dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 393 z 998
Pokaż wyniki od 7.841 do 7.860 z 19943
  1. #7841

    Domyślnie

    Cytat Napisał wolo63 Zobacz post
    Piurko2 Jesteś ryzykantem . W skrajnych przypadkach z kotłami to nie ma do czego wracać . Telewizji nie oglądasz? Wg. mnie sygnalizacja dźwiękowa to za mało.Przemyśl sobie czy warto tak ryzykować ? Rozwiązaniem może być zawór termostat. dopuszczający zimną wodę schładzając instalację.
    Myślę o tym , przez trzy sezony grzewcze nigdy się tak nie zdarzyło , w tym roku jest nowy kocioł i trochę doświadczam , chyba za mało było PW i fuknął ..... Już dmuchawa zdemontowana , otwór zaślepiony i jest dalej ..ok .
    Dzięki LR za dobre słowo....

  2. #7842

    Domyślnie

    Bullineczka i mario1p
    Podałem stronę z elektromagnesami, w tym z ciągnącymi. Ale chyba pomysł wooka jest lepszy. Dla ścisłości elektromagnesy ciągnące do 5,6 kg
    http://www.tme.eu/pl/katalog/#art=EM-FS2924BD-24&

  3. #7843

    Domyślnie

    Cytat Napisał Last Rico Zobacz post
    (...)
    Jeden z naszych kolegów opisywał, że odbicie kotła spowodowało wywrócenie klapy
    PG "na plecy" w taki sposób, że miarkownik nie mógł już klapy zamknąć.(...)
    Mi się takie coś zdarzyło, chyba fuknał... i dobrze że mam alarm w domu założony, ktoś akurat był w domu i z pracy mam 5min samochodem.
    Teraz jak już mam wodę z wodociągu zakładam jeszcze zawór schładzający dwufunkcyjny dvb-1 i będzie bezpieczniej. Co prawda ktoś mi mówił że potrafią sie zakamienić te zawory ale to chyba przy kominkach jak się często zagotowuje wodę(mam nadzieję).

  4. #7844
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Chciałbym jeszcze raz (kolejny już chyba) przypomnieć, że kotły nie lubią raptownych
    zmian. Elektromagnesy są zbyt szybkie do sterowania klapami. Jeśli ktoś z was akurat
    potrafi zrobić sobie sterowanie powietrza dla kotła, to proponuję zrobić to za pomocą
    scalonych kości LM lub Dallas. To sterowanie, a jako element wykonawczy można
    wykorzystać serwomotory (silnik elektr + przekładnia w jednej obudowie) do zakupienia
    np. w firmie Discotech. Warunek jest taki --- że przy braku 230V klapa PG MUSI opaść.
    beton wiąże ludzi...

  5. #7845
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 4pluton4
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-208
    Posty
    167

    Domyślnie

    Tomek 08
    gratulacje , nie musisz mnie przkonywac ,,ze to działa.
    Średnicą rury i odległością od rusztu mozesz regulować moc kociołka. Spróbuj kilka średnic i dorób szczelne zamykanie wsypu,

  6. #7846

    Domyślnie

    Cytat Napisał wook Zobacz post
    Witam ciepło wszystkich!
    Jeśli chodzi o otwieranie klapki PG to proponuję małą dzwignię podnoszoną przez siłownik na 220v (siłownik z żaluzji z wentylatora łazienkowego )
    fakt że skok ma tylko 1cm ale jest niesamowicie mocny , wysuwa się przez około 1min pobiera około 2W a chowa się też około 1min.
    Na aukcjach też go mozna kupić za około 30zł
    To tylko takie luzne info.
    Palę tak samo jak większość z Was GS

    Te 30 zł to za siłownik czy wentylator, bo nie mogę znaleść?

  7. #7847
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Witam, dzięki LastRico za pomoc.
    Co do tego pochylenia kotła, to delikatnie jest pochylony, bo przy montażu się uparłem, żeby był pochylony.
    Oczywiście instalator nie pochylił kotła tak mocno, jak ja chciałem, tylko mniej (o pół oczka na poziomicy), ale jednak coś tam jest.

    Jeszcze mam pytanie odnośnie tego dymu z komina.
    Panowie jak tak czytam wasze posty, że np. po godzinie nie macie dymu z komina, to się zastanawiam, czy rzeczywiście nie macie dymu, czy macie tylko parę???
    U mnie leci para nawet przy rozpalaniu, bo wiadomo musi się nagrzać wszystko, jak już kocioł trochę się bujnie to leci mniej pary, kiedy już osiągnie zadaną temperaturę, to wtedy praktycznie nie ma dymu lub jest jak z papierosa.
    Czy ma nie być praktycznie w ogóle dymu, nawet pary???
    Pozdrawiam.

  8. #7848
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek 1980 Zobacz post
    ....Czy ma nie być praktycznie w ogóle dymu, nawet pary???
    Pozdrawiam.
    Para może sobie lecieć cały czas, na początku więcej potem mniej, ale para to nie dym. Z kotłów gazowych też leci. Ona zawsze będzie lecieć....

  9. #7849
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Tomku, para wodna jest nieodłączna podczas spalania węgla kamiennego.
    Początek każdego spalania to suszenie, jak było widać z niedawno podawanej
    linki (chyba koledze Pomarańcza), węgiel kam. może zawierać nawet ponad 13%
    wody. Podgrzewana woda paruje i uchodzi do komina. To jedno źródło pary wodnej.

    Jest jeszcze drugie i trzecie.
    Drugim źródłem jest woda powstająca z samego spalania paliw zawierających wodór,
    węgiel zawiera wodór (H) -----> H2 +O = H2O. Są paliwa które zawierają go więcej
    mimo że same są suche. Na przykład nafta lotnicza, kreski na niebie to właśnie para
    wodna (nie dym) ze spalania węglo----wodorów.

    Trzecie źródło. Kiedy węgiel (lub drewno) wypali się do koksu - pary już nie wytworzy
    bo w koksie nie ma już wodoru. Uwaga, koks handlowy - a nie wytworzony na gorąco
    u nas w kotle, może produkować parę, bo może być zwyczajnie mokry. Nasz koks nie.
    Przy silnym mrozie i tu jest ciekawostka para może lecieć z komina nawet kiedy kocioł
    nie pracuje. Wilgotne powietrze z piwnicy wylatuje przez komin a ponieważ wokół
    jest np. - 28*C, to po wyjściu natychmiast oziębia się i kondensuje. Niekiedy widać
    jak "dymią" parą nawet kratki wentylacyjne.

    Tak więc para być musi, z gazu lub drewna więcej (więcej wodoru) a z węgla mniej.
    Zobacz jakie kłęby pary wyrzucają teraz samochody z rur wydechowych,
    czyżby wszyscy jeździli na benzynie z wodą ???
    beton wiąże ludzi...

  10. #7850
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wikerbe

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mały dodatek do poprzedniego postu (strona 393 post 7852), sprawdzałem wczoraj metodę DS, czyli to co robiłem do tej pory, zużycie węgla takie samo ok 50kg na dzień. Doszedłem do wniosku że skoro tyle samo pali, to będę palić metodą GS, przynajmniej nie muszę biegać i dorzucać:] Drobna modyfikacja będzie na początku, najpierw rozpalę sobie drewnem do osiągnięcia żądanej temperatury, a dopiero wtedy wszystko zasypie i rozpalę od góry, więcej zachodu, ale w ten sposób chyba zaoszczędzę na spalaniu węgla podczas nagrzewania pieca z 10 stopni do 55:] Przy okazji sprawdziłem moc pieca:/ Widzę że mam chyba przewymiarowany, piec ma 22KW, a ja mam domek 170m2, ściany gazobeton +10 styropian:/ Stąd pewnie takie duże spalanie węgla, bo piec za duży;/
    Na przyszłą zimę zrobię modyfikację, wyrzucę pewnie dmuchawę i zrobię coś w rodzaju klapki co będzie się otwierać i zamykać w odpowiednim zakresie temperatury, ale o tym muszę jeszcze trochę poczytać:]

  11. #7851
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Witaj Wolo 63
    Cieszę się że spalasz ekonomicznie bo to czyste spalanie. Najlepsze efekty dostaje
    się po dopasowaniu swojego kotła do odbiornika ciepła jakim jest dom. Faktycznie
    twój kocioł jest dużo za duży ale widzę że dobrze sobie poradziłeś i to mnie cieszy.
    ---------------

    Sztrybi, piszesz że w szczelinach między tymi pionowymi rurami zawsze pozostanie
    niedopalony węgiel. To jest koks z węgla, nie spalił się bo był przeziębiony azotem
    z powietrza. Tam właśnie odbywa się główny ciąg powietrza. To trzeba zmienić bo
    szkoda węgla. Na początek proponuję zakup węgla o drobnym ziarnie, spróbuj go
    zapalić od góry. Na Groszku owinno ci się spodobać. Żeby spalić węgiel który
    już masz, powinieneś zakleić zaprawą szamotową przestrzenie między rurami, nie
    musi być (i nie powinno) na gładko, spróbuj wykonać coś w rodzaju łagodnej fali.
    ---------------

    Wikerbe, w twoim kotle masz jeszcze sporo możliwości do zaoszczędzenia węgla.
    Wielkość 50 kg węgla na dobę nic nam nie mówi, mój brat w ostatnie mrozy spalał
    75 kg węgla na dobę - ale nic z tego nie wynika. Koniecznie powinieneś odpuścić
    sobie dmuchawę. Węgiel który spalasz nie jest zły w sensie wielkości ziarna - a nie
    wartości opałowej której przecież nie znam. Zejdziesz ze spalaniem ale trzeba zrobić
    trochę zmian w kotle, proponuję poczytać wątek, tak może chociaż ze 40 stron.
    Możesz sobie "wstępnie" kocioł rozgrzewać na drewnie, układaj je bardzo szczelnie
    (zrób klocek z drewna) i też zapalaj od góry --- ale POTEM powinieneś kocioł dobrze
    oczyścić z rozżarzonego koksu po drewnie bo inaczej węgiel zapali ci się od dołu.
    beton wiąże ludzi...

  12. #7852
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Witaj Bullineczka
    Odradzam elektromagnesy jako elementy wykonawcze do unoszenia i zamykania klap.
    Są zbyt szybkie, siłownik do drzwi samochodowych również jest zbyt szybki.
    --------------

    Kolego Wook, bardzo dobry pomysł, długi czas no i te 2W też ważna sprawa, tylko
    jak słusznie zwraca uwagę kolega Jacet 100, siłownik sam nie wróci, tzn. nie zamknie
    klapy na wypadek braku napięcia w sieci. Konieczny byłby jednak jakiś system który
    to zrealizuje. Proponuję dostaw tam mały elektromagnes, tak jakbyś np. rozciął
    łańcuszek i wstawił go pomiędzy. Kiedy jest napięcie, wszystko O.K.; kiedy braknie
    to elektromagnes upuszcza łańcuszek (lub wyrywa zawleczkę), no rozumiesz o czym
    myślę. Pozdrawiam.
    --------------

    No cześć Piot3r. Silnik od wycieraczek świetnie się nadaje do sterowania kotłem,
    powinien jednak być zasilany z pewnego źródła, mam na myśli akumulator który -
    jest ciągle ładowany b. małym prądem. To gwarantuje że nie zaskoczy nas nagły brak
    napięcia wynikający z wyczerpania się akumulatora. Pozdrówka.
    beton wiąże ludzi...

  13. #7853

    Domyślnie

    Cytat Napisał Last Rico Zobacz post

    powinien jednak być zasilany z pewnego źródła
    Sądzę, że 100Ah to jest pewne źródło, a taki mam. Pobór przez silnik jest tu w zasadzie pomijalny, bardziej samorozładowywanie się. Raz w miesiącu prostownik i po sprawie. Latem też trzeba, bo jak zjedzie poniżej 9V to straci na żywotności. Swojego czasu, w przypływie wkur. z powodu braku prądu myślałem o dołożeniu równoległej pompki obiegowęj z ogrzewania samochodu. Wydajność ma sporą, a ciśnienia i temperatury w swoim środowisku naturalnym nawet większe, około 5A poboru. Przy większym akumulatorze spokojnie kilka godzin niezależnej od sieci pracy kotła, a w razie czego zawsze można wyjąć następny z auta. Samochód zawsze się jakoś uruchomi.

  14. #7854
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Witam, dzięki LastRico, dzięki Artur za pomoc i sprowadzenie mnie na ziemie.
    Doskonale wiem o tym, że kiedy na dworze jest chłodno, zimno to z ciepła robi się para, ale jak tak niektórzy piszą, że z komina nic im nie leci, to ja już zgłupiałem i pomyślałem, że to ja coś źle robię.
    Jeszcze raz dzięki.
    Pozdrawiam.

  15. #7855
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wronik
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Husów
    Kod pocztowy
    37-121
    Posty
    55

    Domyślnie

    Koledzy był taki link do takiego kompendium wiedzy na temat GS który zawierał podstawowe posty LR może ktoś podrzucić gdzieś mi się zapodziało

  16. #7856

  17. #7857
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wook

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Racek
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    WITAM !
    Jeśli chodzi o namiary na ten siłownik to jest on tu :http://allegro.pl/silownik-do-wentyl...107929938.html
    sorki ale dopiero próbuję wklejać obrazki
    Pozdrawiam

  18. #7858
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    @ Piot3r
    Akumulator 100Ah jest dużym aku. i taki silniczek szybko go nie wyczerpie, raz że
    pracuje bardzo krótko, dwa że podnoszenie klapy wymaga mniejszej siły niż tarcie
    wycieraczkami po szybie. Chodzi tylko o to, żeby nie zapomnieć o ładowaniu.
    Kiedyś mierzyłem natężenie prądu pobierane przez podobny silnik (Fiat 125p) tyle
    że z przedniej szyby. Przy nap. 16,7V (z zasilacza) prąd rozruchowy to 4,1A a prąd
    pracy 1,6A.
    ---------------

    @ Tomek 1980
    No nie ma za co. Bywa tak, że z komina "nic nie leci", zakładam że ludzie azotu
    i dwutlenku węgla nie widzą. Ma to miejsce wtedy kiedy zasyp przejdzie już do
    fazy koksu - a na zewnątrz nie ma wielkiego mrozu. Wtedy "nic z komina nie leci".
    Mam oczywiście na myśli parę wodną.
    beton wiąże ludzi...

  19. #7859
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Last Rico Zobacz post
    .....Ma to miejsce wtedy kiedy zasyp przejdzie już do
    fazy koksu - a na zewnątrz nie ma wielkiego mrozu. Wtedy "nic z komina nie leci".
    Mam oczywiście na myśli parę wodną.

  20. #7860

    Domyślnie

    ELEKTRYCZNY MIARKOWNIK CIĄGU

    Odkopałem swój pomysł na tani , elektryczny miarkownik ciągu . Działa bezproblemowo , brak prądu powoduje opadnięcie klapki w popielniku. Używam go już trzeci sezon.

    post nr 2613
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...01#post4017701

Strona 393 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony