dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 189 z 998
Pokaż wyniki od 3.761 do 3.780 z 19943
  1. #3761
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Do marcinek84:

    Widząc na Twoich zdjęciach, to co zostaje po Twoim paleniu w kotle, odpowiedź na dymienie z dolnych drzwiczek jest bardzo prosta (o ile palisz od góry, bo nie pamiętam czy pisałeś o tym). Rozpalasz miał od góry, a że jest bardzo słabej jakości, po wypaleniu góry tworzy się skorupa, gruba na kilka centymetrów, która skutecznie blokuje przedostawanie się dymu z dolnych części palącego się miału. Dużo mówimy o uszczelnieniu, ale w 100% nigdy nie uszczelnimy drzwiczek.

    Moje propozycje:
    - kup worek innego miału... ja bardziej polecam węgiel (orzech I)
    - załaduj do kociołka tyle ile zawsze ładujesz opału
    - rozpal to od góry
    - ustaw nadmuch na pierwszy bieg, przysłoń dmuchawę tam gdzie wciąga powietrze (dostosujesz ile potrzeba przysłonić podczas palenia, ja mam zasłoniętą w 90%)
    - włącz pompkę obiegową także na pierwszy bieg
    - wyjdź z kotłowni i na drugi dzień napisz mi, że jeszcze się pali
    Ostatnio edytowane przez KardinalE ; 22-12-2010 o 22:58
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  2. #3762
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał turra1 Zobacz post
    To nie jest predkośc pracy!!! to jest ilośc pięter w budynku.
    ps.Nie przełaczaj tego bo Ci Bojler Wybuchnie!!!
    Sarkazm niczym w wykonaniu Dr. Housa...
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  3. #3763

    Domyślnie

    Cytat Napisał KardinalE Zobacz post
    Sarkazm niczym w wykonaniu Dr. Housa...
    Dobre dobre .
    Kardinale dalej palisz z pomniejszoną komorą? Jaką masz dmuchawę i gdzie ją zatykasz tam gdzie się do kotła ją przykręca?? Jaki sterownik??
    Ciężko jest podnieść te pół tony tak jak się chce. Kiedyś podczas bulgotania podnosiłem i mało to co skutkowało teraz muszę uszczelnić czopuch. Chociaż wczoraj jakoś nie słyszałem bulgotań ale też nie myślałem o tym.

  4. #3764

    Domyślnie

    Marcinek 84 tak sie zastanawiam czy w Twoim kotle są sznury uszczelniające bo przecież to kopcenie jest niemożliwe
    No chyba, że drzwiczki masz wygięte w pałąk.

  5. #3765

    Domyślnie

    Wygięte drzwiczki,
    nieobrobiona płaszczyzna przylegania sznura (sprawdza się przykładając szybę do otworu drzwiczek),
    złe wyregulowanie zawiasów, nadmierny luz,
    źle wspawane zawiasy
    to typowe (i częste) usterki.
    Ostatnio edytowane przez Marmark ; 23-12-2010 o 09:04

  6. #3766

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej9923 Zobacz post
    Marcinek84 taka moja refleksja:na początku myślałem że robisz sobie jaja z nas forumowiczów pisząc o swoim spalaniu 6h-25kg miału przy twoim metrażu.Ogólnie piec jest ok,chodz te uszczelnienie przy nowym piecu to troche coś nie tak bo powinno byc ok.Ja stawiam na sterownik albo na jakość opału.Osobiscie pomimo że palisz miałem skłaniał bym sie do palenia manualem.Jak spalasz za duzo to pal ręcznie-takie jest moje zdanie.
    bez powodu nie zarejestrowałem się na tym forum i dla zabawy nie natłukłem 40pare postów... moje problemy z paleniem są jak najbardziej rzeczywiste...
    sprostuje może, że piec kupiłem używany ,produkcja 2004r. stąd do wymiany uszczelnienie drzwiczek. komin raczej drożny, bo otworzyłem wyczystke, która jest tuż nad ziemią w kominie i mocno ciągnie tam powietrze do środka (sprawdzam płomieniem na zapalniczce), podobnie w piecu jak jest płomień przy rozpalaniu to mocno go ciągnie ku górze.

    Cytat Napisał KardinalE Zobacz post
    Do marcinek84:

    Widząc na Twoich zdjęciach, to co zostaje po Twoim paleniu w kotle, odpowiedź na dymienie z dolnych drzwiczek jest bardzo prosta (o ile palisz od góry, bo nie pamiętam czy pisałeś o tym). Rozpalasz miał od góry, a że jest bardzo słabej jakości, po wypaleniu góry tworzy się skorupa, gruba na kilka centymetrów, która skutecznie blokuje przedostawanie się dymu z dolnych części palącego się miału. Dużo mówimy o uszczelnieniu, ale w 100% nigdy nie uszczelnimy drzwiczek.

    Moje propozycje:
    - kup worek innego miału... ja bardziej polecam węgiel (orzech I)
    - załaduj do kociołka tyle ile zawsze ładujesz opału
    - rozpal to od góry
    - ustaw nadmuch na pierwszy bieg, przysłoń dmuchawę tam gdzie wciąga powietrze (dostosujesz ile potrzeba przysłonić podczas palenia, ja mam zasłoniętą w 90%)
    - włącz pompkę obiegową także na pierwszy bieg
    - wyjdź z kotłowni i na drugi dzień napisz mi, że jeszcze się pali
    bardzo optymistyczna podpowiedz miałem właśnie taki zamiar kupic jakiego groszku w castoramie itp , zasypac tyle co zwykle sypie miału i zrobic test.
    odnośnie stopni na pompie 1-3 są to nastawy prędkości jak dobrze wnioskuje? można więc tym kręcic? może głupie pytania zadaje, ale nie mam doświadczenia w tym temacie...

    Cytat Napisał hammer1 Zobacz post
    Marcinek 84 tak sie zastanawiam czy w Twoim kotle są sznury uszczelniające bo przecież to kopcenie jest niemożliwe
    No chyba, że drzwiczki masz wygięte w pałąk.
    sznury są ale strasznie zużyte, jak wyżej napisałem piec kupiłem używany, chce je wymienic. zauważyłem też wyrobione ucha na zatrzaski drzwi, przez co dwoje z 3ech drzwiczek zamykaja się bez wiekszego oporu. myślałem żeby spawnąc te ucha na nowo.

  7. #3767

    Domyślnie

    Koledzy
    Marmark i Kardinale
    Przy wymianie sznura jaki proponujecie przekrój i rodzaj szczeliwa?? Widziałem w sklepie gdzie był kupowany mój kocioł jaki prawdopodobnie sznur kładą do kotłów, sprzedawca pokazał mi na zapleczu był on okrągły w przekroju taki byle jaki ( podobny coś do bawełnianego) i pewnie dlatego u mnie tak szybko się to zużyło. Profil C ma gdzieś 15/15 lub 16/16 w drzwiczkach kiedyś włożyłem 15-ke w jedne drzwi i już czuję, że się lekko domykają. Jaki profil będzie lepszy??

    I druga sprawa z innej beczki. Jakbyście proponowali ocieplić strop, tak bez wylewki na razie (dopiero na wiosnę). Mam styropian 5cm i 3cm i chce go poukładać chociaż, dodatkowo jeszcze są plewy rozsypane na strychu. Nie wiem jak to zrobić, żeby coś odizolować. Rozsypać równo plewy i później styropian na to na przekładkę?? Czy odwrotnie? Najpierw styro później plewy, czy w ogóle bez tego dziadostwa?? Jak myślicie?? Czy w ogóle samo rozłożenie coś pomoże??

  8. #3768
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mateusz_

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie!
    Jargang, mam pytanie odnośnie Twojego posta:

    Cytat Napisał jargang Zobacz post
    Sprawę załatwiła regulacja kąta otwierania PG (klapki) czyli skróciłem łańcuszek miarkownika wcześniej temp wody np. 40 klapka zamknięta przesówam mirkownik na 50st mierzę szczelinę otwarcia sówmiarką ok12 mm. Po skróceniu i tych samych pomiarach szczelina to 5mm.
    Wg mnie skrócenie łańcuszka powinno spowodować zwiększenie szczeliny. Chyba, że 5mm ma szczelina przy 40 st.?
    Pozdrawiam

  9. #3769
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Do marcinek84:
    Ja proponuje nie groszek, ale orzech i to na składzie opału, popytaj z jakiej kopalni mają, weź ten najdroższy. Popularne według mnie dobre kopalnie to: Wujek, Chwałowice, Jankowice, Marcel. Tak te nastawy na pompie to biegi, daj na 1.

    Do mardoczek:
    O sznurku nie mam pojęcia, dlatego niech ktoś inny się wypowie, mi się wydaje, że musisz to zmierzyć i kupić taki aby Ci najlepiej pasował. Komorę niestety musiałem powiększyć do max., czyli wywaliłem wszystkie cegły, ale pali się dobrze. Dmuchawa nie wiem jaka, niemieckiej produkcji, a sterownik ST-28. Zatykam tam gdzie wciąga powietrze, bo przecież nic się jej nie stanie
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  10. #3770

    Domyślnie

    Cytat Napisał KardinalE Zobacz post

    O sznurku nie mam pojęcia, dlatego niech ktoś inny się wypowie, mi się wydaje, że musisz to zmierzyć i kupić taki aby Ci najlepiej pasował. Komorę niestety musiałem powiększyć do max., czyli wywaliłem wszystkie cegły, ale pali się dobrze. Dmuchawa nie wiem jaka, niemieckiej produkcji, a sterownik ST-28. Zatykam tam gdzie wciąga powietrze, bo przecież nic się jej nie stanie
    Kardinale
    Dodzwoniłem się w końcu do gościa, producenta i ruszt jest pochylony delikatnie. Niżej przy drzwiczkach, czyli tak jak u Ciebie. Zaproponował rozgrzanie pieca do 80-85 stop i jak to nie pomoże to wtedy podnieść delikatnie do góry od tyłu, lewa strona też powinna być u mnie wyżej a jest odwrotnie. Dopytałem też o sznury fi 18 okrągły a w popielniku fi 16. Jeżeli się pali niską temp to one podobno szybciej się zużywają tak mówił.

    A co proponujesz do ociepleniu stropu mojego??
    I jak teraz po zwiększeniu komory ze spalaniem u Ciebie?? Jakie masz nastawy na sterowniku. Też mam st28 ale leży odpięty. Podłączony Proton Pid FL ale na razie jadę na miarkowniku i po nasmarowaniu dość dobrze trzyma temp. Dziś nawet dużo groszku i miału było w tym moim orzechu ale daje rade.
    Na dmuchawie żadnych oznaczeń, tabliczek??

    Jarecki pisał, żeby przysłaniać dmuchawy przy wlocie do kotła, czym Ty masz przysłonięte?? Otwory dystrybucji powietrza poodtykane??

    Myślę też o inst bo jest błędnie wykonana i już mam jakiś plan ale to chyba dopiero po okresie grzewczym. Poniżej dwa schematy, pierwszy obecny a drugi jaki planuje wykonać. Co sądzicie?? Zaznaczam, że planuje przy grawitacji też pozostać, teraz się sprawdza.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obecny schemat.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	80,5 KB
ID:	35168   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat_kotlownia_poprawki_z_graw. 3dr.JPG
Wyświetleń:	203
Rozmiar:	17,8 KB
ID:	35170  
    Ostatnio edytowane przez mardoczek ; 23-12-2010 o 11:58

  11. #3771

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz_ Zobacz post
    Wg mnie skrócenie łańcuszka powinno spowodować zwiększenie szczeliny. Chyba, że 5mm ma szczelina przy 40 st.?
    Pozdrawiam
    Witam.
    Pisząc skrócenie łańcuszka miałem na myśli w sensie podczepienia go na ramieniu bliżej miarkownika (osi) im dalej, dłuższe ramie tym większa szczelina. To samo można zrobić na dole tyle że odwrotnie im łańcuszek podczepisz bliżej zawiasów tym wyżej podnosi klapkę tym samym jest mu ciężej trzeba też na to zwrócić uwagę. Ja dorobiłem ramie do ucha dolnej klapki czyli jakby ją wydłużyłem tak jak to któryś z kolegów przedstawiał na zdjęciach. Myślę że wszystko zrozumiałe. pzdr.

  12. #3772

    Domyślnie

    mardoczek

    I druga sprawa z innej beczki. Jakbyście proponowali ocieplić strop, tak bez wylewki na razie (dopiero na wiosnę). Mam styropian 5cm i 3cm i chce go poukładać chociaż, dodatkowo jeszcze są plewy rozsypane na strychu. Nie wiem jak to zrobić, żeby coś odizolować. Rozsypać równo plewy i później styropian na to na przekładkę?? Czy odwrotnie? Najpierw styro później plewy, czy w ogóle bez tego dziadostwa?? Jak myślicie?? Czy w ogóle samo rozłożenie coś pomoże??
    Mam kawałek strychu ocieplony bez wylewki. Robiłem to w listopadzie i musi czekać tak do wiosny. By to jakoś funkcjonowało, musi kosztować odrobinę wysiłku. Styropian, to nie wełna, która się rzuci byle jak, a działa. Styropian trzeba docinać i układać na zakładkę, małe szczeliny utykać wełną mineralną (by nie występowały mostki, przez które ciepło będzie uciekać). Tak więc muszą być dwie warstwy styropianu, na bieżąco utykane wełną. Oczywiście płytę trzeba dość dokładnie oczyścić ze wszystkiego. Tak wykonana cała operacja wytrzyma do wiosny i nic się nie po rozjeżdża - bo nie ma takiej opcji. Na wiosnę lub później wystarczy położyć kratki z drutu i zalać betonem. Jeśli opis nie wystarczy, to ew. mogę wykonać zdjęcie, jak to ma wyglądać.

  13. #3773
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Do mardoczek:
    Nasze kotły mają taką swoją specyfikację i już

    Sznury planuję też wymienić, ale przed przyszłym sezonem grzewczym, bo są jeszcze w dobrym stanie. Gościu może mieć rację, wysoka temperatura może wygonić tą resztkę powietrza, ktore mogło zalegnąć w rusztach. Nieraz się zdarza gotowanie, gdy za szybko chodzi pompa, wtedy woda może omijać ruszt.
    Na temat ocieplenia się nie wypowiem, bo u mnie nie robiłem. Ale wiem, że wełna i to ok 25cm jest dobrym rozwiązaniem.
    Nastawienia na sterowniku takie same jak zawsze, nadmuch 1, bez przemuchów (co 60 min na 5 sek). Po zwiększeniu komory zmniejszyło się zużycie, ale trochę się brudzi, lecz przed każdym rozpaleniem szybkie czyszczenie i jest ok. Mi z miarkownikiem nie chodzi, dlatego muszę kupić unister, ale święta itd. kasa zawsze na coś innego pójdzie.
    Wyciąłem takie koło z grubej tektury (trochę większa średnica niż wlotu powietrza do dmuchawy) odkręciłem dwie śrubki od osłony wlotu do dmuchawy i tak przysłaniam. Kuknę jaki to model ale poźniej.
    Jarecki pewnie ma rację, ale mi działa już drugi sezon, jak się spali to będzie unister.

    Co do Twojej instalacji. CWU chyba powninna być podłączona przed zaworem mieszającym, a pompę obiegową załóż na powrocie. Po co Tobie ten zawór mieszający?
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  14. #3774
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arekjola1

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-400
    Posty
    20

    Domyślnie

    Do coondelboory i wszystkich znających mój problem!!!!!!!!!!!
    Robiłem dzisiaj próby ze szczelnoscią i okazało się,że muszę uszczelnić miejsce po dmuchawie,rozpalałem bardzo wolno chyba 2h,kopcił mniej,ale pojawił się problem z wybuchami po zamknięciu dolnej klapki przez regulator.Ustawilem go tak aby otwierał tylko 1mm,PW jest podawane klapa zasypową wstawiłem tam rure kwadratową 40mm na wylocie przydławiłem ją na 40x10 jak było więcej to strasznie fukało.Myślę ,że w tym kotle nie można podawać PW górną klapą,jest ona skośna i daleko ma do opału,strasznie szarpie płomieniem i nawet go gasi.Zrobiłem mały eksperyment uchylając minimalnie środkowe drzwiczki,wtedy płomien się uspokoił,może zrobić jakąś kierownicę PW ze środkowych drzwi,bo ja nigdy ich nie zasypuje,co o tym sądzicie?ciekawe czy będzie buchał na pół metra jak teraz.

  15. #3775

    Domyślnie

    Cytat Napisał mardoczek Zobacz post
    Myślę też o inst bo jest błędnie wykonana i już mam jakiś plan ale to chyba dopiero po okresie grzewczym. Poniżej dwa schematy, pierwszy obecny a drugi jaki planuje wykonać. Co sądzicie?? Zaznaczam, że planuje przy grawitacji też pozostać, teraz się sprawdza.
    Nie jestem fachowcem od instalacji ale wydaje mi się że pompa powinna być na wyjściu z zaworu 3d tak żeby mogła pociągnąć też wodę z powrotu, wtedy ma możliwość obniżenia temperatury zasilania grzejników.

  16. #3776

    Domyślnie

    arekjola1
    Podaj link do zdjęć/rysunków Twojego kotła.
    Jeśli to "zwykły" moderator to musiałbyś sypać bardzo mało paliwa, żeby środkowe drzwiczki nie były zasypane - one są przecież na poziomie rusztu. Opisz ile zasypujesz opału i w jaki sposób (płasko, po skosie itp.)

    mardoczek
    Jeśli masz styropian to na co czekasz? To niewiele pracy a jakiś efekt może być. Nic nie ryzykujesz - styropianu nie zniszczysz.
    Kolejność styropian/plewy zależy od nierówności stropu. Jeśli styropian da się ułożyć równo to połóż go najpierw (dwie warstwy na mijankę) i zasyp plewami.
    Jeśli tak się nie da to wyrównaj plewami i styropian na wierzch.

    O instalacji się nie wypowiem - poza zbiornikiem wyrównawczym.
    Rozważ co się stanie w czasie gotowania wody w wariancie z Twojego rysunku (jest poprawny) oraz w wersji, gdzie rura bezpieczeństwa jest wpięta w zbiornik na poziomie nieco wyższym niż rura przelewowa.

  17. #3777

    Domyślnie

    Ja mam pompę na powrocie kociołka ( ruszt wodny ) jakiś czas temu robiłem próbę wychładzania kotła w przypadku gotowania się wody... Dobiłem do 98 stopni, bulgotanie było już słyszalne w grzejnikach, kolega ma wyraźne bulgotanie przy 85 stopniach. Kocioł identyczny ale kolega ma pompę na zasilaniu. W moim przypadku w kociołku mam zawsze nadciśnienie kolega ma podciśnienie. Prawa fizyki mówią że wrzenie cieczy zależy od ciśnienia im wyższe ciśnienie tym wyższa tem. wrzenia, co tłumaczy dlaczego u niego jest szybsze bulgotanie. Jeśli żar jest już na ruszcie to ilość ciepła jaką oddaje w ruszta jest tak duża że powoduje miejscowe wrzenie wody, im niższe ciśnienie tym intensywniejsze. kolega dzwonił z problemem do producenta kotła który stwierdził że jak się zakamienią ruszta to problem zniknie...

    Ja mam innego typu pytanie, czy ktoś stosował inhibitor do swojej instalacji co? Zbiera mi się wodór w grzejnikach i nie wiem czy samo przejdzie czy lać specyfik...?

  18. #3778
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    O i następne "ZA" pompką na powrocie.
    Skąd wiesz, że zbiera się Tobie wodór, jak to stwierdziłeś?
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  19. #3779

    Domyślnie

    Witam
    Mam prośbę do właścicieli ceramików kostrzewy.
    Powiedzcie jak poradzić sobie z klapą górnego spalania w tym kotle u mnie przestała sie domykać a czyszczenie tego jest dosyć kłopotliwe i
    starcza na krótko.
    Może by tak zamknąć to ustrojstwo na amen?

  20. #3780
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    simonex77

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    witam serdecznie!Jja sypie 3lopatki grubego wegla(okolo10 kg)na to sypie 5 lopatek mialu(okolo 15kg)a na sama gore z 5 lopatek suchego wegla brunatnego!rozpalam od gory jak sie rozpali na dobre załaczam dmuchawe!dmuchawa na minimum mocy i zaslonieta w 90% pompka na 1 pierwszym biegu!pali sie rewelacyjnie rozpalalem wczoraj o 17 do godziny 12nastepnego dnia mam cieple kaloryfery!piec to zwykly smieciuch 17kw!dom kostka 170m ocieplony okna plastiki!pozdrawiam!wesolych swiat!

Strona 189 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony