dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 738 z 998
Pokaż wyniki od 14.741 do 14.760 z 19943
  1. #14741

    Domyślnie

    I reszta bo nie weszła
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20131125_165935.jpg
Wyświetleń:	964
Rozmiar:	63,3 KB
ID:	232809   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20131125_170011.jpg
Wyświetleń:	933
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	232810   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	800
Rozmiar:	10,0 KB
ID:	232811   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20131105_151439.jpg
Wyświetleń:	693
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	232812  

  2. #14742
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    W kwesti bezpieczeństwa mam pytano co do twojego schematu. Według niego zawory zwrotne masz "szeregowo" razem z pompami czy tak jest w rzeczywistości? Nie są one czasem równolegle do pomp na takzwanym bypasie? Jeśli nie to raczej powinny być.

    Sprawdzałeś może temperaturę spalin? Konstruktor twojego kotła miał nie lada fantazję. Jeżeli podniesienie rusztu, wydłużenie KPW nic nie dały i jesteś pewny że masz porządny węgiel to moim zdaniem czas spróbować z DS-em
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  3. #14743
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondoljerzy Zobacz post
    Co do komina, albo ma gdzieś po drodze przewężenie, albo fragment nie dający się wyczyścić. Szczotka przelatuje przez całą długość komina? Rura czopucha nie siedzi za głęboko w świetle komina? Z samego pokręcenia przebiegu ciąg nie powinien zbytnio osłabnąć. Chyba, że są to załamania o 90 stopni.
    Komin przy próbie "naprawy" miał wpuszczoną rurę azbestowo-cementową. Z tą operacją też były problemy, bo rura nie jest w jednym kawałku ze względu na długość (12m) i istnieje podejrzenie, że w miejscu łączenia jest przesunięcie (zwężenie?). Mimo tego szczota przechodzi i nigdzie się nie zaczepia/blokuje. Rura czopucha wchodzi w komin i jest równo z krawędzią wewnętrzną. Ale wpada do komina pod kątem 90stopni. Może jednak strażak na szczycie by trochę pomógł?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  4. #14744

    Domyślnie

    --> Myjk
    Czy możesz sprawdzić, jaką masz temperaturę spalin podczas rozpalania?

  5. #14745
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    --> Myjk Czy możesz sprawdzić, jaką masz temperaturę spalin podczas rozpalania?
    Właśnie z samego rana zamówiłem w końcu termometr do +300sC, więc najdalej po jutrze będę mieć miarodajny wynik (bo termometr w czopuchu kłamie) i zapodam.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  6. #14746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Rura czopucha wchodzi w komin i jest równo z krawędzią wewnętrzną. Ale wpada do komina pod kątem 90stopni. Może jednak strażak na szczycie by trochę pomógł?
    Podnieś rurę by wpadała do komina pod lekkim skosem , będzie poprawa .

  7. #14747

    Domyślnie

    --> Last Rico
    Czy możliwe jest zbyt silne dotlenienie zasypu przy zbyt małym ciagu kominowym? Moim zdaniem to wykluczające się warunki...
    Minimalne uchylanie PG daje raczej efekt niedotlenienia...

  8. #14748
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dikij.Petia
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kedzierzyn-kozle
    Posty
    378

    Domyślnie

    Jak już pisałem, zmniejszyłem palenisko w swoim kotle DS Seko 24kW , aktualnie jest 1/4 oryginału, w wyniku czego zużycie opału zmniejszyło się w 2 razy. Pale węglem 34,2 i próbowałem różne wersje modyfikacji palniku, było mniej więcej dobrze. Chcę zaprezentować własną modyfikacje, która najlepiej się sprawuję na tym węglu u mnie. Spala się bezdymnie, jedynie jest lekki dymek przez 15-20 minut, w przypadku dołożenia świeżego węgla na żar, lub jeżeli opał zawiesi i potem jest zrzucony na żarzący się koks. PW jest podawane rurą 30mm , która zasysa go przez ruszt pionowy. Przesuwając tą rurę można łatwo ustawić optymalne proporcje PG/PW i potem dozować jedną klapą w drzwiczkach popielniku. Wszystko przelatuję przez dość wąski półokrągły otwór(średnica 10 cm) w cegle szamotowej grubości 3 cm i dobrze się dopala. Cegła ta jest ustawiona pod skosem , żeby otwór nie zapychał się kawałkami węgla, lub popiołem.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2327.jpg
Wyświetleń:	4824
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	232872   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2328.jpg
Wyświetleń:	4277
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	232873   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2329.jpg
Wyświetleń:	4662
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	232874   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2330.jpg
Wyświetleń:	4171
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	232875   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2331.jpg
Wyświetleń:	4013
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	232876  

    Ostatnio edytowane przez Dikij.Petia ; 02-01-2014 o 15:15

  9. #14749

    Domyślnie

    witam wszystkich
    jestem na etapie zmiany pieca,aktualnie mam górniaka po małych modyfikacjach z którego jestem bardzo zadowolony. mniejsza dlaczego go zmieniam. wiem,że kocioł ma być górnego spalania,jakiej mocy i bez światełek http://forum.muratordom.pl/images/sm...py.gifwszystko rozbija się o wymiennik,a raczej jego powierzchnię.w moim starym kotle wymiennik jest bardzo mały,co teoretycznie jest wadą. czytając wasze posty długi wymiennik też ma swoje wady. miałem zakupić taki sam kocioł jak mam, ale po przeczytaniu rankingu kotłów na ,,czystym ogrzewaniu,, ,gdzie mój piec wypadł słabo,sam już nie wiem. więc co,pomożecie?http://forum.muratordom.pl/images/smilies/happyyes.gif

  10. #14750
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dikij.Petia Zobacz post
    PW jest podawane rurą 30mm , która zasysa go przez ruszt pionowy. Przesuwając tą rurę można łatwo ustawić optymalne proporcje PG/PW i potem dozować jedną klapą w drzwiczkach popielniku.
    ds

    a co w przypadku gdy kocioł osiągnie zdaną temperaturę i PG trzeba zamknąć aby kocioł się zbytnio nie rozbujał? nie kopci wtedy?
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  11. #14751
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dikij.Petia
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kedzierzyn-kozle
    Posty
    378

    Domyślnie

    Cytat Napisał cysiokysio Zobacz post
    ds

    a co w przypadku gdy kocioł osiągnie zdaną temperaturę i PG trzeba zamknąć aby kocioł się zbytnio nie rozbujał? nie kopci wtedy?
    Cały czas przez ten palnik musi lecieć ogień, inaczej będzie dym. Zrezygnowałem z regulacji, kocioł pracuje równo, ze stałą mocą .

  12. #14752
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paczka662

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    strzelin
    Kod pocztowy
    57-100
    Posty
    43

    Domyślnie

    ,,myjk,, zmniejszyłem temperaturę na miarkowniku co dało efekt stałopalności o parę h więcej no i temperatura jest zewnętrzna cieplejsza , - krew cię zalewa że u ciebie jedyne efekty to = fukanie , a i bat na nic nie daje bo pieca rozpędzic nie mozesz mimo ze spałes święta i sylwestra w kotłowni, wypisujesz bzdury , a jak się pojawił Last Rico ,, pytasz się go co i jak , kup sobie piec a nie kozą palisz , no i wegiel oczywiście a nie z kamieniłomów kamieniami palisz a teraz biegnij od kotłowni i sprawdz , bo ci zacznie fukac. Pozdrawiam najmądrzejszego co wszystko wie , a mu się palić nie chce,,
    Ostatnio edytowane przez paczka662 ; 03-01-2014 o 14:52

  13. #14753
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wushu77

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Starogard Gdański
    Posty
    102

    Domyślnie

    Witam w nowym roku. Szkoda, że zaśmiecanie wątku trwa nadal...

    Od wczoraj mam zainstalowany termometr spalin (do 500st). Czy temperatury spalin rzędu 70-90st. nie są za niskie? Chodzi o fazę, gdy temp.wody jest ustabilizowana (wczoraj akurat 60st.), na górze zasypu lekko "tańczące" płomienie - myślę, że to faza odgazowywania, ok. 3-4 g. po rozpaleniu 11kg węgla. Tak samo pod koniec palenia, temp. podobne. Dodam, że klapkę PW mam uchyloną minimalnie, tj. 1-2mm. PG, którym steruje miarkownik zawsze uchylone, średnio przy ustabilizowanej temperaturze na 0,5cm.

    Swoją KPW chyba też muszę nieco skrócić, ponieważ też mam problem z dymieniem, szczególnie w fazie odgazowywania, gdy temp. na piecu 55-60st. i spalanie ustabilizowane.

  14. #14754
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Szanowni koledzy, proszę o powstrzymywanie się od tekstów – które, NIC
    nie wnoszą do tematu. To nie jest chat, tylko forum. Ponownie zwracam się
    do kolegów QIM, Dex 001 oraz Jacbelfer o usunięcie swoich napisanych
    pod wpływem emocji przepychanek z końca grudnia zeszłego roku. Już to
    wszyscy przeczytali - i wyrobili sobie zdanie, proszę te posty pokasować.

    Podobnie proszę o skasowanie ostatnich postów do kolegi Paczka 662.
    Witaj kolego, naprawdę bardzo się cieszę z twoich sukcesów - i pewnie
    nie jestem w swej radości osamotniony, ale chciałbym cię poprosić żebyś
    może już nie koncentrował się na osobach z tego wątku, a na temacie.

    Szanujmy pracę ludzi i pozwólmy innym z niej korzystać.
    Dziękuję i proszę o zrozumienie.
    beton wiąże ludzi...

  15. #14755

    Domyślnie

    Last Rico wydaję się mi, że kolega paczka 662 jest tzw.pieniaczem i ciężko coś poradzić.Jestem na forum wędkarskim i na takie przypadki skuteczny jest tylko ban.Nic innego nie pomaga.

  16. #14756
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jozi Zobacz post
    Last Rico wydaję się mi, że kolega paczka 662 jest tzw.pieniaczem i ciężko coś poradzić.Jestem na forum wędkarskim i na takie przypadki skuteczny jest tylko ban.Nic innego nie pomaga.
    nie jest pieniaczem. Ma po prostu wszystko najlepsze. Piec ma najlepszy. Umie w nim palić najlepiej. IQ ma najlepsze ze wszystkich. Mniemanie o sobie też ma najlepsze. Kobiety które go spotkały tez twierdzą że jest najlepszy. No jak tu się nie pochwalić takim szczęściem? Jesteście zawistni po prostu.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  17. #14757
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Rozumiem kolego Paczka 662 twoją myśl przewodnią ale:
    Nie powinieneś (wg. mnie oczywiście) krytykować kolegów którzy próbują
    poprawiać swoje delikatnie mówiąc - dalekie od ideału kotły. Kto im pomoże
    - jeśli sami nic nie zrobią? No kto??? Musimy pamiętać, że podczas takich
    prac rodzą się pomysły a to jest motor, na którym potem każdy chce jechać.


    Trzeba bezstronnie przyznać, że w jednym Paczka 662 ma rację,
    w tym mianowicie że część osób zamiast trochę poczytać i robić próby
    tworzy kolejne... i kolejne nic nie wnoszące posty. Tak niestety często jest,
    i wszyscy to widzimy, a on to po prostu napisał.

    Wątek obsługuje całą Polskę - a wśród tak dużej ilości różnych ludzi
    zawsze trafią się tacy, którzy jakoś nie bardzo się pokochają, jednak stale
    trzeba trzymać emocje na wodzy i nie poddawać się chwili, bo słowo pisane
    już zostaje. Przypomnę też, że istnieje tu inna forma kontaktu pomiędzy
    uczestnikami tzw. priv. Warto z niego korzystać ZWŁASZCZA przy jakichś
    nieporozumieniach. Nie czuję do ciebie niechęci, tylko proszę cię o lekkie
    tonowanie myśli. Kolega Myjk mam nadzieję zrobi to samo. Będzie dobrze.
    beton wiąże ludzi...

  18. #14758
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ja też nie cierpię z tego powodu, aczkolwiek kupiłem odśnieżarkę na początku sezonu, stoi teraz i tylko wilgotnieje w garażu. Jest zima powinien być śnieg.
    Postąpiłeś kolego niezbyt ekonomicznie.
    Odśnieżarki i narty - kupuje się wiosną, a baseny i kosiarki zimą. Rowery
    zaś na jesień. Tak kupuje się kompletnie to samo, tyle że taniej. Przy okazji
    napiszę coś co może się przydać kolegom, lub ich żonom. Właśnie kupiłem
    nową kosiarkę TORO z aluminiową lawetą. Dlaczego o tym piszę, dlatego bo
    chyba nie wszyscy wiedzą że istnieją kosiarki z ADS. Co to takiego? To jest
    Automatic Driver System, taki rodzaj napędu kół - (patent firmy TORO) który
    dopasowywuje prędkość kosiarki do koszącego, co bardzo ułatwia koszenie.
    Robi to płynnie w zakresie od 0 do 6,4 km/h.

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    (Zębiec SWK 21kW na 120m2 ocieplonego domu)
    W takim razie masz bardzo silnie przewymiarowany kocioł.
    Nieduże różnice w mocy kotła i wielkości domu można dość łatwo naprawić,
    jednak w twoim przypadku, kocioł jest aż o 2/3-cie za duży. Tu mogą leżeć
    przyczyny twoich niepowodzeń - gdyż nie jest tak że szamot jest lekiem na
    wszystko. Przecież wymiennik jest również o 2/3-cie za duży. Daje się to
    bardzo we znaki - gdyż do tej pory nie ma zimy (b. zmniejszone potrzeby).

    Sytuację pogarsza fakt że ten dom i kocioł jest dla ciebie tylko przejściowy,
    gdyby nie to, proponowałbym ci szybką wymianę kotła na mniejszy...
    -----------------

    Muszę pochwalić wykonawcę twojej KPW, jednak projekt nie jest poprawny.
    Pisałem wcześniej, żeby nie przekraczać proporcji przekroju 1:1,5, u ciebie
    jest 1:2 i do tego jeszcze prowadnica składa się z dwóch złożonych ze sobą
    profili, jest jedna ścianka więcej w środku - a każda ścianka rodzi opór gazu,
    czy płynu. Przy silnym ciągu, to co napisałem ma mniejsze znaczenie, ale tu
    każde utrudnienie przelotu (do tego - KPW łamana) może indukować kłopoty.
    O braku podkładko-uszczelki pod KPW nie piszę, bo w tym przypadku, nie
    jest konieczna - i tak sama prowadnica - nie jest przyspawana do podstawy.
    Ruchome połączenie wygląda profesjonalnie, ale nie jest szczelne.

    Co można zrobić?
    Obadaj przewód kominowy szczotką, jeśli spalanie nie jest czyste, to komin
    potrafi zadziwiająco szybko zarastać sadzą i wtedy nie działa myślenie, no
    czysty jest (pewnie) bo go miesiąc temu czyściłem. Proponuję ci niewielką
    pracę, ale za to dość skuteczną. Trzeba rurę spalinową, odkuć od ściany
    i podnieść otwór choć o kilkadziesiąt milimetrów. Rura od kotła - do ściany
    w żadnym wypadku nie może iść poziomo, tym bardziej że ta rura jest długa.

    Kocioł w żadnym wypadku (nawet podczas rozpalania) nie może wyrzucać
    dymu czy spalin do kotłowni!! To podstawa, zacznij od tego i coś napisz.

    Z jednego jestem dumny Myjk, nie poddajesz się i to należy docenić. Nawet
    jeśli nie będziesz w 100% zadowolony (kocioł, jest bardzo za duży), to i tak
    komfort twojego "zimowania" się b. poprawi - a zadymienie zdecydowanie
    zmniejszy.
    beton wiąże ludzi...

  19. #14759
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Last Rico Zobacz post
    Postąpiłeś kolego niezbyt ekonomicznie. Odśnieżarki i narty - kupuje się wiosną, a baseny i kosiarki zimą. Rowery zaś na jesień. Tak kupuje się kompletnie to samo, tyle że taniej.
    Kupiłem odśnieżarkę jeszcze we wrześniu, także cena była jeszcze... odpowiednia.

    Cytat Napisał Last Rico Zobacz post
    W takim razie masz bardzo silnie przewymiarowany kocioł.
    Sytuację pogarsza fakt że ten dom i kocioł jest dla ciebie tylko przejściowy, gdyby nie to, proponowałbym ci szybką wymianę kotła na mniejszy...
    To prawda i już po wstępnej lekturze wątku zdałem sobie z tego sprawę. Największym problemem jest jednak nie długość (krótkość?) mieszkania w tym domu a to, że trzeba ten piec wytargać z piwnicy (po stosunkowo stromych i wąskich schodach). Na schodach i w piwnicy została położona w zeszłym roku terakota (tuż przed odnalezieniem przeze mnie tego wątku sic!) i nie wyobrażam sobie targania tego klocka w górę i znoszenia nowego pieca bez kompletnego zdewastowania tych elementów. Tym bardziej, że dom jest rodzinny i jeszcze jak nie należałem do "tej rodziny" parę lat temu pomagałem wytaszczyć starego złomka (który był wymieniany bo się AFAIR przepalił -- ale patrząc z perspektywy był idealny wielkościowo na ten dom do palenia od góry) i znosić nowego, obecnego. Pamiętam ile było z tym walki (i krzywdy też niestety) i nie uśmiecha mi się tego powtarzać. Gdyby piec był na "parterze" to nawet bym się chwili nie zastanawiał. Dlatego, choć ogólnie tego nie lubię, odprawiam rzeźbę.

    Cytat Napisał Last Rico Zobacz post
    Muszę pochwalić wykonawcę twojej KPW, jednak projekt nie jest poprawny. Pisałem wcześniej, żeby nie przekraczać proporcji przekroju 1:1,5, u ciebie jest 1:2 i do tego jeszcze prowadnica składa się z dwóch złożonych ze sobą profili, jest jedna ścianka więcej w środku - a każda ścianka rodzi opór gazu, czy płynu.
    Teraz po zmniejszeniu komory watą zrobię podejście nr. 2 do KPW. Zmniejszę naturalnie średnicę i istotnie wyeliminuję zagięcie, gdyż po zmniejszeniu paleniska nie będzie konieczności aby KPW była ruchoma i sięgała tak głęboko jak obecnie.

    Cytat Napisał Last Rico Zobacz post
    Ruchome połączenie wygląda profesjonalnie, ale nie jest szczelne.
    Z tym mógłbym delikatnie polemizować -- na podstawie empirycznych doświadczeń. Po rozgrzaniu pieca przegub blokuje się (profil rozszerza się i delikatnie zapieka?) i trzeba użyć siły aby go poruszyć.

    Cytat Napisał Last Rico Zobacz post
    To podstawa, zacznij od tego i coś napisz.
    Dzięki, postaram się to czym prędzej zwalczyć.

    Cytat Napisał Last Rico Zobacz post
    Z jednego jestem dumny Myjk, nie poddajesz się i to należy docenić. Nawet jeśli nie będziesz w 100% zadowolony (kocioł, jest bardzo za duży), to i tak komfort twojego "zimowania" się b. poprawi - a zadymienie zdecydowanie zmniejszy.
    Dzisiaj oglądałem sobie (ponownie) filmy kolegów z http://czysteogrzewanie.pl/propaganda/ i się zastanawiam, czy jednak nie jestem zbyt wymagający. Stałopalność jest, względna czystość jest, a komin (przy rozpalaniu) wygląda tak: http://www.youtube.com/watch?v=NEmgUSbx8HA (film nagrany po sylwestrowej nocy). Naturalnie po całkowitym domknięciu PG (przy gazowaniu) praktycznie nic nie leci. Ale to, jak już pisałem wcześniej, przy zmniejszeniu komory o ponad połowę.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  20. #14760
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    No cześć Kalejdoskop.
    Faktycznie wynik twojego zestawu kocioł-dom nie jest porażający. Napisz
    czy dom jest docieplony, okna? Zastanów się również nad próbą zmiany
    węgla, potrafią się bardzo różnić między sobą. Nawet o 15 MJ - a to jest
    przepaść w naszym przypadku. Dla zmyłki jeden czarny i drugi czarny.

    Na początek bardzo dokładnie sprawdź szczelność kotła, to podstawa.
    Jeśli chodzi o sposób uszczelnienia płyty ogniowej (coś jak pionowy ruszt),
    to najlepszym rozwiązaniem by było dosztukowanie brakującej części rusztu
    poziomego (tej półki która trzyma płytę ogniowa) prawie aż do samych drzwi
    zespolonych. Dlatego prawie do drzwi, gdyż w tę szczelinę wkleiłbym sznur
    szklany. Klej daj od strony drzwiczek, a docisk do tej brakującej półki rusztu
    poziomego. Proponuję użyć tu sznura do uszczelniania kominków, ma on
    ciemny kolor (grafitowany), przekrój okrągły - i jest dużo bardziej elastyczny
    od znanych nam kotłowych sznurów białych o przekroju kwadratu.

    Innym kolegom również go proponuję do wszelkich uszczelnień drzwiczek,
    klap, wyczystek itp. Sznur jest tak dziwnie pleciony że ściskany w palcach
    zachowuje się jak napompowana dętka rowerowa. Przy ostatnim przeglądzie
    kotła, wszystkie uszczelnienia (prócz podstawy KPW) wymieniłem na ten
    właśnie. Świetnie się sprawuje, ciągle jest elastyczny a przez to sam dobrze
    dopasowuje się do niedoskonałości krawędzi. Ma tylko jedną wadę, cena
    jest dużo wyższa, przynajmniej w Castoramie 10 zł za metr, w sieci jest O.K.
    beton wiąże ludzi...

Strona 738 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony