dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 459 z 998
Pokaż wyniki od 9.161 do 9.180 z 19943
  1. #9161

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek 1980 Zobacz post
    Co do otworów PW, napisałem wyżej, a klapka PG powinna być uszczelniona, gdyż z różnych przyczyn może się rozpalić w kotle mocno. Szczelne PG ma zapobiegać takim sytuacjom. Jeśli PG będzie nie szczelne, to co Ci da miarkownik???
    Miarkownik zamknie klapkę PG, a Ty masz nieszczelność, więc temperatura będzie rosła dalej.
    to już wiem wszystko , jutro kolejna próba, bo w taką zimę jak dziś palę co 2 a czasem co 3 dzień, ale już z niecierpliwości czekam do jutra, wieczorem relacja
    a tak na marginesie, czopuch mam mieć owarty, czy mogę go przymknąć, bo jak otwarty to ciągnie jak cholera (mam strażaka na kominie i jak wiatr to ciągnie strasznie)

  2. #9162
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    AVE5074 jeśli po rozpaleniu czopuch możesz trzymać ręką, to nie trzeba raczej stosować zawirowywaczy.
    Jednak niech inni się jeszcze wypowiedzą.

    Czy chodzi o ten kocioł? http://www.ekwasek.pl/image_func.php...pl&prod_id=147

  3. #9163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ogniowy Zobacz post
    Ok, ten dolny mam zamknięty, a klapkę ustawiam poprzez markownik wtedy jak w kole pojawi się jakieś np. 65 st C, zapalając od góry do tego moment rozpala się na powietrzu wtórnym - to rozumiem. A wobec tego jak dół jest ustawiony na 65 , to kiedy zaczyna to działać (markownik), cały czas ma pracować na wtórnym ?? I nie zgaśnie?? Żadne powietrze nie powinno docierać przez węgiel??
    Te temperatury to spore jak na podłogówkę czy masz jakiś bufor lub zawór mieszający bo kociołek też trochę duży jak na taki metraż i ocieplenie ??

  4. #9164
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AVE5074

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    150

    Domyślnie

    Nie mój ma pierwszą półkę poziomo- typowy miałowiec

  5. #9165
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ogniowy
    a tak na marginesie, czopuch mam mieć owarty, czy mogę go przymknąć, bo jak otwarty to ciągnie jak cholera (mam strażaka na kominie i jak wiatr to ciągnie strasznie)
    czopuch powinien być zawsze otwarty.

    Chyba, że są jakieś nieszczelności, to zamknięcie czopuch wydłuży stałopalność.
    Ja jednak radziłbym Ci uszczelnić kocioł i czopuch zawsze powinien być otwarty.
    Pozdrawiam.

  6. #9166

    Domyślnie

    Cytat Napisał yareka Zobacz post
    Te temperatury to spore jak na podłogówkę czy masz jakiś bufor lub zawór mieszający bo kociołek też trochę duży jak na taki metraż i ocieplenie ??
    mam układ mieszający, ustawiam na nim 40 w podłogę, dodatkowo każdy obieg ma swój sterownik pokojowy i elektrosiłownik na rozdzielaczu także strefami odcina po nagrzaniu, a te 65 idzie równolegle na zasobnik 200 litrów - kociołek 10 kW to duży na 110 m kwadratowych i zasobnik....mniejszych nie było

    PS. a tak na marginesie to mam do odsprzedania ze 20 takich elektrosiłowników w dobrej cenie - używane ale sprawne 100%

    coś takiego jak to: http://allegro.pl/silownik-do-rozdzi...832311933.html
    Ostatnio edytowane przez Ogniowy ; 04-12-2012 o 21:34

  7. #9167

    Domyślnie

    Witam Szanownych Kolegów!
    Mam pytanko.
    kocioł Ogniwo S6WC-13 kw, tylna ścianka zabudowana cegłą szamotową ( powierzchnia do ogrzania 90m2).Oczywiście palę od góry. Zainstalowałem nareszcie miarkownik Honeway i ...no właśnie.
    Miarkownik nie zamyka klapy PG całkowicie tzn regulowałem go kilka razy i efekt jest taki sam, że np przy ustawionej temperaturze 50stopni trzyma ją w zakresie 46 - 52 ale nie domyka klapy .
    Próbowałem ustalić długość łańcuszka śrubą rzymską i nic! Przy każdym ustawieniu zostawia uchyloną klapkę o ok 2mm!!! A powinien chyba zamykać ją szczelnie po osiągnięciu zadanej temperatury?
    Sytuacja ta chyba zaprzecza proponowanej tu ideii ekonomicznego palenia?
    Dodam,że zasyp ok 13kg orzecha pali mi się przy tych temperaturach na zewnątrz ok 10-11 godzin.
    Pozdrawiam!

  8. #9168
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario1p Zobacz post
    Witam Szanownych Kolegów!
    Mam pytanko.
    kocioł Ogniwo S6WC-13 kw, tylna ścianka zabudowana cegłą szamotową ( powierzchnia do ogrzania 90m2).Oczywiście palę od góry. Zainstalowałem nareszcie miarkownik Honeway i ...no właśnie.
    Miarkownik nie zamyka klapy PG całkowicie tzn regulowałem go kilka razy i efekt jest taki sam, że np przy ustawionej temperaturze 50stopni trzyma ją w zakresie 46 - 52 ale nie domyka klapy .
    Próbowałem ustalić długość łańcuszka śrubą rzymską i nic! Przy każdym ustawieniu zostawia uchyloną klapkę o ok 2mm!!! A powinien chyba zamykać ją szczelnie po osiągnięciu zadanej temperatury?
    Sytuacja ta chyba zaprzecza proponowanej tu ideii ekonomicznego palenia?
    Dodam,że zasyp ok 13kg orzecha pali mi się przy tych temperaturach na zewnątrz ok 10-11 godzin.
    Pozdrawiam!
    Pewnie masz za lekką klapę dociąż ją jakimś ciężarkiem na brzegu -(na dole po przeciwnej stronie zawiasów ),może masz tam jakąś nierówność ?

    Palisz od góry ,więc przeprowadź eksperyment po zsypaniu kotła i rozpaleniu na wierzchu na węglu połóż jedną kostkę brykietu drzewnego liściastego i zamknij kocioł.

    ciekawe ile godzin będzie się palić 1 zasyp .
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 04-12-2012 o 21:58

  9. #9169

    Domyślnie

    Ogniowy jak masz ochronę powrotu to spróbuj nie grzać tak mocno jak palisz tylko węglem tak z 55-60 max. Zawsze jak będzie mocno smołować możesz dać wyżej, różne są opinie na temat tej temperatury na kotle np. Last Rico zawsze proponował jak najniżej(przy górnym paleniu), dla niego mieszacze to strata kasy...
    Sporo dajesz na ta podłogówkę chyba to działa trochę na zasadzie bufora, ja przy ciągłym paleniu(dom nieocieplony) max 42 oC teraz na grzejniki tylko nie mam 26 oC w domu a marne 22 oC

  10. #9170
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ogniowy Zobacz post
    mam układ mieszający, ustawiam na nim 40 w podłogę, dodatkowo każdy obieg ma swój sterownik pokojowy i elektrosiłownik na rozdzielaczu także strefami odcina po nagrzaniu, a te 65 idzie równolegle na zasobnik 200 litrów - kociołek 10 kW to duży na 110 m kwadratowych i zasobnik....mniejszych nie było

    PS. a tak na marginesie to mam do odsprzedania ze 20 takich elektrosiłowników w dobrej cenie - używane ale sprawne 100%

    coś takiego jak to: http://allegro.pl/silownik-do-rozdzi...832311933.html
    Masz rację sprzedaj te wszystkie elektrosiłowniki bo do czego one komu ,a jak ty wytrzymujesz w domu jak pakujesz wode 40* C w podłogę ?
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 04-12-2012 o 22:11

  11. #9171

    Domyślnie

    Animuss.
    myslisz że klapka jest za lekka?
    spróbuję ją dociążyc, ale jak dopycham niedomknięta klapkę palcem to miarkownik stawia opór.
    Nie uszkodzę miarkownika zwiększając ciężar klapki?
    Co to za pomysł z tym brykietem? muszę kupić paczkę i spróbować.

  12. #9172
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adam1205

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Śrem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek 1980 Zobacz post
    Witam, teraz mam tak w kociołku Załącznik 150454Załącznik 150455Załącznik 150456Załącznik 150457

    Teraz do odgazowania opału pali się na samym PW.
    Zastosowałem się do podpowiedzi kolegi ZUGa, za co mu bardzo dziękuję.
    Pozdrawiam.
    tomek 1980, którędy leci z twoich drzwiczek PW, cały ten element na drzwiczkach jest dodany czy już był i jaki masz przekrój otworów w drzwiczkach przez które leci PW? Jak rozumiem palisz na etapie odgazowania tylko na PW, czy jednak masz pozostawioną w drzwiczkach popielnikowych minimalną szczelinkę dla PG?
    Kocioł Per-Eko KSW16 moc 16kW, powierzchnia rusztu i komora zasypowa zmniejszona szamotem o 1/3. Dom nieocieplony, połowa bliźniaka "kostki", powierzchnia ogrzewana około 100m2.

  13. #9173
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario1p Zobacz post
    Animuss.
    myslisz że klapka jest za lekka?
    spróbuję ją dociążyc, ale jak dopycham niedomknięta klapkę palcem to miarkownik stawia opór.
    Nie uszkodzę miarkownika zwiększając ciężar klapki?
    Co to za pomysł z tym brykietem? muszę kupić paczkę i spróbować.
    W papierach jest napisane jaki ciężar może unieść miarkownik z tym że sama klapka może warzyć więcej ,bo miarkownik podnosi tylko jeden koniec jej ciężaru czyli połowę mówimy o blasze płaskiej ,wszystko zależy jeszcze czy jest umieszczony dodatkowy ciężarek na jej skraju dociążnik .
    To wydłuż popuść deko sam łańcuszek czy co tam masz , najwyżej klapka mniej się otworzy o te 2 mm jak miarkownik zadziała .
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 04-12-2012 o 23:16

  14. #9174

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Masz rację sprzedaj te wszystkie elektrosiłowniki bo do czego one komu ,a jak ty wytrzymujesz w domu jak pakujesz wode 40* C w podłogę ?
    chodzę w majtkach pierwszego dnia i na krótki rękaw 2-giego, a na 3 dzień zakładam długie spodnie i palę w piecu, wieczorem znów bojowe majtki sportowe

    a może komuś przydadzą się elektrosiłowniki, już tak od razu je każesz wyrzucić...
    pakując jak to ująłeś 40 st w podłogę, dość szybko robi się przyjemnie ciepła i jak zauważyłeś kolejne pomieszczenia odłączają się , więc cięgle nie ma w nich 40 stopni, w jednym pomieszczeniu jest 23, w innym 25, a jeszcze innym 22, w zależności co i gdzie chcę uzyskać, a np. w strefach brzegowych pod oknami grzeje dłużej bo straty spore...
    poza tym moja podłogówka jest zrobiona w/g OZC i miejscami (w salonie) rozstaw jest co 30 cm a gdzie indziej co 15 albo 20 a nie jak robią niektórzy wykonawcy wszędzie równo co 10 bo będzie dobrze...kilometry rur i pompa na 3 biegu...dziekuję, u mnie poszło 500 metrów rur na 110 metrów i jest ciepło, może nawet niektórym za ciepło, ale każdy ma swoje preferencje.
    Ostatnio edytowane przez Ogniowy ; 05-12-2012 o 00:15

  15. #9175

    Domyślnie

    jutro zapalę na 60 stopni, z tym paleniem o jest tak, że 8 godzin ładuje się podłogówka i potem 36 godzin oddaje ciepło, czyli jak bufor,
    podobnie jest z wodą, jak nagrzeję do 70 w zasobniku 200 litrów to starcza spokojnie na 3 dni
    jakoś na razie nie przemawia do mnie ciągłe palenie, ale może się skuszę na próbę.
    Zastanawia mnie tylko czy w ten sposób węgiel będzie się palił przez 36 godzin?? 10 kg?? nie sądzę...

  16. #9176

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario1p Zobacz post
    Animuss.
    myslisz że klapka jest za lekka?
    spróbuję ją dociążyc, ale jak dopycham niedomknięta klapkę palcem to miarkownik stawia opór.
    Nie uszkodzę miarkownika zwiększając ciężar klapki?
    Co to za pomysł z tym brykietem? muszę kupić paczkę i spróbować.
    powiem że rozpalanie brykietem i trochę szczepek jest super.
    palę już drugi sezon.
    brykiet mam walcowy sosnowy fi5/10cm
    szczepki sosnowe suche jak pieprz ze ścinek.

  17. #9177
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    2bobasy

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    zielona góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam ponownie, Skoro ten piec to górniak http://http://www.kotlypleszewskie.p...rsalne-uks.phpKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piec 2.jpg
Wyświetleń:	205
Rozmiar:	32,8 KB
ID:	152455Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piec.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	22,9 KB
ID:	152456 to czemu jest napisane, że przystosowany do dolnego spalania. Chciałabym spróbować górnego spalania, ale boję się, że "coś" mi wybuchnie, strzeli i po mnie Jak najlepiej się do tego zabrać na początek ? Od razu zaznaczam, że piec nie ma nadmuchu, sterowników - taki zwykły "goły" piec. Do tej pory palone drzewem. Ale wizyty w kotłowni co godzinę, półtorej -porażka, Próbowałam z węglem, ale albo nie potrafię, albo mój piec do du...y Instalacja CO starego typu - grube rury, grzejniki żeliwne.
    Wymiana planowana dopiero na jesień przyszłego roku, więc jakoś muszę przeżyć ten sezon grzewczy.

  18. #9178

    Domyślnie

    Jest to jak koledzy juz mówili kocioł górnego spalania i idealnie nadaję się do palenia od góry.
    przeczytaj dokładnie watek i dalej z górki.
    Tak napisali ale zapewne że palić metodą tradycyjną gdzie za to powinni iść pod sąd bo onkologia i cmentarze są przepełnione.
    Polska to jedno wielkie kongo
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 04-03-2013 o 12:10

  19. #9179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ogniowy Zobacz post
    jutro zapalę na 60 stopni, z tym paleniem o jest tak, że 8 godzin ładuje się podłogówka i potem 36 godzin oddaje ciepło, czyli jak bufor,
    podobnie jest z wodą, jak nagrzeję do 70 w zasobniku 200 litrów to starcza spokojnie na 3 dni
    jakoś na razie nie przemawia do mnie ciągłe palenie, ale może się skuszę na próbę.
    Zastanawia mnie tylko czy w ten sposób węgiel będzie się palił przez 36 godzin?? 10 kg?? nie sądzę...
    zapewnie zimą już tak kolorowo nie będzie a tak to pepetum mobile posiadasz.
    10kg wegla z takiej energi masz komfort w domu przez 3dni nic tylko z demontowac kalafiory i podłogówkę instalować.

  20. #9180
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    bo ci z pleszewa to może mają pojęcie o spawaniu ale o kotłach to już nie bardzo. Koleś na giełdzie z tymi kotłami do moich 120m2-130m2 nowego, dobrze ocieplonego domu wciskał mi kocioł 28kW no minimum 24kW gdzie wg projektu budowlanego przy trochę słabszym ociepleniu zapotrzebowanie budynku na ciepło to 8,8 kW (panie ale to dla gazu). Napisz jak to się ma u ciebie, tzn jaki dużu dom, jak ocieplony(ściany stropy), jakiej mocy piec.

    To że nie masz dmuchawy to jest jak najbardziej na plus, gdybyś miała to trzeba by ją wywalić. Kocioł z rysunku trochę różni się od tego na zdjęciu (różna liczba drzwiczek) masz 3 sztuki czy 4?. Czy w najniższych drzwiczkach masz klapkę taką jak w drzwiczkach załadunkowych?
    Ostatnio edytowane przez cysiokysio ; 05-12-2012 o 08:14
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

Strona 459 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony