dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 569 z 998
Pokaż wyniki od 11.361 do 11.380 z 19943
  1. #11361

    Domyślnie

    Cytat Napisał pilkarz1616 Zobacz post
    tylko po co ma dym lecieć jak mogło by się dopalic i podgrzac jeszcze bardziej i to chce osiągnąć żeby to się dopalalo dzięki KPW a nie chce a na to wychodzi że mogło by tylko w czym tkwi wina za małe kpw lub za mocno dmucha a nie wiruje nad zasypem a żar mam cały czas na górze
    a to jak zamknie się tobie PG (mam nadzieje że szczelnie) to z komina leci dym????

    nie ma prawa nic lecieć
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  2. #11362

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    a to jak zamknie się tobie PG (mam nadzieje że szczelnie) to z komina leci dym????

    nie ma prawa nic lecieć
    leci ale mówię jak otworze drzwiczki to leci minimalnie
    leci przez pierwsze 5godz mniej więcej

  3. #11363

    Domyślnie

    Cytat Napisał pilkarz1616 Zobacz post
    leci ale mówię jak otworze drzwiczki to leci minimalnie
    leci przez pierwsze 5godz mniej więcej
    jak tak jest to masz nie szczelny kocioł.
    węglowodory są produkowane jak jest tlen.
    zasada pw jest potrzebne do wypalania gazów a pg do ich stworzenia.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  4. #11364
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    galmet65

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szponi Zobacz post
    galmet65

    Tu jest podobny wątek: http://forum.info-ogrzewanie.pl/topi...ametrow-kotla/

    Co chesz od nas usłyszeć? Wywal dmuchawę, dorób blachę pomiędzy pierwszym wiszącym wymiennikiem, a górną krawędzią drzwi zasypowych, doprowadź powietrze wtórne do szamotowego palnika, a osiągi zwiększą się niemal dwukrotnie? Tego oczekujesz? Przeczytaj cały wątek a wszystko będziesz wiedział, nie idź na łatwiznę, bo nikt gotowców tu Ci nie poda.

    Pozdrowionka
    chciałbym aby to była łatwizna, bo męczę się z tym piecem cały sezon grzewczy sam, liczyłem na to, że ktoś mi tu wytknie jakie błędy robię bo dokładnie wszystko opisałem , ustawienia z tamtego tematu niestety u mnie nie funkcjonują (nie są zadowalające), a przeczytanie prawie 600 stron postów będzie zwiastowało wiosnę, a dłużej niż syn przy komputerze siedział nie będę a są inne zajęcia niż siedzenie przy komputerze, no cóż męczę się dalej, pozdro

  5. #11365
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Witam, spróbuj piłkarz16161 z zmniejszyć PW i delikatnie zwiększyć PG, żeby nie było zamknięte na szczelnie, tylko lekko uchylone, może na 0,1mm, może 0,5mm, wtedy powinien utrzymać się ogień cały czas na górze zasypu.
    Pozdrawiam.

  6. #11366
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał pilkarz1616 Zobacz post
    leci ale mówię jak otworze drzwiczki to leci minimalnie
    leci przez pierwsze 5godz mniej więcej
    Piłakrz.. dajesz czadu.... poczytaj uważnie ostatnie posty kilka razy a zrozumiesz !!!! JAK ZAMYKASZ POWIETRZE PIERWOTNE TO MUSI ZGASNĄĆ (jeżeli zład jest już odgazowany)
    Są 2 sposoby:
    1 super uszczelnione wszystko - miarkownik zamyka trochę podymi i gaśnie, miarkownik potem otwiera - trochę podymi i siuę zapali....
    2 Powietrze Pierwotne jest tak ustawione, żę nigdy do końca się nie zamknie i zostanie szparka - miarkownik zamyka ale nie może zamknąć do końca i NIE GAŚNIE temp spada bo za słabo się pali, miarkownik otwiera i nie dymi bo się tylko zwiększa intensywność spalania.

    1 sposób jest bezpieczniejszy jeżeli nie panujesz do końca nad swoim kotłem !!! 2-sposób trzeba znać piec, zależności między nim, kominem a pogodą, jęśli tego nie ogarniasz stosuj 1 !!!!!!

  7. #11367

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek 1980 Zobacz post
    Witam, spróbuj piłkarz16161 z zmniejszyć PW i delikatnie zwiększyć PG, żeby nie było zamknięte na szczelnie, tylko lekko uchylone, może na 0,1mm, może 0,5mm, wtedy powinien utrzymać się ogień cały czas na górze zasypu.
    Pozdrawiam.
    jak uchyle na ciut PG to temperatura rośnie więc ni wchodzi to w rachubę. ale musi być coś nie tak s kpw bo przy drzwiczkach otwartych działa poprawnie a na kpw źle jest

  8. #11368
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    piłkarz1616, więc przymykaj PW i temperatura nie będzie rosła, ja u siebie tak opanowałem mojego viadrusa U22.
    Pozdrawiam.

  9. #11369

    Domyślnie

    artur11

    opcja 2 aby tak było to by musiał być idealnie dobrany kocioł do potrzeb domu.
    i odgazowanie będzie zdecydowanie szybsze przy ciągłym otwartym PG.
    opcja 1 jest ekonomiczną metodą (ciepło daje wtedy kiedy to jest potrzebne a jak nie jest potrzebne to po co ma się palić)
    I faktycznie jak piszesz bezpieczne bo przecież nie będe siedział i kotła pilnował.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  10. #11370

    Domyślnie

    Mija właśnie 12 godzin, kiedy mam na kotle 45 st. Z zasypu ok. 16 kg. Trochę pokombinowałem z klapką miarkownika i tak wyszło. Na ten moment to rekord.
    Ale... Nie jest tak różowo. Doradzałem kilku kolegom na PRIV i niestety mają z mim wzorem palnika ...kłopoty.
    Wydawało mi się to niemożliwe, ale jak widać możliwe jest.

    Różne kotły, ciągi kominowe i jest to (nie biorąc pod uwagę węgla) rzecz, której jak widać porównać się nie da.
    W moim podpisie jeste SONDA. Zagłosujcie jak palicie. Jakaś pomoc dla innych z tego będzie.

    Obejrzyjcie mój filmik. Widać palnik, cug.
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  11. #11371

    Domyślnie

    u mnie wczoraj 31kg pracowało przez 25godz..
    i myślę że w moim szałasie nie zejdę niżej

    jacbelfer ładny palniczek
    mam namiary na antracyt do DS będzie jak rakieta.
    jak jestes zainteresowany dam na priv
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 02-02-2013 o 22:06
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  12. #11372

    Domyślnie

    ZUG
    Jak człowiek był młody, chciało się zimy. U mnie są górki i wiem co to jazda na sankach.
    Teraz już nie chcę zimy, ale gdyby jej nie było, to o czym byśmy tutaj gadali ? Twój wczorajszy wynik -tylko zazdrościć.
    Trochę Cię zdenerwuję (a co tam)- po ile masz węgiel
    ZUG, złość piękności szkodzi
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  13. #11373
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    jacbelfer

    Ładnie ciągnie Mój potwór na zimnym ma ponad 20Pa, gdyby nie RCK to poszedłbym z butami
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  14. #11374

    Domyślnie

    zależy jaki
    mam 3 rodzaje od 660zł po 810zł
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  15. #11375
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adam1205

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Śrem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał pilkarz1616 Zobacz post
    jak uchyle na ciut PG to temperatura rośnie więc ni wchodzi to w rachubę. ale musi być coś nie tak s kpw bo przy drzwiczkach otwartych działa poprawnie a na kpw źle jest
    Jak dobrze rozumiem pilkarz1616, to mowa jest o otwarciu drzwiczek zasypowych?, jeżeli tak i po otwarciu drzwiczek zasypowych pojawia się ogień nad zasypem, to chyba do końca coś jest nie tak z KPW. U mnie, co prawda bez KPW, a tylko z przesłanianymi otworami w drzwiczkach zasypowych, często po zamknięciu klapki PG przez miarkownik przez chwilę pali się nad zasypem dalej, ale po chwili gaśnie, dym jednak leci dalej. Jak w tym momencie otworze drzwiczki to często zapali się jeszcze ogień, oczywiście po paru kolejnych minutach i tak zgaśnie. Tylko tyle że po otwarciu drzwiczek dużo powietrza leci bezpośrednio do wymiennika wychładzając zasyp. Wydaje mi się że przy KPW po zamknięciu klapki PG powinno się przez dobre parę minut palić, tym bardziej jak się zapala po otwarciu drzwiczek zasypowych. Co o tym sądzicie?
    Kocioł Per-Eko KSW16 moc 16kW, powierzchnia rusztu i komora zasypowa zmniejszona szamotem o 1/3. Dom nieocieplony, połowa bliźniaka "kostki", powierzchnia ogrzewana około 100m2.

  16. #11376
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    Cytat Napisał galmet65 Zobacz post
    a przeczytanie prawie 600 stron postów będzie zwiastowało wiosnę, a dłużej niż syn przy komputerze siedział nie będę a są inne zajęcia niż siedzenie przy komputerze, no cóż męczę się dalej, pozdro
    Kolego nie ma nic za darmo, poczytaj ta wiedza jest tu darmowa, a jak masz ciekawsze zajęcia to je wykonuj, po co wołasz się do Nas o pomoc? Uderz do Producenta swojego tryskającego bajerami i diodkami niebieskiego kotła on powie Ci co zrobić żeby spalać mniej - założyć mniejszy turbowentylator. Przpraszam za moją złośliwość, ale już nie mogłem.
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  17. #11377

    Domyślnie

    adam1215

    zgadza się po zamknięciu PG jeszcze przez jakiś czas się pali nad zasypem i powolutku zaczyna ogień znikać zostaje sam żar.
    Mam termometr na czopuchu i widzę jak powoli sobie temp. spada.
    ale jest jedno jak zamknie PG i jak nawet nie będzie już ognia nad zasypem nie może się NIC wydobywać z komina.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  18. #11378
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Jednak , żeby od razu po otwarciu PG zapalał się nad zasypem ogień to musi być jeszcze słabszy węgiel, bo węgle typu 32-33, potrzebują czasu i dlatego dymią.
    Można mieszać węgle słabsze z mocniejszymi, prawda ZUG?

    Pamiętam jak na maxa otwierałem PW, to temperatura przechodziła mi nawet o 5stopni od zadanej, PG było dawno zamknięte, a ogień nad zasypem nie gasł, ale stało palność była zdecydowanie krótsza i z komina przez nawet 5godzin się dymiło.
    Teraz jak przymykam PW dym jest tylko na początku i dłużej się pali.

  19. #11379
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek 1980 Zobacz post
    Teraz jak przymykam PW dym jest tylko na początku i dłużej się pali.
    Bo mniej studzisz kocioł Mam to samo u siebie
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  20. #11380

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek 1980 Zobacz post
    Jednak , żeby od razu po otwarciu PG zapalał się nad zasypem ogień to musi być jeszcze słabszy węgiel, bo węgle typu 32-33, potrzebują czasu i dlatego dymią.
    Można mieszać węgle słabsze z mocniejszymi, prawda ZUG?

    Pamiętam jak na maxa otwierałem PW, to temperatura przechodziła mi nawet o 5stopni od zadanej, PG było dawno zamknięte, a ogień nad zasypem nie gasł, ale stało palność była zdecydowanie krótsza i z komina przez nawet 5godzin się dymiło.
    Teraz jak przymykam PW dym jest tylko na początku i dłużej się pali.
    i tu trafiłeś w tajemnice nawet trzeba mieszać
    tak jak robią to w ekogroszkach gdzie słynny ekoret jest mieszaniną dwóch typów węgli z najlepszych polskich kopalń: KWK Wesoła typ 32.1 i KWK Kazimierz - Juliusz typ 31.2 (oryginalna nazwa producenta produktu: EKORET).
    jest to rozwiązanie aby jedno pobudzało drugie po podtrzymaniu i TO DZIAŁA.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

Strona 569 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony