dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 969 z 998
Pokaż wyniki od 19.361 do 19.380 z 19943
  1. #19361
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sebjus8

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Brzóza Królewska
    Kod pocztowy
    37-307
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał gersik Zobacz post
    Sebius8 - drobniejszy węgiel. Przy grubym węglu płomienie za szybko schodzą na dół i zapalają cały wsad. Wtedy masz za mało powietrza wtórnego. Kup na próbę worek groszku tylko suchy.
    Ciekawy pomysł. Spróbuję

  2. #19362
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sebjus8

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Brzóza Królewska
    Kod pocztowy
    37-307
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    sebjus8 masz przy tym pomarańczowo czerwone kopcące płomienie w środku,których latają farfrycle sadzy u mnie w komorze zasyfiowej często występują takie płomienie ale się dopalają w palniku gdzie jest białe piekło.
    Duża ilość smoło gazów i brakuje powietrza oraz temperatury do ich dopalania.
    Aby się nie kopciło musiał być mieć biały płomień co w GS nie wykonalne.
    Po prostu za mała szybkość płomienia i kopci.
    Co wy macie z tym,że wam ciepło w komin wydmucha.
    Ja tam się tym nie przejmuje.
    Dokłądnie tak to wygląda, szczególnie w początkowej fazie palenia. później jak już zacznie koksować do jest niebieski płomień i też zostaje trochę białego nalotu, ale przed tym zostaje spora warstwa czarnej sadzy.. Trochę się martwię tym dmuchaniem w komin bo tak około 1/3 ciepła mi sprtala przez komin tak że lipa trochę

  3. #19363
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sebjus8

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Brzóza Królewska
    Kod pocztowy
    37-307
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    Mam ten kocioł co ty i też miałem takie kwiatki , ale teraz walę do kotła pod rant węgla papier drewno zapalam i jak już po 5 minutach dobrze hajcuje to odpinam łańcuszek miarkownika a pod klapkę powietrza pierwotnego wkładam patyczek lub spłaszczonego peta-papierosa max 0,5cm i otwieram rozetkę pow wtórnego na maxa , dopiero gdzieś po 2-3 czasem 4 godz podpinam łańcuszek miarkownika a rozetkę PW zostawiam do połowy otwartą , powiem ci zero dymy , kiedyś po kupnie kotła dymiłem bo na tym się nie znałem i wstyd był , ale teraz gitara
    Hmm.. a próbowałeś tak zrobić z mniejszą ilością węgla? Teraz wiosna "idzie" i średnio jest mi na rękę dawać tyle węgla. U mnie jeżeli przymknę powietrze pierwotne na początku to zaraz mi sie rozbi zadyma w piecu i z komina. Wygląda to tak jakby się paliwo dusiło z tego względu, że przy rozpalaniu ma dużo powietrza, a tu nagle powietrze pierwotne jest mimalnie przepuszczane. Rozetka PW otwarta na fulla.

  4. #19364
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebjus8 Zobacz post
    Hmm.. a próbowałeś tak zrobić z mniejszą ilością węgla? Teraz wiosna "idzie" i średnio jest mi na rękę dawać tyle węgla. U mnie jeżeli przymknę powietrze pierwotne na początku to zaraz mi sie rozbi zadyma w piecu i z komina. Wygląda to tak jakby się paliwo dusiło z tego względu, że przy rozpalaniu ma dużo powietrza, a tu nagle powietrze pierwotne jest mimalnie przepuszczane. Rozetka PW otwarta na fulla.
    właśnie od kilku dni tak palę czyli 1 łopata węgla taka do piasku na to kawałem drewna ze starej krokwi , rozpalam potem zapalam papierosa i jak go wypalę to zamykam drzwiczki popielnika odpinam łańcuszek miarkownika wkładam filtr papierosa między klapką PP lekko dogniatam , otwieram rozetkę na maxa idę na ogród coś zrobić to z komina kompletnie nic nie wychodzi tak jak by się nie paliło , po jakiejś 1 do 2 godz podwieszam łańcuszek a pow wtórne zamykam do 3/4 i tak się to pali kilka godzin , ale mam załączoną tylko 1 pętlę podłogówki i 2 kaloryfery , więc za dużo ciepła nie odbiera

  5. #19365
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    (....), rozpalam potem zapalam papierosa i jak go wypalę to zamykam drzwiczki popielnika odpinam łańcuszek miarkownika wkładam filtr papierosa między klapką PP lekko dogniatam ,
    Palacze wszystkich krajów- uczcie się, papierosy prawie niezbędne przy obsłudze pieca, nawet zużyty filtr przydatny...

    Podpisano- niepalący od zawsze wróg palenia papierochów.
    Ostatnio edytowane przez hes ; 25-04-2017 o 19:27
    "- Patrz, Ewusiu, bocian leci.
    - Nieprawda! Nie ma bocianów!" (J.Tuwim)

  6. #19366
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał hes Zobacz post
    Palacze wszystkich krajów- uczcie się, papierosy prawie niezbędne przy obsłudze pieca, nawet zużyty filtr przydatny...

    Podpisano- niepalący od zawsze wróg palenia papierochów.

  7. #19367
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sebjus8

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Brzóza Królewska
    Kod pocztowy
    37-307
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Za mało PG jak się rozhajcuje to musi się hajcować aż do odgazowania.
    W DS może się spalać na samym PW bo dym zapali się od gorącgo szamotu a szamot nagrzeje się od płomienia.(Mowa o DS z palnikiem).
    W GS jak zamkniesz PG to warstwa żaru na to górze przygasa i się kopci bo dym nie ma się od czego zapalić.
    Po zatym przymknięcie PG powoduje spadek ciągu=kopcące płomienie.

    Zkąd wziołeś to,że 1/3 ciepła ucieka w komin?
    Stata kominowa to nie tylko temperatura spalin ale i skład spalin.
    Teraz jest to mniej zauważalne, bo nie palę tak ostro jak przy mrozach w zimie, ale jak w zimie zapaliłem ostro i później ustawiłem klapkę powietrza wtórnego na 2 mm to się dymiło do fazy koksowania i później węgiel wypalał się przez kolejne 12 godzin. Jeżeli palę "czysto" to ustawiam wysoką temperaturę na miarkowniku i tak pali mi się w sumie około 5 godzin. Pompkę między kotłem a buforem włączam na fulla, żeby jak najwięcej energii zostało i po 5 godzinach mam naładowany bufor powiedzmy do 75 stopni. Przy wolnym spalaniu i kopceniu efekt jest podobny, z tym, że dopiero po 15 godzinach palenia i włączonej podłogówki oraz grzejników mam naładowany bufor do około 70 stopni. Tak że przy wolnym spalaniu mam 12 godzin grzania gratis. Gdzie ta energia może uciec, skoro nie w komin?

  8. #19368
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sebjus8

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Brzóza Królewska
    Kod pocztowy
    37-307
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    A naładowany bufor do 75 stopni na ile starczy?
    Czyste spalanie ta sumerycznie więcej energi niż kopcenie.
    Kopcić będzie się dłużej ale da mnie energi niż czyste spalanie (będzie sie palić krócej).
    Ile węgla potrzebujesz by naładować bufor i co to za węgiel?
    Naładowany bufor wystarcza na 14 - 16 godzin przy mrozach. Przy wolnym kopceniu wystarcza mi na 18-20 godzin. Tak że wygląda na to, że wolne spalanie daje mi dużo więcej energii.
    Spalam pełną węglarkę plus trochę drzewa na górze. Z tym że w zimie spalałem węgiel orzech, teraz kupiłem podobnej wielkości tylko podobno bardziej koksujący zmieszanym z dużymi kawałkami, który dobrze się wypala.

  9. #19369
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sebjus8

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Brzóza Królewska
    Kod pocztowy
    37-307
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Coś kręcisz.Chyba,że tyle energi w komin poleci ale przy kopceniu też masz dużą stratę kominową więc coś kręcisz.
    Węgiel koksujący nie do GS=czarna zadyma w GS.
    Aby w GS nie było zadymy z węgla koksującego to dużo PG i PW.
    Węgiel koksujący nadaje się do dobrego DS,u mnie się nnie wiesza i nie kopci,zresztą w moim DS nic nie kopci.
    Spróbuję to dokładnie opisać w najbliższych dniach

  10. #19370
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sebjus8

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Brzóza Królewska
    Kod pocztowy
    37-307
    Posty
    21

    Domyślnie

    A jeszcze mam taką myśl. Bo zauważyłem, że jak palę, to często ten pomarańczowy wysoki płomień jest z tyłu paleniska i tam szybciej paliwo mi się wypala. Bliżej drzwiczek często mam niebieskawy płomień. Zastanawiam się, czy zamontować kierownicę powitrza, ale po ułożeniu wewnątrz kotła szamotki, niemal zawsze drewno sięga mi 15 cm od góry kotła, tak że nie wiem czy byłby sens montowania kierownicy, tym bardziej że przeszkadzałaby przy układaniu szczególnie górnej warstwy paleniska

  11. #19371
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sebjus8

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Brzóza Królewska
    Kod pocztowy
    37-307
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Za mało tlenu z tyłu.
    Jak się mocno rozgazuje potrzeba dużo tlenu.
    Po co walić aż pod sam sufit,nic dziwnego,że kopci.
    Tak ostatnio palę po wyłożeniu środka kotła szamotką. Przed tym miałem bardzo duże palenisko (44 długie i 34 szerokie o ile pamiętam) , ale jak wsypałem węglarkę węgla to dopiero wtedy mi się dobrze paliło bo jak miałem mniejszą ilość paliwa to kopciło mi dopóki węgiel nie dochodził do fazy koksowania. Teraz jak wsypie lepsze pół węglarki to mam zasypane pół kotła. Dokładam trochę drewna na górę i szczypki na wierzch do podpałki i tak się zbiera..
    Szamotki nie chcę rozbierać bo ogólnie jestem zadowolony, że pali mi się stopniowo.. chociaż nie do końca jak bym tego chciał

  12. #19372
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Słyszałem że na śląsku mają rozdać w tym roku 50 000 000,- zł na wywalanie pieców węglowych . Spory zastrzyk dla pomp ciepła i kolektorów słonecznych .
    Darek B

  13. #19373
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Słyszałem że na śląsku mają rozdać w tym roku 50 000 000,- zł na wywalanie pieców węglowych . Spory zastrzyk dla pomp ciepła i kolektorów słonecznych .
    a Opolskie w czarnej dopie dalej ,

  14. #19374
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    729

    Domyślnie

    Taaa, pali się. Może przed chwilą zadymiło całą gminę, a teraz już tylko sam koks się dopala?
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  15. #19375
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Słyszałem że na śląsku mają rozdać w tym roku 50 000 000,- zł na wywalanie pieców węglowych . Spory zastrzyk dla pomp ciepła i kolektorów słonecznych .
    Witam !

    Mówisz zapewne o dotacjach Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach programu SMOG STOP „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”.

    Kwota dotacji tego programi wynosi 25 % kosztów zadania, a udzielenie dotacji możliwe jest wyłącznie na: kotły opalane paliwem stałym z załadunkiem automatycznym oraz kotły opalane biomasą, spełniające wymogi 5 klasy wg kryteriów zawartych w normie PN EN303-5:2012. Program dodatkowo przewiduje dofinansowanie na zabudowę systemów grzewczych z udziałem odnawialnych źródeł energii służących do podgrzewu ciepłej wody użytkowej (pompy ciepła, kolektory słoneczne).

    Pozdrawiam !
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  16. #19376
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Czyli nie można instalować kotła zasypowowego DS ręcznego w 5 klasie na węgiel.

  17. #19377
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Czyli nie można instalować kotła zasypowowego DS ręcznego w 5 klasie na węgiel.
    bo nie ma kotła zasypowego nawet DS w piątej klasie bez bufora , a kupowanie pieca za 4,5 tys plus bufor z duperelami za następne 4 tys nijak ma się ani do wygody ani kosztów , dlatego tak myślę

  18. #19378
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Są.
    Kocioł max 4tys+ bufor i tyle o jakie dupelere ci chodzi.

  19. #19379
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Są.
    Kocioł max 4tys+ bufor i tyle o jakie dupelere ci chodzi.
    do tego jakieś zawory , mieszacz, złączki , ci co to montowali to bufor co najmniej 3 tys z haczykiem a reszta to nawet zależne od upodobań to od 1 do 2 tys , a kocioł podajnikowy kupisz już od 6,5 tys zł w 5 -tej klasie a to jednak jest wygoda większa

  20. #19380
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    A jak ci się podajnik rozleci w -20 stopni mrozu to co zrobisz.
    Prąd się skonczy bo śnieg drzewa połamał.
    Węgla ci zabraknie a na dworze śniego po kolana.
    Do DS możesz też ładować drewno.

Strona 969 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony