dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 499 z 998
Pokaż wyniki od 9.961 do 9.980 z 19943
  1. #9961
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kokos0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    dociepleniabudynkow.com
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikar1 Zobacz post
    A jak masz zrobione awaryjne zasilanie prądem?
    Ja mam przetwornicę z ładowarką plus akumulator samochodowy, coś takiego jak tu kliknij
    Reklama jest płatna na FM

  2. #9962

    Domyślnie

    Cytat Napisał G69 Zobacz post
    ZUG,a co z płytami szamotowymi,które zamówiłeś?
    na razie czekaja na palecie w garażu
    myślę że bezpieczniej będzie robić wczesną wiosną ponieważ w tygodniu jedynie sobotę i niedzielę mam całą wolną
    i jeszcze musiało by być ciepło aby domu nie wychłodzić aczkolwiek super by był teraz to zrobić i przetestować.
    fakt kwestia dociąć i odpowiednio poskładać ale dzionek trzeba przeznaczyć.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  3. #9963

    Domyślnie

    Od paru dni piec strasznie mi smoli, wczoraj to nawet zaczęła, ta niby smoła kapać z drzwiczek zasypowych oraz strasznie mi dymi po ich otwarciu
    Może to być związane ze zmianą węgla? Kupiłem parę worków orzecha z Wesołej. Na poprzednim węglu, nie wiem skąd, tak się nie działo.

  4. #9964

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek37 Zobacz post
    Od paru dni piec strasznie mi smoli, wczoraj to nawet zaczęła, ta niby smoła kapać z drzwiczek zasypowych oraz strasznie mi dymi po ich otwarciu
    Może to być związane ze zmianą węgla? Kupiłem parę worków orzecha z Wesołej. Na poprzednim węglu, nie wiem skąd, tak się nie działo.
    posiadam kwk wesoła orzech II ale takich rzeczy niema
    może jest to faktycznie nie wesoła lub z racji +temp. kisisz zasyp ,za niska temp na kotle.

    niestety ale nasze GS a tym bardziej przewymiarowane gdy na zew. jest +temp. ich sprawność jest b.niska i efekt taki że ponad połowe energii idzie kominem.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 30-12-2012 o 09:09
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  5. #9965

    Domyślnie

    Z tym "kiszeniem" to chyba masz rację, piec jakoś ostatnio nie może dobić się do 60 stopni.
    Jak to poprawić?

  6. #9966

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drifte Zobacz post
    Witam szanowne gremium profesorskie.

    Mam problem z węglem z Sośnicy - koksujacym. Strasznie wolno łapie temperaturę, a po złapaniu zarzy mi się ten węgiel na dole (chociaz rozpalałem od góry ). Pale w camino po przeróbkach z kpw i zaślepionym rusztem pionowym ). Stałopalność tego węgla całkiem ok - pali mi się dłuzej od ruska o ok 6 godzin, ale mysle, ze mógłbym go spalać efektywniej.
    Koledzy pomózcie z tym węglem.

    nie chce mi złapać temp większej niz 40 stopni, a po 12 godzinach zostaje mi pół wsadu niedopalonego koksu. Jak tym palić ???
    100m kw, cegła, 10 cm styropian
    Poddasze 18 cm wełna
    Camino 3/7 z KPW, miarkownik ciągu.
    Temp. zadana 50 stopni C
    Temp. w domu 22-23
    Konsumpcja węgla ok 28 kg/dobę.

  7. #9967

    Domyślnie

    Mam pytanie do Pana palacza Zuga . Wyczytałem że kolega pali węglem z wesołej kopalni kupionym w internetowym sklepie B&G Energy , napisz cos wiecej czy jesteś zadowolony i czy rzeczywiscie ma max 6 % popiołu i jest suchy?

  8. #9968
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lysy1l

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drifte Zobacz post
    Koledzy pomózcie z tym węglem.

    nie chce mi złapać temp większej niz 40 stopni, a po 12 godzinach zostaje mi pół wsadu niedopalonego koksu. Jak tym palić ???
    Palić prawidłowo, a Ty mając przewymiarowany kocioł 18kW/100m kw. przymykasz wszystko co możliwe i tak to potem wygląda. Jak w ten sposób chcesz spalać węgiel typu 33, to życzę powodzenia:

    Cytat Napisał Drifte Zobacz post
    Co jeszcze mogę dodać to, ze temp na kotle góra 50 % (stopni), a częściej nawet robie 40-45 gdyż przy 50 mam w domu już za ciepło...
    Jestem ciekawy, co zrobisz z tym kotłem po ociepleniu domu?
    Na przyszłość zamiast węgla typu 33 poszukaj najsłabszych kalorycznie polskich węgli typu 31.2 z Janiny, Sobieskiego, Piasta lub Ziemowita, ewentualnie węgla czeskiego.
    Bardzo dobrym rozwiązaniem mógłby być też dobrej jakości węgiel brunatny np. z Bogatyni.
    Ostatnio edytowane przez lysy1l ; 30-12-2012 o 12:31
    Wykwalifikowany palacz górnego spalania po kursie korespondencyjnym.

  9. #9969

  10. #9970

    Domyślnie

    Cytat Napisał lysy1l Zobacz post
    Palić prawidłowo, a Ty prawdopodobnie mając przewymiarowany kocioł przymykasz wszystko co możliwe i tak to potem wygląda. Jak w ten sposób chcesz spalać węgiel typu 33, to życzę powodzenia:



    Zamiast węgla typu 33 poszukaj najsłabszych kalorycznie polskich węgli typu 31.2 z Janiny, Sobieskiego, Piasta lub Ziemowita, ewentualnie węgla czeskiego.
    1. Mam lekko przewym. ale zmniejszyłem komorę szamotem i na innych węglach było ok. Nie przymykam niczego.

    2. Teraz juz nie poszukam niczego innego bo do końca lutego jestem skazany na mieszankę 600 kg z Sośnicy koksujacego i 600 kg z piasta.
    100m kw, cegła, 10 cm styropian
    Poddasze 18 cm wełna
    Camino 3/7 z KPW, miarkownik ciągu.
    Temp. zadana 50 stopni C
    Temp. w domu 22-23
    Konsumpcja węgla ok 28 kg/dobę.

  11. #9971

    Domyślnie

    Już dawno tu nie pisałem tylko czasem po cichu sprawdzałem co nowego. Zaintrygował mnie pomysł jacbelfra na modyfikacje pieca bez zbytniego ingerowania w samą jego konstrukcję. Stworzyłem podobny palnik jaki zaproponowałeś z ułożonych płyt szamotowych (bez zaprawy) tak na próbę jak to będzie działać... no i pomysł się sprawdził. Posiadam piec taki jak Wezyr. Podobnie jak on obniżyłem palnik o 10 cm. Co dzięki temu uzyskałem
    1. Pali się niewielka ilość opału na samym dole (wcześniej zbyt szybko zajmowała się duża ilość opału i strasznie dymiło).
    2. Gdy warstwa żaru jest na wysokość palnika muszą przez nią przejść wszystkie gazy które się w niej dopalają.

    Dobrze wychodzi palenie węglem, a drewnem gorzej - komora zasypowa strasznie się smoli i cieknie trochę po ściankach. Jak nasypie cały piec węgla to pali się około 12 godzin i mam temp. średnią około 55 stopni.
    Wkurza mnie kilka rzeczy odnośnie konstrukcji kotła:
    1. Przy drzwiczkach węgiel się nie dopala i muszę go ręcznie przesuwać w koniec pieca.
    2. System odpopielania w tym piecu to porażka bowiem znajduję się w jego końcu i wcale z niego nie można korzystać - muszę sam odpopielać pogrzebaczem.
    3. Nawet jak zmniejszyłem palnik czopuch chyba nazbyt bardzo się nagrzewa - jak spryskam go wodą odparowuje ona po kilku sekundach..to i tak lepiej niż kiedyś bo wtedy aż skwierczała.
    4. Kolejny mankament tego pieca to drzwiczki załadowcze - strasznie się grzeją.

    Także jacbelfer dzięki za pomysł. Kupie teraz szamotu i zrobię w końcu porządny palnik. Spróbuję jeszcze powstawiać pionowo arkusze kilkumilimetrowej blachy po środku między wymienikami - może to poskutkuje lepszą wymiana ciepła. Kiedyś wpychałem tam puszki ale to się nie sprawdziło ;D

  12. #9972

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek2121 Zobacz post
    Mam pytanie do Pana palacza Zuga . Wyczytałem że kolega pali węglem z wesołej kopalni kupionym w internetowym sklepie B&G Energy , napisz cos wiecej czy jesteś zadowolony i czy rzeczywiscie ma max 6 % popiołu i jest suchy?
    tak jestem b.zadowolony
    naprawdę węgiel kaloryczny ,przy załadunku 28kg zostało jasny popielaty popiół ważył 1,5kg i zostało około 1,5kg koksików które poszły na następny
    załadunek.
    Firma b.poważnie traktuje klienta i jest dokładnie jak mówi.
    Ja zamówiłem w workach 25kg 1 tone dołożyli 1worek wyrównujący tonaż.
    worki mocne ,węgiel wilgotny ale żadna woda nie leciała.

    także póki co mam spokój gdzie będe węgiel zamawiał a ten kwk wesoła dla mnie jest NUMER 1
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  13. #9973
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lysy1l

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    279

    Domyślnie

    Zug, ja mam w workach tonę mieszanki grubszego groszku pół na pół Wesoła - Marcel. To jest dopiero piękna jazda. Duża kaloryczność, a jednocześnie nie jest tak wymagająca jak sam Marcel. Na razie nim nie palę, leży z boku.Ten Twój orzech dwójka jest drobny, czy raczej troszeczkę grubszy? Możesz wrzucić jakieś zdjęcie z linijką, jakąś zapalniczką, czy pudełkiem zapałek dla porównania?
    Tak wygląda orzech II z Marcela, są też też mniejsze kawałki:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	JD502885.jpg
Wyświetleń:	581
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	157195


    A tak mieszanka groszku Marcel/Wesoła:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	JD502887.jpg
Wyświetleń:	574
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	157196

    Te bardziej matowe kawałki to Wesoła, te bardzej błyszczące to Marcel.

    Pytam, bo wziąłbym w przyszłym roku 2.5 tony deputatu z Sośnicy i kupiłbym u autoryzowanego sprzedawcy Holdingu Węglowego ze trzy, cztery tony tej Wesołej. Mają ten węgiel w ofercie w bardzo dobrej cenie, orzech II 640zł/tonę, groszek 600zł/tonę z transportem. Zastanawiam się tylko, czy brać orzech II, czy groszek? Różnica we frakcji nie jest tak duża.
    Ostatnio edytowane przez lysy1l ; 30-12-2012 o 20:07
    Wykwalifikowany palacz górnego spalania po kursie korespondencyjnym.

  14. #9974
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Witam, w sąsiedniej miejscowości jest skład opałowy, koleś ma cały opał z KWK Wesoła.
    Jakby był ktoś chętny to gdzieś mam tel. do gościa, może gdyby było więcej chętnych to w dobrej cenie by zawiózł cały zestaw tj. około 25ton.

    Zug jeśli możesz daj jakieś foto tego szamotu, który leży na palecie?
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez tomek 1980 ; 30-12-2012 o 14:37

  15. #9975
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikar1

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zelków-Kolonia
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    tak jestem b.zadowolony
    naprawdę węgiel kaloryczny ,przy załadunku 28kg zostało jasny popielaty popiół ważył 1,5kg i zostało około 1,5kg koksików które poszły na następny
    załadunek.
    Firma b.poważnie traktuje klienta i jest dokładnie jak mówi.
    Ja zamówiłem w workach 25kg 1 tone dołożyli 1worek wyrównujący tonaż.
    worki mocne ,węgiel wilgotny ale żadna woda nie leciała.

    także póki co mam spokój gdzie będe węgiel zamawiał a ten kwk wesoła dla mnie jest NUMER 1
    Mógłbyś podać namiary na ten skład.

  16. #9976
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lysy1l

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    279
    Ostatnio edytowane przez lysy1l ; 30-12-2012 o 15:10
    Wykwalifikowany palacz górnego spalania po kursie korespondencyjnym.

  17. #9977

    Domyślnie

    Kolega łysy1 w odp. na post Drifte napisał: Jestem ciekawy, co zrobisz z tym kotłem po ociepleniu domu? To proste zawsze może rozkręcić piec i zdemontować 1 lub 2 człony to zmniejszy wtedy jego moc.

  18. #9978

    Domyślnie

    Cytat Napisał rp1964 Zobacz post
    Kolega łysy1 w odp. na post Drifte napisał: Jestem ciekawy, co zrobisz z tym kotłem po ociepleniu domu? To proste zawsze może rozkręcić piec i zdemontować 1 lub 2 człony to zmniejszy wtedy jego moc.
    Zastosowałbym inne rozwiązanie dokładając bufor ciepła.

  19. #9979
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    także póki co mam spokój B&G Energy gdzie będe węgiel zamawiał a ten kwk wesoła dla mnie jest NUMER 1
    Chciałem przypomnieć że to ja wygrzebałem ten skład węgla .
    Zainteresowały mnie wtedy te Big Bagi:

    EKORET
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 30-12-2012 o 17:45

  20. #9980

    Domyślnie

    Cytat Napisał lysy1l Zobacz post
    Zug, ja mam w workach tonę mieszanki grubszego groszku pół na pół Wesoła - Marcel. To jest dopiero piękna jazda. Duża kaloryczność, a jednocześnie nie jest tak wymagająca jak sam Marcel. Na razie nim nie palę, leży z boku.Ten Twój orzech dwójka jest drobny, czy raczej troszeczkę grubszy? Możesz wrzucić jakieś zdjęcie z linijką, jakąś zapalniczką, czy pudełkiem zapałek dla porównania?
    Tak wygląda orzech II z Macela, są też też mniejsze kawałki:
    Jutro machnę bo teraz ciemno

    lysy nie drażnij tymi cenami
    jak bym miał ze te cenę to od razu bym zakupił 6ton
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 30-12-2012 o 18:03
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

Strona 499 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony