dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 738 z 976
Pokaż wyniki od 14.741 do 14.760 z 19508

Domyślnie

Cytat Napisał Last Rico Zobacz post
    No i zimy jak nie było, tak nie ma, ale ja tam nie cierpię z tego powodu.
    Ja też nie cierpię z tego powodu, aczkolwiek kupiłem odśnieżarkę na początku sezonu, stoi teraz i tylko wilgotnieje w garażu. Jest zima powinien być śnieg.

Nigdy nie podawałem żadnego wzoru do liczenia przekroju ani długości KPW, gdyż te wymiary są bardzo zależne od wielu elementów kotła a także samego
    komina (wymiarów komina = ciągu). Co to za wzór? Skąd go masz? Może pomyliłeś wymiar KPW z wymiarami otworu PW w drzwiczkach zasypowych.
    "Wzór" stworzył inny "myśliciel" na podstawie m.in. Twoich wniosków i obliczeń ilości powietrza potrzebnego do czystego spalania. O ile dobrze pamiętam wyszły wartości powierzchni przekroju KPW na 1/68 powierzchni paleniska [1/17 (powierzchnia otworu) *1/4]. Jak znajdę chwilkę, to odszukam ten wątek. Gdy po zmniejszeniu komory (Zębiec SWK 21kW na 120m2 ocieplonego domu) samym szamotem doświadczałem znacznego spadku stałopalności, strasznego kapcia z komina (dużo większego niż bez zmniejszania pomimo sporej powierzchni spalania) i ogromnych ilości sadzy na wymienniku stwierdziłem, że będę palić całą powierzchnią i taka też KPW powstała. Dodatkowo KPW jest długa i "ruchoma" ponieważ miała sięgać do nisko położonego paliwa. Obecnie komora jest zmniejszona o połowę, znalazłem w końcu materiał (watę) który mi nie przegrzewa węgla, zatem paliwo wchodzi pod "kokardkę". Komora ma więc około 30x25x35(h)cm Reszta perypetii, linki do projektów KPW i zdjęcia (wg instrukcji) tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6243111
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6240662

Jeśli występuje taka "nadwrażliwość" strumienia PW w stosunku do PG, to przyczyny mogą być dwie. Za mały ciąg kominowy - lub zbyt duży przekrój
    światła KPW.
    To ja mam prawdopodobnie niestety obydwie przypadłości na raz. "Światło" wyjaśnione powyżej, komin (od początku jak powstał) jest zepsuty po tym jak "murarz" postawił go centralnie pod belką stropową. Po odkryciu tej "niespodzianki" były próby naprawienia -- i udało się to, jak widać, tylko połowicznie (od zawsze jak przejąłem ten dom wywala mi spaliny do kotłowni po otwarciu drzwiczek zasypowych). Tak czułem podskórnie, że walka od początku była nierówna.

Kopcenie może mieć wiele przyczyn, ale odniosę się w tym miejscu - tylko do związku z samą KPW. Otóż niezwykle istotne jest podanie powietrza we właściwe miejsce komory spalania. Sprawdź, czy wylot kierownicy nie jest ustawiony ZBYT BLISKO płonącego węgla.
    Jest blisko (czego to wynik opisałem w pierwszym akapicie). Dzisiaj wykładam na nowo komorę samą wełną, rżnę kierownicę na krócej i spróbuję zrobić deflektor. Komina przerabiać nie będę (musiałbym stawiać nowy). Szkoda pieniędzy biorąc pod uwagę, że nowy dom się już planuje.

Pozdrawiam noworocznie.
    Dzięki ponownie za garść informacji, w imię Last Rico będę walczyć do upadłego o to czyste spalanie i żadne zakompleksione "paczki trocin" mnie z równowagi nie wyprowadzą -- choćbym jechał bez trzymanki. Do siego roku!

PS QIM profil 'T' dał radę przy gazowaniu, ale później to już masakra. Ponad 1/3 wkładu niedopalona, stałopalność spadła na łeb na szyję.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 02-01-2014 o 13:15
    Pozdor Myjk | Dziennik budowy + Blog budowlany domnazakrecie

Metal Covers by Leo Moracchioli \m/ Polecam.

Domyślnie

Sama kierownica nie może mieć za dużego światła o ile na wlocie do niej, na drzwiczkach jest jakakolwiek regulacja. Największą kierownicą nie popłynie więcej powietrza niż pozwoli na to najwęższe miejsce na drodze powietrza, czyli regulacja. Co do komina, albo ma gdzieś po drodze przewężenie, albo fragment nie dający się wyczyścić. Szczotka przelatuje przez całą długość komina? Rura czopucha nie siedzi za głęboko w świetle komina? Z samego pokręcenia przebiegu ciąg nie powinien zbytnio osłabnąć. Chyba, że są to załamania o 90 stopni.

Domyślnie

Witaj Last Rico, może pomożesz?
    oczywiście wszystkim dziękuję za pomoc i zainteresowanie, ale w moim przypadku chyba żadne przeróbki za mocno nie działają.
    Dla przypomnienia: Powierzchnia grzania około 170m2, MCI+SPR, stałopalność przy załadunku około 20kg węgla - 8h.
    W dalszym ciągu mam problem z uszczelnieniem rusztu pionowego. Kocioł RED UNI 25kW zmniejszony szamotem o około 1/3.
    Trochę zdjęć
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20131105_151537.jpg
Wyświetleń:	468
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	232804   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20131105_151439.jpg
Wyświetleń:	544
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	232805   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	instalacja - Kopia.jpg
Wyświetleń:	481
Rozmiar:	12,3 KB
ID:	232806   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Q PLUS - przek - 723px-135x228.jpg
Wyświetleń:	497
Rozmiar:	5,6 KB
ID:	232807   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20131105_150836.jpg
Wyświetleń:	354
Rozmiar:	67,8 KB
ID:	232808  

Ostatnio edytowane przez kalejdoskop ; 02-01-2014 o 10:57

Domyślnie

I reszta bo nie weszła

Nazwa:	IMG_20131125_165935.jpg
Wyświetleń:	665
Rozmiar:	63,3 KB
ID:	232809   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20131125_170011.jpg
Wyświetleń:	661
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	232810   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	561
Rozmiar:	10,0 KB
ID:	232811   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20131105_151439.jpg
Wyświetleń:	497
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	232812  

DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Kod pocztowy
    95-020

Domyślnie

W kwesti bezpieczeństwa mam pytano co do twojego schematu. Według niego zawory zwrotne masz "szeregowo" razem z pompami czy tak jest w rzeczywistości? Nie są one czasem równolegle do pomp na takzwanym bypasie? Jeśli nie to raczej powinny być.

Sprawdzałeś może temperaturę spalin? Konstruktor twojego kotła miał nie lada fantazję. Jeżeli podniesienie rusztu, wydłużenie KPW nic nie dały i jesteś pewny że masz porządny węgiel to moim zdaniem czas spróbować z DS-em
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

Domyślnie

Cytat Napisał gondoljerzy Zobacz post
    Co do komina, albo ma gdzieś po drodze przewężenie, albo fragment nie dający się wyczyścić. Szczotka przelatuje przez całą długość komina? Rura czopucha nie siedzi za głęboko w świetle komina? Z samego pokręcenia przebiegu ciąg nie powinien zbytnio osłabnąć. Chyba, że są to załamania o 90 stopni.
    Komin przy próbie "naprawy" miał wpuszczoną rurę azbestowo-cementową. Z tą operacją też były problemy, bo rura nie jest w jednym kawałku ze względu na długość (12m) i istnieje podejrzenie, że w miejscu łączenia jest przesunięcie (zwężenie?). Mimo tego szczota przechodzi i nigdzie się nie zaczepia/blokuje. Rura czopucha wchodzi w komin i jest równo z krawędzią wewnętrzną. Ale wpada do komina pod kątem 90stopni. Może jednak strażak na szczycie by trochę pomógł?

Domyślnie

--> Myjk
    Czy możesz sprawdzić, jaką masz temperaturę spalin podczas rozpalania?

Domyślnie

Cytat Napisał QIM Zobacz post
    --> Myjk Czy możesz sprawdzić, jaką masz temperaturę spalin podczas rozpalania?
    Właśnie z samego rana zamówiłem w końcu termometr do +300sC, więc najdalej po jutrze będę mieć miarodajny wynik (bo termometr w czopuchu kłamie) i zapodam.

Domyślnie

Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Rura czopucha wchodzi w komin i jest równo z krawędzią wewnętrzną. Ale wpada do komina pod kątem 90stopni. Może jednak strażak na szczycie by trochę pomógł?
    Podnieś rurę by wpadała do komina pod lekkim skosem , będzie poprawa .

Domyślnie

--> Last Rico
    Czy możliwe jest zbyt silne dotlenienie zasypu przy zbyt małym ciagu kominowym? Moim zdaniem to wykluczające się warunki...
    Minimalne uchylanie PG daje raczej efekt niedotlenienia...

STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dikij.Petia

Domyślnie

Jak już pisałem, zmniejszyłem palenisko w swoim kotle DS Seko 24kW , aktualnie jest 1/4 oryginału, w wyniku czego zużycie opału zmniejszyło się w 2 razy. Pale węglem 34,2 i próbowałem różne wersje modyfikacji palniku, było mniej więcej dobrze. Chcę zaprezentować własną modyfikacje, która najlepiej się sprawuję na tym węglu u mnie. Spala się bezdymnie, jedynie jest lekki dymek przez 15-20 minut, w przypadku dołożenia świeżego węgla na żar, lub jeżeli opał zawiesi i potem jest zrzucony na żarzący się koks. PW jest podawane rurą 30mm , która zasysa go przez ruszt pionowy. Przesuwając tą rurę można łatwo ustawić optymalne proporcje PG/PW i potem dozować jedną klapą w drzwiczkach popielniku. Wszystko przelatuję przez dość wąski półokrągły otwór(średnica 10 cm) w cegle szamotowej grubości 3 cm i dobrze się dopala. Cegła ta jest ustawiona pod skosem , żeby otwór nie zapychał się kawałkami węgla, lub popiołem.

Nazwa:	IMG_2327.jpg
Wyświetleń:	3178
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	232872   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2328.jpg
Wyświetleń:	2941
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	232873   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2329.jpg
Wyświetleń:	3200
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	232874   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2330.jpg
Wyświetleń:	2894
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	232875   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2331.jpg
Wyświetleń:	2806
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	232876  

Ostatnio edytowane przez Dikij.Petia ; 02-01-2014 o 16:15

Domyślnie

witam wszystkich
    jestem na etapie zmiany pieca,aktualnie mam górniaka po małych modyfikacjach z którego jestem bardzo zadowolony. mniejsza dlaczego go zmieniam. wiem,że kocioł ma być górnego spalania,jakiej mocy i bez światełek http://forum.muratordom.pl/images/sm...py.gifwszystko rozbija się o wymiennik,a raczej jego powierzchnię.w moim starym kotle wymiennik jest bardzo mały,co teoretycznie jest wadą. czytając wasze posty długi wymiennik też ma swoje wady. miałem zakupić taki sam kocioł jak mam, ale po przeczytaniu rankingu kotłów na ,,czystym ogrzewaniu,, ,gdzie mój piec wypadł słabo,sam już nie wiem. więc co,pomożecie?http://forum.muratordom.pl/images/smilies/happyyes.gif

DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Kod pocztowy
    95-020

Domyślnie

Cytat Napisał Dikij.Petia Zobacz post
    PW jest podawane rurą 30mm , która zasysa go przez ruszt pionowy. Przesuwając tą rurę można łatwo ustawić optymalne proporcje PG/PW i potem dozować jedną klapą w drzwiczkach popielniku.
    ds

a co w przypadku gdy kocioł osiągnie zdaną temperaturę i PG trzeba zamknąć aby kocioł się zbytnio nie rozbujał? nie kopci wtedy?
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dikij.Petia

Domyślnie

Cytat Napisał cysiokysio Zobacz post
    ds

a co w przypadku gdy kocioł osiągnie zdaną temperaturę i PG trzeba zamknąć aby kocioł się zbytnio nie rozbujał? nie kopci wtedy?
    Cały czas przez ten palnik musi lecieć ogień, inaczej będzie dym. Zrezygnowałem z regulacji, kocioł pracuje równo, ze stałą mocą .

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paczka662

Kod pocztowy
    57-100

Domyślnie

,,myjk,, zmniejszyłem temperaturę na miarkowniku co dało efekt stałopalności o parę h więcej no i temperatura jest zewnętrzna cieplejsza , - krew cię zalewa że u ciebie jedyne efekty to = fukanie , a i bat na nic nie daje bo pieca rozpędzic nie mozesz mimo ze spałes święta i sylwestra w kotłowni, wypisujesz bzdury , a jak się pojawił Last Rico ,, pytasz się go co i jak , kup sobie piec a nie kozą palisz , no i wegiel oczywiście a nie z kamieniłomów kamieniami palisz a teraz biegnij od kotłowni i sprawdz , bo ci zacznie fukac. Pozdrawiam najmądrzejszego co wszystko wie , a mu się palić nie chce,,
    Ostatnio edytowane przez paczka662 ; 03-01-2014 o 15:52

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wushu77

Domyślnie

Witam w nowym roku. Szkoda, że zaśmiecanie wątku trwa nadal...

Od wczoraj mam zainstalowany termometr spalin (do 500st). Czy temperatury spalin rzędu 70-90st. nie są za niskie? Chodzi o fazę, gdy temp.wody jest ustabilizowana (wczoraj akurat 60st.), na górze zasypu lekko "tańczące" płomienie - myślę, że to faza odgazowywania, ok. 3-4 g. po rozpaleniu 11kg węgla. Tak samo pod koniec palenia, temp. podobne. Dodam, że klapkę PW mam uchyloną minimalnie, tj. 1-2mm. PG, którym steruje miarkownik zawsze uchylone, średnio przy ustabilizowanej temperaturze na 0,5cm.

Swoją KPW chyba też muszę nieco skrócić, ponieważ też mam problem z dymieniem, szczególnie w fazie odgazowywania, gdy temp. na piecu 55-60st. i spalanie ustabilizowane.

ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico

Domyślnie

Szanowni koledzy, proszę o powstrzymywanie się od tekstów – które, NIC
    nie wnoszą do tematu. To nie jest chat, tylko forum. Ponownie zwracam się
    do kolegów QIM, Dex 001 oraz Jacbelfer o usunięcie swoich napisanych
    pod wpływem emocji przepychanek z końca grudnia zeszłego roku. Już to
    wszyscy przeczytali - i wyrobili sobie zdanie, proszę te posty pokasować.

Podobnie proszę o skasowanie ostatnich postów do kolegi Paczka 662.
    Witaj kolego, naprawdę bardzo się cieszę z twoich sukcesów - i pewnie
    nie jestem w swej radości osamotniony, ale chciałbym cię poprosić żebyś
    może już nie koncentrował się na osobach z tego wątku, a na temacie.

Szanujmy pracę ludzi i pozwólmy innym z niej korzystać.
    Dziękuję i proszę o zrozumienie.
    beton wiąże ludzi...

Domyślnie

Last Rico wydaję się mi, że kolega paczka 662 jest tzw.pieniaczem i ciężko coś poradzić.Jestem na forum wędkarskim i na takie przypadki skuteczny jest tylko ban.Nic innego nie pomaga.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

Domyślnie

Cytat Napisał Jozi Zobacz post
    Last Rico wydaję się mi, że kolega paczka 662 jest tzw.pieniaczem i ciężko coś poradzić.Jestem na forum wędkarskim i na takie przypadki skuteczny jest tylko ban.Nic innego nie pomaga.
    nie jest pieniaczem. Ma po prostu wszystko najlepsze. Piec ma najlepszy. Umie w nim palić najlepiej. IQ ma najlepsze ze wszystkich. Mniemanie o sobie też ma najlepsze. Kobiety które go spotkały tez twierdzą że jest najlepszy. No jak tu się nie pochwalić takim szczęściem? Jesteście zawistni po prostu.
    Nasz Dziennik

Mam ogłoszenie w "drobnych"

Definicja rodziny wg Andrzeja Poniedzielskiego:
    "Rodzina to grupa osób związanych tajemnicą że klucz jest pod wycieraczką"

ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico

Domyślnie

Rozumiem kolego Paczka 662 twoją myśl przewodnią ale:
    Nie powinieneś (wg. mnie oczywiście) krytykować kolegów którzy próbują
    poprawiać swoje delikatnie mówiąc - dalekie od ideału kotły. Kto im pomoże
    - jeśli sami nic nie zrobią? No kto??? Musimy pamiętać, że podczas takich
    prac rodzą się pomysły a to jest motor, na którym potem każdy chce jechać.

Trzeba bezstronnie przyznać, że w jednym Paczka 662 ma rację,
    w tym mianowicie że część osób zamiast trochę poczytać i robić próby
    tworzy kolejne... i kolejne nic nie wnoszące posty. Tak niestety często jest,
    i wszyscy to widzimy, a on to po prostu napisał.

Wątek obsługuje całą Polskę - a wśród tak dużej ilości różnych ludzi
    zawsze trafią się tacy, którzy jakoś nie bardzo się pokochają, jednak stale
    trzeba trzymać emocje na wodzy i nie poddawać się chwili, bo słowo pisane
    już zostaje. Przypomnę też, że istnieje tu inna forma kontaktu pomiędzy
    uczestnikami tzw. priv. Warto z niego korzystać ZWŁASZCZA przy jakichś
    nieporozumieniach. Nie czuję do ciebie niechęci, tylko proszę cię o lekkie
    tonowanie myśli. Kolega Myjk mam nadzieję zrobi to samo. Będzie dobrze.
    beton wiąże ludzi...

Strona 738 z 976

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia