dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 149 z 998
Pokaż wyniki od 2.961 do 2.980 z 19943
  1. #2961

    Smile

    Witam, właśnie w tej blasze trzeba zrobić otwór i wstawić jakąś rure lub profil zamknięty czyli KPW.
    Poprawi się mieszanie powietrza z gazami a co za tym idzie zwiększy się dopalanie gazu.
    Przy dobrze zrobionej KPW nie powinno być cofek.
    Polecam również wstawić szybke w klapke żebyśmy mogli podglądać proces spalania w kotle , ja zastosowałem szybke do okularów spawalniczych.

    pozdr Górnopalaczy ,

    dora83 drzwiczki z KPW są nie do kupienia to patent Last Rico i trzeba zrobić samemu ,
    nic trudnego , materiał to kilka pln a czas około godzinki.
    poszukaj w temacie jest napisane co i jak powinno być wraz z rysunkami Last Rico.

    Ja używam miarkownika Regulus z casto , drugi sezon daje radę koszt około 100pln.
    Ostatnio edytowane przez Mały Mariusz ; 15-10-2010 o 20:55

  2. #2962

    Domyślnie

    Witaj M.Mariusz.
    Mam pytanko, odnośnie Twojego spalania. Jedziesz teraz cały czas na miarkowniku, czy zakupiłeś PID-a, skoro piszesz, że Twój kociołek ma dendencje ( z reszta podobnie jak u mnie) do większego zasypiania. W drugiej fazie muszę go pobudzać a to dmuchawa a to niekiedy przerusztuję i pewnie jeśli bym tego nie zrobił to prawdopodobnie by wygasł......jak Ty sobie z tym radzisz?? Jeśli masz PID-a to napisz parę zdań czy się sprawdza i czy mógłbyś coś polecić. Dzięki.

  3. #2963

    Domyślnie

    Hej ,

    Narazie palę drewnem głównie sosną (rozpalam od góry temperatura około 70*C , dokładka i wygaszam w domu 24*C jak spadnie poniżej 20 to rozpalam od nowa , raz lub dwa razy na dzień , z sosną inaczej się nie da bo smoli na niższych temperaturach.
    Do tego doskonale spisuje się miarkownik .

    Kupiłem troche miału i tutaj będę już musiał używać dmuchawy , PIDa jeszcze nie kupiłem ale napewno będę musiał zainwestować .
    W tamtą zimę na miarkowniku kocioł mi przysypijał , duża oszczędność z przysypiania ale w domu nieraz za chłodno się robiło np na dworze -10 a na grzejnikach 40*C , potrzebował bym 50*C cały czas żeby temperature utrzymać 22 w domu.
    Mój sterownik słabo reguluje mocą dmuchawy , jeśli dam na 2 to jest za słobo a na 5 za mocno pośrednie biegi nie działają i tutaj właśnie sprawdził by się lepszy sterownik z PID.
    ps
    Właśnie koledze powiększam klapke PG , zrobiłem na całą szerokość i wysokość drzwiczek

    pozdr

    Wszystkim polecam modernizację kotłów , to naprawdę daje konkretne efekty czas , praca , $$$ i jeszcze ciepło w domu.

  4. #2964

    Domyślnie

    Powiększasz klapkę dlaczego

  5. #2965

    Domyślnie

    Witam,
    kolega ma problem z osiągnięciem temperatury , nawet jak ręcznie podniesie klapke to i tak brakuje powietrza .
    Jak uchyla drzwiczki jest OK , wniosek za mały przekrój klapki.
    A więc zrobiłem mu klapke na całą szerokość i wysokość drzwiczek.
    Muszę tutaj dodać że jego kociol to rzemieślnicza robota z bardzo długim wymiennikiem , a do tego kocioł podłączony do wolno stąjącego nieocieplonego komina , stąd mały cug .

  6. #2966

    Domyślnie

    Mały Mariusz czy przeczytał byś moje posty i doradził jak ten kocioł przerobić .Pomimo wielu przeróbek nie spalam w nim bezdymnie

  7. #2967

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Jest to mój pierwszy post na forum. Czytam z zaciekawieniem temat i sporo już się dowiedziałem. Wielki szacunek dla Last Rico- założyciela tematu.
    Co sądzicie o kociołku Windhager FKU ze strony bado.com.pl?

  8. #2968

    Domyślnie

    Witam po rocznej przerwie

    W końcu udało mi się znaleźć DTR mojego kotła, z którym męczę się od kilku lat. Poniżej przedstawiam jego schemat. Dodam, że kocioł posiada ruszt wodny.


  9. #2969
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał broker Zobacz post
    Witam po rocznej przerwie

    W końcu udało mi się znaleźć DTR mojego kotła, z którym męczę się od kilku lat. Poniżej przedstawiam jego schemat. Dodam, że kocioł posiada ruszt wodny.
    Powinno się go dac bez problemu przerobić na górniaka. Muszisz tylko zastawić np. cegłami szamotowymi na zaprawie dolny wylot spalin ten przy ruszcie + miarkownik i powietrze wtórne.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  10. #2970

    Domyślnie

    Mamy podobne kotły, z tym ze ja mam jeszcze 2 wymienniki przed twoim 1. Pomimo przeróbek , klapki PG i PW zmniejszenie paleniska zatykanie różnych wymienników nie potrafię spalać bez dymu ;

  11. #2971

    Domyślnie

    Hej,
    mariusz112 a dało by się je wyciąć i zaspawać oczywiśćie.?

    Wczoraj spaliłem pełen kocioł trotów 3 godziny palenia 60*C na kotle.
    Umnie na wsi jest tartak , ile mogly by kosztować troty?

    broker ten twój to ani górniak ani dolniak , jak w nim palisz?

  12. #2972

    Domyślnie

    Hej,
    pewnie że by się dało te wymienniki powycinać ,ale po co .Mój kociołek to prawie kopia kociołka brokera.Last Rico obiecał zając się mym kociołkiem ale do tej pory go nie ma ,

  13. #2973

    Domyślnie

    Mój kociol jest taki sam ale nie ma tych pionowych wymienników , spaliny lecą w dół zakręcają i w góre do czopucha --------spalam bezdymnie.
    Szkoda że nie ma Last Rico , pozostaje nadzieja że jeszcze wróci.

  14. #2974

    Domyślnie

    Mały Mariusz czyli masz dolniaka .
    Czy klapki które dorobiłeś są szczelne ,sprawdzone na kartkę .W mojej po spawaniu zawiasów troszkę się zrobiła szparka i nie mogę tego dopasować .

  15. #2975

    Domyślnie

    Nie , zobacz ten link kocioł z górnym spalaniem taki sam jak mój.
    http://zawijan.wordpress.com/kotly-zasypowe/
    Drzwiczki zasypowe nie muszą być szczelne ale dolne już tak z klapką włącznie , zobacz gdzie jest prześwit i to co wystaje spiłuj pilnikiem.
    Można przyłożyć kawałek szyby , ładnie widać gdzie jest nierówno.

  16. #2976

    Domyślnie

    Rozumiem
    Spójrz na mój rysunek kotła , jest w poprzednich postach,jak byś go przerobił

  17. #2977

    Domyślnie

    Mały Mariusz:

    przerabialem juz kwestie dmuchawy sterowanej sterownikiem z PID efekt byl taki ze wywiewalo mi spora ilosc ciepla i popiolu do wymiennika i w komin, ten sie zapychal, temperatura spalin spadala, PID dawal sygnal, dmuchawa walila na pelna moc i efekt byl taki ze 20 kg wegla znikalo w 6 godzin. takie sa moje doswiadczenia. jakby ktos byl chetny to mam do sprzedania komplecik: sterownik z PID czujnik spalin, a nawet dwa tylko jeden uzywany i oczywiscie dmuchawe ktora juz rok lezy nieuzywana nie zamomnduje nigdy wiecej dmuchawy na zadnym z kociolkow ktorych bede uzywal

    pozdrawiam wszstkich .

  18. #2978
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jp123

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    6

    Domyślnie Bardzo dobrze napisane

    Cytat Napisał last rico Zobacz post
    jesteś eksperymentatorem (cenię takich ludzi), więc z całą pewnością wiesz o tym, że co innego kiedy
    olej spali rafineria w swoich instalacjach, a co innego kiedy ten sam olej spala się w kotle domowym -
    zupełnie nie przystosowanym do spalania paliw niebezpiecznych. Nawet opony z zawartymi w nich
    plastyfikatorami można spalać czysto, ale tego nie da się zrobić w domowym kociołku. To wymaga
    odpowiedniej temperatury, dodatkowego zasilania czystym tlenem, wielokierunkowego filtrowania
    spalin i rozbudowanej elektroniki czuwającej nad tym wszystkim. To nie są tanie technologie.

    Piszesz że ludzie jednak spalają zużyty olej, a może i opony (trując siebie i środowisko niemiłosiernie)
    no co ja mam na to powiedzieć ? Mogę jedynie ubolewać nad tym i nad sobą przy okazji, bo przecież
    też muszę tym oddychać. Ludzie wyrzucali akumulatory ołowiowe do rzeki (ujęcie wody 2 km dalej)
    potem sami pili tę wodę i nie widzieli żadnych zmian. :d zmiany przychodzą za 10 - 15 lat i są straszne.
    W starożytnym rzymie wiele osób dostawało świra od drogich ołowianych naczyń (np. Kaligula).
    To władza, biedota natomiast zachowywała zdrowy rozum bo piła ze skorup, to tak na marginesie.

    Spalanie węgla w domowych kotłach (prowadzone w odpowiedni sposób) nie jest bardzo szkodliwe
    dla środowiska. Prawda, że powstaje dwutlenek węgla, bardzo niewiele tlenków azotu i siarki. Rtęci
    w węglu prawie nie ma, nie znam źródła, ale 10 ton rtęci to 730 litrów. Jeśli to przypada na wszystkie
    paleniska w polsce, to chyba nie jest taki zły wynik, tzn. Była kopalnia która wydobywała węgiel
    skażony rtęcią (ze względu na bliskość występowania złóż), ale jest już dawno zamknięta. Sadza –
    czysty chemicznie węgiel, w naturalnych warunkach właściwie nie jest aktywny chemicznie, choć
    przy opisanym górnym rozpalaniu kocioł sadzy nie wypuszcza do atmosfery tylko skutecznie ją spala.

    Jeśli chodzi o rakotwórcze dioksyny, to podczas spalania samego węgla występują one w znikomych
    ilościach. Głównym źródłem ich powstawania są różnego rodzaju domowe „domieszki” zawierające
    chlor. Opakowania, folie, papier ulepszany szmatami, butelki oraz oleje techniczne właśnie.
    argument o tym że sąsiedzi palą opony mnie nie przekonuje, bo np. Moi sąsiedzi kradną samochody
    czy zatem kiedy ja ukradnę twój – będę jakoś usprawiedliwiony w twoich oczach ?? Cóż ja mogę
    zrobić ?? Mogę jedynie pisać i łagodnie przekonywać - co jak widzisz od jakiegoś czasu robię.
    bardzo dobrze napisane
    ZIGI

  19. #2979

    Domyślnie

    Witam,
    newmaan napisz proszę co to za sterownik i ile chciałbyś za komplet (może na pw jeśli wolisz)


    Mnie jest potrzebny tylko wtedy kiedy nie spalę węgla , miału na miarkowniku a za oknem będzie minusowa .
    Teraz przepalam trocinami cały kocioł zapalony od góry , troty ubite na miarkowniku nie chciało się palić to podłaczyłem dmuchawke, .

    mariusz112 nie mam pojęcia co zrobić z tym Twoim kotłem , jedyne co przychodzi mi do glowy to pozbycie się tych wymienników.
    Miałbyś wtedy większą komorę zasypową , wygodniejsze czyszczenie i co najważniejsze mógłbyś podać powietrze wtórne dokładnie tam gdzie się pali (KPW)
    Ja swój kocioł skróciłem o połowę , czyli zrobiłem nowy czopuch i zmniejszyłem o połowę wymiennik , kocioł miałem przewymiarowany i niską temperature spalin (mokry komin) , .
    pozdr

  20. #2980
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomciu

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    Hej Marmark

    Tak, to Zębiec . Jego moc to 28kW. Ogrzewam dom o powierzchni ~160m2. Dom jest w miarę docieplony, okna nowego typu.
    Od ostatniego postu wprowadziłem już drobne zmiany. Zabudowałem połowę paleniska cegłą szamotową, uszczelniłem drzwiczki od popielnika.

    Po zmianie metody palenia znacznie wzrosła stałopalność, problem jest jednak z węglem, który do końca się nie dopala. Pozostaje koks, który dodaję do kolejnego palenia.
    Dodam, że nie używam miarkownika, tylko dmuchawy - nastawiona jest na 3 bieg z 10-ciu.
    W drzwiczkach zasypowych mam "zasłonki" dla powietrza wtórnego - są one zapieczone, trochę nieszczelne. Kiedy dmuchawa się wyłączy wyraźnie czuć jak ciągnie do pieca powietrze przez tą zasłonę. (wiem, że przy dmuchawie powinna być zamknięta, ale dopiero jak nastawię wentylator na maksymalną moc to wydobywa się z niej dym)

    Węgiel jakim pale to orzech - często bardzo duże grudy

    Prośba o jakieś dodatkowe wskazówki.

    Pozdrawiam, Tomciu
    Ostatnio edytowane przez Tomciu ; 18-10-2010 o 07:50 Powód: Dodanie informacji

Strona 149 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony