dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 210 z 998
Pokaż wyniki od 4.181 do 4.200 z 19943
  1. #4181
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janjan62

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    21-100
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam Last Rico dolnopalacze czekają i wierzą w Ciebie .

  2. #4182

    Domyślnie

    Cytat Napisał coondelboory Zobacz post
    Panowie pomagacze - Turra1 robi sobie z nas bekę. Od pierwszych wpisów robił jaja, najpierw z pojedyńczych gostków, a teraz z całego forum. Przecież gdyby rzeczywiście potrzebował pomocy, to nie upierałby się przy swoim (skoro to "swoje" dało mu skutek jak na obrazku), ale ewentualnie poprosił o szersze wyjaśnienia, ładnie podziękował i napisał o wynikach.
    Na moje oko to on ma niezły ubaw jak się doprowadzacie do białej gorączki...

    C.
    widze że ktoś zadał sobie trud przeczytania moich wypocin.Dla sprostowania;wypowiedzi kierowane do Marcinek84 były pisane nie na serio bo z kolei ja myslałem że gośc sobie robi jaja za co zreszta Go przeprosiłem pózniej.
    skoro zdjęcia Cie nie przekonują co do autentyczności mojego przypadku to juz nic nie poradzę.
    Nie spodziewam sie ani nie czekam na cudowne porady,opisałem to ku przestrodze spodniecanych.

  3. #4183
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzej9923

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    191

    Domyślnie

    Turra1
    Kazdy ma prawo miec swoje zdanie i nie ma co się obrażać.Każdy na forum jest niemal anonimowy i wszelaką krytykę,nawet tą nie wybrędną, trzeba przyjąć na klate i nie walczyć zaciekle o swoję "dobre imię".A powracając do tematu.Ja również zauwazyłem pewną zmiane w zachowaniu sie kotła.Jest to zapewne związane z dodatnią temp. na dworze i tym samym np.słabszym cugiem.Pale jak już wspomniałem z temp.70 C w połowie czasu pracy kotła.Reszta to nizsze temp.[rozpalanie i wychładzanie].Kocioł wyraznie bardziej sie brudzi[smoła i sucha sadzą.Komin "na razie" mam czysty.Mysle że ekonomiczność jest ważna ale trzeba zachować zdrowy rozsądek i nie doprowadzać do "zimnego komina" i to obojętnie jak się pali.Komin powinien być ciepły.Turra co do tej rury to zauważ że mało kto ma aż taką długą rure wystającą z komina.Czy to nie jest dziwne?A może faktycznie robisz z nas jaja ale ja jak powiedziałem biore to na klate bo forum traktuje jako pewną forme rozrywki gdzie jednocześnie można podzielić sie swoimi uwagami.

  4. #4184

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej9923 Zobacz post
    [...]Ja również zauwazyłem pewną zmiane w zachowaniu sie kotła.Jest to zapewne związane z dodatnią temp. na dworze i tym samym np.słabszym cugiem.Pale jak już wspomniałem z temp.70 C w połowie czasu pracy kotła.Reszta to nizsze temp.[rozpalanie i wychładzanie].Kocioł wyraznie bardziej sie brudzi[smoła i sucha sadzą.Komin "na razie" mam czysty.Mysle że ekonomiczność jest ważna ale trzeba zachować zdrowy rozsądek i nie doprowadzać do "zimnego komina" i to obojętnie jak się pali.Komin powinien być ciepły.[...]
    Właśnie sutuacja taka jak teraz jest bardzo nieciekawa dla kominów - temperatura jest na tyle wysoka, że kocioł pracuje na minimalnej mocy (albo i poniżej), podawana jest minimalna ilość powietrza, paliwo ledwo się pali i robi to byle jak, a komora kotła jest chłodna. Spaliny są chłodne, leniwie, baaaardzo poooowoooli idą w komin i spędzają w nim sporo czasu (bardzo mały przepływ w dużym przekroju komina to mała prędkość), więc zdąży się z nich wykroplić to i owo. Jak do tego ma się półtora metra metalowej rury to nie ma bata - będzie zupa. Zastanawiam się, czy w takiej sytuacji nie byłoby korzystnie palić okresowo ze zbyt dużą mocą i pogodzić się z wahaniami temperatury zamiast stale dusić kocioł,,,

    C.
    edit
    @turra1
    [...]Nie spodziewam sie ani nie czekam na cudowne porady,opisałem to ku przestrodze spodniecanych.
    Tu nie potrzeba żadnych cudownych rad, wystarczy zrobić to, co ci napisałem ja i inni.
    Przy okazji też pozwole sobie dać przestrogę spodniecanym - jak się pali niedosuszonym drewnem w wysokosprawnym kotle, z niską temperaturą na ceramiczny, nieocieplony komin zakończony półtorametrową stalową rurą to może się zdarzyć, że w rurze wykropli się kwaśna zupa. Nie dziwcie się i nie obwiniajcie nikogo oprócz samych siebie. Amen.
    Ostatnio edytowane przez coondelboory ; 14-01-2011 o 20:08

  5. #4185
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar qmaty
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Do Portrecista:
    Wybieraj ten pierwszy, a miarkownik polecam elektroniczny (unister), bo nie widzę otworu montażowego do zwykłego miarkownika. Pozdrawiam[/QUOTE]

    Ma otwór na miarkownik.

  6. #4186
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar qmaty
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Last Rico Zobacz post
    Witaj Qmaty
    Rozetka nie wystarcza, zachęcam ciebie łagodnie.
    Zrób sobie KPW, a zobaczysz że cenka opada....
    Tak wiem, może po sezonie grzewczym jak mnie "najdzie".

  7. #4187

    Domyślnie

    Planuję dokonywać pomiarów temperatury spalin w czopuchu i mam pytanie o zakres temperatur jaki może tam panować. Wiem na pewno , że przy intensywnym rozpalaniu kotła np z pominieciem wymiennika ( uchylana klapka) będą wyższe niz 350C . Zdążyłem się już przezkonać , ojciec usmażył mi już jeden czujnik o zakresie do 350C. Czy zakres 550C będzie wystrczający, czy raczej szukać jeszcze na wyższe temp ?
    Ostatnio edytowane przez merchel ; 14-01-2011 o 23:42

  8. #4188

    Domyślnie

    Też myślałem że nie wiem ile będzie Sprawdzałem na takim do 350 stopni i starcza... max jaki zmierzyłem temperatury spalin w czopuchu przy rozpalaniu to 180C a w czasie późniejszej pracy jest około 60-80C .
    Strasznie niskie te temperatury, niby mam wymiennik z pionowymi kanałami i być może lepszy odbiór ale wydaje się że powinny być większe.
    Ktoś już sprawdzał u siebie w kotle ??

  9. #4189

    Domyślnie

    Ja nie sprawdzałem, ale mogę powiedzieć że mam podobne temp. czopucha. Przejście z czopucha do komina mam z blachy malowanej pewnie jakąś olejną ( stary szpind z blachy grubości 3mm ) i ta farba się jeszcze nie spaliła, nie jest w idealnym stanie ale to raczej efekt spawania. W czasie normalnej pracy wydaje mi się że mam chłodniejszy czopuch niż temp. wody na zasilaniu ...

  10. #4190

    Domyślnie

    Do tura1

    Nie ostrzegaj ludzi przed paleniem od góry tylko ostrzegaj ludzi przed paleniem mokrego niesezonowanego drewna, ostrzegaj aby nie wkładali rur w kominy itd.

  11. #4191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł74 Zobacz post
    Do tura1

    Nie ostrzegaj ludzi przed paleniem od góry tylko ostrzegaj ludzi przed paleniem mokrego niesezonowanego drewna, ostrzegaj aby nie wkładali rur w kominy itd.
    OK.
    Więc OSTRZEGAM!!!! Jeśli ktos polubił swoje okopcone dachówki (a'la z e średniowiecznego francuskiego zamku) nie zakładać rury na komin.
    Rura bardzo też opóznia rdzewienie blachodachówki!!!!

  12. #4192
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    I tym wpisem koleg Turra 1 niestety zakończył swoją aktywność w naszym gronie.
    Koledzy chcieli pomóc ale już nie chcą. Miło było - jednak się skończyło. Bywaj.
    beton wiąże ludzi...

  13. #4193

    Domyślnie

    Cytat Napisał yareka Zobacz post
    Też myślałem że nie wiem ile będzie Sprawdzałem na takim do 350 stopni i starcza... max jaki zmierzyłem temperatury spalin w czopuchu przy rozpalaniu to 180C a w czasie późniejszej pracy jest około 60-80C .
    Strasznie niskie te temperatury, niby mam wymiennik z pionowymi kanałami i być może lepszy odbiór ale wydaje się że powinny być większe.
    Ktoś już sprawdzał u siebie w kotle ??
    Mierzyłes temperaturę samego czopucha , czy bezpośrednio spalin?

  14. #4194

    Domyślnie

    D.............. . ................. .. .......... .... .................. .......................... .... . . ...............................!!!!
    ........... ... ..................... ............. ................... ..................... ................... ....... ........................... ............. ........................... ............ , ............... ... .......... .. ............... . ................. ................... ....................... ................ ...... ... ... ... .... . .... .... -..... ... ........ . ..... .
    .. ...... ........ .... ..... ....... ....... .............. ....... .. ...... ........ ......... .... .......
    Daj się przynajmniej uczciwie wytłumaczyć.

  15. #4195

    Domyślnie

    turra1
    Jeśli dobrze wyczytałem, to tym kociołkiem palisz od połowy listopada, czyli 2 miesiące. Tak więc ta maź na kominie mogła sie tam odkładać od dwóch miesiecy, aż zrobiło sie jej tyle że przesiąkła na wierzch komina. Ja też ten temat przerabiałem. W jedną zime zaczęło coś śmierdzieć, a dopiero za rok wylazło na ścianie w pokoju.
    Pewnie zaraz napiszesz, że następny "ekspert" się znalazł. Ale co mi tam.
    Jestem tu narazie uczniem i próbuje wszystkiego co tu proponują. Jak narazie dobrze na tym wychodze, Mniej spaliłem i mam cieplej. Wiec nie wiem czemu Ty sie tak wściekasz. Poczytaj i popróbuj. Spróbuj kilka dni na samym suchym węglu.
    Pytanie do wszystkich.
    Zabieram sie za konstruowanie kierownicy powietrza wtórnego, czy dla rusztu o powierzchni 890 cm wystarczy profil 40x40 dł. około 18cm; wysokość zasypu to max 37cm. Z góry dziękuje za porady i sugestie.

  16. #4196

    Domyślnie

    Witam
    Chyba się jednak nie uda Tobie osiągnąć aż tak wysokiej temp. spalin w czopuchu, ja miałem czasami ok. 400C, teraz nie dopuszczam więcej niż 170 - 180 w żadnej fazie palenia, przy ustablizowanym paleniu 60 - 80C.
    Temp. wyższą niż 550C zmierzyłem mniej więcej w środku nad paleniskiem, ale płomień musiałby być bardzo długi aby wychodził za wymiennik, czyli tak naprawdę chyba tylko przy bardzo intensywnym ropzpalaniu i całkowitym zagapieniu się palacza.
    Pozdrawiam

  17. #4197

    Domyślnie

    Cytat Napisał janjan62 Zobacz post
    Witam Last Rico dolnopalacze czekają i wierzą w Ciebie .
    Podpisuję się pod tym apelem obiema rękami

  18. #4198
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Mam jeszcze tylko kilka zaległych odpowiedzi. Prawdą jest - że raczej trudno
    nie zauważyć kolegów dolnospalaczy (vide Ogniomistrz Witaj Omistrzu).
    Witajcie koledzy Hammer 1 oraz Janjan 62, miło że wpadliście na to forum....
    Spróbujcie postawić jakieś konkretne pytania - a ja postaram się odpowiedzieć
    - no nie wiem co szczególnie was interesuje. Dawać śmiało...
    beton wiąże ludzi...

  19. #4199

    Domyślnie

    Witam
    Mimo usilnych prób nie mogę uzyskać bezdymnego spalania w swoim kotle ds (warmet 200)
    Uszczelniłem wyczystkę dmuchawę klape gs\ds palę suchym opałem a mimo to coś jeszcze dymi.
    Czy muszę pamiętać jeszcze o czymś szczególnym przy paleniu w tym kotle?

  20. #4200
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Kolego, kotły dolnego spalania są bardzo efektywnymi i czystymi źródłami ciepła -
    pod jednym wszakże warunkiem. Operator musi być przeszkolony i powinien stale
    i efektywnie umieć współpracować ze zmieniającymi się warunkami. Kotły górnego
    spalania - są tu bardziej wybaczające. Kotły DS niekoniecznie.

    Jeśli chcesz spalać bezdymnie (chwała ci za to...że czujesz taką potrzebę !!!!)
    Hammer 1, pierwszym warunkiem dla kotłów DS jest dopasowanie jądra spalania.
    Jądro spalania to wąska strefa gdzie opał uzyskuje swoją najwyższą temperaturę.
    To gardziel kotła DS. Powinna ona być wykonana z ceramiki. Tam musimy spalić
    paliwo CAŁKOWICIE, całkowicie czyli jak ?? Całkowicie - czyli bezdymnie, bo
    potem (w wymienniku) już paliwa nie spalimy. Jeżeli uznajesz, że twój Ceramik
    grzeje dobrze ale..................ciągle kopci, to znaczy że ma (dla twojego domu)
    za dużą moc. No taki kupiłeś.

    Spróbuj w takim razie ZAWĘZIĆ mu gardziel - a wszystko wróci do normy...
    Pozdrówka dla dolniaków (koledzy GS wybaczcie tym razem)
    beton wiąże ludzi...

Strona 210 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony