dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 259 z 998
Pokaż wyniki od 5.161 do 5.180 z 19943
  1. #5161
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marecky

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    44-200
    Dzielnica
    komora gazowa
    Posty
    19

    Domyślnie

    witam
    Kupilem niedawno kocioł Żywiec Rubin górnego spalania z mysla o spalaniu wg.jedynie słusznej metody.No i jakos mi to nie wychodzi.Pale groszkiem,na początek sypie 10-12kg na to cienkie drewno ,tektura ,podpalam,czekam az sie to rozpali pozniej grube drewno ale z tego co zauważyłem to predzej zapali sie wegiel niż te grubsze drewno.Oczywiście kopci pieknie nawet przez 2 godz. ,pózniej jest już lepiej.Mam wrażenie że spala sie zdecydowanie za szybko(2kg/godz.),na koniec palenia zostaje troche jakby wegla drzewnego .Jeszcze na temat pieca dodam że zaślepiłem pionowy ruszt,drzwiczki szczelne,niestety nie mam otworu w drzwiach zaladunkowych ,piec zdażyl juz pokryc sie czarną sadzą. Zadałem sobie ten trud i przeczytałem 80% tego tematu ,paliłem dopiero kilka razy ale puki co delikatnie mówiąc jestem rozczarowany dlatego porosze o pomoc bardziej doświadczonych palaczy.

  2. #5162
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    Witaj Marecky
    Kociołek jest ok.
    Bez otworu w drzwiczkach zasypowych niema szans na ekologiczne i dobre spalanie,a i do tego przydała by się KPW
    Jeśli masz go na gwarancji to spróbuj zamówić u producenta drzwiczki zasypowe z otworem na PW.
    Mam nadzieje ze nie masz w nim dmuchawy tylko miarkownik ciągu?
    To ze węgiel zapalił się szybko jest OK
    Nierób tak ze cienkie drewno gazeta i jak się rozpali dopiero grube drewno, każde otwarcie drzwiczek chłodzi kocioł!
    Podstawa miarkownik i drzwiczki zasypowe z dojściem PW a jeszcze lepiej KPW jak to zrobisz będziesz zadowolony
    Nasyp węgiel daj tekturę cienkie drewno,na to grube drewno i podpal
    Zaślepienie rusztu pionowego OK
    POZDRAWIAM

  3. #5163
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marecky

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    44-200
    Dzielnica
    komora gazowa
    Posty
    19

    Domyślnie

    Dzieki dex za odzew,mam tylko miarkownik żadnych dmuchaw.Powiadasz ze PW ma aż takie znaczenie. Będe musiał coś z tym zrobić.

    pozdrawiam

  4. #5164
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    Tak PW jest bardzo ważne pozwała dopalić gazy z rozgrzewającego się węgla

    Może coś takiego zrobić jak nie dostaniesz orginalnych drzwiczek z PW
    Jak nie dasz rady zrobić sam to napisz może jakoś pomogę

  5. #5165

    Domyślnie

    Witam.
    Panowie mam taki problem. Potrzebuje zrobić a dokładniej poprawić i wywiercić otwór w ścianie doprowadzający powietrze z zewnątrz do kotłowni. Do tej pory mam wybitą cegłę koło okna ale otwór jest na wys. ok. 2 m i nie wiem czy on coś daję. Planuję wywiercić dziurę o średnicy rurki kanalizacyjnej fi 75mm i potrzebuje się troszkę poradzić i dopytać. Chodzi o to, że moja kotłownia jest utopiona ok 1m w ziemi (piwnica) i wiercąc otwór będę musiał ok 0,5m ziemi odrzucić i zarzucić kolano i pociągnąć dalej rurką do góry ponad powierzchnie ziemi i dopiero zasypać. Wiem, że otwór powinien być pod kątem (ok. 2cm wyżej w kotłowni). Chciałem wiedzieć, czy dobrze planuję i czy takie rozwiązanie pomoże w spalaniu??? Dzięki .

    Aaa i do kolegów powyżej odnośnie gwarancji kotłów i jej utraty z powodu modernizacji drzwiczek. Gwarancja nie przepada dopóki nie ma ingerencji w płaszcz wodny. Producent mojego kotła to potwierdził jak i również producent kotłów SAS ( z inf. kolegi KaRdInAlE) przy okazji pozdrawiam. Także nie bójcie się robić KPW to naprawdę się sprawdza a nic przy tym nie tracicie.

    M.Mariusz.
    Udało mi się przerobić mojego kolosa na dolniaka z rurą wezyra oczywiście ( tak z czystej chyba ciekawości) ale chyba raczej u mnie się to nie spiszę. Początkowo poprowadziłem ściankę prostopadłą do rusztu na 6-kę cegłę do góry ale zostało mi tylko ok 15 cm X 23 cm powierzchni zasypowej i wysokiej na 30 cm także bardzo wąsko z racji tego, że mój pierwszy poziomy wymiennik sięga dość daleko do przodu. Jakoś się paliło ale to nie było to co Wezyr opisywał chociaż ciekawie się zapowiadało. Opał się zawieszał a jak nie to rozpalał w całości. Później przemurowałem ściankę pod kątem celem zwiększenia komory zasypowej ale chyba za mały prześwit zostawiłem między ścianka a pierwszym tym nieszczęsnym wymiennikiem i bardzo wolno kocioł się rozpalał i również cały wsad się zajmował (max dwa wiadra wchodziły), także zrezygnowałem z tego i znów pale od góry a szkoda trochę bo spalać nawet czysto się spalało .. Mam również wrażenie, że za niski zasyp jest u mnie do tej metody.
    Ostatnio edytowane przez mardoczek ; 12-10-2011 o 23:55

  6. #5166
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Amadeuss
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Skarszewy
    Kod pocztowy
    83-250
    Posty
    122

    Domyślnie

    Według mnie Marecky robisz błąd przy załadunku.
    Ja robię to tak:
    parę łopat węgla (ale nie więcej jak 3/4 komory )
    twarde drewno jedna 2 warstwy
    drobne drewno (rozpałka) do samej góry

    potem biorę palnik gazowy (jak już mam to czemu nie korzystać) i rozpalam podpałkę.
    zamykam drzewiczki i nie ma bata wszystko ładnie sie wypala.

    niczego nie należy dorzycać, zaglądać - tak jak mówił dex ( rozpałka zapali grube drewno a to z kolei węgiel - miarkownik zrobi resztę)

    faktem jest że bez PW w drzwiczkach zasypowych daleko nie ujedziesz - zakopcisz kocioł i komin będzie pełen sadzy ....

    apropos dolnych drzwiczek w Zębcu dex - wczoraj dostałem swój kociołek i zaczynam coś kombinować ... jak wymyślę to dam znać
    Ostatnio edytowane przez Amadeuss ; 13-10-2011 o 09:54

  7. #5167

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    Zgodnie z obietnicą chciałem podzielić się moimi doświadczeniami w paleniu po zmianie sterownika.
    Dla przypomnienia napiszę kilka szczegółów:
    -dom ok 160m2,nowy ocieplony,
    -piec 16kW KMW Zębiec (miałowy) (do tej pory sterownik GECO)
    -opał - miał węglowy

    Zeszłej zimy miałem ogromne problemy z ogrzaniem domu, pełny zasyp pieca (ok30kg) miałem, spalał się w 6h. W tym sezonie postanowiłem, że zmienię piec na mocniejszy. Posiłkując się forami, oraz opiniami fachowców, postanowiłem podjąć inne kroki i dać szansę Zębcowi i w tym roku. Celem stał się sterownik Geco i jego wymiana. Zacząłem sporo czytać odnośnie nowych sterowników z PIDem. Znalazłem również opinie, że wcale opału nie oszczędzają, a wręcz przeciwnie. Doczytałem także, że nie ma urządzenia z pełnym PIDem (sam do końca wszystkiego nie rozumiem gdyż nie jestem fachowcem w tej dziedzinie).

    Przechodząc do konkretów, kupiłem sterownik SPR11. Wahałem się miedzy nim a innym znanej firmy sterownikiem z PID (pare tematów wcześniej pisałem o dylemacie przy wyborze). Wracając do SPR11 - ma on wszystko czego oczekiwałem, czyli steruje obiema pompami C.O i C.W.U ( do tej pory miałem osobny sterownik do bojlera CWU). SPR11 ma także w opcji panel pokojowy PPX, na którym mogę kontrolować to co dzieje się na piecu, a także zmieniać ustawienia bez potrzeby schodzenia do kotłowni. Panel też ma w sobie czujnik temp pokojowej , a w opcjach ustawienia trybu nocnego.

    Zwlekałem z tym postem dopóki sam nie przekonam się w praktyce, co ten sterownik potrafi i po wstępnych paleniach przyznam, że widzę znaczną poprawę. Powoli zaczynam wyczuwać co było tromfem. Wiadomo, jeszcze nie jest mróz na polu, ale temp w nocy już spada do paru st. Zrobiłem próbę na 1 wiaderku miału (taki zasyp palił się prawie 5h) , temp zadana 50st.(jak dla mnie ten wynik robi ogromne wrażenie, dla porównania mam fakt z zeszłej zimy kiedy cały zasyp ok 30kg potrafił spalić się w 4-7h). Rozpalanie było bardzo łatwe, co niektórzy wiedzą , że z miałem czasem jest ciężko. Temp szybko została osiągnięta, a w czasie palenia wahania temperatury były minimalne +/- 1-2st od zadanej. Dmuchawa pracowała dosyć wolno (specjalnie obniżyłem jej wydajność), bo widziałem że przy rozpalaniu piec szybko nabierał temp. I tutaj jest według mnie tromf, o którym wspomniałem. Mogę teraz porównać, że dmuchawy na obu sterownikach zachowywały się zupełnie innaczej. Na starym dmuchawa non stop pracowała, niezależnie od ustawień przerw i długości przedmuchów. Na SPR11 musiałem obniżać max wartość dmuchawy, bo byla na tyle wydajna że piec osiągał zadaną moc. Co za tym idzie, drugie me spostrzeżenie przykuł popiół po spaleniu. W zeszłym sezonie wyciągałem mase stopionej szlaki, gdzieś w tym temacie nawet zdjęcia wklejałem i ktoś stwierdził, że mam tornado w piecu. Wnioskuje, że na starym sterowniku miałem za dużo powietrza, które nie pomagało w paleniu,ale przyduszało płomień i to co się zdążyło rozpalić od razu było gaszone, a energia zamiast iść w grzejniki,szła w komin. Na nowym sterowniku z pieca wyjąłem niewiele i zupełnie innej granulacji popiół, tak drobny jakiego wcześniej nie miałem okazji wyjmować z pieca. Porównać jeszcze mogę samo rozpalanie. Nieraz , przy starym sterze miałem problem z rozpalaniem pełnego zasypu, czasem to trwało do godziny czasu.Na spr11, mimo małego zasypu rozpalanie było bardzo łatwe i szybkie. Btw ważne także dla mnie było wsparcie techniczne od strony producenta, dzięki czemu mogłem sam zainstalować ten sterownik. Zanim wybrałem właśnie jego sterownik, pisałem sporo pytań do konkurencji i natrafiałem na zbywanie, czy też brak kontaktu.

    To chyba tyle, ciesze się jeśli komuś udało się doczytać do tej linijki Jeśli ktoś będzie miał jakieś pytania chętnie odpowiem, choć przyznam że nie jestem fachowcem, doświadczenie w paleniu mam niewielkie, wszystko opiera się na moich obserwacjach. Chętnie posłucham wszelkich sugestii. Puki co optymistycznie podchodzę do kolejnego sezonu, o czym nie mogłem powiedzieć zeszłej zimy (wszystkie moje problemy opisane były w tym temacie). Już na dzień dzisiejszy mogę stwierdzić, że zakup nowego sterownika się opłacił. Niebawem będę pisał o kolejnych moich spostrzeżeniach.
    pozdrawiam ,,palaczy"
    Ostatnio edytowane przez marcinek84 ; 13-10-2011 o 20:32

  8. #5168
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    Witam Serdecznie wszystkich Zapaleńców
    Marcinek84 pisz proszę dokładnie jakiego masz ZĘBCA bo nie którzy mogą to zle zrozumieć 16KW to jego moc a Ty za pewnie masz ZĘBCA KMW typowy do palenia miałem i tam jest wskazana dmuchawa.
    Amadeus jestem z tobą i trzymam kciuki!
    Ciekawe czy zrobiłeś sobie kanapki i jakąś herbatkę do termosa bo znając życie to spędzisz wiele czasu w kotłowni, nie mówię dlatego ze będzie jakiś problem ale nowa rzecz cieszy!
    Amadeus przyjrzyj się drzwiczkom zasypowym i podziel się ze mną i innymi jak dorobić tam KPW a może ma już ktoś zrobione KPW do Zębca KWK

    Mam jeszcze pytanko do was wszystkich!
    Pale teraz tak-2 łopaty węgla na rusz na to drewno dodam ze bardzo sucze stare łaty i krokwie po remoncie dachu, ładuje to drewno na węgiel do krawędzi drzwiczek zasypowych tektura drewno i rozpalam.
    Miarkownik nastawiony na 40st i zauważyłem ze kociołek oblepia się trochę smołą, może to wina tego drewna? jak paliłem samym węglem było OK
    POZDRAWIAM
    Smarki daj znać jak ci poszło
    Ostatnio edytowane przez dex001 ; 13-10-2011 o 22:56

  9. #5169
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Amadeuss
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Skarszewy
    Kod pocztowy
    83-250
    Posty
    122

    Domyślnie

    he he pewnie że zrobię sobie kanapki .... zastanowię sie co z tą KPW zaraz jak wymyślę jak oddzielić ruszt od popielnika

  10. #5170
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Miałowiec
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    71

    Domyślnie

    marcinek84 mam ten sam kocioł Zębca KMW16, sterownik geco G-406-P01 wersja programu 05. Aktualnie palę groszkiem z Marcela (30000kj/kg). Chciałem się zapytać, czy na tym sterowniku miałeś taki problem, że przy rozpalaniu po jakimś czasie (chyba pół godz) włączył się alarm zagaśnięcia mimo, że temperatura była już ponad 40C, a w instrukcji jest napisane, że alarm włączy się jeśli temperatura w 0,5 godziny nie osiągnie 36C. Mi się tak parę razy zdarzyło. Może dlatego, że temperatura w instalacji była ok. 18C i długo trwało rozgrzanie do czterdziestu kilka stopni? Może coś pomieszało się w ustawieniu przez producenta sterownika? Nie wiem. A jak wygląda sterowanie temperaturą spalin przy nowym sterowniku SPR11? Z tego co zauważyłem w instrukcji na stronie producenta, to on nie steruje chyba temperaturą spalin. Nie zajeżdża smołą, czy kondensatem komin? Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Miałowiec ; 13-10-2011 o 22:17

  11. #5171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miałowiec Zobacz post
    marcinek84 mam ten sam kocioł Zębca KMW16, sterownik geco G-406-P01 wersja programu 05. Aktualnie palę groszkiem z Marcela (30000kj/kg). Chciałem się zapytać, czy na tym sterowniku miałeś taki problem, że przy rozpalaniu po jakimś czasie (chyba pół godz) włączył się alarm zagaśnięcia mimo, że temperatura była już ponad 40C, a w instrukcji jest napisane, że alarm włączy się jeśli temperatura w 0,5 godziny nie osiągnie 36C. Mi się tak parę razy zdarzyło. Może dlatego, że temperatura w instalacji była ok. 18C i długo trwało rozgrzanie do czterdziestu kilka stopni? Może coś pomieszało się w ustawieniu przez producenta sterownika? Nie wiem. A jak wygląda sterowanie temperaturą spalin przy nowym sterowniku SPR11? Z tego co zauważyłem w instrukcji na stronie producenta, to on nie steruje chyba temperaturą spalin. Nie zajeżdża smołą, czy kondensatem komin? Pozdrawiam.
    Dokładnie to samo przeczytałem w swojej instrukcji do GECO o alarmie jeśli w pół godz temp na piecu nie przekroczy 36st. U mnie takie coś się nie zdarzało, chyba że ewidentnie temp nie rosła i nic się nie paliło. Niewiem co mogę Ci poradzić w tej sytuacji, może zresetować ustawienia sterownika?
    Co do temp spalin w kominie, nowy sterownik nie ma tego czujnika, fakt przyzwyczaiłem się przy GECO do częstego sprawdzania tej wartości. A jak wygląda komin, to nie jestem jeszcze w stanie tego stwierdzić, narazie za mało prób palenia.

    Jeszcze ja mam pytanie do Ciebie, napisz jakie parametry ma Twój dom, tj powieszchnia itp,czy ocieplony, ile grzejników,czy podłogówki są? i czy paliłeś wcześniej jakieś inne opały np miał ? i jak Ci się pali groszkiem'?
    Z tego co pytałem to miały mają wartość ok 20000-250000kj/kg ,czyli zdecydowanie mniej od groszku, ale jak mam za tone groszku dać 700zł ( prawie tyle co węgiel, to chyba wolałbym węgiel) napisz prosze, jakie są Twoje spostrzeżenia i obserwacje co do opału.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez marcinek84 ; 13-10-2011 o 22:46

  12. #5172
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Miałowiec
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    71

    Domyślnie

    Dziękuję za szybką odpowiedź. Temperatura rosła ale powoli. Temperatura spalin ok. 250C. Nie mam pompy c.o. Spróbuję zresetować i może to coś pomoże. Mój dom typowy klocek z połowy lat 70, 120 metrów do ogrzania, nieocieplony, nowe okna na piętrze i częściowo na parterze (jeszcze dwa okna do wymiany), 10 grzejników, brak podłogówki. Groszek pali się ładnie, zmieniłem obroty wentylatora na mniejsze minimalne na 50, maksymalne na 120, zmniejszyłem wzmocnienie kominowe i zwiększyłem dynamikę kotła. dzisiaj o 16 załadowałem 27 kg groszku i podpaliłem. temp. zadana 57C. Jutro dam znać jak długo się paliło. Wczoraj też paliłem ale wydaje mi się, że powinno parę godz dłużej pociągnąć zasyp i jeszcze skorygowałem ustawienia przy dzisiejszym rozpaleniu. Trochę przeciąga temperaturę o kilka stopni. A co do opału to ładnie wypala się, nie ma szlaki, mało popiołu, jest trochę taki puszysty. Widać, że ten groszek ma porządną moc w porównaniu z miałem.
    Cytat Napisał marcinek84 Zobacz post
    Dokładnie to samo przeczytałem w swojej instrukcji do GECO o alarmie jeśli w pół godz temp na piecu nie przekroczy 36st. U mnie takie coś się nie zdarzało, chyba że ewidentnie temp nie rosła i nic się nie paliło. Niewiem co mogę Ci poradzić w tej sytuacji, może zresetować ustawienia sterownika?
    Co do temp spalin w kominie, nowy sterownik nie ma tego czujnika, fakt przyzwyczaiłem się przy GECO do częstego sprawdzania tej wartości. A jak wygląda komin, to nie jestem jeszcze w stanie tego stwierdzić, narazie za mało prób palenia.

    Jeszcze ja mam pytanie do Ciebie, napisz jakie parametry ma Twój dom, tj powieszchnia itp,czy ocieplony, ile grzejników,czy podłogówki są? i czy paliłeś wcześniej jakieś inne opały np miał ? i jak Ci się pali groszkiem'?
    Z tego co pytałem to miały mają wartość ok 20000-250000kj/kg ,czyli zdecydowanie mniej od groszku, ale jak mam za tone groszku dać 700zł ( prawie tyle co węgiel, to chyba wolałbym węgiel) napisz prosze, jakie są Twoje spostrzeżenia i obserwacje co do opału.
    pozdrawiam

  13. #5173

    Domyślnie

    Cytat Napisał dex001 Zobacz post
    Smarki daj znać jak ci poszło
    Zatkałem pionowy ruszt cegłą szamotową od środka . Na początku - OK. Problem pojawił się przy przerusztowaniu (odpopieleniu) wkładu - cegła się przesunęła. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem w KWK jest kawałek blachy przymocowany do rusztu pionowego od strony wnętrza kotła. Można go skręcić śrubami tak żeby otwierał się razem z rusztem. Na razie tak to widzę.. Ma ktoś jakiś inny pomysł?

  14. #5174
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marecky

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    44-200
    Dzielnica
    komora gazowa
    Posty
    19

    Domyślnie

    Panowie mam jeszcze pytanie.Jakiej wielkosci powinien byc otwór PW ? Bo coś mi sie wydaje że cale powietrze idzie od razu w komin a nie na zasyp. No i bez rury nic z tego nie bedzie.Dalej kopci z komina a juz 40min od rozpalenia.Plomienie dosyc wysokie jak je skróce na PG to spada temp.Ogólnie szybko sie rozpala i łapie temp. no trzyma tak jak pisalem 2kg/h ale to chyba za duzo przy dodatnich temp na zewnątrz.
    Na piecu 50 ,na grzejniku tym pierwszym 60st. też tak macie?

  15. #5175
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pawel_P.

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum.
    Z racji że jest to mój pierwszy post szczególnie proszę o wyrozumiałość. Przeglądam ten wątek już od jakiegoś czasu (udało mi się dobrnąć do ostatniej strony) i pod wpływem tutejszych porad postanowiłem przerobić swój kocioł, a mianowicie http://www.zielke.pl/offer.php?go=p&t=universal o mocy 18kW. Na początek pozbyłem się dmuchawy, jednocześnie wstawiając klapę PW jak również, teraz także wykonałem kierownicę powietrza wtórnego w drzwiach zasypowych i… jest poprawa, tzn. zdecydowanie mniej dymu wydobywającego się z komina. Teraz jednak pora przejść do tej gorszej części mojej pierwszej wypowiedzi, a mianowicie problemów które stanęły mi na drodze, otóż:

    - w kotle zaczęła pojawiać się smoła, czopuch po około 2h od rozpalenia ma temperaturę około 30 stopni, no coś jest nie tak. Fakt przy obecnych temperaturach nie grzeje wysoko (około 42-45 stopni). Chciałbym wspomnieć, że kocioł ogrzewa dom około 120 m2, ocieplony styropianem 5cm, brak ocieplenia na strychu, który nie jest ogrzewany. Producent podaje taką moc kotła na powierzchnię jaką ja ogrzewam, jednak w tym przypadku wydaje mi się to trochę za dużo, czy mam rację ?
    - druga kwestia, to pojawiające się „wybuchy” ? Sprawa wygląda następująco, po osiągnięciu odpowiedniej temperatury miarkownik przymyka klapę PG, gdzie po kilku minutach następuję gwałtowne otwarcie owej klapki i duża ilość gazów wypełnia kotłownię. Zastanawiam się czy przypadkiem problemem nie jest dokonana przeze mnie przeróbka miarkownika (http://energia.odnawialna.info/miark...ciagu-regulus/ ). Być może klapka PG jest zbyt lekka ? nie mam pomysłów jak to wyjaśnić, dodam, że KPW pracuje, słychać jak delikatnie zasysa powietrze, więc skąd te gwałtowne wybuchy ?

    Bardzo proszę o poradę doświadczonych palaczy jak rozwiązać przytoczone problemy,
    Pozdrawiam:
    -Paweł

  16. #5176

    Domyślnie

    Witam,
    Na dworze dość ciepło i trzymamy niska temperaturę na kotle i stad odbicja i smoła . Radzę grzać kilka godzin a krucej a mocniej 55*C.
    Może być tak że jak kreska zjedzie w dół to zapotrzebowanie budynku na ciepło wzrośnie i problemy znikną.
    pozdr
    Mój ala dolniak jak narazie się trzyma bezdymnie

  17. #5177
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    Witam
    Smarki zgadzam się z Tobą w 100% ja ten szamot włożyłem tymczasowo trzeba będzie pokombinować z tą blachą tak jak piszesz.
    Jak tam z KPW masz może jakiś patent na to?

    Marecky otwór to jakieś 2 milimetry trzeba to wyczuć no i u ciebie z tego co widziałem na zdjęciu kotła to musi być KPW skierowane pod kątem w dół na środek paleniska bo całe powietrze idzie ci w komin i chłodzi kocioł. A jeszcze jak masz szeroko otwarte PW to robi to za niezłą chłodnice i z tego te 2kg na godz.
    POKOMBINUJ COŚ Z KPW.
    POZDRAWIAM
    Ostatnio edytowane przez dex001 ; 14-10-2011 o 23:01

  18. #5178

    Domyślnie

    Witam gorąco zapaleńców Panowie jestem tu po raz pierwszy, udało mi się przeczytać parędziesiąt stron wątku aczkolwiek nadal jestem ciemny :/ Mam piec zębiec SWK 21kW. Piec typowo górnego spalania. Mam problemy co do palenia w nim. Przeczytałem instrukcję zębca, podam wycinek: Rozpalenie powinno odbywać się stopniowo rozpałką, a później cienką warstwą paliwa podstawowego. Po rozpaleniu się paliwa można napełnić komorę paleniskową do dolnej krawędzi otworu zasypowego górnych drzwiczek......." Jak to rozumieć? Palić w nim od dołu czy od góry? Wg instrukcji najpierw cienkie drewno, trochę węgla a potem do pełna też węgiel. Rozumiem, że miałem nie da rady palić w tym piecu? Zrobiłem próbę, na dnie był jeszcze żar, dorzuciłem 3 szypy miału, trochę drewna na to i podpaliłem. Naciągło do 60st. ale potem bardzo szybko ostygło, w godzinę prawie do 30 spadło. Prosiłbym o rady nie mam żadnej dmuchawy, sterowników a nawet nie mam miarkownika. Zupełnie nic, typowy manual. Jak w nim poprawnie palić. Ma kratkę powietrza wtórnego w górnych drzwiach. Z góry dzięki za wyrozumiałość.
    Ostatnio edytowane przez djibiza ; 15-10-2011 o 09:27

  19. #5179
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar nela84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam Panów
    Czekam z nieciepliwością na pomysły z KPW do Zębca i zaślepieniem rusztu pionowego tak żeby nie trzeba było kłaść cegieł, wyczytałam co nie co na 248 str wątku z blachą, ciekawa jestem co wy sądzicie na taki rodzaj zaślepienia?
    Pozdrawiam

  20. #5180

    Domyślnie

    djibiza pal od góry według przykazań z tego tematu str1 , dlaczego producent każe nam zapalać na dole i zasypywać węgiel co jest najbardziej brudnym spalaniem ?
    Przecież doskonale zdaje sobie sprawę jakie sa konsekwencje brudnego spalania .
    Chodzi chyba tylko o sprzedaż !!! Nie o zadowolenie klijenta co jest dziwne.

Strona 259 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony