dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 145 z 998
Pokaż wyniki od 2.881 do 2.900 z 19943
  1. #2881
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar TMK
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    3.143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    z dolnego spalania to protech stk, kostrzewa warmet sds ceramik, ceramik 200, kalvis -2 i 5 sokół sdg, zebiec ma tez dolniaka ale typu nie pamietam
    i unikajcie Termo-Techów typu UKN, które są reklamowane np w castoramie jako dolniaki. Bo "pali się na dole rusztu"

  2. #2882

    Domyślnie

    kris25
    Zwróć uwagę na:
    - problem z czyszczeniem wymiennika (te rurki!),
    - rozetki na drzwiczkach to chyba tylko dla ozdoby,
    - wlot powietrza pierwotnego jest prawdopodobnie zasłonięty szufladą popielnika,
    - brak doprowadzenia powietrza wtórnego (w drzwiczkach zasypowych – trzeba zrobić).
    Tyle widzę na zdjęciach. Szukałbym czegoś, co wymaga mniejszych przeróbek.

    Puławiak
    Ceramik 200 chyba nie ma spalania dolnego (może mieć w pewnych warunkach). Na tym wątku były sposoby na „ucywilizowanie” tego kotła.
    Piszę o tym kotle:
    http://www.kostrzewa.com.pl/opis-kotla-5534.html
    Kalvis – chyba bliski ideału, przynajmniej na obrazkach. Tylko cena
    Masz może wiedzę o spalaniu węgla w kalvisach? Czy zgazowanie węgla i dopalenie w komorze ceramicznej jest bezproblemowe?
    Czy kalvis produkuje piecokuchnie, ale z dolnym spalaniem? Może jakiś inny producent?

    TMK
    Ja mam już zboczenie kotłowe – chodzę po marketach i macam kotły. Od środka. To jedyny sposób, żeby dowiedzieć się jakiego typu to urządzenie. Obsługi stoiska nie pytam – jeszcze nie spotkałem nikogo, kto powiedziałby więcej niż jest napisane na naklejce (często głupoty).

  3. #2883

    Domyślnie

    Niestety piecokuchnie są górnego spalania (wszystkie). A węgiel się spala dość dobrze byle tylko był suchy. A co do kostrzewy to jest to kocioł dolno-górnego spalania. I nie wymaga ulepszeń akurat te kotły znam bardzo dobrze i mogę Cie w 100% zapewnić że ta konstrukcja idealnie nadaje się do dolnego spalania. Na schemacie nie została zaznaczona klapka (szyber) który od góry zamyka (otwiera) perwszy kanał spalinowy. Gdy szyber jest zamknięty mamy spalanie dolne a otwarty spalanie górne. Ogolnie jest to bardzo udana i dobra konstrukcja.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  4. #2884
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    donix

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    POZNAN
    Kod pocztowy
    63-023
    Posty
    5

    Domyślnie

    jeszcze raz o dolniakach


    te firmy co przytaczacie to w poprzednich postach jest napisane np. w ubiegłorocznych to produkują raczej górniaki. Sami też wspominacie, że producent mówi, że ma dolne spalanie a w rzeczywistośći jest inaczej. Może poratujecie mnie i napiszecie jeszcze paru producentów - może typy.

    i oczywiście chodzi mi również o jakość. Co sądzicie o kotłach Żywca np OPAL

    czy ktoś z was mółby wstawić rysunek- przekrój pieca o dolnym spalaniu., bardzo by mi to pomogło. Jutro w mojej miejscowości jest pokaz kotłów defro.


    pozdrawiam

  5. #2885

    Domyślnie

    Puławiak
    Moja wina, nie widziałem klapki.
    Jak jest rozwiązane dostarczanie powietrza wtórnego?
    A kalvis-2 i 5 nadaje sie do węgla (czy są jakieś przeciwwskazania)? Można gdzieś poczytać instrukcję obsługi (po polsku najlepiej)?

  6. #2886
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    donix

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    POZNAN
    Kod pocztowy
    63-023
    Posty
    5

    Domyślnie

    zapomniałam dodać, że chodzi Mi o dolniaki NA WĘGIEL NIE NA DREWNO


    POZDRAWIAM

  7. #2887
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kris25

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    4

    Domyślnie

    Marmark

    W takim razie jaki piecyk bys polecil? weglowy z w miare rozsadna cena ?

  8. #2888
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    donix

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    POZNAN
    Kod pocztowy
    63-023
    Posty
    5

    Domyślnie

    [
    czym może ktoś odpowiedzieć na mojego POSTA

  9. #2889

    Domyślnie

    Warmet 200 kostrzewa lub Sokół SDG
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  10. #2890

    Domyślnie

    Dzień dobry.
    Panowie proszę o radę.
    Szukam dobrego kotła na węgiel ,drzewo do ogrzania 160m2 domu(nowa instalacja i okna,ocieplenie tylko 4cm) a że mój komin raczej będzie miał słaby ciąg (od dołu 6m. przekroju 25x16 ale dalej od poddasza do wylotu wstawiona kamionka ok.2,5m o przekroju fi 150 wewnątrz) muszę kupić górnego spalania.(z dolnych podobał mi się zębiec kwkd wszędzie chwalony ale ten mój komin raczej będzie za mały no i są tylko15kw raczej za mały i mała komora ;a 22kw to już za wielki)
    Z dostępnych w mojej miejscowości kotłów proszę o podpowiedź który będzie sprawiał najmniej problemów:
    -zębiec kwk( 16 kw raczej za mały a 20 kw nie ma przegarniacza i dopływu pow. wtórnego w drzwiczkach zasypowych oraz oddzielnych dzwiczek popielnika)
    -defro optima( wyglada ładnie ale nie ma dopływu pow. wtórnego w drzwiczkach zasypowych oraz oddzielnych dzwiczek popielnika)
    -sokół dolno górny z Metal-fachu -niby jest klapka do przełączania ale brak dopływu pow. w drzwiczkach zasypowych i żadnych opinii
    -kocioł podlasie z hajnówki 19kw i chyba ten jest najlepszy bo ma i dopłw w drzwiczkach zasypowych i oddzielne drzwiczki popielnika ale są dwa typy -jeden z wymiennikiem pionowym ale niestety ma trudne do czyszczenia rurowe płomieniówki(i brak chyba dojścia do czyszczenia powierzchni za pierwszą przegrodą wymiennika patrząc od środka kotła) no i typowy słupek z czterema półkami nad paleniskiem( czyszczenie też z wyglądu nie będzie proste i na poziomych półkach będzie pewnie często osiadał popiół )
    -w internecie mogę kupić też ogniwo s6wc 17kw ale na żywo go nie widziałem i nie wiem czy komora na drzewo nie mała i co z czyszczeniem( wcześniej tu czytałem że po małych przeróbkach chodzi nieźle)
    Panowie pomóżcie jakiś wybrać -moze są jakieś dobre gdzie nie trzeba zbyt przerabiać ,moc to chyba muszę brać jakieś 17-20 kw(dom 160m2 i bojler 130l.)
    Pozdrawiam i życzę długigo czystego spalania

  11. #2891

    Domyślnie

    -w internecie mogę kupić też ogniwo s6wc 17kw ale na żywo go nie widziałem i nie wiem czy komora na drzewo nie mała i co z czyszczeniem( wcześniej tu czytałem że po małych przeróbkach chodzi nieźle)
    Nawet lepiej niż nieźle

  12. #2892

    Domyślnie

    Ludzie mam takie pytanie:
    Co jest przyczyną dymienia kotła dolnego spalania ?
    1 niewłaściwe lub wilgotne paliwo
    2 niska temp spalania
    3 niedobór lub nadmiar tlenu

  13. #2893

    Domyślnie

    Wszystkie 3 czynniki mogą powodować dymienie.

  14. #2894

    Domyślnie

    Niska temp spalania wyeliminowałem bo na kotle nastawione 70 stopni sterowanie dmuchawą tez nie daje dobrych efektów to
    pozostaje tylko wilgotne drewno.Słychać jak syczy w kotle.

  15. #2895

    Domyślnie

    Cytat Napisał spoki Zobacz post
    -w internecie mogę kupić też ogniwo s6wc 17kw ale na żywo go nie widziałem i nie wiem czy komora na drzewo nie mała i co z czyszczeniem( wcześniej tu czytałem że po małych przeróbkach chodzi nieźle)
    Witam.
    Kupiłem taki piec w internecie (najniższa cena), zapłaciłem przy odbiorze, kurier wjechał z nim na paleciaku do garażu. Masz słuszne obawy-komora i drzwiczki małe do palenia drewnem. Jeśli jednak będziesz ciął na małe kawałki i palił również węglem lub koksem, to nie skreślaj go od razu z listy. Najlepiej gdybyś jednak obejrzał go sobie osobiście. Czyści się bardzo wygodnie.
    Pozdrawiam.

  16. #2896
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    polon

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikrus64 Zobacz post
    Pozwolę sobie i ja wtrącić swoje trzy grosze do toczącej się dyskusji
    Zanim jednak to zrobię to kieruję specjalne podziękowania i słowa uznania dla Last Rico!Fachowość,cierpliwość i niekłamana,szczera chęć dzielenia się z innymi swoim doświadczeniem! Last Rico jesteś WIELKI !!
    A teraz do rzeczy w tym roku,po kilkunastu latach palenia w piecach kaflowych(tzw.deficytach z lat 60-tych- wtajemniczeni wiedzą o czym piszę ) postanowiłem zainwestować w centralne ogrzewanie.Inwestycja o tyle poważna,że chciałem je zrobić na miedzi(stare budownictwo,ciągłe remonty) i sam .Nieskromnie może się pochwalę ,że przedsięwzięcie się powiodło i nie musiałem "fachowcom" przyznawać we wszystkim racji no i troszkę pieniążków zostało w kieszeni
    Decydując się na wybór pieca kierowałem się i ceną(możliwie niską) i opiniami już uzytkujących swoje instalacje.Wybór niełatwy ale w końcu wybrałem pleszewski kocioł UKS stalowy ze sterownikiem i dmuchawą,czyli z definicji dolnego spalania.Ale...no właśnie trafiłem na model,który był troszkę zmodyfikowany mianowicie posiadał klapkę na drzwiczkach załadunkowych !!!
    W instrukcji obsługi pieca nie było żadnej wzmianki do czego niby ma służyć ta "ozdoba" więc zacząłem palenie tak ja producent przykazał fajnie i ciepło tylko piec od środka ciągle osmolony a i z trzymaniem temp. różnie bywa...
    Szukając po forach trafiłem na temat "masakryczny węgiel" - efekt?palę od góry na 40-45 stopni bez dymu i smoły i ...24-26 godzin(i to z dmuchawą) !!!!DZIĘKI Last Rico !!!
    P.S. czy ten system spalania da się przenieść wprost na palenie drewnem?
    Witam (jeszcze ciepło) Mikrusa64 i Wszystkich Palaczy

    od tego roku sezonu rozpoczynam (czyli nowy świerszczu na forum) palenie w podobnym kotle jak Twój.
    Pierwszy test mam już za sobą (nie ważne że temp. za oknem 15 st. - ale kocioł trzeba sprawdzić). WYNIK taki sam jak u Ciebie : SMOŁA WYCIEKI WĘGLISTE I INNE PIEKIELNE DODATKI.
    Teraz czas przeprowadzić test wg sposobu Last Rico i w związku z tym proszę o odpowiedź czy w czasie palenia miałeś wszystkie drzwiczki w kotle pozamykane a cały proces "nadzorował" sterownik i dmuchawa.
    pozdrawiam
    (w dalszym ciągu i oby jak najdłużej) - CIEPŁO
    Ostatnio edytowane przez polon ; 21-09-2010 o 20:14 Powód: dopisek

  17. #2897

    Domyślnie

    Witam .
    Dziękuję Panu NotY oraz jacet100 za podpowiedzi.
    Jeszcze takie małe pytanko czy w Ogniwo można palić od góry nawet bez przerabiania i czy palili Panowie może już drewnem i jak to wychodzi?
    Pozdrawiam.

    [Jeszcze pytanie do Wszystkich -czy jest jakiś kocioł górnego spalania w którym pali się możliwie dobrze tradycyjnie i jeszcze lepiej od góry?

  18. #2898

    Domyślnie

    spoki

    W kotle ogniwo mozna palić od góry od razu, bez przeróbek. Wybierz wersję z miarkownikiem.
    Można spróbować palić w nim grubym drewnem z dodatkiem zrębek lub trocin (żeby wypełnić wolne przestrzenie - to ważne). Zapalanie oczywiście od góry. Nie będzie to szczyt ekonomii i czystości ale będzie się palić.

    Jak złapiesz bakcyla czystego i długiego palenia możesz pokusić się o:
    - uszczelnienie przelotu za dolnymi drzwiczkami (jeśli ten przelot jest - ja nie wiem),
    - uszczelnienie klapki powietrza pierwotnego (jeśli jest taka potrzeba),
    - dorobienie KPW,
    - wstawienie zawirowywaczy w wymienniku (jeśli ich brak, a ciąg będzie wystarczający).
    - dostosowanie wymiarów paleniska do potrzeb (przy obecnych temperaturach powierzchnia palącego się węgla może być za duża).

    W sposób "tradycyjny" można palić w górniakach koksem.
    Do drewna nadają się piece ceramiczne (polecam wątek "ogrzewanie ceramiczne"). Dobrze wykonane umożliwiają dopalenie gazów.

  19. #2899

    Domyślnie

    Cytat Napisał spoki Zobacz post
    Jeszcze takie małe pytanko czy w Ogniwo można palić od góry nawet bez przerabiania
    Można palić bez przerabiania. Jednak warto znaleźć trochę wolnego czasu i zrobić przynajmniej dwie rzeczy:
    1-Uszczelnić prześwit przy drzwiczkach między komorą spalania a popielnikiem. Zrobiłem to chyba w najszybszy i najprostszy sposób-nie biorę pod uwagę wkładania wełny mineralnej przy każdym zamykaniu drzwiczek Wykorzystując śruby od ekranu w drzwiczkach, przykręciłem prostokątny, płaski kawałek blachy wystający w dół. W prześwicie wbiłem "na wcisk" profil aluminiowy "H" poziomo (może być stalowy "ceownik") w który napchałem wełny mineralnej tak by wystawała. Popiół pięknie uszczelnił szczeliny od góry i cały sezon nie miałem z tym problemów.
    2-Obejrzeć dokładnie klapkę na dole drzwiczek. Płaszczyzna która ma szczelnie zamykać dopływ jest często nierówna. Firma przyśle pocztą drugą klapkę ale trzeba się liczyć z tym, że też ją trzeba będzie szlifować gdyż ideału od nich nie dostaniemy. Zawiasy mają tragiczne-luz na nich jest doprawdy przesadny. Jedyny plus-klapka nie zawiesi się w pozycji otwartej. Ja mam te zawiasy poprawione przez sąsiada "złotą rączkę" ale jeśli po opadnięciu klapka dolega do drzwiczek, to będzie OK.
    Wstawianie zawirowywaczy do Ogniwa oceniam jako chybiony pomysł. Wymiennik dobrze odbiera ciepło ze spalin. Wstawiając tam coś dodatkowego, pozbawimy ten kocioł olbrzymiej zalety jaką jest proste i wygodne czyszczenie.
    Pozdrawiam.

  20. #2900
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar TMK
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    3.143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marmark Zobacz post
    - dostosowanie wymiarów paleniska do potrzeb (przy obecnych temperaturach powierzchnia palącego się węgla może być za duża).
    Dlaczego za duża? Przy szczelnym kotle temperatura nie ma prawa rozpędzić się ponad zadaną. W moim "cudzie techniki" latem węglarka węgla (ok 17kg) trzymała średnio 4dni grzejąc 140l wody (na 4 osoby), całego kotła nie zasypywałem. Czasami wieczorem tylko przepalam 4-5 kawałkami desek pobudowalnych i spokojnie mam 60'C oraz ilość wody wystarczającą na wieczór i poranną toaletę.

Strona 145 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony