dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 420 z 998
Pokaż wyniki od 8.381 do 8.400 z 19943
  1. #8381
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    ja sobie nawet nie potrawie takiego wyobrazić, a co dopiero przewidzieć jak się zachowuje w pracy z kotłem, ciąg, temperatury itd
    mój fi 130 to przy nim jak kapilara od lodówki.
    R-290 pod strzechy

  2. #8382
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    130 troszkę mało chyba nawet nie łapie się w normie na kominy do kotłów na paliwa stał?
    Nie wiem tylko pytam. NIGDY NIE BYŁO Z NIM PROBLEMÓW I OBY TAK DALEJ
    A CUG WYOBRAZ SOBIE ŻE NAWET W LECIE JAK NA ZEWNĄTRZ +35 W KOTŁOWNI PIWNICY 15ST ZACIĄGA AZ MIŁO

  3. #8383
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AVE5074

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    150

    Domyślnie

    VLD i Dex dzięki za rzucenie okiem na moje wypociny.
    Może inni coś dorzucą bo czas ucieka i trzeba zaczynać przepalać, poprzednie moje posty: #8398 i #8409
    Kto s Was przerabiał drzwiczki w sasie pod miarkownik i KPW proszę o porady (zdjęcia albo cuś jak to zrobić- chodzi o samą konstrukcję drzwiczek tych podwójnych).

    PS. Mam awersję do firmy Tech tej od sterowników znów drugi raz padł przed sezonem (typ ST 32) i ta sama awaria pokazuje - 30C na czujniku pieca i podobno nie wystarczy sam czujnik zmienić już mnie ku..... wica z tym bierze sprzedają badziewie co ponad 300 zł kosztuje może ktoś polecić jakiś normalny sterownik do pieca? (+CWU i z dużą regulacją dmuchawy). Jak się wnerwię to sobie miarkownik założę tylko te drzwiczki w kotle przerobić.....- może mnie kobita z domu pogonić powie no jak to bez komputra? to jak ja będę palić? hehe

  4. #8384

    Domyślnie

    wczoraj wymieniłem sznurek na dwóch drzwiczkach wyczystki kociołka
    co do temperatury to przy rozpalaniu mam max około 140stC jak już zaczyna spadać to już wiem że
    wypala się rozpałka z brykietem i zaczyna się pierwsza warstwa węgla palić
    wtedy ustawiam na miarkowniku szczelinę na 6mm natomiast PW(KPW) mam klapkę ustawioną
    na 1cm i wtedy na czopuchu utrzymuje mi się około 110stC i jak sie już dobrze węgiel w warstwie górnej
    zajmie to zmniejszam tylko PG do max 4mm i tak sie pali przez cały czas ładnie utrzymując na czopuchu 80-90stC oczywiście podczas odgazowywania wegla.
    po odgazowywaniu to tez mam tak jak dex pisze.
    I wczoraj miałem suchutko
    zasypałem 10kg węgla warstwa około 17cm grubości
    otrzymałem 47stC gdzie paliło się 8,5godz. rozpaliłem o 19.30godz. gdzie o godz. 4 temp. na zew.4stC w domu 22,2stC jak wstałem to na
    kotle jeszcze miałem 35stC z pracującą pompą.

    co do ustawienia klapek to przy takim sam ustawieniu klapki PG natomiast zdecydowanie mniejsza szczelina na PW(KPW) spowodowało że 14kg wegla paliło się 7godz. także u mnie musi być zdecydowanie więcej PW niż PG już tak wyczułem te ustawienie że regulacja nimi to jak ciągnięcie sznurka za końcówki.
    czyli jak zmniejsze szczeline PW to wiem że automatycznie dam mu więcej PG bez ruszania tej klapki na popielniku.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 11-10-2012 o 06:28

  5. #8385

  6. #8386
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie


  7. #8387

    Domyślnie

    witam,
    muszę kupić piec i ma to być piec zasypowy, mój hydraulik chce mi na siłę wcisnąć piec firmy STALKOT UKS-M TROL (KOCIOŁ UNIWERSALNY) ale jakoś mało recenzji jest na jego temat, a ja bym się bardziej skłaniał do pieca firmy heiztechnik Q HIT PLUS moc około 20 kW na 180m powierzchni po podłogach czy ktoś może coś napisać na temat tych pieców?

  8. #8388

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamonik Zobacz post

    (...)

    czy ktoś może coś napisać na temat tych pieców?

    Grzeją...



    Warto zadawać bardziej konkretne pytania.
    Zachęcam.

  9. #8389

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamonik Zobacz post
    witam,
    muszę kupić piec i ma to być piec zasypowy, mój hydraulik chce mi na siłę wcisnąć piec firmy STALKOT UKS-M TROL (KOCIOŁ UNIWERSALNY) ale jakoś mało recenzji jest na jego temat, a ja bym się bardziej skłaniał do pieca firmy heiztechnik Q HIT PLUS moc około 20 kW na 180m powierzchni po podłogach czy ktoś może coś napisać na temat tych pieców?
    czy to jest dokładnie ten?
    http://www.armadeo.pl/heiztechnik-q-hit-plus-15.html

    palenie w nim od góry może być nawet ciekawe

  10. #8390

    Domyślnie

    to są dokładnie te piece http://stalkot.pl/oferta UKS-M TROL (KOCIOŁ UNIWERSALNY) http://www.heiztechnik.pl/ Kocioł Q HIT Plu

  11. #8391
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    stalkot wygląda ciekawie bo ma klapkę do PW niestety nie można nic więcej powiedzieć bo producent nie pokazuje przekrojów. W Q HIT Plus brakuje rozdziału powietrza wtórego a powietrzem głównym.

    Jesteś pewien że na 180 m2 potrzebujsz aż 20kW? Bo jeżeli domek jest ocieplony (ściany i podasze) to jest troche za dużo.

    Jesteś świadom tego że w tych piecach powinno się palić od góry (czytaj cyklicznie)?
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  12. #8392

    Domyślnie

    cysiokysio ma racją że jeśli masz dobrze ocieplony domek to 20KW jest zdecydowanie za duzy
    ja mam 172m2 i kociołek 22KW i niemiałem ocieplonego domku to już były problemy w tym roku ocieplilem poddasze wełną
    isover na przekładke 2xpo 10cm i różnica kolosalna a kociołek niestety musiał dostać szmot bo jeszcze gorzej było by
    jak w zeszłym roku.

  13. #8393
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DjKosmit

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dąbrowa
    Kod pocztowy
    88-306
    Posty
    33

    Domyślnie

    Witam
    Od bardzo dawna śledzę ten wątek i staram się regularnie pochłaniać wiedzę. Z tego względu że w tym roku czekał mnie montaż C.O. w domku z lat 70.

    Wybór padł jednak na górniaka DEFRO OPTIMA KOMFORT LUX 20KW z tego względu że palę również paliwem zastępczym jakim jest drewno

    Kocioł zasila 5 grzejników + drabinka + ciepłociąg (pod ziemią) do biura na działce około 11 metrów (1 grzejnik - po rozbudowie planuje więcej)
    Kocioł przewymiarowany ze względu na zasilanie w przyszłości większej ilości odbiorników, ale problemów z tego względu nie widzę.

    Kocioł pracuje na miarkowniku na naturalnym ciągu przy kominie 8 metrów (średnica 150mm)

    Jestem zaskoczony kulturą pracy przy paleniu od góry. Zasyp 35 kg węgiel typ orzech i nastawie 55/60 stopni stałopalność 48 godzin (temp w nocy -1/0 w dzień około (na grzejnikach głowice termostatyczne) więc jak dla mnie rewelacja. Dodam że budynek nieocieplany, okna i drzwi plastik a w przyszłym roku robię termomodernizację.
    Planuję jeszcze wykonać KPW gdyż jak wiecie nie mam otworów w drzwiczkach zasypowych i podejrzewam że sprawność/stałopalność jeszcze wzrośnie.
    Do tego celu zamawiam dodatkowe drzwiczki tak aby w razie problemów dmuchać na zimne.

    Ciekaw jestem okresu intensywnej zimy i mam nadzieje że przebywanie w kotłowni nie będzie uciążliwe

    Pozdrawiam

  14. #8394
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Cytat Napisał DjKosmit Zobacz post
    Witam


    Wybór padł jednak na górniaka DEFRO OPTIMA KOMFORT LUX 20KW z tego względu że palę również paliwem zastępczym jakim jest drewno
    Co to za model? chyba coś pomyliłeś

  15. #8395
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DjKosmit

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dąbrowa
    Kod pocztowy
    88-306
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_mlody Zobacz post
    Co to za model? chyba coś pomyliłeś
    Nie nic nie pomyliłem Zrobić foto tabliczki z kotła ?

    http://www.defro.pl/kotly/seria-opti...ort-nowa-linia

    Pozdrawiam

  16. #8396
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Sorki. Jakoś nie mogłem poszukać tego modelu na stronie
    Ja zakupiłem tego bez luxa

  17. #8397
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DjKosmit

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dąbrowa
    Kod pocztowy
    88-306
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_mlody Zobacz post
    Ja zakupiłem tego bez luxa
    I jak zadowolony ??

  18. #8398

    Domyślnie

    Cytat Napisał DjKosmit Zobacz post
    Witam
    Od bardzo dawna śledzę ten wątek i staram się regularnie pochłaniać wiedzę. Z tego względu że w tym roku czekał mnie montaż C.O. w domku z lat 70.

    Wybór padł jednak na górniaka DEFRO OPTIMA KOMFORT LUX 20KW z tego względu że palę również paliwem zastępczym jakim jest drewno

    Kocioł zasila 5 grzejników + drabinka + ciepłociąg (pod ziemią) do biura na działce około 11 metrów (1 grzejnik - po rozbudowie planuje więcej)
    Kocioł przewymiarowany ze względu na zasilanie w przyszłości większej ilości odbiorników, ale problemów z tego względu nie widzę.

    Kocioł pracuje na miarkowniku na naturalnym ciągu przy kominie 8 metrów (średnica 150mm)

    Jestem zaskoczony kulturą pracy przy paleniu od góry. Zasyp 35 kg węgiel typ orzech i nastawie 55/60 stopni stałopalność 48 godzin (temp w nocy -1/0 w dzień około (na grzejnikach głowice termostatyczne) więc jak dla mnie rewelacja. Dodam że budynek nieocieplany, okna i drzwi plastik a w przyszłym roku robię termomodernizację.
    Planuję jeszcze wykonać KPW gdyż jak wiecie nie mam otworów w drzwiczkach zasypowych i podejrzewam że sprawność/stałopalność jeszcze wzrośnie.
    Do tego celu zamawiam dodatkowe drzwiczki tak aby w razie problemów dmuchać na zimne.

    Ciekaw jestem okresu intensywnej zimy i mam nadzieje że przebywanie w kotłowni nie będzie uciążliwe

    Pozdrawiam
    jaki metraż ogrzewasz?
    przy takiej stało palności po co grzebać przy kotle.
    chyba że chcesz aby produkował wegiel

  19. #8399
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DjKosmit

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dąbrowa
    Kod pocztowy
    88-306
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    jaki metraż ogrzewasz?
    przy takiej stało palności po co grzebać przy kotle.
    chyba że chcesz aby produkował wegiel
    W domku mam 120 metrów, ale dodatkowo 30 metrów na biuro ciepłociągiem , ale jak pisałem rozbudowuję firmę i powierzchnia dodatkowa się zwiększy, a też są jakieś plany na zagospodarowanie poddasza tylko nie wiem czy jeszcze uciągnę na tym kotle. Na razie to tylko plany.

    Grzebać przy kotle chcę gdyż mam teraz czas na testy. Jak powierzchnia ogrzewania się zwiększy to chciałbym aby kocioł również uzyskał troszkę sprawności więcej. Kolejna kwestia to według mojej oceny nie spalam gazów znad zasypu i tym też tracę.

    Zapomniałem dodać że ogrzewam również CWU - 150 litrów

    Chciałbym aby kocioł produkował ciepło węgla mam pod dostatkiem


  20. #8400

    Domyślnie

    Cytat Napisał DjKosmit Zobacz post
    W domku mam 120 metrów, ale dodatkowo 30 metrów na biuro ciepłociągiem , ale jak pisałem rozbudowuję firmę i powierzchnia dodatkowa się zwiększy, a też są jakieś plany na zagospodarowanie poddasza tylko nie wiem czy jeszcze uciągnę na tym kotle. Na razie to tylko plany.

    Grzebać przy kotle chcę gdyż mam teraz czas na testy. Jak powierzchnia ogrzewania się zwiększy to chciałbym aby kocioł również uzyskał troszkę sprawności więcej. Kolejna kwestia to według mojej oceny nie spalam gazów znad zasypu i tym też tracę.


    Zapomniałem dodać że ogrzewam również CWU - 150 litrów

    Chciałbym aby kocioł produkował ciepło węgla mam pod dostatkiem



    czyli walisz z komina jak batory i jak twierdzisz tracisz (brak spalania gazów to węglowodory kominem) i masz taka stało palność 0.76kg/h

Strona 420 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony