dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 240 z 998
Pokaż wyniki od 4.781 do 4.800 z 19943
  1. #4781

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały Mariusz Zobacz post
    Dosypanie soli ma wpływ na stałopalność podobnie jak czyszczenie kotła.
    Brudny kocioł a czysty to różnica w sprawności.
    U mnie dzisiaj czysto i biało czyli rewelka , następny dobry pomysł .
    Pieniążki zamiast wydawać na sadpal możemy przeznaczyć na np pivko, pozdr.
    IPowoli zbierac na nowy piec

  2. #4782
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzej9923

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    191

    Domyślnie

    Cytat Napisał bodasz Zobacz post
    Na to pytanie odpowiadają najwybitniejsi radzieccy uczeni z Wszechzwiązkowego Instytutu Techniki Kotłowej w ostatnim numerze magazynu instalatora.:-

    Dlatego wybitni radzieccy uczeni radzą aby sól sypać na węgiel a nie na metal
    Wiesz,sól rowniez sie sypie na drogi a nie na samochody a jednak pozniej rdza korozje wpierd...Poprostu trzeba tak palić,zeby pozniej nie było potrzeby uzywania soli czy innego wynalazka,a już napewno niecodziennie.

  3. #4783

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej9923 Zobacz post
    WPoprostu trzeba tak palić,zeby pozniej nie było potrzeby uzywania soli czy innego wynalazka,.
    No pewnie, że lepiej być bogatym i mądrym niż biednym i głupim. No ale w przypadku pośrednim to już zgadzam się być głupim i bogatym

  4. #4784
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piotruś.rybnik

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    witam ! nie chciałem pisać póki nie poczytam wszystkiego od początku do końca, ale: jestem właśnie na stronie 101 i tam dnia 18.01.2010r nijaki camelcamel zapytał m.in. " czy jest jakieś streszczenie tych 34 stron". I tu mam pytanie: to ile obecnie jest tych stron tego tematu ? u mnie dzisiaj jest 241 czy też tyle widzicie czy może moja przeglądarka inaczej je jakoś liczy.

    P.S. czytam z wielkim zainteresowaniem i nie umiem się już doczekać kiedy to i ja będę mógł z Wami podzielić się moim doświadczeniem z palenia od góry.
    Proszę o odpowiedź a póżniej aby nie zaśmiecać to adminie do kosza ze mną:D

  5. #4785

    Domyślnie

    dawniej na forum muratora widać mieściło się więcej postów na stronie

  6. #4786

    Domyślnie

    ilość postów na stronie jest do ustawienia w profilu

  7. #4787

    Domyślnie

    Witam,
    Przed chwila wsypałem łyżkę soli na żar i podniosła się temperatura spalin na czopuchu o 20*C , czyżby to dosypanie soli podwyższalo temperaturę .
    hej.

  8. #4788

    Domyślnie Sporadyczne spalanie trocin w górniaku

    Witam wszystkich ciepło ! Piszę pierwszy raz na tym forum, choć przeczytałem wszystko i dalej czytam z dużym zainteresowaniem.Wyrazy uznania dla LAST RICO I pozostałych fachowców. 20 lat paliłem w kotle własnej roboty - głównie trocinami- choć można było palić jak w górniaku i innymi paliwami. Kocioł był okrągły - taki trociak z płaszczem wodnym. Jedno nabicie wkładu wystarczało na dobę, temp. ok.55 dom ocieplony ok.60m, bojler 150 l. Niestety w końcu skorodował, a i trocin zaczęło brakować. Dostałem od kolegi górniaka HARZ-2 -chyba przedwojenny- lecz żeliwny,przewymiarowany-dałem szamotki i spalam metodą LAST RICO w miarę bezdymnie. Kocioł ma ok. 60 l pojemności i czasem palę w nim trocinami. Zasłaniam ruszta blachą z otworem w środku ,daję poziomy tunel - jak we wkładzie trociniaka- do rozpalania.Zamiast kołka wokół którego ubija się trociny , a którego nie da się włożyć do kotła zastosowałem słoik twist 0.9l . Do wieczka słoika musimy przymocować drut lub sznurek do podciągania słoika w górę po ubiciu warstwy trocin. Słoik ustawia się na otworze w blasze zasłaniającej ruszta. Rozpalam jak klasycznego trociniaka - przez poziomy tunel. Jak się dobrze rozpali zamykam wlot poziomy folią al , dociskam drzwiczkami dolnymi i teraz powietrze dochodzi przez te drzwi z klapką regulacyjną pod ruszta do dziury w blasze.Można podglądać płomień przez rozetkę w górnych drzwiczkach. Metoda brudząca,bo trociny najlepiej ubija mi się ręką , lecz dwukrotne nabicie na dobę zapewnia ciepło jak w bani , a i ciepłą wodę. To na tyle - do widzenia.

  9. #4789
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzej9923

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały Mariusz Zobacz post
    Witam,
    Przed chwila wsypałem łyżkę soli na żar i podniosła się temperatura spalin na czopuchu o 20*C , czyżby to dosypanie soli podwyższalo temperaturę .
    hej.
    Mariusz ja wczoraj dosypalem łyżke soli [na próbe] na żar i po pewnym czasie spadła mi temp.na kotle.Zadnych ustawiem nie zmieniałem[nie mam zadnych sterowników i miarkowników],tylko dosypałem i zamknąłem kocioł.Paliwa było dosyć do palenia jeszcze przez kilka godz.Łączac z tym Twoja obserwacje czy nie jest tak że kosztem temp. na kotle wzrasta strata kominowa?

  10. #4790

    Domyślnie

    Post z dn. 14.12.2009
    Cytat Napisał k62 Zobacz post
    Kocioł GS Zębiec S2WK21-1 21kW z 1995r

    Dom z poddaszem użytkowym 140m2, całość 220m2,
    ściany 0,52 W/m2K, 15cm wełny w krokwiach (śnieg topi się natychniast),
    okna nowe (szyba 1,0), całość podpiwniczona,
    wentylacja mech z reku mistral 300duo.

    Nowym sposobem palę od lutego 2009.
    Modernizacja kotła:
    montaż miarkownika mechanicznego i doszczelnienie klapy PG.

    W ciągu 45 dni spaliłem 1000kg węgla (22 kg/dobę).
    Niezależnie od temp zewn od miesiąca wsypuję zawsze tyle samo węgla,
    tylko podnoszę nieznacznie temp na piecu.
    Od 42 st C przy średniej temp zewn 6 st do 50 przy zewn -3 st C.
    Od początku sezonu grzewczego mam bufor 1000L, sterownik siłownika Frisko SR34-M1.
    Paliłem "na maxa" ale dużo ciepło uciekalo w komin (ściana i płytki gorące).
    Dla trwałości komina najlepiej jest, gdy nie wygaszamy w kotle i dlatego teraz palę bez przerw.
    Jedną ściankę komory wyłożyłem cegłą szamotową o grub 6 cm,
    zamontowałem też kierownicę powietrza.

    Najczęstsze ustawienia:
    miarkownik mechaniczny 68-72 *C,
    pompa obiegowa kotła 80 *C (nie załącza się praktycznie wcale, ładowanie bufora grawitacyjne),
    krzywa grzania 7 lub 8 (mniejsza przy temp poniżej 0).

    Przez ostatnie dwa dni załadunek po ok 25kg węgla.
    Wystarcza na 22-24 godziny.

    2011-02-17

    Ok 0:00 nowy zasyp węgla.
    15:00 skok temp CO to sterownik otwiera na max i zamyka siłownik zaworu.
    17:20 przerusztowanie
    19:00 krzywa grzania 7 (była osiem)

    2011-02-18
    Ostatnio edytowane przez k62 ; 25-02-2011 o 07:58

  11. #4791

    Domyślnie

    andrzej9923
    Kurcze nie wiem , trzeba by zaobserwować kilka razy. Raczej solić codziennie nie zamierzam , może tylko przed czyszczeniem .
    Kolega dosypał to kocioł wysechł i poodpadaly płaty smoły.

  12. #4792
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bercik721

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Slask
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam jestem lakiem w tych sprawach,przeczytalem pierwsze strony tego tematu i dalej doczytuje.Do rzecz zakupilem taki kociol http://www.skamet.com/uksn.html wraz ze sterownikiem krypton oraz dmuchawa WPA 120.Dodam kociolma 17KW i ogrzewam nim ok 110mk. Pytanie cz to kociol dolnego czy gornego spalania.Jesli gornego to jak ustawic parametry sterownika,czy ta klapka na drzwiach zasypowych ma byc uchylona w czsie palenia? Dzieki za wszystkie sugestie.Dodam ,ze pale mialem
    Ostatnio edytowane przez Bercik721 ; 19-02-2011 o 11:11

  13. #4793
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bercik721 Zobacz post
    Witam jestem lakiem w tych sprawach,przeczytalem pierwsze strony tego tematu i dalej doczytuje.Do rzecz zakupilem taki kociol http://www.skamet.com/uksn.html wraz ze sterownikiem krypton oraz dmuchawa WPA 120.Dodam kociolma 17KW i ogrzewam nim ok 110mk. Pytanie cz to kociol dolnego czy gornego spalania.Jesli gornego to jak ustawic parametry sterownika,czy ta klapka na drzwiach zasypowych ma byc uchylona w czsie palenia? Dzieki za wszystkie sugestie.Dodam ,ze pale mialem
    Pod twoim nickiem jest dopisek "WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi" i uwierz, że poczytając temat uzyskasz mnóstwo trafnych odpowiedzi, a tak to tylko znów niepotrzebny post z pytaniami, które co chwile niepotrzebnie i z lenistwa są zadawane.
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  14. #4794
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_i
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Posty
    215

    Domyślnie

    Zastój na forum widzę.
    DS - Defro Optima Plus 20kW plus 3x750L bufor - obecnie DS
    PG pod ruszt, PW w drzwiach załadunkowych, palnik z szamotu, rura Wezyra.
    Podtrzymanie zasilania Tatarek + 100Ah

  15. #4795

    Domyślnie

    Może wszyscy przestali palić

    Dlaczego mam problem z rozpaleniem o góry brunatnego , czyżby brudny komin? Czyścicie komin co określony czas np co 3 miesiace w sezonie czy jakoś rozpoznajecie że jest bruny?

  16. #4796

    Domyślnie

    Witaj M.Mariusz i Jarecki. dalej ciągniecie na miale?? Też się teraz przerzuciłem. Jest to odsiewka sporo w nim groszku i dość dobrze się pali. Moglibyście nakreślić mi Swoje procesy spalania??? Jakie paliwo, jak palicie, jaka powierzchnia do ogrzania, co z kpw przy paleniu miałem i tzw "osiągi" itd, itp..... Za odp wielkie dzięki koledzy.

  17. #4797
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_i
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Posty
    215

    Domyślnie

    Mały Mariusz - najlepiej wejść na komin i zobaczyć, a jak już wejdziesz to wpuść szczotę i po sprawie.
    Ja swój komin czyszczę dwa razy w roku po i przed sezonem.
    DS - Defro Optima Plus 20kW plus 3x750L bufor - obecnie DS
    PG pod ruszt, PW w drzwiach załadunkowych, palnik z szamotu, rura Wezyra.
    Podtrzymanie zasilania Tatarek + 100Ah

  18. #4798

    Domyślnie

    mardoczek spaliłem 1 tonę miału (suchy kupiony jeszcze w lecie ) najpierw zapalałem o góry + dmuchawa na 20% zasłonięta w okolo 70% , pózniej chcialem palić z miarkownikiem (KPW) i też się udawalo ale musialem wstawiać klocka sosnowego pionowo przy rozpalaniu dawalem więcej drewna i miału sypalem troszke mniej niż z dmuchaą .
    Miał tak jak i wegiel spala się łanie , najlepiej jak na zasypie jest cały czas ogień wtedy nie dymi wogóle.
    W ta zimę spaliłem oprócz tony miału jeszcze 5 kubików sosny (sezonowana od wiosny )i 2 kubiki dęba (2 lata sezonowany) a teraz kupilem tonę brunatnego z racji tego że na składzie nie było miału. Dom 160 metrów ogrzewam 130 , ocieplony wełna od góry 40cm , ściany pustak +cegła , okna nowe .
    Myslę że nie jest zle , rok temu spaliłem 5 ton kamiennego i kilka kubików dęba.
    Pozdr

    pawel_i jak tylko snieg stopnieje to włażę na dach , komin czyściłem na jesień i może być już zapchany , szczególnie od sosny.

    Ehh spanie mi nie idzie ale robota w garażu czeka , miłej nocki.

  19. #4799
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzej9923

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    191

    Domyślnie

    Mały Mariusz ja pale już trzeci sezon bez czyszczenia komina,oczywiście wyczystke" wybieram" regularnie.Pale ruskim[syberyjskim]orzechem.Własnie zacząłem palic trzecią tone w tym sezonie.Dom nie ocieplony ,ogrzewane ok 100mkw.Szkoda ,że w moim regionie nie widuje sie węgla brunatnego,chętnie bym spróbował palić tym opałem.

  20. #4800

    Domyślnie

    andrzej9923
    "brudasek" jest opałem dla prawdziwych twardzieli.
    Może zawierać do 60% wody. Dla komina to katastrofa.

Strona 240 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony