dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 106 z 854
Pokaż wyniki od 2.101 do 2.120 z 17078

Temat: Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    matavase

Domyślnie c.d

Jeden rysunek trochę zjadło więc dorzucam pozastałą część.

Domyślnie

Pierwszy raz widzę taką pajęczynę rur (niezaizolowanych) + grzejnik koło kotła czy to chodzi o to żeby kocioł miał ciepełko

3. Jaki jest najlepszy sposób ogrzewania domu? FILM: Czym ogrzewać dom: Kocioł zgazowujący drewno Ogrzewanie gazowe czy węglowe? Dlaczego warto zmienić sposób ogrzewania domu? Koza czy kominek tradycyjny? Który sposób ogrzewania domu jest lepszy?

Domyślnie

W tej kotłowni musi być strasznie gorąco, tyle rur i jeszcze do tego grzejnik...

defro

Domyślnie

Cytat Napisał Last Rico
    [...] Rozumiem że jeśli ktoś zapłacił za kocioł ze sterownikiem i dmuchawą, to teraz nie chce się ich
    łatwo pozbyć, to do kolegi Defro - ale nie ma innego dobrego wyjścia....
    No i w !@#$%##$ jak mawiał Siara Siarzewski. Zaczynam szukać zapasowych drzwiczek i zacznę przeróbki - dam znać jak mi poszło. Dzięki Last Rico.

P.S. Właściwie to powinienem mieć nick OFIARA (reklamy dmuchaw, sterowników, obiegów zamkniętych itd)
    Pozdrawiam

matavase

Domyślnie odp

Grzejnik założony rok wcześniej kiedy w planie nie było jeszcze pieca węglowego tylko sam kocioł gazowy (jednak rachunki przewyższaja moje możliwości), , dwa wymienniki, możliwość z kotła węglowego podgrzewania ciepłej wody w zasobniku kotła gazowego. Grzejnik do zdjęcia (wyłączony) w kotłowni dość ciepło
    Pozdrawiam

Domyślnie

Witam "palaczy" wszelkich
    Last Rico, wg Ciebie, jak najekonomiczniej spalać węgiel w kotle z palnikiem retortowym, najstarszego typu (5cio letni), czyli tego, co to tylko najdroższy ekogroszek przełyka. Generalnie chodzi mi o czas podawania i otwarcie wentylatora. Czas postoju między podawaniami, wiadomo, wyregulowany tak, żeby był mały stożek palacego się opału. Mam wentylator otwarty na 50% i 15 sek podawania. Kocioł 25 KW i jedynie 90m2 do grzania.
    POZDRAWIAM
    CIEPŁO

Domyślnie

co do optimy komfort + to popatrzcie na zdjecie, prosze zwrocic uwage gdzie jest dmuchawa. Powietrze z dmuchawy jest podawane oczywiscie od dolu, pod ruszt. a wiec ma daleka droge przez kanaly po bokach kotla i zapewne go studzi. ten blad naprawili w optimie k+ z nowej linii - dmuchawa jest nisko z boku kotla.

Zamowilem dwrziczki, pozniej zakupie miarkownik (jaki ?) i napewno podziele sie wynikami.

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    romano78

Domyślnie

Cytat Napisał pawel_i
    Romano a dlaczego nie Optima Plus - z rad Last Rico wynika że jest on łatwiejszy do przeróbek.
    Od razu zamów dzrwiczki dodatkowe ( drugie ) aby miec klapke dolna PG do miarkownika i miarkownik. Jak zamówisz razem jako dodatek do kotła to zwykle policzą ci mniej a będziesz miał i wentylator i możliwość zainstalowania miarkownika i innych dodatków i nie stracisz gwarancji bo zawsze możesz założycć nie przerobione drzwiczki.
    Piec już zamówiłem (optima comfort plus 20kw)z tego względu ze zę jest go dużo łatwiej wyczyścić niż optime plus. a jeśli chodzi o drzwiczki to czy nie wystarczy po prostu je uchylić?

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pawel_i

Domyślnie

ROMANO
    "Piec już zamówiłem (optima comfort plus 20kw)z tego względu ze zę jest go dużo łatwiej wyczyścić niż optime plus. a jeśli chodzi o drzwiczki to czy nie wystarczy po prostu je uchylić?"

Czyszczenie Optimy mojej jest równie łatwe bo u góry kotła jest klapka zkręcona na dwie śruby motylkowe podnosisz ja i wszystko jak na dłoni.
    Ale twój wybór - po przeróbkach bedziesz zadowolony.

Domyślnie

BROKER

A czemu to ty zaślepiłeś przelot górny?????
    Masz zaślepić ten dół gdzie narysowałeś na czerwono węgielki.
    Zaślepienie góry właśnie daje taki efekt że " wali ci dym z furtki "
    Górny przelot właśnie jest potrzebny do górnego spalania.
    Przepraszam jeżeli pominąłem coś z twoich postów i czegoś nie doczytałem - ale mnie się tak wydaje.

Domyślnie

pawel_i, nie przeczytałem pierwszego akapitu mojego postu. Ja chcę ten kocioł przerobić na dolniaka

Domyślnie

OK rozumiem. Nie pali dobrze jago górniak????

Domyślnie

Ale uważam ze zaślepianie całkowicie górnego przelotu może być niebezpieczne.
    A co jak ta dolna część się wypali i zmieni w popiół i zablokuje przelot spalin to co wtedy ......

Piter65

Domyślnie

Witam wszystkich forumowiczów, a szczególnie zwracam się do Soriera.Jestem w posiadaniu Kotła górniaka typu Zębiec KWS 14.Piszesz że zamiast KPW wierciłeś otwory w górnych drzwiczkach . JAkie fi tych otworów i ile.Czy mogę to samo zrobić w swoim kotle bo jednak sie troche rózni kostrukcją.

masz74

Domyślnie

Właśnie się zalogowałem. Witam wszystkich. Niedługo będę miał wiele pytań do Was, tylko się przygotuję(fotki itp.)
    Pozdrawiam zgłębiających tajniki pieca CO
    P.S. (czyt.) Poprawiających wyroby fabryczne projektowane przez Panów inż.
    masz74

Domyślnie

Cytat Napisał pawel_i
    Ale uważam ze zaślepianie całkowicie górnego przelotu może być niebezpieczne.
    A co jak ta dolna część się wypali i zmieni w popiół i zablokuje przelot spalin to co wtedy ......
    wtedy kocioł zgaśnie tak jak wszystkie dolniaki , właśnie to jest ich wada co kilka godzin trzeba zejść do kotłowni i przerusztować żeby popiół spadł do popielnika .

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    romano78

Domyślnie

Cytat Napisał pawel_i
    ROMANO
    "Piec już zamówiłem (optima comfort plus 20kw)z tego względu ze zę jest go dużo łatwiej wyczyścić niż optime plus. a jeśli chodzi o drzwiczki to czy nie wystarczy po prostu je uchylić?"

Czyszczenie Optimy mojej jest równie łatwe bo u góry kotła jest klapka zkręcona na dwie śruby motylkowe podnosisz ja i wszystko jak na dłoni.
    Ale twój wybór - po przeróbkach bedziesz zadowolony.
    Ok piec już zamówiłem czyli musztarda po obiedzie , a jeśli chodzi o te dzwiczki to które to musiałbym zamówic prosił bym o pełna nazwę tego ustrojstwa żeby facet w sklepie wiedział o co chodzi, nie jestem za bardzo w temacie trochę za mało czasu na czytanie Pozdrawiam

ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico

Domyślnie

Cytat Napisał bohusz
    Last Rico

Mam pytanie do Twojego ostatniego posta, odnoszącego się do mojej sytuacji.
    Przeróbek jest sporo, czy mógłbyś zakładając DS wymienić od czego zacząć, co jest najważniejsze?
    Bo ja nie mieszkam tam na stałe, aktualnie raczej razem z synem przepalamy.
    Pozdrawiam
    Rozumiem Bohusz, ale i ty mnie zrozum, nie mogę tak wartościować elementów przeróbki
    bo one tylko w całości tworzą przydatny i bezpieczny kocioł. Tak jak nie można wartościować
    co w rowerze jest najważniejsze. Koła są ważne, kierownica, suport też, ale bez małej spinki
    od łańcucha nie pojedziesz. Jeśli chcesz kocioł przerobić, powinieneś wykonać wszystko.
    Mam też nadzieję że przeczytałeś moje info o możliwym wieszaniu się paliwa w twoim kotle.
    beton wiąże ludzi...

ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico

Domyślnie

Cytat Napisał szatanisko
    Witam!
    Last Rico co to znaczy, że górna część paleniska jest przechłodzona. Jakie mogą być tego konsekwencje. Nie mam pojęcia jak z tym zawalczyć.

Co do KPW. Hmm... może zdjęcie tego nie oddaje, ale KPW jest odchylona od poziomu w dół o jakieś 30 stopni (celowałem mniej więcej w poziom paliwa po wypaleniu ok 1/3 wsadu). Nie mam miejsca na dłuższą i bardziej pochyloną, ponieważ zasypuje pod dolną krawędź drzwiczek i jak walnę na to jeszcze drewienko to dłuższa KPW robiłaby mi bałagan przy wachlowaniu drzwiczkami.
    Nie stresuj się zawsze cos wymyślimy.
    Pisząc że górna część paleniska może być przechłodzona miałem na myśli to, że być może krótka
    i gruba KPW dostarcza dużo powietrza (za dużo) ale to powietrze nie dolatuje tam gdzie powinno.
    Wejście do wymiennika w twoim kotle jest TUŻ nad KPW, (zobacz jeszcze raz rysunek ze str. 13-tej)
    Możliwe że PW wpada przez prowadnicę (rura od KPW) z za małą prędkością i natychmiast zawija
    w górę wprost do wymiennika. W ten sposób ten obszar kotła jest przechłodzony, a reszta zasypu
    całkiem niedotleniona.

Do ciebie Szatanisko i kolegów którzy mają podobny kłopot z wytworzeniem dłuższej drogi dla
    powietrza wtórnego (w celu nadania wyższej prędkości strudze). Jeśli nie zmieścicie dłuższej
    prowadnicy w kotle, to możecie tą prowadnicę wyprowadzić poza kocioł, w kierunku na zewnątrz
    kotła - na kotłownię. Wtedy klapkę należy zamontować wprost na samej prowadnicy KPW
    a samą wystającą część DOBRZE zaizolować z zewnątrz wełną mineralną i okręcić aluminiową
    taśmą wysokotemperaturową (np. do kominków). Zrobimy to po to żeby KPW nie traciła ciepła,
    a po drugie dla ochrony przed ew. oparzeniem. Pamiętajcie że ważny jest przekrój prowadnicy.

P.S. Ponaglaj osoby odpowiedzialne za utrzymanie budynku - niech wyczyszczą komin.
    Raz że ty niepotrzebnie więcej spalasz, a dwa że może być z tego nieszczęście, tam pewnie
    są niezłe złogi po wcześniejszym spalaniu "od dołu". Pozdrówka.
    beton wiąże ludzi...

Strona 106 z 854

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia