tak dobrze, ze tylko 2 dzieci macie
    Nie wiem co kojarzysz i skąd Łóżko 160cm. W poprzednim 110 bodajże. A dzieci dokładnie tyle ile chcieliśmy Wtedy kiedy chcieliśmy A nawet takiej płci jak chcieliśmy Gdyby dodać do tego inne kwestie - ojciec dyrektor zaproponowałby nam rolę ambasadorów dla programu naturalnego planowania rodziny
    Dzisiaj żona znowu coś bąkała, że może jeszcze jedno... Szkoda, że 20 lat temu tego nie proponowała
  16. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Cytat Napisał Frankai
    Nie wiem co kojarzysz i skąd Łóżko 160cm. W poprzednim 110 bodajże.
    czyli dobrze kojarzyłem, ze śpicie/spaliscie na wąskim łózku.
    Skąd - jakbyś się cofnął ze 150stron dyskusji na tej grupie to byś znalazł swój wpis o tym szerokim łożu małżeńskim
  17. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Cytat Napisał wojgoc
    czyli dobrze kojarzyłem, ze śpicie/spaliscie na wąskim łózku.
    Skąd - jakbyś się cofnął ze 150stron dyskusji na tej grupie to byś znalazł swój wpis o tym szerokim łożu małżeńskim
    160 to wąskie? 110 zapewniało już wygodne spanie. Pamiętam za czasów pierwszej ciąży (tak już pod koniec) zdarzało nam się wspólnie zdrzemnąć na złożonej sofie. Ile to może być - 60-70 cm? I jak się przewracałem z boku na bok, to nie spadałem na podłogę

    Ale może dość tych łóżkowych analiz
  18. Frankai OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Frankai Zarejestrowany: 13.01.2002 Posty: 8536
    Ostatnio poczytałem jak to liczniki inteligentne zawyżają wskazania jeżeli ma się energooszczędne (LED) żarówki. Chyba będę musiał sprawdzić swój licznik, bo faktycznie po wymianie żarówek wzrosło mi zużycie, zamiast spaść. Możliwe, że coś innego było powodem, ale szykuję się do sprawdzenia. Na razie przypadkowo moja firma sprzedawała po 20zł liczniki po jakimś projekcie. Innego typu niż mój. Też elektroniczne, ale za 20 zł mogę sobie zrobić test. Jak się pomiary rozjadą - reklamuję. Jak nie - szukam licznika starego typu.
  19. wojgoc OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc Zarejestrowany: 27.01.2010 Posty: 6941
    Masz wiecej tych liczników? Chętnie kupie by sprawdzić u siebie
  20. Kaśka73 ELITA FORUM (min. 1000)
    Kaśka73 Zarejestrowany: 17.08.2006 Posty: 2530
    Pozdrawiam stałych bywalców nowych też
    bedę zaglądać częściej, (upadłam na głowę) przerabiam poddasze
Pokaż wyniki od 59541 do 59560 z 59634