dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 208 z 998
Pokaż wyniki od 4.141 do 4.160 z 19943
  1. #4141
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzej9923

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    191

    Domyślnie

    Turra1
    Ten dym w pierwszej fazie rozpalania jest jeszcze dopuszczalny,jednak w pózniejszej fazie jest chyba troche jego za dużo.Ja sobie chwale metode GS,mniej smoły,dymu,sadzy no i większa ekonomiczność spalania.Jednak ta metoda wcale nie wyklucza przecież palenia z wyzszą temp na piecu a tym samym wg. mnie nie brudzenia komina na zew.Ja obecnie pale 12 h dziennie z temp.na piecu ok 70C.Gdybym palił na okrągło z temp np.50C to na bank mam zasmolony i zabrudzony piec[testowane].Nie wiem,może żle pale,ale takie są fakty.Dodam jeszcze że tą rurę idącą z czopucha do komina dotykam bez problemu[nie parze sobie ręki].

  2. #4142

    Domyślnie

    tura fajny materiał do przeróbki na kolumnę rektyfikacyjną dodaj w tą rurę jeszcze poziomą rurkę przy wylocie i puść przez nią wodę będziesz miał komin z "zimnym palcem" i lepszy powrót skroplin do kotła.

  3. #4143

    Domyślnie

    turra1
    To nie jest „troszkę dymu”. To zasłona dymna.
    Jaką średnicę ma rura, 10 cm?

    Jeśli masz suchy węgiel to przy paleniu od góry nie powinieneś się obawiać skroplin (po zdemontowaniu lub ociepleniu rury).

    Nie musisz dusić kotła na niskiej temperaturze (mocy). Ja palę teraz tak jak andrzej9923, z tym, że dwa razy na dobę (intensywnie, tzn. bezdymnie, po około 7 godzin). Dzięki temu palę czysto, nie przegrzewam mieszkania i oszczędzam węgiel.

    Możesz podnieść temperaturę kotła i zakręcić część grzejników (moc pozostanie podobna). Spaliny będą cieplejsze.

    Możesz też (jeśli jest taka możliwość) zaślepić jedną z górnych półek wymiennika. Zmniejszysz przez to odbiór ciepła (podniesiesz temp. spalin) i przyspieszysz ruch gazów – to ograniczy ryzyko wykraplania się wilgoci w kotle.

    Edit:
    Mam też uwagi do kotła.

    To nie jest kocioł na drewno. A już na pewno nie w połączeniu z dmuchawą.

    Nie podoba mi się podawanie powietrza wtórnego przez boczne otwory. Nie ma kontroli nad jego ilością.
    1. Kiedy dmuchawa zwalnia lub staje, PW przestaje być podawane. To może pogarszać dopalanie gazów (sadza/smoła) i zmniejsza przewietrzanie komina.
    2. Przy paleniu z niepełnym zasypem więcej otworów jest odsłoniętych. PW może być za dużo, co powoduje wychładzanie kotła i komina. Podobnie dzieje się po obniżeniu poziomu paliwa (wypaleniu). Wtedy potrzeba więcej PG, żeby przebić się przez warstwę popiołu. PW w tej fazie palenia jest praktycznie niepotrzebne – bo węgiel jest już odgazowany. Sterownik, który „zauważy” spadek temperatury podniesie obroty dmuchawy, ale większość powietrza ucieknie odkrytymi otworami i przyspieszy wychładzanie kotła/komina.

    Do palenia węglem wyrzuciłbym dmuchawę, założyłbym miarkownik, zaślepiłbym otworki w komorze zasypowej i dorobiłbym KPW. Prawdopodobnie efekt byłby lepszy niż konstrukcja fabryczna.
    Ostatnio edytowane przez Marmark ; 13-01-2011 o 09:49

  4. #4144

    Domyślnie

    rura ma średnicę 15cm i naprawdę nie założyłem jej na pokaz tylko ma określone zadanie.A to że skraplają sie w niej spaliny własnie ograniczyłem przez palenie wyzszą temperaturą.Dymienie takie jak na zdjeciu jest przy rozpalaniu i dokładaniu drewna(w związku z dodatnimi temperaturami pale właśnie praktycznie samym drewnem).A że drewno nie jest do końca wysuszone to tego na szybko nie zmienię.

  5. #4145
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Cytat Napisał turra1 Zobacz post
    Witam Last Rico!!! Myśle że to co pojawiło sie w kominie to tzw uboczny efekt palenia od góry czyli niską temperaturą a bez wygaszania.Kotłem wczesniejszym Ogniwo paliłem 7 sezonów i nigdy nie miałem czegos podobnego na suficie.W dyskusji nad plusami i minusami palenia niską temperatura proszę wziąć pod uwagę mozliwosc wystapienia takiego przypadku jak u mnie.
    Pozdrawiam.
    Witaj Turra 1, bardzo proszę abyś powstrzymał się od takich przemyśleń,
    gdyż twój tekst może skutecznie studzić innych kolegów od tem. spalania węgla
    "od góry" - wnioski z doświadczenia są zwyczajnie nieprawdziwe. Zobacz:

    1. wątek dotyczy spalania WĘGLA kamiennego - a nie mokrego drewna.
    2. trudno mieć pretensję do silnika diesla - że źle chodzi na rozpuszczalniku.

    Producent kotła podaje że powinieneś mieć komin o przekroju 280 cm2 (18 kW).
    Twoja rura ma w środku fi 14 cm, wychodzi więc na to, że pole przekroju rury
    to zaledwie 153,8 cm2. Gdybyś miał komin chociaż 14 x 14 cm - to miałbyś
    prawie 200 cm2, 150 cm2 dla twojego kotła (i mokrego drewna !) to za mało...
    Relatywnie za mały przekrój - do pola powierzchni chłodzących ścianek !!.

    Generalnie szkoda energii. To tak jakbyś dom grzał czajnikiem, co się woda
    zagotuje to ty ją przez okno i nową zimną z kranu... Mokre drewno tak
    właśnie grzeje, najpierw pobiera energię ze spalania na siebie, grzeje wodę
    w sobie zawartą, potem zamienia ją w parę i taką gorącą w komin. Tylko
    50% energii idzie na grzanie domu. Reszta niestety w kosmos.

    Kol. Marmark dobrze radzi, załóż miarkownik i KPW. Następnie zwiń z blachy
    lub kup gotową rurę najmniej fi 250 - 300 mm. W środek wełna bazaltowa
    DOBRZE zabezpieczona przed wodą z opadów. Bardziej folia alu niż nylon.
    Pal WYŁĄCZNIE od góry mieszanką (jeśli musisz palić mokrym drewnem).
    Na ruszt grubsze kęsy węgla, wyżej drobniejszy sort a na to dopiero drewno.
    To co drewno zamoczy -----> węgiel wysuszy. Latem wszystko to wyrzuć
    i wymuruj właściwej wysokości komin ceramiczny. Następnie całość komina
    należy ocieplić, od stropu kondygnacji mieszkalnej --- aż po ujście na dachu.
    W ten sposób skutecznie obniżysz punkt rosy. Również pozdrawiam.
    ------------

    P.S. 1 Może znajdę jakieś zdjęcie to zamieszczę żebyś zobaczył co i jak.

    P.S. 2 Koledzy, jeszcze trochę.
    beton wiąże ludzi...

  6. #4146

    Domyślnie

    do Last Rico
    Witaj Turra 1, bardzo proszę abyś powstrzymał się od takich przemyśleń,
    gdyż twój tekst może skutecznie studzić innych kolegów od tem. spalania węgla
    "od góry" - wnioski z doświadczenia są zwyczajnie nieprawdziwe. Zobacz:

    1. wątek dotyczy spalania WĘGLA kamiennego - a nie mokrego drewna.
    Wiem mea culpa że paliłem drewnem niesezonowanym razem z węglem jednak metoda palenia od góry polecana przez Ciebie (jak zrozumiałem)nie wykluczała takiego paliwa,oczywiscie z poprawką że te kilka rąbanek na zasyp wegla muszą być suche i wysezonowane.Wytłumacz mi jednak skąd ta róznica w "poceniu" sie komina po zmianie sposobu palenia z dolnego na górny przy tym samym drewnie???Myslę że wiele osób palących w swoich piecykach zasadniczo węglem dokłada trochę drewna na którego suchość nie zawsze mają wpływ (gdyz zostali np oszukani przy zakupie).
    Proszę Cię zatem abyś jedoznacznie wypowiedział się na temat czy dokładanie drewna do zasypu węgla przy paleniu metoda od góry jest dopuszczalne czy nie??
    Co do rury to juz pracuje nad jej ociepleniem,a i komin na strychu tez doczekał sie styripianu.



    Kol. Marmark dobrze radzi, załóż miarkownik i KPW.
    Nie będę aż tak ingerował w nowy kocioł.Wiem że to pisałeś kilkukrotnie ale według mnie rezygnacja ze sterowania z logarymem PID to krok w tył.Takze samo dziurawienie drzwiczek i ręczne rozpalanie bez dmuchawy są nie do przyjęcia(moze dlatego że próbowałem takze rozpalać bez nadmuchu i mam porównanie).
    Latem wszystko to wyrzuć
    i wymuruj właściwej wysokości komin ceramiczny.

    Proszę o wypowiedzi osoby posiadajace wyobrażnię i minimum estetyki jak taki komin bedzie wyglądał po tak zalecanych przeróbkach.
    Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za zainteresowanie moim problemem.
    Dla ścisłosci dla mojego kotła przekrój komina zalecany przez producenta to 200cm2 a nie jak piszesz 280,noi przekrój przeze mnie posiadany to 153,9cm2 a nie 153,8 jak piszesz.Prosze trzymajmy sie jednak faktów.
    Ostatnio edytowane przez turra1 ; 13-01-2011 o 17:24

  7. #4147

    Domyślnie

    Matko Boska! Turra, ta woda to ci nawet przez blachę przesiąkła...
    A wyglądać będzie tak samo, tyle, że widoczna rura będzie miała większą średnicę (wróć - napisałem o zrobieniu płaszcza do tego co jest).

    C.

  8. #4148

    Domyślnie

    turra1
    Miarkownik to żadne cofanie do tyłu. Obejrzyj w necie ilu znanych od dawna producentów sprzedaje kotły z miarkownikiem. Wiedzą co dobre. I nie bój sie dziurawić kotła, to pomoże, tylko wyrzuć dmuchawe. A przy "ogniwie" komin był suchy bo kocioł ogrzewał komin a nie dom. Też to przerabiałem. Zaufaj kolegom z tego wątku.

  9. #4149

    Domyślnie

    turra1
    Miarkownik to żadne cofanie do tyłu. Obejrzyj w necie ilu znanych od dawna producentów sprzedaje kotły z miarkownikiem. Wiedzą co dobre. I nie bój sie dziurawić kotła, to pomoże, tylko wyrzuć dmuchawe. A przy "ogniwie" komin był suchy bo kocioł ogrzewał komin a nie dom. Też to przerabiałem. Zaufaj kolegom z tego wątku.

  10. #4150

    Domyślnie

    Cytat Napisał turra1 Zobacz post
    ...........noi przekrój przeze mnie posiadany to 153,9cm2 a nie 153,8 jak piszesz.Prosze trzymajmy sie jednak faktów.
    no tutaj to pojechałeś na maksa

  11. #4151

    Domyślnie

    no a te cyfry wczesniej to jakby wieksze przekłamanie
    uwagi o dieslach i rospuszczalniku pomijam.
    Rozumiesz Last Rico to jakbys w szkole podstawowej na geografi powiedzieł że Rysy maja 2500mnpm.Jak przytaczasz dane liczbowe to bez naciągania.

  12. #4152

    Domyślnie

    turra1
    Z czego jest ten komin nad dachem?
    Czy ta rura musi tak wystawć? Może ją poprostu utnij równo z tym kominem

  13. #4153

    Domyślnie

    Czy ta rura musi tak wystawć? Może ją poprostu utnij równo z tym kominem
    Szkoda mi tych 10 tysi wywalonych za blache w tamtym roku.
    Z czego jest ten komin nad dachem?
    A z białej cegły.

  14. #4154
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    reni69

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zuromin
    Kod pocztowy
    09-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam muszę wymienić piec i tu jest problem na jaki komin 14 na 14 (chyba) może większy nie wiem jaki ciąg Zaproponowano nam dolnego spalania z wentylatorem ale trochę tu czytałam i nie jestem pewna Tylko mnie nie wypraszajcie z tego forum i coś doradżcie Dzięki

  15. #4155

    Domyślnie

    do Reni69
    Mały komin ,wentylator i jeszcze drzewo prosto z lasu toi kwiatki na suficie musisz polubic takie jak ja mam zobacz na zdjęcie pare stron wczesniej

  16. #4156
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    reni69

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zuromin
    Kod pocztowy
    09-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    No właśnie coś takiego mam i chciałam to zmienić ale jak?!!! Jaki piec przy takim kominie ?

  17. #4157

    Domyślnie

    Tzn masz takie wykwity czy taka rure w kominie???
    do Robi70
    Posłuchaj dobrych ludzi a lepiej na tym wyjdziesz.
    Ja do połowy grudnia tego roku paliłem w kotle GS sposobem dolnym i miałem to co ty (taki dym)
    Od kiedy palę sposobem górnym same plusy: mniej dymu, smołu, popiołu, sadzy i mniej opału zużywam.
    Żebyśmy sie dobrze zrozumieli zalet które opisujesz wogóle nie podważam jednak plama pojawiła się własnie przy tej cudownej metodzie palenia od góry a wcześniej ani kropelki.
    Ostatnio edytowane przez turra1 ; 13-01-2011 o 18:41

  18. #4158
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    reni69

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zuromin
    Kod pocztowy
    09-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Kotły SKED 30 kW NAWIEW STEROWNIK NOWA CENA
    Kotły SKED PRODUCENT --SUPER SPRZEDAWCA--- CO 30kW
    Czy tak wygląda kocioł dolnego spalania (wiem że tak pisze )

  19. #4159
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Kanarek66
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    kanarki-radom.pl
    Posty
    32

    Domyślnie

    Witam spalaczy węgla k a m i e n n e g o.
    Zadziwia mnie jak userzy tego wątku wyciągają wnioski z czytanych postów.Za nic mają setki zadowolonych z metody spalania od góry,a za próby pomocy rewanżują się jedną dziesiątą centymetra kwadratowego!
    Pozdrawiam !

  20. #4160
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Kolego Turra 1, Załóż wstępnie że nie jestem twoim wrogiem. Naprawdę.

    Cytat Napisał turra1 Zobacz post
    Proszę Cię zatem abyś jedoznacznie wypowiedział się na temat czy dokładanie drewna do zasypu węgla przy paleniu metoda od góry jest dopuszczalne czy nie??..
    Idea czystego i ekonomicznego spalania nie pozwala na dokładanie czegokolwiek.
    Paliwo ma się łagodnie podgrzewać i gazować, taki gaz spala się czysto i sprawnie.
    Dlaczego na poprzednim kotle nie dochodziło do wykropień a teraz dochodzi ?
    Dlatego że obecny kocioł bardziej schładza spaliny, ma bardziej rozbudowany
    wymiennik niż S6WC i zdecydowanie większą moc znamionową niż poprzednik.


    Cytat Napisał turra1 Zobacz post
    Co do rury to juz pracuje nad jej ociepleniem,a i komin na strychu tez doczekał sie styripianu..
    Kolego, zerwij ten styropian, nie doczytałeś. Na strychu może być wyłącznie wełna,
    wiem że zapłaciłeś za niego ale zerwij go póki nic się nie stało, to są grosze...

    Cytat Napisał turra1 Zobacz post
    Nie będę aż tak ingerował w nowy kocioł.Wiem że to pisałeś kilkukrotnie ale według mnie rezygnacja ze sterowania z logarymem PID to krok w tył.Takze samo dziurawienie drzwiczek i ręczne rozpalanie bez dmuchawy są nie do przyjęcia(moze dlatego że próbowałem takze rozpalać bez nadmuchu i mam porównanie)...
    Szczerze bym cię do zmiany zachęcał, ale zrobisz jak uznasz za słuszne.

    Cytat Napisał turra1 Zobacz post
    Proszę o wypowiedzi osoby posiadajace wyobrażnię i minimum estetyki jak taki komin bedzie wyglądał po tak zalecanych przeróbkach.)...
    Tu się nie wypowiem gdyż nie posiadam wymaganego minimum.

    Cytat Napisał turra1 Zobacz post
    Dla ścisłosci dla mojego kotła przekrój komina zalecany przez producenta to 200cm2 a nie jak piszesz 280,noi przekrój przeze mnie posiadany to 153,9cm2 a nie 153,8 jak piszesz.Prosze trzymajmy sie jednak faktów.
    Różnica wyliczanych powierzchni:
    Do obliczeń użyłem pi:
    3,14 a nie:
    3,1415926535897932384626433832795
    Faktycznie trochę sobie uprościłem, dziękuję za zwrócenie uwagi, błąd prostuję
    Powierzchnia przekroju twojej rury wynosi nie
    153.86 cm2 jak błędnie napisałem, ale
    153.93804 cm2. Oczywiście za błąd przepraszam.
    beton wiąże ludzi...

Strona 208 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony