dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 241 z 998
Pokaż wyniki od 4.801 do 4.820 z 19943
  1. #4801
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzej9923

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marmark Zobacz post
    andrzej9923
    "brudasek" jest opałem dla prawdziwych twardzieli.
    Może zawierać do 60% wody. Dla komina to katastrofa.
    Jestem Twardzielem .A tak na serio to teraz pale orzechem ,ktory przy ostatnich roztopach był zanurzony w wodzie kilkanascie dni .Miałem delikatna powodz w piwnicy.Co do efektywności palenia to nie widze różnicy.Wiem,że brunatny bardziej "pije" wode ,palic nim czy nie to tylko kwestia ceny i rodzaju kotła..Za ok 200zl za tone to bym sie skusił.Apropo,po ile jest w.brunatny?

  2. #4802

    Domyślnie

    Około 300zl w lecie mieli po 270 suchy .

  3. #4803

    Domyślnie

    Ja tam jestem wygodny i chyba pójdę w kaloryczność. Paliłem orzechem bobrek(28000 kJ/kg) i 24 h nawet w najwyższe mrozy było na jednym zasypie, teraz kupiłem Piast(25000 kJ/kg) i tyle węgla już mi nie wchodzi do kotła w te mrozy

  4. #4804
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_i
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Posty
    215

    Domyślnie

    Coś za coś tańszy opał to mniej "kalorii" i więcej pracy.
    Ja twierdzę że lepszy kamienny od każdego innego ( w tym brunatnego )
    Kupiłem kiedyś czeski groszek, wygląda jak troche lepszy nasz brunatny.
    Kopcił straszliwe spalał się słabo i trzeba było zużyć dwa razy więcej.
    Później próbowałem antracytu - porażka.
    Teraz nie eksperymentuje i kupuje w sprawdzonym składzie węgiel średni ( trochę groszku trochę większych kawałków ), drewno i trociny i jazda.
    DS - Defro Optima Plus 20kW plus 3x750L bufor - obecnie DS
    PG pod ruszt, PW w drzwiach załadunkowych, palnik z szamotu, rura Wezyra.
    Podtrzymanie zasilania Tatarek + 100Ah

  5. #4805
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Koledzy, brakuje mi czasu jednak na sól muszę zareagować, chciałbym aby
    każdy przemyślał rzecz dwukrotnie bo - sól kuchenna to chlorek sodu NaCl
    czyli związek chloru z sodem, o ile sód wykazuje silną aktywność do wody
    to chlor jest gazem wyjątkowo aktywnym który nie tworzy związków jedynie
    z tlenem i helowcami.

    Wiązanie sodu z chlorem to silne wiązanie jonowe, widać to po dość wysokich
    temperaturach topnienia soli (800*C) czy wrzenia (1460*C), jeśli przyjrzycie się
    ściankom kotła, to zauważycie że bieleją one dopiero pod koniec spalania wsadu
    (dopiero w fazie koksu). W tym czasie wsad osiąga najwyższe temperatury
    i nie jest wykluczone (to jest moja hipoteza) że biały nalot - to odparowana sól.
    Wiele stałych substancji w wyższych temperaturach paruje - a po obniżeniu temp.
    ponownie krystalizuje, tak więc proponuję kolegom chłodne spojrzenie - na solenie.


    Co do węgla brunatnego. Jedna tona - to może być 400 kg węgla i 600 kg wody.
    Spalanie tak mokrego paliwa --- wymaga specjalnego komina ale mam nadzieję
    że koledzy to wiedzą. Podobnie spalanie gazu i wpuszczanie spalin do komina
    z cegły zakończy się całkowitym zniszczeniem zaprawy między cegłami czyli ?

    Pozdrówka dla Wszystkich !!
    beton wiąże ludzi...

  6. #4806

    Domyślnie

    M.Mariusz
    Jak rozpalasz miałem, dystybutory powietrza masz pozatykane w kotle czy tylko w popielniku zatkane o ile w ogóle takowe posiadasz. Ciężko coś się chwyta ta odsiewka a jak już chwyci to właśnie przy tych otworach gdzie jest bite powietrze, u mnie są takie 4 słupki w komorze po 15 dziurek fi 8 jak się nie mylę. Jak to wygląda u Ciebie?? Co z KPW masz takowe?? Zamknięte szczelnie podczas palenia??
    dzięki

  7. #4807

    Domyślnie

    Wiedziałem że Last Rico ostudzi nasze zapedy na solenie
    Mardoczek nie mam dystybutorów powietrza jak palę z miarkownikiem to normalnie reguluję KPW a jak na poczatku grzałem z dmuchawą to KPW zaślepilem (mialem kombinować podanie powietrza wtórnego z dmuchawy ale jakoś poszło na miarkowniku)

    Co do węgla brunatnego zgadzam sie w 100% , paliwo bardzo trudne do spalenia a do tego cenowo nie wychodzi rewelacyjnie wole osobiście kamienny lub miał grubszy sort.
    pozdr

  8. #4808
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_i
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Posty
    215

    Domyślnie

    Jak wam się pali miałem i tym podobnym bardzo drobnym paliwem z miarkownikiem?
    DS - Defro Optima Plus 20kW plus 3x750L bufor - obecnie DS
    PG pod ruszt, PW w drzwiach załadunkowych, palnik z szamotu, rura Wezyra.
    Podtrzymanie zasilania Tatarek + 100Ah

  9. #4809
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sedzia

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Giżycko
    Kod pocztowy
    11-500
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie co do klapy powietrza wtornego. mam typowego gorniaka, piec o nazwie weberman 25 kw. Pale w nim tak jak wy od gory odpalam, W drzwiach zaladunkowych mam taki obrotowy polksiezyc, nim wlasnie dostarczam powietrze wtorne. Jak lepiej jest ten polksiezyc otwierac ? po prostu przekrecajac go dookola czy tez moze lepiej poluzowac te srube i pod spod podlozyc np gwozdzia ? wtedy z tego polksiezyca robi sie taka lekko uchylona klapa. kombinuje z tym powietrzem ale sam juz niewiem ile ten otwor otwierac, moze dlatego ze mam za duzej mocy piec.

  10. #4810

    Domyślnie

    Ale te wątek rośnie - jakbym dziś na niego trafił i miał przeczytać od początku to ...
    Ale do rzeczy
    Próbowaliście mieszać węgiel z mułem? Muł - w moich okolicach tak nazywa się takie czarne błoto - kosztuje 250/t ...
    Ja spróbowałem mieszać to z węglem (groszek z Piasta) i jestem w szoku. Piec przestał fukać, długość palenia wsadu wzrosła ok 10-15%.
    Robię tak, ze opał w kotle układam warstwami: 1 łopata węgla, jedna mułu, zapalam oczywiście od góry metodą LR . Jedyny minus jaki widzę to duże ilości popiołu.

  11. #4811
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krajes1985

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam,

    Widzę że wszyscy na tym forum mają pojęcie o spalaniu.
    Czytałem wszystko o czym piszecie, ciężko mi to poukładać sobie gdyż jestem nowym użytkownikiem pieca.
    Mam piec z DTO Pleszew 15kw:
    Uniwersalne kotły stalowe: UKSM i UKSG na wyposażeniu wentylator i sterownik.
    Nowoczesna konstrukcja, zastosowanie mikroprocesorowego sterownika oraz dmuchawy pozwala na spalanie miału węglowego metodą "od góry" co ma znaczący wpływ na zanieczyszczenie środowiska

    http://www.kotly-pleszew.pl/content/view/30/46/


    Mam do ogrzania 75m2, do tego bojler 80 litrów.
    Nowe okna plastikowe, brak ocieplenia murów (nastapi to w nadchodzące lato)

    Proszę o jasne precyzyjne wskazówki.
    Jak najlepiej spalać no i oczywiście co lepsze: węgiel, miał, ekogoszek??

    W drzwiczkach zasypowych mam klapkę ze śrubą do regulacjo odchyłu.
    Oczywiście jest sterownik i nadmuch z dyszami w ścianach paleniska.

    Jak nastawić nadmuch by ciepło nie szło w komin?
    MOże w ogóle odłączyć wentylator a odchylić na 1mm klapkę w drzwiczkach zasypowych?

    Proszę o pomoc nowemu koledze....

  12. #4812

    Domyślnie

    Nowy kolego tu
    jest odpowiedź Ja rok temu czytałem cały watek i chyba jeszcze raz przeczytam

  13. #4813
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tadeusz112

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    23

    Domyślnie

    czy ktoś z forumowiczów ma dobry sposób na zrównoważenie grzejników by wszystkie przy zaworach, które nie mają ustawień wstępnych dobrze i jednakowo grzały

  14. #4814

    Domyślnie

    Jak zrównoważyć, hydraulicznie ?? Jak masz dużo zaworów termostatycznych to na pionach się wstawia zawory podpionowe i ciśnieniowo będzie oki

  15. #4815
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robiko

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    B-B
    Posty
    0

    Domyślnie

    ...postanowiłem przełamać LENIA... i podziękować!!!

    Pozdrawiam Wszystkich!

    Wątek przerobiony 2x(zeszły sezon i obecny), duże postępy i oszczędności

    BARDZO Dziękuję!
    Zebiec KWK-16

  16. #4816
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krajes1985

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam ponownie.

    Obczytałem temat o dostarczeniu powietrza od dołu (musi być miarkownik) i powietrza przez drzwiczki zasypowe.

    Więc po kolei:

    Najlepiej rozmontować, zdjąć nadmuch i zaślepić wyjście??
    Wentylaotr do niczego się nie przyda?? Nawet jakby się zmieniło obroty na minimalne, mój pomysł zmniejszyć obroty na 5% najmniej ile to możliwe, wtedy klapka się nie otworzy przy wemtylatorze. MOzna by było pod klapke wsadzić jakiś patyczek 0,5 cm by był mały otwór, gdy wentylator stoi powietrza nie ma, gdy temperatura spadnie wentylator bedzie powoli sie krecil i dmuchal przez odslonieta klapke powierze pod wegiel.

    Takie moje rozmyslanie.

    Dobra więc sciagam wentylator, zaślepiam wyjście.
    W drzwiczkach zasypowych mam klapke wraz ze śruba do regulacji odchyłu, czyli jedno mam juz z głowy.
    Gorzej z dołem bo mam tylko drzwiczki od popielnika zamykane (na zdjęciu jest piec z drzwiczkami odchylanymi, ja tego nie mam)
    musze wyciac dziurę i zrobić klapkę do niego tak?
    Wtedy zamontoewać tzreba miarkownik??

    Pytanie górna klapka od drzwiczek zasypowych musi być odchylona o 5 mm żeby byl jakis doplyw powietrza

    A teraz na dole drzwi popielnika gdy nie mam jeszcze klapki dorobionej moga byc na 1mm otwarte???

    jak mam przerobić piecyk??
    Mam taki sam jak na zdjęciu tylko bez miarkownika i tych dolych uchylkanych drzwiczek, tylko otwierane normalnie


    Ostatnio edytowane przez krajes1985 ; 25-02-2011 o 12:09

  17. #4817

    Domyślnie

    Wezyr mi doradził żebym spróbował założyć klapkę zamiast wentylatora bez rozwalania drzwiczek , wydawał sie za mały ten otwór ale tak na próbę założyłem i już z tydzień działa.
    Ustawiłem tylko większy skok klapki Wada przy czyszczeniu trzeba pamiętać o zamknięciu bo popiół mocno tędy leci.
    Co do wentylatora to ta klapka przy nim nie jest szczelna i jak nawet minimalnie dmucha to troszkę powietrza leci(tez miałem takie wątpliwości).

  18. #4818
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krajes1985

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    26

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź
    Tylko jaką klapkę zamonotowałeś??
    Możesz wstawić foto?>
    Klapkę recznie otwierasz czy założyłeś jakoś miarkownik

  19. #4819

    Domyślnie

    Zdemontowałem ze starego kotła a że była większa niż mocowanie wentylatora przymocowałem najpierw do mocowania odpowiednio większą blachę i do niej klapkę
    Steruje teraz miarkownikiem, wkręciłem w trójnik na zasilaniu kotła bo w kotle miejscówki nie było.

  20. #4820
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krajes1985

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    26

    Domyślnie

    zrobisz foto??

Strona 241 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony