dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 544 z 998
Pokaż wyniki od 10.861 do 10.880 z 19943
  1. #10861

    Domyślnie

    uważam że to co zrobił Juzef spowoduje że takich ludzi jak MY będzie więcej
    a przecież LR oto chodziło
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  2. #10862

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    Witaj Juzef zastanawiałem się właśnie gdzie się podziałeś
    Kręcę się w pobliżu, choć nie odzywałem się. Nawet nie zauważyłem, jak 500 stron wątku zleciało

    Cytat Napisał jacet100 Zobacz post
    żadna instrukcja nie zastąpi rysunków Last Rico z pierwszej strony tego wątku ! Pamiętam, że to one mnie od razu przekonały ...
    Tak, ja też od tego zacząłem. Ale problem w tym, że trzeba dostosować przekaz do poziomu ludzi, którym wisi, co z komina puszczają. I tych, co o paleniu nic nie wiedzą. Trzeba zanęcić czymś, co każdy zrozumie i go to zainteresuje. Dlatego odpuszczam ekologię i względy techniczne, a uderzam w ton finansowy. Rysunki się dołoży, bo pewnie i tak będę musiał zrobić dwustronne A5 żeby się zmieścić. Pytanie czy te od LR będą nadal czytelne na czarno-białym wydruku, bo z kiepskim wydrukiem się trzeba liczyć.

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    uważam że to co zrobił Juzef spowoduje że takich ludzi jak MY będzie więcej
    a przecież LR oto chodziło
    Ojtam, nie muszą się wszyscy zaraz wkręcać w kotłowniane hobby, ale jeśliby zaczęli myśleć i palić czyściej - zyskamy wszyscy na czystszym powietrzu.

  3. #10863

    Domyślnie

    Cytat Napisał g_stanislaw Zobacz post
    Dlaczego źle?
    W moim kotle KPW też jest przyspawana do drzwiczek. Co prawda miało to być tymczasowe rozwiązanie, ale już tak zostanie.
    Nie stwierdziłem, aby drzwiczki jakoś bardziej się nagrzewały. Po za tym, gdy KPW przykręcisz śrubami, to i tak ciepło przejdzie po nich do drzwiczek.
    Jedyny (moim zdaniem) plus przykręcanej KPW, to możliwość przekręcania jej w celu precyzyjniejszego podawania powietrza.
    Źle, bo bardziej mnie przekonuje opinia Last Rico, iż prze dwie śrubki ucieknie zdecydowanie mniej ciepła niż przez przez spaw na całym obwodzie rury.
    Poza tym przy jakiejkolwiek modernizacji, poprawce znowy szlifiera i spawara w dłoń. Przeważnie zostanie wtedy pierwsza, niekoniecznie najlepsza wersja, bo za dużo roboty z przeróbką.

  4. #10864

    Domyślnie

    jacet100
    To uszczelnienie dało dosc pozytywne rezultaty czy jest super szczelne raczej nie,ale lepszych pomysłów na razie brak ,a wełna nie jest zbyt wygodna w czyszczeniu rusztu ,ale będę próbował
    KPW i tak nie nagrzeje się bardziej ze względu na mocowanie drzwi zasypowych ogolnie defro to ciężka konstrukcja do zapanowania.
    Dziwi mnie tylko fakt ,że drewno spala się wręcz bardzo poprawnie
    Zużycie węgla 1.3 kg ?h
    Załadunek drewna twardego ok.2.5h przy -5*C
    W domu 24*C
    Ostatnio edytowane przez defy ; 24-01-2013 o 20:00

  5. #10865

    Domyślnie

    defy
    jedynie co mi przychodzi do głowy to że za dużo ten węgiel dostaje powietrza
    co by sie zgadzało z tym co piszesz o dobrym paleniu drewna ponieważ ta dawka dla niego jest odpowiednia a zła dla węgla
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  6. #10866

    Domyślnie

    Juzef ktoś tu niedawno pisał, że ma zamiar napisać ulotkę o górnym spalaniu i rozda dzieciakom w szkole dla rodziców. Może prace są zaawansowane i wymienicie doświadczenia? Ktoś pamięta kto to był?

  7. #10867

    Domyślnie

    To pozostaje tylko ruchomy ruszt po co go ta włożyli?
    Juzef dopisz zasilanie kotłowni w powietrze
    Dzisiaj gasilem pozar komina u mojej mamy udało sie
    Zarażonych górnym paleniem mam 3 na koncie
    Ostatnio edytowane przez defy ; 24-01-2013 o 20:24

  8. #10868
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Witam, Juzef dobra robota.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez tomek 1980 ; 24-01-2013 o 20:55

  9. #10869
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    Juzef pstryknąłem Ci kilka niuansów na priva odnośnie wilgotności powietrza. Dla kolegów powtórzę to co mojej żonie powiedział dziś laryngolog:
    "Dla osób kładących się lub wstających z bólem głowy suche powietrze (36-40%) jest męczarnią przy 24C w mieszkaniu". Radą na to jest wieszanie na krześle przy łóżku mokrego ręcznika na czas snu. Zadanie jego to nawilżanie powietrza w okolicach łóżka do 60%. Nie oznacza to, że nie wietrzymy mieszkania, żeby utrzymać wyższą wilgotnośc - to byłoby katastrofalne w skutkach dla ścian. Wietrzymy normalnie tak jak wietrzyliśmy, według upodabań i potrzeb, ale ręcznik wieszamy.

    Pozdrawiam
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  10. #10870
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juzef Zobacz post
    Witajcie. Czas się ujawnić z moim przedsięwzięciem. Dwa tygodnie temu mnie złapał pomysł stworzenia źródła podstawowej wiedzy o czystym paleniu, tak by adeptów tej sztuki nie trzeba było odsyłać do tego wątku na stracenie, a całość byłaby wytłumaczona od początku do końca i przystępnie. I tak oto powstała strona http://czysteogrzewanie.pl (....)[/url]).
    Witam
    Właściwie to miło mi, że przydało się na stronę tytułową tego projektu zdjęcie mojego starego komina. Dołączam bardziej aktualne, sprzed paru dni. Niezmiennie paląc węglem, chciałbym tylko zauważyć dla porządku, że moja lokomotywa spala systemem dolnego spalania, z czego jestem niezmiernie zadowolony i nawet gdybym chciał czymkolwiek kopcić, to nie byłoby to możliwe.
    Co do Krakowa i ich akcji, to sami sobie winni- wszyscy- od palaczy do władz. Parę lat temu napisał do mnie ich ekspert z komisji do wdrożenia czystego spalania z pytaniem (uwaga!): "jakim węglem trzeba palić, że nie zadymić miasta?" Odpowiedziałem zgodnie ze swoim sumieniem, że nie zależy to od węgla tylko od kotła (pieca). To był jego pierwszy
    i ostatni e- mail.
    Pozdrawiam
    Henryk S
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	para.jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	37,4 KB
ID:	164592  
    "- Patrz, Ewusiu, bocian leci.
    - Nieprawda! Nie ma bocianów!" (J.Tuwim)

  11. #10871
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Atros
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    Dzięki defy za pomoc. Zgodzę się z Twoim pierwszym zdaniem na temat ścierwa. Żałuję, że nie trafiłem na to forum wcześniej bo po wyczytaniu opinii "znawców" nigdy bym tego kotła nie kupił.
    Odnośnie mojego problemu to wiem już trochę więcej i postaram się to jakoś wykorzystać, Widzę że u Ciebie uszczelnienie między rusztem pionowym a popielnikiem jest ze zwykłej blachy a ja płaskownik przyspawałem do tego wcięcia przy kotle. Czy to już wystarcza? Odnośnie KPW no to mnie trochę Zmartwiłeś bo myślałem że to wystarczy. A Powiedz czy przy swoim rozwiązaniu nie Masz utrudnionego dostępu przy napełnianiu komory zasypowej?

  12. #10872

    Domyślnie

    Cytat Napisał hes Zobacz post
    nawet gdybym chciał czymkolwiek kopcić, to nie byłoby to możliwe.
    witaj hes
    jak tam styropian opanowany
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  13. #10873
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    witaj hes
    jak tam styropian opanowany
    Witaj!
    Jak wiesz, u nas wolno kopcić tylko węglem... Styropian i inne takie są "be".

    Ale wierzę, że kiedyś tak opanujecie to spalanie, że nawet węglem nie będziecie kopcić.

    A mówiąc serio, to cała wina zasmrodzenia naszego kraju leży po stronie producentów tych cudów techniki, czyli popularnych "górniaków". Zakupiony kocioł nie powinien służyć do
    poprawiania go amatorsko w nieskończoność, tylko do czystego spalania.
    Czego sobie i wszystkim życzę. HS
    Ostatnio edytowane przez hes ; 24-01-2013 o 22:05
    "- Patrz, Ewusiu, bocian leci.
    - Nieprawda! Nie ma bocianów!" (J.Tuwim)

  14. #10874

    Domyślnie

    Cytat Napisał hes Zobacz post
    A mówiąc serio, to cała wina zasmrodzenia naszego kraju leży po stronie producentów tych cudów techniki, czyli popularnych "górniaków". Zakupiony kocioł nie powinien służyć do
    poprawiania go amatorsko w nieskończoność, tylko do czystego spalania.
    Czego sobie i wszystkim życzę. HS
    jeśli eksperci takie mail-e piszą
    "Parę lat temu napisał do mnie ich ekspert z komisji do wdrożenia czystego spalania z pytaniem (uwaga!): "jakim węglem trzeba palić, że nie zadymić miasta?"

    to jeszcze bardzo długo na to będziemy czekali ale dobrze są takie fora dzięki którym możemy wdrażać już w swoich domach zmiany aby owe spalanie było coraz czystsze.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  15. #10875
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    Witaj Hes, dawno nie było Cię widać

    Wina zasmrodzenia naszego kraju nie leży tylko po stronie producentów górniaków ale i dolniaków. Moim zdaniem producenci powinni wytwarzać takie kotły na paliwo stałe w których użytkownik ograniczy się tylko do nastawy temperatury (tak jak ma to miejsce w przypadku gazowych). Na przykładzie samochodów - przeciętnego użytkownika nie obchodzi co dokładnie dzieje się po przekręceniu kluczyka, jemu ma samochód zapalić i on ma jechać, a nie wnikać czy pompa podała paliwo do wtrysków itp. To wszystko jest wina producentów. To oni powinni produkować kotły, które czysto i bezdymnie spalają, a nie od kilkudziesięciu lat klepią te same konstrukcje w niezmienionej formie.

    Pozdrowinka
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  16. #10876

    Domyślnie

    Szponi

    zapewniam cię on tutaj jest przez cały czas
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  17. #10877
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    Szponi

    zapewniam cię on tutaj jest przez cały czas
    Zagląda tutaj jeszcze jeden gościu, która ukrywa się pod pseudonimem Vld i z reguły odpowiada tylko na ciekawe zagadnienia podobnie jak Hes ...... " Vld też co nie co wie na temat ogrzewania i jak ma dzień, to powie co i jak zrobić żeby było cacy"
    Ostatnio edytowane przez Szponi ; 24-01-2013 o 23:27
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  18. #10878
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikar1

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zelków-Kolonia
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał defy Zobacz post
    Załącznik 164480Artos

    Mamy podobne ścierwa do opanowania znawca wielkim nie jestem ale mam wrażenie , że twoja kpw jest zdecydowanie za mała
    Idż w strone raczej drobnego węgla i wolnego dochodzenia do zadanej temperatury .
    U mnie juz nie strzela ale za to dymi gdzies w 2 godzinie palenia. Ja mam tak
    [ATTACH=CONFIG]164480[/ATTACH tu powinno być zdjęcie srednica tych rur to 3x27mm i mam wątpliwosc czy to nie jest mało
    Defy też mam Defro (inny typ ale taki sam sposób mocowania drzwiczek zasypowych). Moim zdaniem Twoja KPW jest za krótka. Drzwiczki zasypowe w Defro są bardzo dużo wysunięte do przodu względem komory spalania. Powietrze z krótkiej KPW nie trafia w zasyp tylko najkrótszą drogą ucieka do góry w wymiennik. Żeby ułatwić załadunek i aby długa kierownica nie przeszkadzała zrobiłem ją tak, że jest dzielona i składana na zawiasach do góry.

  19. #10879

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    ...
    jeżdżę często do naszych zachodnich sąsiadów i przyglądam się ich kominom i widać że nawet w tym jesteśmy daleko z tyłu.
    Tylko, że oni raczej opalają gazem lub olejem, po prostu ich na to stać
    U mnie, w piwnicy też stoi olejak i zbiornik 1000l, po poprzednim właścicielu, (był żołnierzem i często wyjeżdżał na misję i dla wygody żonki wstawił takie cudo), ale cena oleju mnie przeraża

  20. #10880

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek37 Zobacz post
    Tylko, że oni raczej opalają gazem lub olejem, po prostu ich na to stać
    U mnie, w piwnicy też stoi olejak i zbiornik 1000l, po poprzednim właścicielu, (był żołnierzem i często wyjeżdżał na misję i dla wygody żonki wstawił takie cudo), ale cena oleju mnie przeraża
    nie prawda ,oczywiście mają zdecydowanie więcej kotłów na gaz(inna cena) ale mają też tradycyjne kotły i zapewniam cię jest trochę tego.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

Strona 544 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony